• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 1.15

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser517

Guest
Κύριοι καταλαβαίνω αυτά που λέτε, εντάξει εμείς να σεβαστούμε την προσπάθεια που κάνετε αλλά αφού γνωρίζετε καλά ότι μας ρίχνετε σε βαθιά νερά χωρίς σωσίβιο μήπως να κάνατε κι εσείς κάτι για να μας δώσετε μία αιτία να ηρεμίσουμε και να περιμένουμε? θα μπορούσατε για παράδειγμα να φτιάξετε ένα απλό και κατανοητό κείμενο και να μας εξηγείτε το σκεπτικό και τις δυνατότητες των νέων μαχών και να μας εξηγήσετε με απλά λόγια και απλές εικόνες και όχι με αλγεβρικά θεωρήματα με ποιες δικές μας μονάδες μπορούμε να χτυπάμε τις αντίπαλες ανάλογα την δύναμη και κυρίως την εμβέλεια της κάθε μονάδας ώστε να έχουμε όσο το δυνατόν μικρότερες απώλειες στις μάχες.

Όταν έχετε π.χ. στο Τουρνουά αντίπαλους τους Όλμους οι οποίοι βαράνε από την μία άκρη του πεδίου μέχρι την άλλη και μας έχετε κόψει την εμβέλεια των Μάγων με αποτέλεσμα μέχρι το τέλος της μάχης να μην μπορούμε να φτάσουμε τους όλμους σε ακτίνα βολής και μας βαράνε από την αρχή μέχρι το τέλος και βαράνε αποκλειστικά τους Μάγους για να μας κόψουνε τις μονάδες μεγάλης εμβέλειας και να έχουμε τεράστιες απώλειες, τότε πως να παίξουμε ? είναι λογικό σε ένα γύρο του Τουρνουά στο Δεύτερο αστέρι να χάσω 50 διμηνίες Μάγων ΄? για να φτάσουμε δηλαδή στο 4 και στο 5 αστέρι τι πρέπει να κάνουμε ? και ένα μήνα να φτιάχνουμε στρατό χωρίς να χαλάμε πουθενά αλλού πάλι δεν θα μας φτάνει για να βγάλουμε ένα τουρνουά.

Δώστε μου κάποια απάντηση σας παρακαλώ.
 

DeletedUser118

Guest
Δεν είναι Άλγεβρα και δεν είναι Γεωμετρία. Δεν ψάχνει κανείς για επιστήμονες ή πυρηνικούς φυσικούς. Η εικόνα δεν μπορεί να γίνει πιο απλή και πιο κατανοητή:

infographic_pentagon.png

Η απεικόνιση είναι πολύ απλή! Κάθε τύπος μονάδας έχει πλεονέκτημα σε κάποιες μονάδες και μειονεκτεί έναντι κάποιων μονάδων. Επιλέγεις τον τύπο μονάδας και βλέπεις τα βέλη! Τα βέλη που φεύγουν από την μονάδα δείχνουν τις μονάδες στις οποίες έχει πλεονέκτημα, ενώ τα βέλη που δείχνουν την μονάδα καταδεικνύουν τις μονάδες απέναντι στις οποίες μειονεκτεί. Όπως αναφέρει και το παράδειγμα της ίδιας δημοσίευσης:

infographic_pentagon_arrows.png

Οι Ελαφριές Μονάδες Συμπλοκής (στις οποίες αναφέρεται η παρακάτω εικόνα). Ακολουθώντας τα βέλη, μπορούμε να δούμε ότι είναι ισχυρές απέναντι σε Ελαφριές Μονάδες από Απόσταση και σε Μάγους (γιατί τα βέλη που φεύγουν από αυτές δείχνουν αυτές τις μονάδες), ενώ είναι αδύναμες ενάντια σε Βαριές Μονάδες Συμπλοκής και σε Βαριές Μονάδες από Απόσταση (γιατί αυτά τα βέλη οδηγούν σε αυτές).
Αν το πρόβλημα είναι ότι στο διάγραμμα δεν αναφέρετε το όνομα των μονάδων αλλά ο τύπος τους τότε θα φροντίσουμε να δημιουργηθεί μία εικόνα που θα περιέχει τα ονόματα των μονάδων.

Το να γίνει ανάλυση των στατιστικών κάθε μονάδας ενάντια σε κάθε μονάδα είναι αδύνατο και περιττό. Μιλάμε για έναν τεράστιο οδηγό που κανείς δεν θα διάβαζε (κανείς δεν διαβάζει και τώρα τα κείμενα του WiKi που είναι περιεκτικότατα) και θα ήταν άλλωστε ελλιπής καθώς κάθε συνδυασμός μονάδων στην μάχη θα απαιτεί και διαφορετική αντιμετώπιση. Και μαντέψτε εκεί είναι η στρατηγική των μαχών ο παίκτης να βρει πως θα περάσει τις μονάδες του εχθρού και όχι να του δοθεί οδηγός για το πως θα το κάνει.

________________________________

Όπως καταλαβαίνουμε αναφέρεστε στους Ανθρώπους, οι Μάγοι (τύπος μονάδας) των Ανθρώπων είναι οι Ιερείς (όνομα μονάδας). Προς το παρόν οι Άνθρωποι δεν έχουν Μονάδες Μεγάλης Εμβέλειας και είναι μία από τις αλλαγές που θα γίνουν (αναφέρθηκε σε όλα τα σημεία, ακόμη και στο προηγούμενο μας κείμενο), όπως πολύ ξεκάθαρα ειπώθηκε οι Κέρβεροι θα γίνουν μονάδα για όλες τις Φυλές (συνολικά θα υπάρχουν τρεις τύποι Κέρβερων - Ανθρώπων Ξωτικών και Επαρχιών) και την θέση των Κέρβερων στους Ανθρώπους θα την πάρει η νέα μονάδα Μεγάλης Εμβέλειας οι Κανονιοβόλοι. Όπως βλέπετε μετά την ολοκλήρωση των αλλαγών και οι Άνθρωποι θα μπορούν να αντιμετωπίσουν μονάδες από απόσταση πιο αποτελεσματικά.

