• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 1.15

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser82

Guest
Πρόταση προς την εταιρεια: Μετά τις τόσες αντιδράσεις των συμπαικτών μου και εμού, προτείνω προς την εταιρεία, να βγάλει μια αποστολή για γκρέμισμα Στρατώνα, Μοναστηριού, Καταυλισμό Μισθοφόρων και οτιδήποτε δίνει μπόνους (γελάμε εδώ) στα στρατεύματα για κάποιο αριθμό διαμαντιών (επιλέξτε εσείς πόσα) και στην θέση αυτών να μας δίνεται η δυνατότητα να χτίσουμε νέα κτίρια, όπως Περιστερώνα, Σταύλο, Κοτέτσι κτλ.
Ελπίζω για την εξέταση της προτάσεως μου και την άμεση εφαρμογή στην αμέσως επόμενη αναβαθμιση αυτού.
 

DeletedUser523

Guest
Μιας και συνεχεια ακουω οτι οι αλλαγες εγιναν για την εξισορροπηση ανεβαζω μια τυχαια μαχη ( σε επαρχια κρυσταλλων - στην πιο ευκολη .... last year !!!!) στην οποια και εχω επιλεξει μια διμοιρια απο καθε ειδους για να δουμε και το πληθος της καθε διμοιριας..... Μαλλον η ζυγαρια της ισορροπιας εχει χαλασει
Untitled1.jpg
 

ladyx

Νέο Μέλος
μετα απο 22 συνεχομενες ηττες χθες βραδυ σε μια επαρχια στο τουρνουα χωρις να καταφερνω να την περασω την επαρχια και τελειωνοντας ολο το στρατο μου.
το αποφασισα μολις τελειωσω τα ορκ τα σβησω τα οπλοστασια μου και θα γινω αγροτισσα :)
αν δεν διορθωθουν τα εμποδια, την εμβέλεια και τα χτυπηματα προς τις μαγισες, και της μαγισες δεν εχει νοημα να πεδεβομαστε εμεις θα ξωτικα.
με την συζητήσεις στην συντροφια μας οσοι ειμαστε ξωτικα εχουμε απογοητευτει αφανταστα και η ανθρωποι εχουν απωλειες αλλα οπως και με τα κτιρια ετσι τωρα και με της μαχες ειναι 50% καλυτερα απο μας
αναροτιεμε γιατι πρεπει να υπαρχουν δυο φυλες απο τη στιγμη που δεν θα μπορουμε να συναγωνιζόμαστε
μας λετε να περιμενουμε τις νεες μοναδες, ψαχνοντας στο αγγλικο φορουμ ομος καταλαβα οτι η μαγισσα και η νεραιδες τα ειναι σχεδον ιδιο.
με την μεγαλη διαφορα οτι σε ορισμενες περιπτωσεις τα μπορουν να πετανε πανω απο τα εμποδια, ομος απο την στιγμη που οι μαγισσες μας πεφτουν σαν μιγες επιδι ολες της μοναδες προτα ξεκινανε να τα χτυπανε, και η νεραιδες τα ειναι σχεδον ιδιο σε χτυπηματα και εμβελια,
αναρωτιέμαι σε τι θα μας ωφελήσουν αν δεν αλαξαιτε τις μαγισες προτα
 

DeletedUser134

Guest
Δεν υπάρχει περίπτωση με αυτά τα δεδομένα να κερδίσει κάποιος μάχες αν έχει προχωρήσει πολύ. Δεν ξέρω πως τα πάνε μικρότεροι παίκτες αλλά εγώ δεν μπορώ για κανένα λόγο να πάρω μάχη, η μία ήτα μετά την άλλη. Η μεγαλύτερη ανισορροπία που έχω δει. Δεν ξέρω τι σκέφτεται η εταιρεία ή τι σκεφτόταν αλλά εδώ απέτυχε παταγωδώς. Αν συνεχιστεί αυτή η πολιτική της εταιρείας να στοχεύει μόνο στα διαμάντια, (γιατί δεν εξηγείται αλλιώς γιατί να κάνει κάτι τέτοιο,) το μόνο σίγουρο είναι ότι θα χάσει όλους τους παίκτες της.

Το μόνο που έχω καταφέρει μέχρι τώρα μετά από συνεχόμενες μάχες είναι να χαλάσω όλο τον στρατό μου χωρίς να έχω τα επιθυμητά αποτελέσματα...

Λυπάμαι πραγματικά για αυτή την εξέλιξη. Αν δεν αλλάξει κάτι σύντομα θα χάσει κόσμο η εταιρεία αφού οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουν την δυνατότητα να παίξουν με διαμάντια.
 

DeletedUser509

Guest
Καλημερα σε όλους, επειδή και εγω ειμαι με την συντριπτική πλειοψηφία που λεμε οτι χαλάσατε το παιχνίδι βρηκα άλλη δουλεια να κάνω στο παιχνιδι εκτος απο μαχες γιατι παραλίγο να την πληρωσει ο υπολογιστης προχτες απο τις πολλες ήττες.
Γκρέμισα τα ΠΑΝΤΑ εκτος φυσικα απο αυτα που δεν πουλιούνται και ξαναρχησα απο την αρχη το χτισιμο, σε 5-6 μηνες (χαλαρά) που θα τα εχω ξαναφτιάξει θα ξαναγκρινιάξω για τις μαχες εκτος και εχουν φτιαξει κάτι.
Απο την θεση 115 εφτασα (να σημειωθει παρακαλω χωρις κοπο) στην θεση 730 :mad:
Καλό κουραγιο σε όλους :D
 

DeletedUser232

Guest
Από ότι φαίνεται μάλλον βαριέστε να διαβάσετε ολόκληρα τα μηνύματα μας ή τα διαβάζετε και καταλαβαίνετε ότι θέλετε.

