• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 1.15

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser80

Guest
Αν κατάλαβα καλά θα κλειδώσουν τα σεντούκια ώστε να μην μπορεί κανείς να τα ανοίξει και να προχωρήσει ποιο κάτω αν δεν έχει ακριβώς τις επαρχίες που απαιτεί η κάθε τεχνολογία και θα ξεκλειδώνουν μόνο τα σεντούκια της συγκεκριμένης τεχνολογίας που τρέχει ο κάθε παίχτης και αφού διαθέτει τις απαιτούμενες επαρχίες.

Συνεπώς μας λένε ότι δεν πρέπει να ζητάμε να κερδίσουμε επαρχίες οι οποίες είναι ποιο πάνω από το όριο που έχει η κάθε τεχνολογία που τρέχει και όποιοι έχουν περισσότερες επαρχίες ανοιχτές θα πρέπει να μην κάνουν πλέον μάχες στις επαρχίες μέχρι να φτάσουν τις τεχνολογίες τους στο συγκεκριμένο επίπεδο της επαρχίας που θέλουν να κερδίσουν.

Αυτό που δεν μας λένε είναι πως περιμένουν να προχωρήσει η πόλη τις αναβαθμίσεις της χωρίς να μπορούμε να ανοίξουμε νέες επεκτάσεις αφού ο χώρος είναι πολύ σημαντικός και δεν φτάνει ποτέ, αλλά συγνώμη ξέχασα η απάντηση είναι πολύ απλή ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΕΠΕΚΤΑΣΕΙΣ για να προχωρήσετε.
Αμα ισχυει αυτο καληνυχτα και εφεξε...
 

DeletedUser511

Guest
εστω οτι εγω βασει εποχης θα επρεπε να εχω ανιχνευσει και ξεκλειδωσει 150 επαρχιες στον χαρτη. και εγω εχω ανιχνευσει και ξεκλειδωσει 200 με αποτελεσμα να εχω περισσοτερες επεκτασεις απο αυτες που μου αναλογουν βασει εποχης στις ερευνες. θα μπορω να συνεχισω να ανιχνευω επαρχιες και να τις εξαγορασω με υλες προκειμενου να ξεκλειδωνω επεκτασεις ή θα πρεπει να φτασω στην κανονικη μου εποχη βασει αριθμου περιοχων και μετα να μπορεσω να να ξαναεχω νεες επεκτασεις? ή θα πρεπει να αναγκαστικα να τις αγορασω με διαμαντια?θα παρακαλουσα σε απαντηση απο την ομαδα διαχειρισης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser517

Guest
Φίλε Krasous φαντάζομαι ότι θα επιτρέπεται να πάμε παρακάτω είτε με μάχες είτε με εξαγορές αλλά δεν θα πρέπει να ζητάμε ευθύνες από την εταιρεία αν δεν τα καταφέρνουμε στις μάχες σε αυτές τις επαρχίες
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Φιλε @NeoRomeo με λίγα λογια μας ειπες οτι δεν προκειτε να ξανα κανουμε μαχες για το επομενο 6μηνο τουλαχιστον μεχρι να μπουν οι επομενες 2 φιλες ωστε να ανοιξει ο αριθμος των επαρχιων. Μηπως ,λεω μηπως, να πειτε στην εταιρια τοτε να μειωσει και τα μεγεθη των κτιριων στο μισο ??? Δυστυχως με αυτα τα μεγεθη κτιριων οι 260+ επαρχιες και κατα συνεπεια οι επεκτασεις που αντιστοιχουν σε αυτες δεν φτανουν για μια πολη που ειναι στα ορκς και εχει ΜΟΝΟ 4 θαυματα χτισμενα. Δεν υπαρχει χωρος για αλλα πραγματα.