Τώρα για μία γενική συμβουλή: Όπως βλέπουμε στο διάγραμμα οι Μονάδες Μεγάλης Εμβέλειας είναι αδύναμες έναντι των μονάδων Βαριάς Συμπλοκής και των Μάγων αντιθέτως είναι ισχυρές απέναντι σε μονάδες Ελαφριάς Συμπλοκής και Μικρής Εμβέλειας. Άρα μπορούν να αντιμετωπιστούν με μονάδες Βαριάς Συμπλοκής και Μάγους, αυτό όμως θα ίσχυε αν είχατε να αντιμετωπίσετε μόνο μονάδες Μεγάλης Εμβέλειας κάτι που δεν ισχύει και αυτός είναι και ο λόγος που δεν είναι δυνατόν να υπάρξει ένας τέτοιος οδηγός. Και αυτός είναι και ο λόγος που ο παίκτης θέτει την στρατηγική και σχεδιάζει το πως θα πάει στην μάχη.​
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Το παιχνίδι ακριβώς έχει ως κύριο στοιχείο του την ειρήνη για αυτό και υπάρχει και η επιλογή του να πληρώσει ο παίκτης με αγαθά.

Σαφως υπαρχει αυτη η επιλογη αλλα : 1) Γιατι θα πρεπει να εχει υποχερωτικο π.χ. τα ορκς που απετουν οπλοστασια και μαλιστα στο 20+ ??
2) Εχετε σκεφτει οτι το κοστος ειναι απαγορευτικο σε πολλες περιπτωσεις για να περασεις τις επαρχιες αγοραζοντας τες ?
 

DeletedUser118

Guest
Αυτό είναι ένα στοιχείο το οποίο είναι υπό εξέταση. Όντως τη ζήτηση των Ορκς την θεωρούμε λάθος από την στιγμή που απαιτούν Οπλοστάσια για την παραγωγή τους. Θα μπορούσαν ίσως να μετακινηθούν σαν παραγωγή σε κάποιο άλλο κτίριο.
Το δεδομένο βέβαια είναι ότι για να μπει κάποιος στα "Ορκς και Τελώνια" στις έρευνες θα πρέπει να έχει ολοκληρώσει μόλις 160 επαρχίες, ενώ τα Ορκς εμφανίζονται στις διαπραγματεύσεις των επαρχιών μετά την ακτίνα των 10 επαρχιών από την πόλη του παίκτη, κάτι που σημαίνει ότι μέχρι εκεί ο παίκτης έχει περιθώριο 222 Επαρχίες μέχρι να χρειαστεί τα Ορκς. Κάτι που επίσης δείχνει ότι έχει και περιθώριο (τουλάχιστον όπως προχωρούν τα πράγματα μέχρι τώρα) να ξεκλειδώσει και τις έρευνες τουλάχιστον των επόμενων 2-3 φυλών.
Όμως δεν ξέρουμε τι άλλο ετοιμάζουν στο παρασκήνιο οι σχεδιαστές, ή δεν μπορούμε να πούμε.

Το κόστος σε αγαθά είναι μεγάλο όντως και είναι γνωστό. Όμως είναι ένα στοιχείο που ίσως απασχολήσει τους σχεδιαστές αργότερα.
 

DeletedUser517

Guest
απ ότι βλέπουμε στα σχεδιαγράμματα τους όλμους εμείς οι άνθρωποι μπορούμε να τους χτυπήσουμε μόνο με τους Ιερείς αλλά από την στιγμή που μειώσατε την εμβέλεια των Ιερέων είναι αδύνατον να φτάσουν τους όλμους (σε σχέση πάντα και με τα εμπόδια των πεδίων) πριν το τέλος της μάχης και την ανάληψη όλων των άλλων μονάδων και διότι είναι μακριά και διότι αν τους προωθήσουμε ανάμεσα από τις άλλες μονάδες του πεδίου θα αφανιστούν από τις άλλες μονάδες αφού είναι αδύναμοι μπροστά στις περισσότερες μονάδες με αποτέλεσμα και πάλι οι όλμοι να βαράνε ανενόχλητοι μέχρι το τέλος της μάχης με στόχο τους Ιερείς και όταν οι Ιερείς καταφέρνουν να μπουν σε ακτίνα βολής να μην έχουν μείνει παρά ελάχιστες μονάδες Ιερέων και σε κάποιες περιπτώσεις να μην έχει μείνει κανένας.

Είναι λογικό λοιπόν να δυσανασχετούμε όταν έχουμε να κάνουμε με μονάδες μεγάλης εμβέλειας οι οποίες βαράνε από την μία άκρη στην άλλη κι εμείς να μην έχουμε με τι να τους αποκρούσουμε.
 

DeletedUser118

Guest
Οι Όλμοι είναι αδύναμοι και απέναντι στους Παλαδίνους.
Άρα οι Ιερείς και οι Παλαδίνοι έχουν πλεονέκτημα έναντι των Όλμων. Οι Όλμοι ναι μεν έχουν μεγάλη εμβέλεια (8) όμως δεν έχουν κανένα πλεονέκτημα έναντι των Ιερέων (Μάγων) και των Παλαδίνων (Μονάδες Βαριάς Συμπλοκής), και ούτε προβάλουν αντεπίθεση, όπως επίσης κινούνται μόνο 1 πεδίο την φορά.
Από την άλλη οι Ιερείς έχουν μεγαλύτερη επίθεση, από τους Όλμους, εμβέλεια 5 και κίνηση 2 κάτι που τους καθιστά ικανούς να φθάσουν τους Όλμους πιο σύντομα από ότι φαίνεται, συν του ότι προβάλουν ισχυρή ενίσχυση απέναντι στους Όλμους (Μονάδες Μεγάλης Εμβέλειας), όπως +80% Επίθεση.
Ο Παλαδίνος, έχει εμβέλεια 2, και κίνηση 2 πεδία. Μπορεί να πλησιάσει πιο αργά, όμως αντέχει περισσότερο, και έχει κι αυτός μία ενίσχυση +40% στην επίθεση ενάντια σε Μονάδες Μεγάλης Εμβέλειας. Και μπορούν να παίξουν τον ρόλο τις ασπίδας για τους Ιερείς.

Όμως όλα αυτά αφορούν την υπόθεση μιας επίθεσης ενάντια σε διμοιρίες μόνο Όλμων. Οι επαρχίες όμως (γενικότερα ο εχθρός) δεν θα έχει μία μόνο μονάδα. Τα κριτήρια είναι πολλά. Αν όμως πρέπει να σταθούμε σε αυτό ίσως μία καλή δοκιμή να ήταν να αντιμετωπιστούν αντίπαλες μονάδες Όλμων (μιας και υποθετικά είναι και η μοναδική) με Παλαδίνους αποκλειστικά ή με αναλογία 3 Παλαδίνους-2 Ιερείς ή ακόμη και 4 Παλαδίνους-1Ιερείς. Οι Παλαδίνοι θα παίξουν τον ρόλο της ασπίδας και οι Ιερείς θα χτυπήσουν πιο αποτελεσματικά.