Πρώτον, κανένα μέλος της ΟΔ δεν υπερασπίστηκε τις αλλαγές. Αντίθετα, εκφράστηκε η άποψη από μέλος της ΟΔ ότι σαν παίχτης δεν βρήκε ικανοποιητικές τις αλλαγές. Την ίδια άποψη συμμερίζομαι και έγω.

Δεύτερον, οι αλλαγές είναι όντως αλλαγές εξισορρόπησης. Αν δεν μπορείτε να το δεχτείτε αυτό τότε μπορείτε να συνεχίσετε να πιστεύετε ότι σας λέμε ψέματα. Κανένα πρόβλημα. Και όπως ήδη είπαμε πολλές φορές, το πακέτο αλλαγών δεν έχει τελειώσει. Εγώ σαν παίχτης κάνω υπομονή να δω πως πρόκειται να εξελιχθεί η κατάσταση και να κάνω μετά μια ολοκληρωμένη κριτική. Το ίδιο προτείνω και σε εσάς.
@ladyx συνήθως είναι σωστό να αξιολογούμε μόνοι μας μια κατάσταση και μετά να πάρουμε κάποια απόφαση. Οπότε εγώ θα σου πρότεινα να μην βιαστείς.

Τρίτον, για να καταλάβει κάποιος τι σημαίνει ο όρος "αλλαγές εξισορρόπησης" πρέπει πρώτα να καταλάβει αν υπήρχε ισορροπία πριν γίνουν οι αλλαγές. Για τους όλους τους παίχτες, συμπεριλαμβάνω και τα μέλη της ΟΔ, ήταν βολική η κατάσταση με τις μάχες. Τους τελευταίους μήνες εγώ προσωπικά δεν έχασα ούτε μία μάχη στο αυτόματο με την χρήση ενός συγκεκριμένου συνδυασμού στρατευμάτων. Η εταιρία έκρινε ότι δεν θέλει να συνεχιστούν οι μάχες σε αυτό το μοτίβο. Οπότε η εταιρία έκρινε ως ακατάλληλο το προηγούμενο σύστημα. Οι αλλαγές προς το παρόν έχουν οδηγήσει σε μάχες που δεν κερδίζονται.

Γιατί όμως λέμε συνεχώς ότι πρέπει να κάνουμε όλοι μας υπομονή?
Διότι αν θέλουμε να κάνουμε σοβάρες προτάσεις για την αναπροσαρμογή των αλλαγών που αφορούν τις μάχες, θα πρέπει να δούμε πρώτα όλες τις αλλαγές. Για λόγους που εξήγησα παραπάνω δεν θεωρώ εφικτή την επιστροφή στην προηγούμενη κατάσταση. Θεωρώ όμως εφικτό να ακουστεί η άποψη σας, και να γίνουν αλλαγές με βάση τα θέλω σας, αν αυτή διατυπώνεται ξεκάθαρα, με επιχειρήματα και όχι με κραυγές αγανάκτησης και ειρωνίες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser80

Guest
Από ότι φαίνεται μάλλον βαριέστε να διαβάσετε ολόκληρα τα μηνύματα μας ή τα διαβάζετε και καταλαβαίνετε ότι θέλετε.

Πρώτον, κανένα μέλος της ΟΔ δεν υπερασπίστηκε τις αλλαγές. Αντίθετα, εκφράστηκε η άποψη από μέλος της ΟΔ ότι σαν παίχτης δεν βρήκε ικανοποιητικές τις αλλαγές. Την ίδια άποψη συμμερίζομαι και έγω.

Δεύτερον, οι αλλαγές είναι όντως αλλαγές εξισορρόπησης. Αν δεν μπορείτε να το δεχτείτε αυτό τότε μπορείτε να συνεχίσετε να πιστεύετε ότι σας λέμε ψέμετα. Κανένα πρόβλημα. Και όπως ήδη είπαμε πολλές φορές, το πακέτο αλλαγών δεν έχει τελειώσει. Εγώ σαν παίχτης κάνω υπομονή να δω πως πρόκειται να εξελιχθεί η κατάσταση και να κάνω μετά μια ολοκληρωμένη κριτική. Το ίδιο προτείνω και σε εσάς.
@ladyx συνήθως είναι σωστό να αξιολογούμε μόνοι μας μια κατάσταση και μετά να πάρουμε κάποια απόφαση. Οπότε εγώ θα σου πρότεινα να μην βιαστείς.

Τρίτον, για να καταλάβει κάποιος τι σημαίνει ο όρος "αλλαγές εξισορρόπησης" πρέπει πρώτα να καταλάβει αν υπήρχε ισορροπία πριν γίνουν οι αλλαγές. Για τους όλους τους παίχτες, συμπεριλαμβάνω και τα μέλη της ΟΔ, ήταν βολική η κατάσταση με τις μάχες. Τους τελευταίους μήνες εγώ προσωπικά δεν έχασα ούτε μία μάχη στο αυτόματο με την χρήση ενός συγκεκριμένου συνδυασμού στρατευμάτων. Η εταιρία έκρινε ότι δεν θέλει να συνεχιστούν οι μάχες σε αυτό το μοτίβο. Οπότε η εταιρία έκρινε ως ακατάλληλο το προηγούμενο σύστημα. Οι αλλαγές προς το παρόν έχουν οδηγήσει σε μάχες που δεν κερδίζονται.