Φυσικα μετα απο ολο αυτο το χαμο οπως ολοι καταλαβατε ο αποκλιστικος σκοπος της εταιριας δεν ειναι η "ισορροπια¨ που μας πουλαει 3 μερες τωρα αλλα το αγοραζουμε επεκτασεις μιας και μονο ετσι θα προχωρας.

Τελικα εχει δικιο η @ladyx, μαλλον εφτασε ο καιρος να πουλισουμε τα πολεμικα κτιρια και να βαλουμε ΜΟΝΟ εργοστασια για υλικα για να συνεχισουμε να "αγοραζουμε ""τζαμπα"" (χωρις διαμαντια) τις επαρχιες και οτι αλλο μπορουμε να αγορασουμε μονο με υλικα.

edit: Και κατι σχετικα με τον χαμο, οπως ειπε ενας παικτης οι beta servers για αυτον τον λογο υπαρχουν, επρεπε εκει να εχουν μπει ΟΛΕΣ οι αλλαγες, να εχουν τεσταριστει για οσο χρειασθει και μετα να μπουν στους κανονικους servers οι αλλαγες ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΕΣ.
 

DeletedUser232

Guest
@Krasous ναι θα μπορείς να συνεχίσεις να εξερευνάς επαρχίες, να επιλύεις τις συναντήσεις και να παίρνεις τις επεκτάσεις. Απλώς αν έχεις ολοκληρώσει περισσότερες επαρχίες από τις αναγραφόμενες τότε θα είναι ιδιαίτερα δύσκολο να μπορείς να επιλύσεις συναντήσεις με μάχες.

@moodmaker το θέμα αυτό είναι αρκετά σημαντικό και πρέπει να μείνει όσο το δυνατόν πιο καθαρό από άσχετα μηνύματα. Το φόρουμ διαθέτει άλλους χώρους στους οποίους μπορείτε να κανέτε όσο χιούμορ θέλετε και φυσικά σας προτείνουμε να τους επισκεπτείτε :)
 

DeletedUser511

Guest
@Krasous ναι θα μπορείς να συνεχίσεις να εξερευνάς επαρχίες, να επιλύεις τις συναντήσεις και να παίρνεις τις επεκτάσεις. Απλώς αν έχεις ολοκληρώσει περισσότερες επαρχίες από τις αναγραφόμενες τότε θα είναι ιδιαίτερα δύσκολο να μπορείς να επιλύσεις συναντήσεις με μάχες.

@moodmaker το θέμα αυτό είναι αρκετά σημαντικό και πρέπει να μείνει όσο το δυνατόν πιο καθαρό από άσχετα μηνύματα. Το φόρουμ διαθέτει άλλους χώρους στους οποίους μπορείτε να κανέτε όσο χιούμορ θέλετε και φυσικά σας προτείνουμε να τους επισκεπτείτε :)
ευχαριστω για την απαντηση σου, διχως ιχνος ειρωνιας ελπιζω να ειναι απαντηση ως διαχειριστη και οχι ως παικτη.
 

DeletedUser524

Guest
Καλησπερα σας,
Μετα απο μια αναγνωση που εκανα στο αγγλικο Φορουμ του elvenar και στον ιταλικο(να ναι καλα ο ξαδερφος που ξερει ιταλικα..!!!)
και στον Beta
ειναι ΟΛΟΙ τους εξω φρενων με τις νεες αλλαγες!! Αναμενομενο...
Επισης διαβασα κατι στον Beta που μπορει να δωσει λιγο φως....

********

Αρα εαν ισχυει κατι τετοιο προσωρινα τουλαχιστον ειναι προγραμματισμενο για οποιους προχωριμενους παικτες στις επαρχιες να μην μπορει να κερδισει χωρις την προσθηκη των νεων μοναδων,αναβαθμιση πληθους διμοιριας κ.τ.λ.