Όπως βλέπετε το θέμα ύπαρξης οδηγού για τις μάχες δεν τίθεται καν. Εξετάσαμε ελάχιστα το ενδεχόμενο μιας μονάδας ενάντια σε μία άλλη, έχουμε γράψει μεγάλες αναλύσεις και δεν καλύπτεται... πόσο μάλιστα να γραφεί κάτι για όλες τις περιπτώσεις. Τα σενάρια άπειρα. Η στρατηγική σκέψη, ικανότητα που πρέπει να έχει ο παίκτης για να τα καταφέρει. Ήρθε ίσως η ώρα να περάσουμε λίγο στο παίζουμε με στρατηγική και ανάλυση και όχι με την σιγουριά της μιας μονάδας, γιατί αν συνέχιζε το δεύτερο τότε δεν θα υπήρχε ο λόγος ύπαρξης τόσων πολλών μονάδων.

Ένα μικρό δείγμα ότι οι μάχες είναι δυνατές ακόμη και στο αυτόματο.

____________________________________​
Επαρχία 1η
Πάμε για το πρώτο Αστέρι
Επιλέξαμε Παλαδίνους και Ιερείς, γιατί αν επιλέγαμε τις Μονάδες Ελαφριάς Συμπλοκής ή Μικρής Εμβέλειας θα ήταν δώρο άδωρο, απλώς θα τις στέλναμε για αυτοκτονία, με βάση τις ικανότητες και τα στατιστικά των αντιπάλων μονάδων.
Το μοτίβο επιλέχθηκε αρχικά γιατί σχεδόν πάντα υπάρχει μονάδα που έχει ενίσχυση απέναντι στους Ιερείς και έτσι αυξήσαμε τους Παλαδίνους που αντέχουν πιο πολύ.

Μάχη 1
ae954bef59844636a8fe5f3c6edcebab.png


Απώλειες 1 Ιερέας και 1 Παλαδίνος
98d3d1488f9b43b5ba378c21a24d508f.png



Μάχη 2
9b6cafa9dc684a87b1c977c8ae64c4c8.png


Απώλειες 1 Ιερέας
6eb8ac66aba64b66aaf336ec3c542d05.png



Μάχη 3
e654575408b949d3881da5134c2b6fbb.png


Απώλειες 1 Ιερέας και 1 Παλαδίνος
d3415384d8d14a96b01ade3b26a0d9a8.png

Αυτά είναι δείγματα από μάχες. Είναι όλες στο αυτόματο και από ότι φαίνεται πάμε συνέχεια με το ίδιο μοτίβο. 3 Παλαδίνοι - 2 Ιερείς.

Περιμένουμε το Χρονόμετρο για το Δεύτερο Αστέρι! Και θα δημοσιευθούν και από εκεί μάχες.

____________________________________​
 

DeletedUser494

Guest
Δεν έχω πολύ καιρό στο παιχνίδι.
μέχρι τώρα , άλλοτε έπαιζα πολεμώντας , όταν είχα μονάδες κι άλλοτε πλήρωνα με ύλες(όταν είχα) για να πάρω επαρχίες, και να υπάρχει κίνηση.
Το θετικό στις αλλαγές που έγιναν είναι ότι γίνονται γρηγορότερα οι μονάδες στρατού' είναι δώρο άδωρο όμως γιατί δεν πιάνουν μία μπροστά στις αμυνόμενες μονάδες των επαρχιών.

Μεγάλες απώλειες χωρίς αποτέλεσμα.

Όλο το παιχνίδι είναι αλυσίδα. Πρέπει να υπάρχει ισορροπία , έτσι ώστε με την ανάλογη οργάνωση των εργασιών να υπάρχει πρόοδος.
Αν κάποιο μέρος του παιχνιδιού δεν προχωράει δεν θα υπάρχει πρόοδος κι επομένως ενδιαφέρον .
Προς το παρόν η μόνη λύση φαίνεται η διαπραγμάτευση και δεν είναι κάτι που έχει ενδιαφέρον ,όταν δεν σου μένει άλλη επιλογή.
Για τις επικείμενες αλλαγές επιφυλάσσομαι
 

DeletedUser517

Guest
Στα παραδείγματα που μας δείξατε μόνο ένα έχει όλμο και αυτό μόνο μία μονάδα.

Η δική μου τακτική συνήθως είναι 3 παλαδίνοι και 2 ιερείς ακριβώς για να έχω ασπίδα για τους ιερείς, αλλά είναι δώρο άδωρο διότι όσους παλαδίνους και να βάλω οι όλμοι χτυπάνε πάντα τους ιερείς κατά προτεραιότητα άσχετα αν είναι στις πίσω γραμμές ή όχι και τους αφανίζουν, επίσης σαν κύριο στόχο και προτεραιότητα τους ιερείς τους έχουν και οι τοξότες με αποτέλεσμα να τους ρίχνουν σαν τα μυρμήγκια.

Σε κάποια επαρχία μου έβαλε αντίπαλους 4 όλμους και 2 τοξότες και έβαλα στην μάχη 4 ιερείς και 1 παλαδίνο και το αποτέλεσμα ήταν πλήρης καταστροφή, έχασα όλους τους ιερείς και μου έμειναν ζωντανοί μόνο 2 παλαδίνοι από την διμηρία που έστειλα.

Σε επαρχία που μου έβγαλε 3 τοξότες, 1 όλμο, και 1 παλαδίνο έστειλα 3 ιερείς και 2 παλαδίνους αλλά και πάλι έχασα όλους τους ιερείς και 1 διμηρία παλαδίνων.

Αυτά τα παραδείγματα που σας λέω αφορούν βέβαια το δεύτερο αστέρι στο τουρνουά διότι το πρώτο το είχα βγάλει με το παλιό σύστημα και δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με τα δικά σας παραδείγματα που αφορούν το πρώτο αστέρι, όπως και να έχει πάντως οι απώλειες είναι πολύ μεγάλες και εξαρτώνται βέβαια και από τα εμπόδια του πεδίου, διότι πολλά εμπόδια δεν σου επιτρέπουν να κινηθείς μπροστά και μπορείς από ένα μικρό στενό να περάσεις μόνο μία, μία τις μονάδες σου και αν απέναντι σου έχεις τόξα και όλμους ότι και να διαθέτω εγώ είναι καταδικασμένα να χαθούν όλα μέχρι να περάσουν το στενό πέρασμα και να μπορέσουν να προχωρήσουν μπροστά και τα εμπόδια δεν τα γνωρίζεις προκαταβολικά ώστε για παράδειγμα να βάλεις όλο τόξα για παράδειγμα αν και αυτά είναι ευάλωτα και πάλι δεν θα έχουν καμία τύχη αλλά απλά το αναφέρω.