Γιατί όμως λέμε συνεχώς ότι πρέπει να κάνουμε όλοι μας υπομονή?
Διότι αν θέλουμε να κάνουμε σοβάρες προτάσεις για την αναπροσαρμογή των αλλαγών που αφορούν τις μάχες, θα πρέπει να δούμε πρώτα όλες τις αλλαγές. Για λόγους που εξήγησα παραπάνω δεν θεωρώ εφικτή την επιστροφή στην προηγούμενη κατάσταση. Θεωρώ όμως εφικτό να ακουστεί η άποψη σας, και να γίνουν αλλαγές με βάση τα θέλω σας, αν αυτή διατυπώνεται ξεκάθαρα, με επιχειρήματα και όχι με κραυγές αγανάκτησης και ειρωνίες.
1)Δεν υπαρχει ειρωνεια...Υπαρχει αγανακτηση
2)Αλλαγες εξισορροπησης σημαινει οτι υπαρχει ισορροπια μεταξυ των 2 δυναμεων.ΔΕΝ υπαρχει καμια εξισορροπηση.Ουτε μεταξυ του υπολογιστη και των ξωτικων, ουτε μεταξυ του υπολογιστη και των ανθρωπων καθως πολεμαει ο Δαυιδ με τον Γολιαθ.Και με τις νεες αλλαγες δεν προκειται να αλλαξει απολυτως τιποτα.Εκτος αν πιστευετε οτι με τους κερβερους και με τις νεραιδες που θα τοποθετηθουν θα αλλαξουν αρδην οι μαχες.Πραγμα αδυνατο
3)Τι παει να πει οτι δεν εχασα καμια μαχη προγουμενα και η εταιρια εκρινε οτι δεν ειναι σωστο αυτο..Σοβαρα?Οποτε αποφασισανε να μην κερδιζουμε καμια μαχη.Πραγματικα πολυ εξυπνο...Τοσο εξυπνο που απορω πως δεν το καταλαβα..
Κρινανε ακαταλληλο το προηγουμενο συστημα.Που?Σε ενα παιχνιδι που ειναι περισσοτερο εμπορικο??Δεν πειραζει και εγω αρχιζω και κρινω ως ακαταλληλο το παιχνιδι.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
εγω εχω να πω το εξης....μαλλον καποιοι ειχαν βρει ενα τροπο να ανεβαινουν ευκολα στην βαθμολογια κανοντας μαχες στο τουρνουα..1000 ποντοι καταταξης ο πρωτος καθε εβδομαδα δεν ειναι και λιγο ετσι?ας μην κοροιδευομαστε...ειχε γινει συνηθεια να περνουμε 1000 ποντους καταταξης καθε εβδομαδα ευκολα και να ανεβαινουμε στη βαθμολογια προφανως και καπου μας χαλασε ολο αυτο νομιζω..και αν καποιος εχει δευτερη η και τριτη πολη (πραγμα συνηθες γι αυτα τα παιχνιδια)μαζευει εικολα αγαθα ετσι ωστε αν δεν μπορει να κανει τις μαχες να κανει χορηγια...γιατι δεν βλεπετε και τα καλα..?μειωθηκε ο χρονος στον στρατωνα και μειωθηκαν οι προμηθειες που χρειαζονταν για να ετοιμαστουν οι στρατιωτες..δεν ειδα καποιον να λεει γι αυτα.ετσι οπως μειωθηκε ο χρονος και οι προμηθειες στο στρατωνα λοιπον μπορουμε να κανουμε μαχες στο χαρτη εκτος τουρνουα να ανοιγουμε επαρχιες και μαζευουμε και απο εκει ποντους καταταξης μαζευοντας ετσι και επεκτασεις που σιγουρα βοηθανε στις πολεις μας.γιατι να βλεπουμε μονο τα αρνητικα και οχι τα θετικα?οκ μπορει να χανουμε στρατο τωρα και εγω εχασα αρκετο μα μη ξεχναμε πως το θεμα του παιχνιδιου ειναι ειρηνικο.το να ζηταει η Ο.Δ λιγο χρονο κατι θα ξερει.ας μη βιαστουμε λοιπον να βγαλουμε συμπερασματα και ας δεχτουμε πως δεν μπορουμε να εχουμε εναν ευκολο ισως τροπο που βολευε ισως καποιους να περνουν + 1000 ποντους καταταξης ευκολα...μπορει να μην αρεσουν αυτα που λεω μα θεωρω πως ειναι αληθεια.αυτα απο εμενα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser517

Guest
Προφανώς φίλε της ΟΔ δεν φοράς τα γυαλιά σου όταν διαβάζεις τα μηνύματα των παιχτών.

Δες λίγο καλύτερα την εικόνα που έβγαλε ο παίχτης mitsoschania και ενημέρωσέ με που βλέπεις εσύ την εξισορρόπηση ?
upload_2016-10-15_14-5-25.png

όταν ο εχθρός έχει 8 διμηρίες και ο παίχτης έχει 5 διμηρίες είναι μια καλή εξισορρόπηση, η όταν ο εχθρός έχει σε όλες τις διμηρίες πάνω από 2.000 μονάδες και ο παίχτης έχει 2 διμηρίες με 981 μονάδες 2 διμηρίες με 163 μονάδες η κάθε μία και 1 διμηρία με 245 μονάδες αυτή κι αν είναι εξισορρόπηση.