Σας δείχνω μία από τις καλύτερες για εμένα μάχες στο Δεύτερο αστέρι όπου χάθηκαν 5 παλαδίνοι και 2 ιερείς αλλά και πάλι για τουρνουά δεν είναι μικρή απώλεια.

upload_2016-10-13_20-4-36.png


Αυτή είναι μια μέτρια μάχη στο τουρνουά στο Δεύτερο αστέρι δείτε το και πείτε μου εσείς αν αυτές τις απώλειες τις πολλαπλασιάσετε Χ 8 που είναι τα πεδία κάθε επαρχίας αν αξίζει τον κόπο με αυτές τις απώλειες να παίζει κάποιος στο τουρνουά για να πάρει 2 τεχνουργήματα και 2 πόντους γνώσης, δείτε το αντικειμενικά σαν παίχτης και όχι σαν μέλος της εταιρείας και πείτε μου με το χέρι στην καρδιά αν αξίζει τον κόπο να παίζουμε.

Έχω ανοίξει και μία επαρχία από τις σχετικά εύκολες αλλά φοβάμαι και μόνο να το σκεφτώ να πάω να κάνω μάχη εκεί.

Βάζω εδώ την μάχη που δεν έβαλα πριν με απώλειες 20 Ιερείς και 6 Παλαδίνους για να πολλαπλασιάσετε τις απώλειες Χ 8 και να βγάλετε τις συνολικές απώλειες μιας επαρχίας 160 Ιερείς και 48 Παλαδίνους, για να πάρουμε 2 τεχνουργήματα και 2 πόντους γνώσης και πείτε μου αντικειμενικά αν αξίζει τον κόπο να παίζουμε στο τουρνουά
upload_2016-10-13_20-36-9.png

όσο για την εξαγορά των πεδίων με πόρους είναι γελοίο και να το συζητάμε όταν στο συγκεκριμένο πεδίο ζητάς 3,500 μαγική σκόνη, 2,300 πάπυρους και 2,100 ξύλα πολλαπλασιάστε τα επί 8 για να βγάλετε ένα αποτέλεσμα 28,000 μαγική σκόνη, 18,400 πάπυρους και 16,800 ξύλα για να πάρουμε 2 τεχνουργήματα και 2 πόντους γνώσης, που θα βρεθούνε όλα αυτά τα υλικά για να βγάλουμε τις επαρχίες ?

Για να βγάλουμε 10 επαρχίες στο συγκεκριμένο αστέρι θέλουμε κατά μέσο όρο 280,000 μαγική σκόνη, 184,000 πάπυρους και 168,000 ξύλα αν τώρα θέλει κάποιος να βγάλει περισσότερα αστέρια με εξαγορά θα χρειαστεί κάποια εκατομμύρια πόρους, αν εσείς νομίζετε ότι κάτι τέτοιο είναι εφικτό και μπορεί να λύσει προβλήματα είναι δικαίωμά σας να επιμένετε στο ότι μπορούν να λειτουργήσουν οι μάχες με εξαγορές, για μένα πάντως το θεωρώ ανέφικτο κάτι τέτοιο διότι κανείς δεν μπορεί να παράγει τόσα υλικά και να τα χαλάσει για να πάρει τι αντάλλαγμα ?
600aed907ea04679a1e911cb14b64fe5.png

Επόμενο πεδίο ακόμη χειρότερα αποτελέσματα
432220d0b9ad4caa9b5ee1ea8c5e0c4d.png

Επόμενο πεδίο χάθηκαν σχεδόν όλοι οι Ιερείς, τα συμπεράσματα δικά σας.
8c4a1f3ac52948e0959a234035dd2c1b.png

Επόμενο πεδίο της ίδιας επαρχίας ακόμη χειρότερα τα πράγματα και μην ξεχνάτε ότι μιλάμε ακόμη για το Δεύτερο αστέρι σκεφτείτε τι θα γίνει σε τρίτο σε τέταρτο και πέμπτο αστέρι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλησπερες κ παλι
παω σε μια μαχη κ εχω αντιπαλο 1 μαγισσες με 1300 (τα αλλα δε με απασχολουν για αυτο που λεω)
χτυπαω πρωτος
χτυπαω τις μαγισσες με δικες μου κ χανουν 35 συν οτι στην επιθεση τους θα εχουν -50%
ερχεται η σειρα τους για επιθεση
ε καλυτερα να μη πω τι εγινε τοσα θυματα ουτε στο ναγκασακι-χιροσιμα
αποψη μου κ μονο
μη προχωρησετε κ στις αλλες αναβαθμισεις απλα αφηστε το οπως ηταν πριν
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Λοιπόν να καταθέσω και εγώ την ταπεινή μου γνώμη.
Αναρωτιέμαι πώς γίνεται κάθε φορά να επέρχεται ο Αρμαγέδων όταν κάνουν μια αλλαγή οι σχεδιαστές.
Το παιχνίδι σχεδιάστηκε ως προσομοιωτής πόλης με κάποια πολεμικά στοιχεία ΧΑΛΑΡΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ.
Γιατί λοιπόν πρέπει να χρειάζεται να ξενυχτάμε για να βάλουμε στρατό για να υπάρχει σταθερή ροή στρατού για να βγεί η νύχτα;
Ας ελπίσουμε αυτό να διορθωθεί όταν θα μπούν και οι κέρβεροι και οι μισθοφόροι (ΑΝ ΜΠΟΥΝ ΠΟΤΕ) μιας και θα μοιράζονται όλες οι μονάδες τον χρόνο εκπαίδευσης.
Καλό είναι να υπάρχει το στοιχείο της στρατηγικής στο παιχνίδι για να υπάρχει ενδιαφέρον, αλλά με μέτρο βρέ παιδιά.
Ή του ύψους ή του βάθους είναι αυτές οι αναβαθμίσεις. Τώρα μάλιστα μας στείλανε στα Τάρταρα.
Είχαμε και εμείς μια ελπίδα πως θα μαζεύουμε κάνα ποντάκι παραπάνω για να σηκωθούν τα θαύματα με τα τουρνουά, μιάς και οι πόντοι γνώσης που ζητάει κάθε θαύμα μέχρι το επίπεδο 15 είναι το λιγότερο απαγορευτικοί. Εκτός αν φτιάξεις 2 μόνο θαύματα και τα σηκώσεις στο τέρμα. Πάει και αυτό.
Τουλάχιστον ας γίνουν σε όλες τις επαρχίες οι πόντοι 5 το λιγότερο από 2 και να ανεβαίνουν ανάλογα σε κάθε αστέρι και πόσο κοντά είναι στον κάθε παίκτη.
Ακόμη καλό είναι να αναθεωρηθούν τα μπόνους των στρατιωτικών θαυμάτων, όπως το μοναστήρι/άδυτο και να ανέβουν τα ποσοστά που δίνει στην ζωή των στρατευμάτων για να μπορούμε να ανταπεξέλθουμε σε κάποιες μάχες. Και τα ποσοστά των επιθετικών όπως βελόνες (των ΟΡΚΣ δεν ξέρω ακόμη τι δίνει) ώστε σε συνδιασμό με την παραπάνω ζωή να καταφέρνουμε κάτι.
Τελευταίο και μη αμελητέο είναι το θαύμα των "τόμων των μυστικών" στο 1 επίπεδο δίνει ένα πόντο γνώσης ανά μέρα και στο 2 δεν δίνει τίποτε παραπάνω σε πόντους γνώσης, αν συμβαίνει το ανάλογο και στα επόμενα επίπεδα και πρέπει να περάσουμε το 6 επίπεδο για να πάρουμε 2 πόντο γνώσης, θα χρειαστεί μόνο του το θαύμα πάνω από 1 χρόνο καθημερινής χρήσης για να ανεβάσει ένα επίπεδο σε κάποιο θαύμα.
Με 14 θαύματα που υπάρχουν τώρα, τι περιμένουν να βοηθήσει το συγκεκριμένο θαύμα; Αν υπολογίσουμε και τα θαύματα κάθε εποχής που βγαίνουν, εντάξει δεν το συζητάμε πιά καθόλου. Δεν περιμένω να τα κάνει όλα μόνο του, διότι στο τέλος δεν θα ξέρουμε τι να κάνουμε τους πόντους, αλλά καλό είναι να υπάρχει και εκεί μια σωστή αναλογία.
 

DeletedUser517

Guest
Εδώ σας έχω την μάχη από το πρώτο πεδίο της κανονικής επαρχίας κρυστάλλων

Η τέλεια καταστροφή και δεν υπάρχει περίπτωση να νικηθεί με οποιονδήποτε συνδυασμό στρατού.
upload_2016-10-13_22-4-1.png

Κι εδώ σας βάζω τα ποσά εξαγοράς που ζητάει
upload_2016-10-13_22-7-1.png

που θα βρεθούν τόσες ύλες Χ 8 για να βγει η επαρχία ?

μέχρι τώρα είχαμε ασχοληθεί με το τουρνουά που έχει μικρότερη αξία και δεν είχαμε δώσει βάση στις κανονικές επαρχίες οι οποίες θα μας δώσουν τις επεκτάσεις και όπως καταλαβαίνετε οι επαρχίες αυτές δεν μπορούν να βγουν με στρατό αλλά μόνο με εξαγορά και μόνο για όσους έχουν τους ανάλογους πόρους.

Τελικά μήπως ο απώτερος σκοπός της εταιρείας ήταν να μην μπορούμε να βγάλουμε επαρχίες και να μην μπορούμε να πάρουμε επεκτάσεις για να υποχρεωθούμε να τις αγοράζουμε αφού δεν θα μπορούμε να προχωρήσουμε διαφορετικά και για το σκοπό αυτό έγινε όλο αυτό το μπάχαλο ? διότι δεν εξηγείται διαφορετικά όλη αυτή η μανία αλλαγών με την υπόσχεση ότι είναι για το καλό μας, ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ? εμείς μόνο ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ βλέπουμε σε όλα τα επίπεδα.

Φίλε μου που ασχολείσαι με το Φόρουμ άσε λίγο το σκεπτικό ότι είσαι μέλος της εταιρείας και βάλε την θέση σου στην θέση των παιχτών και απάντησέ μου με το χέρι στην καρδιά, είναι δίκαιο όλο αυτό ? και αν εσύ ήσουν στην θέση μας χωρίς την βοήθεια της εταιρείας τι θα έκανες και πως θα φερόσουν απέναντι στην εταιρεία ? ξέρω ότι αυτό που σου λέω είναι ερώτηση που δεν μπορείς να την απαντήσεις διότι ακόμη και να το θες δεν μπορείς να μιλήσεις κατά της εταιρείας, αλλά σκέψου λίγο κι εμάς και κατάλαβε γιατί σε ζαλίζουμε με όλα αυτά και δείξε τουλάχιστον τις μάχες αυτές στην εταιρεία για να καταλάβουν σε πόσο δεινή θέση μας έχουν φέρει αν και νομίζω ότι το γνωρίζουν και αυτός είναι ο απώτερος σκοπός τους για να καθαρίσουν το παιχνίδι από αυτούς που παίζουν Δωρεάν ή με ελάχιστα χρήματα και να κρατήσουν τους παίχτες που χώνουν πολλά χρήματα στο παιχνίδι και να τους αναγκάσουν να χώσουν ακόμη περισσότερα.

Λυπάμαι για όλα αυτά και με συγχωρείς που σε ζαλίζω τόσο πολύ γιατί εσύ στην πραγματικότητα δεν φταις σε τίποτε.

Ευχαριστώ.
 

DeletedUser118

Guest
Αρχικά να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν ανήκουμε στην εταιρεία. Είμαστε εθελοντές που προσφέρουμε έργο για το καλό των παικτών και της κοινότητας. Είμαστε ο σύνδεσμος του υπαλλήλου της εταιρείας με τους παίκτες. Ο μόνος υπάλληλος της εταιρείας είναι ο CoMa του παιχνιδιού και δεν πιστεύουμε ότι έχει δώσει οποιαδήποτε αφορμή για παράπονα, σέβεται τους παίκτες, τον εργοδότη και την δουλειά του, αλλά, ο στόχος δεν είναι να εκθειάσουμε αυτόν ή εμάς οπότε αυτό κλείνει εδώ.