Αν θέλετε να μας τρελάνετε βρέστε κάποιο καλύτερο τρόπο και μην μας λέτε ότι 5 διμηρίες έναντι 8 διμηριών του εχθρού και 2,533 μονάδες έναντι 14,928 μονάδων του εχθρού είναι εξισορρόπηση και το λέτε και το φωνάζετε συνέχεια και ότι είναι δίκαιο και εξισορροπημένο οι μονάδες του εχθρού να χτυπάνε από την μία άκρη του πεδίου μέχρι την άλλη και οι δικές μας μονάδες για να φτάσουν στην εμβέλεια των μονάδων του εχθρού να χρειάζεται να τελειώσει πρώτα όλη η μάχη και ακόμη χειρότερα είναι εξισορρόπηση όλες οι μονάδες του εχθρού να έχουν ως κύριο και πρωταρχικό στόχο τους Ιερείς μας ώστε να μην καταφέρουν ποτέ να χτυπήσουν τις μονάδες μεγάλης εμβέλειας του εχθρού π.χ. όλμους.

Είπαμε να δείξουμε κατανόηση στην δουλειά που κάνετε εσείς αλλά κι εσείς δείξτε κατανόηση σε μας και μην μας λέτε συνέχεια τις μπούρδες που σας λένε τα στελέχη της εταιρείας περί εξισορρόπησης η μόνη δουλειά της εταιρείας με αυτό που κάνει είναι να διώξει όλους όσους δεν βάζουν χρήματα και να κρατήσει μόνο αυτούς που πληρώνουν και καλά κάνει γιατί επιχείρηση είναι και πρέπει να εισπράξει αλλά σταματήστε βρε αδερφέ να μας δουλεύετε λες και είμαστε ηλίθιοι και δεν καταλαβαίνουμε τα αυτονόητα.

εγω εχω να πω το εξης....μαλλον καποιοι ειχαν βρει ενα τροπο να ανεβαινουν ευκολα στην βαθμολογια κανοντας μαχες στο τουρνουα..1000 ποντοι καταταξης ο πρωτος καθε εβδομαδα δεν ειναι και λιγο ετσι?ας μην κοροιδευομαστε...ειχε γινει συνηθεια να περνουμε 1000 ποντους καταταξης καθε εβδομαδα ευκολα και να ανεβαινουμε στη βαθμολογια προφανως και καπου μας χαλασε ολο αυτο νομιζω..και αν καποιος εχει δευτερη η και τριτη πολη (πραγμα συνηθες γι αυτα τα παιχνιδια)μαζευει εικολα αγαθα ετσι ωστε αν δεν μπορει να κανει τις μαχες να κανει χορηγια...γιατι δεν βλεπετε και τα καλα..?μειωθηκε ο χρονος στον στρατωνα και μειωθηκαν οι προμηθειες που χρειαζονταν για να ετοιμαστουν οι στρατιωτες..δεν ειδα καποιον να λεει γι αυτα.ετσι οπως μειωθηκε ο χρονος και οι προμηθειες στο στρατωνα λοιπον μπορουμε να κανουμε μαχες στο χαρτη εκτος τουρνουα να ανοιγουμε επαρχιες και μαζευουμε και απο εκει ποντους καταταξης μαζευοντας ετσι και επεκτασεις που σιγουρα βοηθανε στις πολεις μας.γιατι να βλεπουμε μονο τα αρνητικα και οχι τα θετικα?οκ μπορει να χανουμε στρατο τωρα και εγω εχασα αρκετο μα μη ξεχναμε πως το θεμα του παιχνιδιου ειναι ειρηνικο.το να ζηταει η Ο.Δ λιγο χρονο κατι θα ξερει.ας μη βιαστουμε λοιπον να βγαλουμε συμπερασματα και ας δεχτουμε πως δεν μπορουμε να εχουμε εναν ευκολο ισως τροπο που βολευε ισως καποιους να περνουν + 1000 ποντους καταταξης ευκολα...μπορει να μην αρεσουν αυτα που λεω μα θεωρω πως ειναι αληθεια.αυτα απο εμενα

Φίλε μου μην μας δουλεύεις κι εσύ κι αναφέρεσαι μόνο σε 1 - 2 άτομα που μπορούν και παίρνουν πόντους από το τουρνουά εδώ μιλάμε για την μεγάλη πλειοψηφία των παιχτών και όχι για τους λίγους μεγάλους.

Πως να κάνουμε μάχες εκτός τουρνουά αφού ότι προσπάθεια και να κάνουμε χάνουμε όλο το στρατό μας και δεν μπορούμε με τίποτε να βγάλουμε ούτε ένα πεδίο επαρχίας ? εγώ έχω ανοιχτή επαρχία κρυστάλλων που θεωρείται από τις ποιο εύκολες και δεν μπορώ να βγάλω ούτε ένα πεδίο πως λοιπόν θα πάρω πόντους και τεχνουργήματα από αυτές τις μάχες?

Και μην αρχίσεις κι εσύ την καραμέλα της εξαγοράς γιατί το έχουμε εξαντλήσει το θέμα αυτό και είπαμε ότι δεν υπάρχουν πόροι για εξαγορές.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
αν ησουν λιγο παρατηρητικος θα προσεξες πως αναφερθηκα και στα θετικα τα οποια δεν τα ειπε κανεις...πχ για το οτι μειωθηκε ο χρονος και οι προμηθειες για τους στρατιωτες στο στρατωνα.το οτι υπαρχουν διπλες και τριπλες πολεις ειπα πως ειναι συνηθες φαινομενο σε αυτα τα παιχνιδια.ειπα πως και εγω εχασα στρατο μα το γεγονος πως μειωθηκε ο χρονος παραγωγης στρατου στον στρατωνα με βοηθαει στο να μην με νοιαζει αν θα χασω πολυ στρατο γιατι βγαζω πιο γρηγορα στρατο με αυτο που εγινε τωρα.αν ησουν λιγο παρατηρητικος θα καταλαβαινες τι θελω να πω.και αν ειδες εγραψα πως μπορει να μην αρεσουν αυτα που ειπα.το να περιμενουμε να δουμε τι θα γινει ειναι κατι που εγραψα ηδη και η υπομονη ειναι αρετη.σαφως και υπαρχει η δυνατοτητα εξαγορας αν εχεις μια καλη συντροφια η οποια σε στηριζει και σε βοηθαει με αγαθα
 

ladyx

Νέο Μέλος
mpoultoza69 το θεμα με το τουρνουα ακομα οταν ξεκινησε το ειχα πει οτι δεν εχει καμια ισοροπια και ειδικα για ατομα που δεν εχουν τι δυνατοτητα να ειναι σινεχια στο παιχνιδι αλλα κουτσα στραβα το παλεψαμε. οχι για βαθμούς α για τεχνουργηματα και ρουνων και ποντους φυσικα για τα κτιρια μας. προσωπικα δεν εχω καταφερει ποτε να ειμαι στη πρωτη σελιδα στο τουρνουα μεχρι να τελειωσει γιατι ποτε δεν καταφερα να τελειωσω το τελευταιο αστερι, γιατι το σαββατο γυρναω σπιτι πολυ αργα και το τουρνουα τελειωνει. λες οτι γκρινιαζουν οσοι ειναι στην 1 σελιδα συνηθως ομως δεν ειδα καποιος απο ολους αυτους να εκφερει γνωμη στο θεμα, το οτι τα καταφερνουν μπραβο τους αν ειχα πολυ ελευθερο χρονο ισος και εγω να μην γρινιαζα.
αλλα γκρινιαζω γιατι μας εκοψαν τη δυνατοτητα να διασκεδαζουμε στο παιχνιδι στο ελεφτερο χρονο μας, προσωπικα επειδη ειμαι στι 1 θεσει ειναι εντελως τυχαιο οχι γιατι παίζω στο παιχνιδι πολι α επειδη εχω σκασι ενα σορο λεφτα, με πιανουν ωρες ωρες η τρελες:)
με το παλαιο συστημα και το τουρνουα πολι συντομα τα αλλαζε αυτο, ομος κουτσα στραβα το παλευα τωρα τι να παλευουν οσοι δεν εχουν χρονο και δεν εχουν τι δυνατοτητα να σκανε λεφτα και οσοι εχουν τι δυνατοτητα να τα σκανε τι κινητρο μας δινουν να σινεχιζουμε αφου σαν να μας κοροϊδεύουν φενετε ολο το πραγμα.
πιο πανω ειπα να γινω αγροτισσα :) ομος ουτε αυτο τα μπορο να κανω
απο τη στιγμη στο τουρνουα το 5 αστερι 4 επαρχια τα υλικα που θα πρεπει να δωσω ειναι τοσα
με 10 εργοστασια το καθε ενα υλικο δεν τα μου φτασουν να θα παραγο για μια μερα για να τα αγορασω και να μπορο να προχωρήσω στιν επομενι επαρχια
 

Συνημμένα

  • Screenshot_42.png
    Screenshot_42.png
    170,3 KB · Προβολές: 51
  • Screenshot_43.png
    Screenshot_43.png
    167 KB · Προβολές: 51
  • Screenshot_44.png
    Screenshot_44.png
    198,3 KB · Προβολές: 51
  • Screenshot_45.png
    Screenshot_45.png
    167 KB · Προβολές: 53
  • Screenshot_46.png
    Screenshot_46.png
    189,8 KB · Προβολές: 57
  • Screenshot_47.png
    Screenshot_47.png
    149 KB · Προβολές: 56
@mods Παιδιά, κι αυτά που γράφετε τα διαβάζουμε και τη θέση σας κατανοούμε. Αλλά για να υπάρχει τέτοιος όγκος αντίδρασης, που δε νομίζω να υπήρξε ξανά σε παλιότερη αλλαγή, πρέπει κι εσείς να καταλάβετε και τη δική μας θέση και να μεταφέρετε με τη σειρά σας την αγανάκτησή μας στην εταιρεία. Και στο κάτω κάτω, για τέτοιου είδους κοσμογονικές αναδιαρθρώσεις υπάρχουν οι beta εκδόσεις, οπου οι παίχτες ξέρουν από πριν ότι είναι σε πειραματικό στάδιο. Δεν μπορούνε τώρα, στο επίπεδο που έχει φτάσει μεγάλος αριθμός παιχτών να τους φέρνεις τα πάνω κάτω. Είναι ξεκάθαρη εισπρακτική τακτική, σταματάς φτιαγμένους παίχτες από περαιτέρω ανάπτυξη για όλους τους λόγους που έχουν ήδη αναφερθεί, με αποτέλεσμα οι πιο πολλοί να τα παρατήσουν και καλωσορίζεις νέους (όσους και αν υπάρξουν) σ' ένα σύστημα όπου σταδιακά κάποια στιγμή θα πρέπει να βάλουν το χέρι στην τσέπη. Πολύ τζογαδόρικο εκ μέρους της εταιρείας, άμα πιάσει θα βγάλουν και κέρδος, αν όχι, ε, κλείνουμε τον σέρβερ. Λες και δεν έχει ξαναγίνει; Πάντως δε νομίζω να έχω ξανασυναντήσει κίνημα "Δεν Πληρώνω" σε διαδικτυακό παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser517