Δεύτερον δεν μας δεσμεύει κανείς να υπερασπιζόμαστε την εταιρεία. Είναι θέμα αρχών και ήθους.
Άλλωστε έχουν υπάρξει φορές που έχουμε πει ανοιχτά ότι με κάποια πράγματα ούτε κι εμείς συμφωνούμε. Έγινε και σε σημερινή δημοσίευση.

Τρίτον για αυτό τον λόγο υπάρχουν τα θέματα συζήτησης για να παίρνουμε ανατροφοδότηση από εσάς. Τεκμηριωμένη όμως, γιατί μόνο αυτή μπορεί να βοηθήσει. Ότι μας αναφέρετε μεταφέρετε στην εταιρεία και γνωρίζουν.

Τέταρτον λανθασμένα πιστεύουν κάποιοι ότι οι λογαριασμοί μας έχουν ειδικά προνόμια. Το μοναδικό μας προνόμιο είναι μία ελάχιστη προσφορά ενός ποσού διαμαντιών ως αμοιβή για την προσφορά μας στην κοινότητα και την εταιρεία. Κατά τα άλλα είμαστε απλοί παίκτες όπως κι εσείς. Στο παιχνίδι είμαστε παίκτες. Στο φόρουμ και στο σύστημα μέλη της ΟΔ. Απλώς στο φόρουμ μπορούμε να εκφέρουμε την γνώμη μας και ως παίκτες. Δεν μας περιορίζει κανείς.

Καταλαβαίνουμε την όλη διάσταση του θέματος. Και βλέπουμε τα δεδομένα. Όμως προτιμούμε να περιμένουμε να ολοκληρωθεί το όλο εγχείρημα λέγοντας ανοιχτά την γνώμη μας και χωρίς εκνευρισμούς σε κάθε αλλαγή που έρχεται και να δούμε πως τελικά θα λειτουργεί όλο αυτό. Τι θα επιφέρουν όλες αυτές οι αλλαγές. Πως τελικά θα είναι τα πάντα μετά από την ολοκλήρωση του.

Προσωπικά σαν παίκτης; Αν με ρωτάτε, προτιμώ να εκπαιδεύσω τον στρατό μου (αποφεύγω τους κέρβερους μιας και θα έχουμε αλλαγή εκεί η οποία δεν έχει γίνει ακόμα) μαζεύω όσο μπορώ και θα αρχίσω μάχες στις επαρχίες πάλι όταν ολοκληρωθούν οι αλλαγές. Μέχρι τότε δεν θέλω να ρισκάρω. Δοκιμές σαφώς κάνω, αλλά, όχι δεν πέφτω με τα μούτρα. Προτιμώ να μείνω λίγο πίσω στους πόντους (που ποτέ δεν με ενδιέφεραν, και τελευταίος να είμαι δεν με νοιάζει αρκεί να περνάω καλά) και να περιμένω να δω το θέμα ολοκληρωμένο σε όλη του την διάσταση.
 
Συνοψίζοντας λοιπόν, έχασες τον στρατό; Χρησιμοποίησε πόρους. Τελείωσαν οι πόροι; Διαμάντια υπάρχουν! Αλλά έρχεται η ανάκαμψη. Υπομονή.

Υ.Γ. Μόλις δοκίμασα μάχη σε επαρχία. Είναι σα να έχεις αντίπαλο τον Χουλκ και εσύ είσαι ο Στάθης Ψάλτης. Μόνη ελπίδα να του πεις κάνα ανέκδοτο μπας και πεθάνει από τα γέλια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser82

Guest
Παίζω ενάμιση χρόνο το παιχνίδι, τέτοια αηδία με το σύστημα μαχών δεν την έχω δεί. Κάντε ένα reset στην προηγούμενη έκδοση, γιατί δεν βλέπω να κάνει μάχες κανείς και θα γεμισουν τα στρατοπεδα με κόσμο.
Εγώ μόλις είδα ότι για να βγάλω μια επαρχία, με μοναστηρι στο 12 και αναβαθμισμένα στο φουλ τα στρατεύματα, επρεπε να αποδεκατίσω ολο το στρατόπεδο δεν ξαναέκανα μάχη. Όσο δε για τα τουρνουά αυτά μπήκαν στο χρονοντούλαπο. Μάλλον θα το γυρίσουμε σε φαρμαβιλ το παιχνίδι.
 

Beren

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Σε κάποια γωνιά του πλανήτη, ορισμένοι χρήστες πόσταραν το πεντάγωνο με διαφορετική μορφή. Το αναδημοσιεύω κι ελπίζω ότι θα σας φανεί χρήσιμο στη μελέτη σας. Αυτό που τουλάχιστον αντιλαμβάνομαι ότι θα γίνει, είναι ότι οι μάχες για μεγάλες αποστάσεις θα είναι άπαικτες (τουλάχιστον μέχρι να μπουν οι νέες μονάδες).

Όπως και να έχει πάντως, προσωπικά θα παίζω (???) Τουρνουά με στρατό και τις Επαρχίες με διαπραγμάτευση.

14591751_1796487477296034_7527200810615473061_n.jpg

Οι χρήστες του facebook, μπορούν να συμβουλευτούν και αυτόν τον οδηγό!
 

DeletedUser517

Guest
Αρχικά να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν ανήκουμε στην εταιρεία. Είμαστε εθελοντές που προσφέρουμε έργο για το καλό των παικτών και της κοινότητας. Είμαστε ο σύνδεσμος του υπαλλήλου της εταιρείας με τους παίκτες. Ο μόνος υπάλληλος της εταιρείας είναι ο CoMa του παιχνιδιού και δεν πιστεύουμε ότι έχει δώσει οποιαδήποτε αφορμή για παράπονα, σέβεται τους παίκτες, τον εργοδότη και την δουλειά του, αλλά, ο στόχος δεν είναι να εκθειάσουμε αυτόν ή εμάς οπότε αυτό κλείνει εδώ.

Δεύτερον δεν μας δεσμεύει κανείς να υπερασπιζόμαστε την εταιρεία. Είναι θέμα αρχών και ήθους.
Άλλωστε έχουν υπάρξει φορές που έχουμε πει ανοιχτά ότι με κάποια πράγματα ούτε κι εμείς συμφωνούμε. Έγινε και σε σημερινή δημοσίευση.