Guest
αν ησουν λιγο παρατηρητικος θα προσεξες πως αναφερθηκα και στα θετικα τα οποια δεν τα ειπε κανεις...πχ για το οτι μειωθηκε ο χρονος και οι προμηθειες για τους στρατιωτες στο στρατωνα.το οτι υπαρχουν διπλες και τριπλες πολεις ειπα πως ειναι συνηθες φαινομενο σε αυτα τα παιχνιδια.ειπα πως και εγω εχασα στρατο μα το γεγονος πως μειωθηκε ο χρονος παραγωγης στρατου στον στρατωνα με βοηθαει στο να μην με νοιαζει αν θα χασω πολυ στρατο γιατι βγαζω πιο γρηγορα στρατο με αυτο που εγινε τωρα.αν ησουν λιγο παρατηρητικος θα καταλαβαινες τι θελω να πω.και αν ειδες εγραψα πως μπορει να μην αρεσουν αυτα που ειπα.το να περιμενουμε να δουμε τι θα γινει ειναι κατι που εγραψα ηδη και η υπομονη ειναι αρετη.σαφως και υπαρχει η δυνατοτητα εξαγορας αν εχεις μια καλη συντροφια η οποια σε στηριζει και σε βοηθαει με αγαθα
Η μείωση των πόρων στη παραγωγή του στρατού δεν λέει απολύτως τίποτε γιατί αν υπολογίσεις τις μονάδες που χάνεις και με την συχνότητα που τις χάνεις χωρίς στην ουσία να κερδίζεις τίποτε αφού και το στρατό χάνεις και επαρχία δεν μπορείς να περάσεις θα δεις ότι όχι μόνο δεν σε βοηθάει σε τίποτε αλλά απλά χάνεις πολύ περισσότερους πόρους άδικα και άσκοπα μιας και με τους πόρους που χαλάς δεν ανοίγεις καμία επαρχία απλά κάθεσαι και ασχολείσαι απλά και μόνο για να χάσεις το στρατό σου όσο για το χρόνο παραγωγής στρατού κι αυτό δεν έχει κανένα νόημα αφού όσο γρήγορα και να γεμίσεις με στρατό το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο, δηλαδή να τον χάνεις άδικα και επαρχία να μην παίρνεις, μην μιλάς λοιπόν για θετικά πράγματα γιατί απλά δεν υπάρχουν.

Θα ήταν πολύ καλύτερα να είχαμε τα προηγούμενα κόστη και ταχύτητες η ακόμη και να μεγάλωναν ακόμη περισσότερο τα κόστη μονάδων και να άφηναν το παλιό σύστημα όπως ήταν που μπορεί να στοίχιζε αλλά είχαμε αποτελέσματα στις μάχες.

Τώρα όσο αφορά τις διπλές ή τριπλές πόλεις που αναφέρεις δεν βλέπω σε θα μπορούσαν να βοηθήσουν κάποιον αφού δεν υπάρχει μεταφορά πόρων μεταξύ των πόλεων των παιχτών, και 10 πόλεις να έχει κάποιος σε τι θα μπορούσαν να τον βοηθήσουν ?
 

DeletedUser30

Guest
Δεν αξίζει πλέον να μπαίνεται και να διαμαρτύρεστε.Κάθε εταιρία και ανάμεσά τους και η συγκεκριμένη μετά από κάποια περίοδο φέρνει τα πάνω κάτω σε αλλαγές.Το όλο γεγονός δεν είναι τυχαίο.Όταν αυξάνεται δραματικά ο όγκος των παικτών σε ένα παιχνίδι,συνήθως δημιουργείται πρόβλημα στους σέρβερ.Έτσι αναγκάζουν τους παλιούς παίκτες να τα παρατήσουν(αφού πρώτα έχουν πάρει το μαρούλι τους) και να αδειασουν τους σέρβερ αλλά ταυτόχρονα δίνουν την ευκαιρία σε νέους παίκτες που μπαίνουν με όρεξη να ανέβουν γρήγορα(παίρνοντας πάλι το μαρούλι).Δυστηχώς αυτή είναι η πολιτική όλων αυτών των εταιριών και καλά κανουν εν μέρη γιατί θέλουν να οικονομήσουν.Αλλά θα πρέπει να σέβονται πρώτα από όλα τους παίκτες που τους στηρίζουν όλα αυτα τα χρόνια.Βέβαια εγώ θα κάνω λίγο υπομονή ακόμα μέχρι να ολοκληρωθούν οι αλλαγές μπας και μας εκπλήξει ευχάριστα η εταιρία.Μέχρι τότε γυρίστε το σε farmville γιατί κάτι άλλο αποκλείεται να καταφέρετε να κανετε όσων αφορα τις μάχες και τις επαρχίες πάντα.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
ladyx δεν αναφερθηκα μονο στα ατομα που βγαινουν στο τουρνουα στην πρωτη σελιδα.ειπα πως καποιοι ειχαν βρει ενα ευκολο τροπο να περνουν ευκολα 1000 ποντους στην καταταξη το οποιο ηταν ενδεικτικο.και ας μην κοροιδευομαστε υπαρχει ανταγωνισμος σε αυτο.υπαρχουν και αλλοι ποντοι ακομα και στη δευτερη η τριτη σελιδα.μεχρι την 100 θεση περνουν ποντους ολοι.κατι που δεν ανεφερα πριν ειναι το θεμα που λετε πολλοι, το θεμα με τα διαμαντια.και πως εγινε εμπορικο το ολο σκηνικο.ακομα δεν τελειωσαμε καλα καλα τα ορκ και ενω οι ρουνοι μαζευονται δυσκολα με 14 μεγαλα κτηρια καποιοι ηδη εχουν βαλει και τα δυο μεγαλα κτηρια,που σημαινει πως εχουν βαλει ηδη διαμαντια για να παρουν ρουνους.το οτι μπορει καποιος παικτης να βαλει διαμαντια μαγκια του και δεν ειναι κατακριτεο.και εγω εχω βαλει δεν το αρνουμαι.επισης φιλε Commantos αν και θα επρεπε να προσβληθω με αυτο που ειπες το προσπερναω. δεν ειμαι φιλος της Ο.Δ και δεν θα μπω στην διαδικασια να σου απαντησω .δεν προσπαθω να γινω ουτε αρεστος σε καποιον ουτε να κερδισω καποια ευνοια.τυγχανει να βλεπω τα θετικα και το μονο που ειδα με αυτο ειναι πως με βολεψε το οτι φιαχνω στρατο πιο γρηγορα με λιγοτερες προμηθειες και μπορω να κανω μαχες στο χαρτη.κατι που δεν ειδα να λεει κανεις .εχω μια πολη την παλευω και απολαμβανω το παιχνιδι.και επαναλαμβανω αυτο που ειπα.σε καποιους μπορει να μην αρεσουν αυτα που ειπα.δεν μπορω να κανω κατι γι αυτο.μιλατε για τις μαχες και πως χανετε στρατο κλπ κλπ.πρωτη φορα με ολο αυτο μετα απο ποσο καιρο με τις μαχες στο τουρνουα καταφερα να βγω μεχρι στιγμης στη θεση 11 ενω συνηθως ημουν πολυ πιο κατω.συνηθως στην 90 θεση.αν αυτο δεν ειναι μια αλλαγη εξισορρόπησης τοτε τι ειναι..? απλα ισως καποιοι εχασαν κατι που μαλλον θεωρουσαν δεδομενο.και τελος αν η αποψη μου θεωρηθει απο καποιους πως ειμαι φιλος της υποστηριξης η της Ο.Δ μου ειναι αδιαφορο.τον ψυχολογο δεν θα τον κανω σε κανεναν.εχω μαθει να λεω και την δικη μου αποψη χωρις να με ενδιαφερει αν καποιοι βγαλουν τα δικα τους συμπερασματα και μου κολησουν την ''ρετσινια '' του φιλου της Ο.Δ .το τι θα πουν οι αλλοι για μενα μου ειναι αδιαφορο.ξερω τον εαυτο μου και ξερω τι ειμαι.τα υπολοιπα δεν θα ιδρωσει το αυτι μου γιατι μου ειναι αδιαφορο.
 