Τρίτον για αυτό τον λόγο υπάρχουν τα θέματα συζήτησης για να παίρνουμε ανατροφοδότηση από εσάς. Τεκμηριωμένη όμως, γιατί μόνο αυτή μπορεί να βοηθήσει. Ότι μας αναφέρετε μεταφέρετε στην εταιρεία και γνωρίζουν.

Τέταρτον λανθασμένα πιστεύουν κάποιοι ότι οι λογαριασμοί μας έχουν ειδικά προνόμια. Το μοναδικό μας προνόμιο είναι μία ελάχιστη προσφορά ενός ποσού διαμαντιών ως αμοιβή για την προσφορά μας στην κοινότητα και την εταιρεία. Κατά τα άλλα είμαστε απλοί παίκτες όπως κι εσείς. Στο παιχνίδι είμαστε παίκτες. Στο φόρουμ και στο σύστημα μέλη της ΟΔ. Απλώς στο φόρουμ μπορούμε να εκφέρουμε την γνώμη μας και ως παίκτες. Δεν μας περιορίζει κανείς.

Καταλαβαίνουμε την όλη διάσταση του θέματος. Και βλέπουμε τα δεδομένα. Όμως προτιμούμε να περιμένουμε να ολοκληρωθεί το όλο εγχείρημα λέγοντας ανοιχτά την γνώμη μας και χωρίς εκνευρισμούς σε κάθε αλλαγή που έρχεται και να δούμε πως τελικά θα λειτουργεί όλο αυτό. Τι θα επιφέρουν όλες αυτές οι αλλαγές. Πως τελικά θα είναι τα πάντα μετά από την ολοκλήρωση του.

Προσωπικά σαν παίκτης; Αν με ρωτάτε, προτιμώ να εκπαιδεύσω τον στρατό μου (αποφεύγω τους κέρβερους μιας και θα έχουμε αλλαγή εκεί η οποία δεν έχει γίνει ακόμα) μαζεύω όσο μπορώ και θα αρχίσω μάχες στις επαρχίες πάλι όταν ολοκληρωθούν οι αλλαγές. Μέχρι τότε δεν θέλω να ρισκάρω. Δοκιμές σαφώς κάνω, αλλά, όχι δεν πέφτω με τα μούτρα. Προτιμώ να μείνω λίγο πίσω στους πόντους (που ποτέ δεν με ενδιέφεραν, και τελευταίος να είμαι δεν με νοιάζει αρκεί να περνάω καλά) και να περιμένω να δω το θέμα ολοκληρωμένο σε όλη του την διάσταση.

Φίλε μου με συγχωρείς αλλά δεν ήμουνα σε θέση να γνωρίζω ποιος είσαι και ποια η σχέση σου με την εταιρία γι αυτό σου μίλησα έτσι όπως όμως αναφέρεις παίρνεις μια έστω μικρή ανταμοιβή σε διαμάντια τα οποία εάν τα συγκεντρώσεις θα μπορείς πολύ εύκολα να αγοράσεις επεκτάσεις έστω και με αργό ρυθμό και να προχωράς στο παιχνίδι χωρίς να κάνεις μάχες, αν και χωρίς μάχες θα ξεμείνομε και από τεχνουργήματα πράγμα που σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα κολλήσουμε εντελώς.

Εμείς όμως δεν έχουμε την δυνατότητα αυτής της βοήθειας και λόγο του ότι οι πληρωμές εξαγορών θέλουν μεγάλες ποσότητες πόρων και δεδομένου ότι τα μανιτάρια τρώνε πολλούς πόρους καταλαβαίνεις ότι η εξαγορά είναι αδύνατη, οπότε το μόνο που μας μένει είναι να αγοράζουμε διαμάντια, έλα όμως που είμαστε στην Ελλάδα και οι κυβερνώντες μας έκαναν να μην έχουμε να πάρουμε ούτε ψωμί και όπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχει η δυνατότητα να πέσει χρήμα στο παιχνίδι και αυτό πιστεύω ότι ισχύει για πολλούς παίχτες, οπότε τι κάνει η εταιρεία αυτή τη στιγμή ? μας λέει όσοι δεν πληρώνετε πάρτε δρόμο δεν σας χρειαζόμαστε και όσοι πληρώνετε αρχίστε να βάζετε περισσότερα χρήματα.

Καταλαβαίνω ότι σαν εταιρία πρέπει να βγάλει χρήματα μιας και δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα αλλά θα μπορούσε να το κάνει με ποιο ήπιο τρόπο, και αν στην τελική θέλει να κρατήσει αυτό το χαρακτήρα να σταματήσει να μιλάει για Δωρεάν παιχνίδι και να μην κοροϊδεύει τον κόσμο και να πει ξεκάθαρα ότι είναι ένα παιχνίδι που πρέπει να ρίξεις χρήμα για να παίξεις μακροχρόνια και με αποτέλεσμα.
 

DeletedUser80

Guest
Αποφασισα και εγω σημερα να δω το περιβοητο νεο συστημα μαχων που διαφημιζατε, κατι για το οποιο διαφωνουσα απο την ημερα που το αναγγειλατε.Πριν μπω βεβαια ηθελα να δω και τα σχολια των συμπαιχτων εδω.Παρατηρησα λοιπον οτι τα σχολια εμφανιζονται υπερβολικα ηπια για το χαλι των μαχων.Η μαχη κρατησε κατι λιγοτερο απο 1 λεπτο καθως μεσα σε καθε μαχη εχετε βαλει απο ολες τις μοναδες οι οποιες βεβαια ειναι πολυ δυνατες και φυσικα καταστρεφουν ολες τις μοναδες που μπορουν να προκαλεσουν ζημια στον αντιπαλο.Εγω σε αυτο το μαυρο χαλι δεν προκειται να συνεχισω, ειδικα οταν μετα απο καθε αναβαθμιση που κανετε προκαλειτε το χαος.
 