DeletedUser509

Guest
Προσωπική επίθεση! Το να καταθέσεις τα επιχειρήματά σου εναντίον του άλλου, είναι θεμιτό. Το να τον προσβάλλεις προσωπικά, είναι αθέμιτο όμως.
αν ησουν λιγο παρατηρητικος θα προσεξες πως αναφερθηκα και στα θετικα τα οποια δεν τα ειπε κανεις...πχ για το οτι μειωθηκε ο χρονος και οι προμηθειες για τους στρατιωτες στο στρατωνα.το οτι υπαρχουν διπλες και τριπλες πολεις ειπα πως ειναι συνηθες φαινομενο σε αυτα τα παιχνιδια.ειπα πως και εγω εχασα στρατο μα το γεγονος πως μειωθηκε ο χρονος παραγωγης στρατου στον στρατωνα με βοηθαει στο να μην με νοιαζει αν θα χασω πολυ στρατο γιατι βγαζω πιο γρηγορα στρατο με αυτο που εγινε τωρα.αν ησουν λιγο παρατηρητικος θα καταλαβαινες τι θελω να πω.και αν ειδες εγραψα πως μπορει να μην αρεσουν αυτα που ειπα.το να περιμενουμε να δουμε τι θα γινει ειναι κατι που εγραψα ηδη και η υπομονη ειναι αρετη.σαφως και υπαρχει η δυνατοτητα εξαγορας αν εχεις μια καλη συντροφια η οποια σε στηριζει και σε βοηθαει με αγαθα


Τελικά τα ονόμα που χρησιμοποιούμε τις περισσότερες φορες δεν ειναι τυχαία
Κατέβα απο την Μπουλντόζα γιατι τα ισωπέδωσες όλα:)
Οπως σου απάντησε ήδη και ο επόμενος απο εσένα πρώην σύντροφε Μπουλντόζα ΑΚΟΜΑ και 10 φορες λιγοτερα υλικά να χρησιμοποιούμε για την παραγωγή του στρατού πολύ απλά ΔΕΝ εχουμε κανένα μα κανένα κέρδος.
Για να καταλάβεις το πως βλέπουμε την άποψή σου κοίτα ποιοι σου εχουν κάνει LIKE, τα ατομα της διαχείρησης και ενας που μαλλον τώρα ξυπνησε απο τον μεσιμεριανό ύπνο και δεν εχει πιεί ακόμα καφέ:)
 