DeletedUser118

Guest
Εμείς από την πλευρά μας θα περιμένουμε σε μία γωνία να διαβάσουμε και τα γενικότερα σχόλια σας μέχρι ότου ολοκληρωθούν και τα τρία πακέτα.
Ο λόγος; Απλός, όπως είπαμε τα δεδομένα είναι αυτά που είναι. Συλλέγουμε την ανατροφοδότηση σας και την μεταφέρουμε. Όμως δεν μπορούμε και δεν θέλουμε να κρίνουμε το πως θα είναι το θέμα μάχες όταν ολοκληρωθούν οι αλλαγές πριν οι αλλαγές γίνουν. Δεν μας εκφράζει. Έχουμε μάθει να περιμένουμε να δούμε τις αλλαγές, να τις κρίνουμε ίσως κατά τμήματα (όπως και θα έρχονται) όχι όμως να καταδικάζουμε την όλη αλλαγή συνολικά πριν αυτή ολοκληρωθεί. Είναι σαν να καταδικάζουμε κάποιον σε δίκη πριν καν ακουστεί ο πρώτος μάρτυρας υπεράσπισης. Η απόφαση στο δικαστήριο να σας θυμήσουμε ότι βγαίνει στο τέλος όταν έχουν παρουσιαστεί όλα τα δεδομένα, ειδάλλως απλώς πρόκειται για δικαστική πλάνη. Άρα συνεχίστε να μας δίνετε τις απόψεις σας. Εμείς θα προσπαθήσουμε να λύσουμε τις ενδεχόμενες απορίες σας. Και θα εκφέρουμε συνολική άποψη όταν ολοκληρωθούν όλες οι αλλαγές.

Αν κάποιοι ενδιαφέρονται ας διαβάσουν αυτό τον τρομερό πραγματικά Οδηγό - Άρθρο που δημοσίευσε ο συμπαίκτης σας @Beren είναι πολύ περιεκτικός και εμείς που κάναμε τον κόπο να τον διαβάσουμε καταλάβαμε κάτι παραπάνω από ότι είχαμε καταλάβει μέχρι τώρα!

Συνεχίστε να διασκεδάζετε και μην αφήνετε κανέναν και τίποτα να σας χαλάει την διάθεση!

Υ.Γ. Όσο για όσους αναφέρθηκαν στο θέμα Διαμαντιών, είναι λογικό η εταιρεία να φροντίζει για αυτό και δεν κάνει διαχωρισμό ανάλογα την χώρα. Οι χρεώσεις είναι ίδιες σε όλες τις χώρες. Και πιστέψτε μας μπορεί να μην διατηρεί σερβερ που δεν της αποφέρουν κέρδος... όμως για να κρατά ακόμη ανοιχτό τον ελληνικό σερβερ του Έλβεναρ μάλλον κάτι ξέρει!
 
Εμείς από την πλευρά μας θα περιμένουμε σε μία γωνία να διαβάσουμε και τα γενικότερα σχόλια σας μέχρι ότου ολοκληρωθούν και τα τρία πακέτα.
Ο λόγος; Απλός, όπως είπαμε τα δεδομένα είναι αυτά που είναι. Συλλέγουμε την ανατροφοδότηση σας και την μεταφέρουμε. Όμως δεν μπορούμε και δεν θέλουμε να κρίνουμε το πως θα είναι το θέμα μάχες όταν ολοκληρωθούν οι αλλαγές πριν οι αλλαγές γίνουν. Δεν μας εκφράζει. Έχουμε μάθει να περιμένουμε να δούμε τις αλλαγές, να τις κρίνουμε ίσως κατά τμήματα (όπως και θα έρχονται) όχι όμως να καταδικάζουμε την όλη αλλαγή συνολικά πριν αυτή ολοκληρωθεί. Είναι σαν να καταδικάζουμε κάποιον σε δίκη πριν καν ακουστεί ο πρώτος μάρτυρας υπεράσπισης. Η απόφαση στο δικαστήριο να σας θυμήσουμε ότι βγαίνει στο τέλος όταν έχουν παρουσιαστεί όλα τα δεδομένα, ειδάλλως απλώς πρόκειται για δικαστική πλάνη. Άρα συνεχίστε να μας δίνετε τις απόψεις σας. Εμείς θα προσπαθήσουμε να λύσουμε τις ενδεχόμενες απορίες σας. Και θα εκφέρουμε συνολική άποψη όταν ολοκληρωθούν όλες οι αλλαγές.

Αν κάποιοι ενδιαφέρονται ας διαβάσουν αυτό τον τρομερό πραγματικά Οδηγό - Άρθρο που δημοσίευσε ο συμπαίκτης σας @Beren είναι πολύ περιεκτικός και εμείς που κάναμε τον κόπο να τον διαβάσουμε καταλάβαμε κάτι παραπάνω από ότι είχαμε καταλάβει μέχρι τώρα!

Συνεχίστε να διασκεδάζετε και μην αφήνετε κανέναν και τίποτα να σας χαλάει την διάθεση!

Υ.Γ. Όσο για όσους αναφέρθηκαν στο θέμα Διαμαντιών, είναι λογικό η εταιρεία να φροντίζει για αυτό και δεν κάνει διαχωρισμό ανάλογα την χώρα. Οι χρεώσεις είναι ίδιες σε όλες τις χώρες. Και πιστέψτε μας μπορεί να μην διατηρεί σερβερ που δεν της αποφέρουν κέρδος... όμως για να κρατά ακόμη ανοιχτό τον ελληνικό σερβερ του Έλβεναρ μάλλον κάτι ξέρει!

Και γιατί ρε παιδιά δεν κάνατε όλες τις αλλαγές πρώτα και μετά να αλλάζατε το σύστημα; Αλήθεια το έχω απορία. Λες και θα έρθουν τα πάνω κάτω με τις νέες προσθήκες. Προς το παρόν πάντως κάνατε αυτό που έγραψα και στην αρχή της συζήτησης, δηλαδή ένα αργό παιχνίδι ακόμα πιο αργό.
 

DeletedUser118

Guest
Δεν άλλαξε κανείς το σύστημα μαχών και δεν αναφέρθηκε ποτέ και πουθενά κάτι τέτοιο. Αναφέρθηκε μόνο ότι επανασχεδιάζεται το σύστημα μαχών για καλύτερη λειτουργία και καλύτερη εξέλιξη και ανάπτυξη στο μέλλον. Το σύστημα μαχών ναι θα έχει αλλάξει, αλλά πότε; Μόνο όταν όλες οι αλλαγές έχουν ολοκληρωθεί και έχει ολοκληρωθεί η εφαρμογή όσων άλλαξαν κατά των επανασχεδιασμό του.

Είναι μεγάλο το κείμενο, αλλά, ας φρεσκάρουμε λίγο την μνήμη μας για τους λόγους που οδήγησαν όπου οδήγησαν, για το τι θα γίνει και γιατί.

Ας κάνουμε κλικ λοιπόν κι ας διαβάσουμε!

Καλή ανάγνωση! :)
 
Κορυφή