DeletedUser80

Guest
ladyx δεν αναφερθηκα μονο στα ατομα που βγαινουν στο τουρνουα στην πρωτη σελιδα.ειπα πως καποιοι ειχαν βρει ενα ευκολο τροπο να περνουν ευκολα 1000 ποντους στην καταταξη το οποιο ηταν ενδεικτικο.και ας μην κοροιδευομαστε υπαρχει ανταγωνισμος σε αυτο.υπαρχουν και αλλοι ποντοι ακομα και στη δευτερη η τριτη σελιδα.μεχρι την 100 θεση περνουν ποντους ολοι.κατι που δεν ανεφερα πριν ειναι το θεμα που λετε πολλοι, το θεμα με τα διαμαντια.και πως εγινε εμπορικο το ολο σκηνικο.ακομα δεν τελειωσαμε καλα καλα τα ορκ και ενω οι ρουνοι μαζευονται δυσκολα με 14 μεγαλα κτηρια καποιοι ηδη εχουν βαλει και τα δυο μεγαλα κτηρια,που σημαινει πως εχουν βαλει ηδη διαμαντια για να παρουν ρουνους.το οτι μπορει καποιος παικτης να βαλει διαμαντια μαγκια του και δεν ειναι κατακριτεο.και εγω εχω βαλει δεν το αρνουμαι.επισης φιλε Commantos αν και θα επρεπε να προσβληθω με αυτο που ειπες το προσπερναω. δεν ειμαι φιλος της Ο.Δ και δεν θα μπω στην διαδικασια να σου απαντησω .δεν προσπαθω να γινω ουτε αρεστος σε καποιον ουτε να κερδισω καποια ευνοια.τυγχανει να βλεπω τα θετικα και το μονο που ειδα με αυτο ειναι πως με βολεψε το οτι φιαχνω στρατο πιο γρηγορα με λιγοτερες προμηθειες και μπορω να κανω μαχες στο χαρτη.κατι που δεν ειδα να λεει κανεις .εχω μια πολη την παλευω και απολαμβανω το παιχνιδι.και επαναλαμβανω αυτο που ειπα.σε καποιους μπορει να μην αρεσουν αυτα που ειπα.δεν μπορω να κανω κατι γι αυτο.μιλατε για τις μαχες και πως χανετε στρατο κλπ κλπ.πρωτη φορα με ολο αυτο μετα απο ποσο καιρο με τις μαχες στο τουρνουα καταφερα να βγω μεχρι στιγμης στη θεση 11 ενω συνηθως ημουν πολυ πιο κατω.συνηθως στην 90 θεση.αν αυτο δεν ειναι μια αλλαγη εξισορρόπησης τοτε τι ειναι..? απλα ισως καποιοι εχασαν κατι που μαλλον θεωρουσαν δεδομενο.και τελος αν η αποψη μου θεωρηθει απο καποιους πως ειμαι φιλος της υποστηριξης η της Ο.Δ μου ειναι αδιαφορο.τον ψυχολογο δεν θα τον κανω σε κανεναν.εχω μαθει να λεω και την δικη μου αποψη χωρις να με ενδιαφερει αν καποιοι βγαλουν τα δικα τους συμπερασματα και μου κολησουν την ''ρετσινια '' του φιλου της Ο.Δ .το τι θα πουν οι αλλοι για μενα μου ειναι αδιαφορο.ξερω τον εαυτο μου και ξερω τι ειμαι.τα υπολοιπα δεν θα ιδρωσει το αυτι μου γιατι μου ειναι αδιαφορο.
Ξαναδιαβασε τι σου γραψανε με τις υλες και με το στρατο και μετα το ξανασυζηταμε.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
Δεν αξίζει πλέον να μπαίνεται και να διαμαρτύρεστε.Κάθε εταιρία και ανάμεσά τους και η συγκεκριμένη μετά από κάποια περίοδο φέρνει τα πάνω κάτω σε αλλαγές.Το όλο γεγονός δεν είναι τυχαίο.Όταν αυξάνεται δραματικά ο όγκος των παικτών σε ένα παιχνίδι,συνήθως δημιουργείται πρόβλημα στους σέρβερ.Έτσι αναγκάζουν τους παλιούς παίκτες να τα παρατήσουν(αφού πρώτα έχουν πάρει το μαρούλι τους) και να αδειασουν τους σέρβερ αλλά ταυτόχρονα δίνουν την ευκαιρία σε νέους παίκτες που μπαίνουν με όρεξη να ανέβουν γρήγορα(παίρνοντας πάλι το μαρούλι).Δυστηχώς αυτή είναι η πολιτική όλων αυτών των εταιριών και καλά κανουν εν μέρη γιατί θέλουν να οικονομήσουν.Αλλά θα πρέπει να σέβονται πρώτα από όλα τους παίκτες που τους στηρίζουν όλα αυτα τα χρόνια.Βέβαια εγώ θα κάνω λίγο υπομονή ακόμα μέχρι να ολοκληρωθούν οι αλλαγές μπας και μας εκπλήξει ευχάριστα η εταιρία.Μέχρι τότε γυρίστε το σε farmville γιατί κάτι άλλο αποκλείεται να καταφέρετε να κανετε όσων αφορα τις μάχες και τις επαρχίες πάντα.
συμφωνω εν μερη σε αυτο αλλα μη ξεχνας πως οταν υπαρχει μεγαλος ογκος παικτων ανοιγουν και αλλο κοσμο.εδω ημαστε ακομα στον πρωτο κοσμο....

.....................https://gyazo.com/15e1f632614b07e4c17a77c4d7c80212
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30

Guest
Μπουλντόζα δεν διαφωνώ οτι ανοίγουν και άλλον κόσμο για τους παίκτες αν υπάρχει ανάγκη αλλά σε αυτον εσύ,εγώ και όσοι μεγαλοι εχουν μείνει που δεν σπρώχνουν πλέον χρήμα είναι φύρα.Και εγώ έχω πέσει θέσεις αλλά δεν με ενδιαφέρει γιατί πλέον ο στόχος μου είναι να περνάω καλά και να διασκεδάζω.Αυτό λοιπόν από εδω και πέρα μας το στερούν καθώς θα προχωράνε μόνο όσοι σπρώχνουν.Αλλα για να είμαι δίκαιος θα περιμένω όλο το σετ των αλλαγών και μετα βλέπουμε.Ελπίζω μόνο να είναι μεσα στο ετος 2016.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
κανεις δεν ξερει ποτε ενας παικτης θα αποφασισει να ριξει χρημα....καμια στατιστικη και καμια εταιρια δεν μπορει να το προβλεψει αυτο
 
Κορυφή