Επεξεργασία από @The Sentinel: απαγορεύονται οι αναδημοσιεύσεις από άλλα φόρουμ του παιχνιδιού. Το φόρουμ αυτό αφορά μόνο τον ελληνικό σέρβερ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπερα σας,
Μετα απο μια αναγνωση που εκανα στο αγγλικο Φορουμ του elvenar και στον ιταλικο(να ναι καλα ο ξαδερφος που ξερει ιταλικα..!!!)
και στον Beta
ειναι ΟΛΟΙ τους εξω φρενων με τις νεες αλλαγες!! Αναμενομενο...
Επισης διαβασα κατι στον Beta που μπορει να δωσει λιγο φως....

**********

Αρα εαν ισχυει κατι τετοιο προσωρινα τουλαχιστον ειναι προγραμματισμενο για οποιους προχωριμενος παικτες στις επαρχιες να μην μπορει να κερδισει χωρις την προσθηκη των νεων μοναδων,αναβαθμιση πληθους διμοιριας κ.τ.λ.

Αυτό να το καταλάβω, αλλά στα τουρνουά που κανονικά θα έπρεπε να ισχύει διαφορετικός κανονισμός, πάλι σφαγή γίνεται.


Επεξεργασία από @The Sentinel : Επεξεργασία της παράθεσης η οποία περιείχε δημοσίευση από ξένο φόρουμ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser80

Guest
Ακρη δεν βγαζουμε..Το παιχνιδι ειχαν δεν ειχαν το κανανε αχταρμα..
 

DeletedUser517

Guest
Καλησπερα σας,
Μετα απο μια αναγνωση που εκανα στο αγγλικο Φορουμ του elvenar και στον ιταλικο(να ναι καλα ο ξαδερφος που ξερει ιταλικα..!!!)
και στον Beta
ειναι ΟΛΟΙ τους εξω φρενων με τις νεες αλλαγες!! Αναμενομενο...
Επισης διαβασα κατι στον Beta που μπορει να δωσει λιγο φως....

********

Αρα εαν ισχυει κατι τετοιο προσωρινα τουλαχιστον ειναι προγραμματισμενο για οποιους προχωριμενους παικτες στις επαρχιες να μην μπορει να κερδισει χωρις την προσθηκη των νεων μοναδων,αναβαθμιση πληθους διμοιριας κ.τ.λ.

Επεξεργασία από @The Sentinel: απαγορεύονται οι αναδημοσιεύσεις από άλλα φόρουμ του παιχνιδιού. Το φόρουμ αυτό αφορά μόνο τον ελληνικό σέρβερ.
Φίλη μου αν έχεις την καλοσύνη κάνε μια μετάφραση για να καταλάβουμε κι εμείς που δεν ξέρουμε Αγγλικά.

Ευχαριστώ.
 

DeletedUser524

Guest
Φίλη μου αν έχεις την καλοσύνη κάνε μια μετάφραση για να καταλάβουμε κι εμείς που δεν ξέρουμε Αγγλικά.

Ευχαριστώ.


Ευχαριστως,αλλα μαλλον απαγορευεται η αναδημοσιευση απο ξενα φορουμ,
οποτε απαγορευται να το κανω..
 

DeletedUser232

Guest
Για να μην υπάρχει σύγχυση...
Η αναδημοσίευση της @Elania ήταν ενάντια των κανονισμών του φόρουμ και για αυτόν τον λόγο δέχθηκε επεξεργασία.
Για να μην θεωρείτε όμως ότι σας κρατάμε κρυφές ζωτικές πληροφορίες θα σας δώσω ένα αντίστοιχο παράδειγμα με αυτό που ανέφερε η αναδημοσίευση της @Elania.

Έστω οτι ένας παίχτης έχει ξεκλειδώσει 180 επαρχίες και βρίσκεται στο κεφάλαιο των Νάνων. Ο παίχτης αυτός θα μπορεί να ξεκλειδώσει κι άλλες επαρχίες αλλά θα είναι πολύ δύσκολο να κερδίσει τις μάχες. Για να βρεθεί σε θέση να κερδίσει τις μάχες θα πρέπει να φτάσει στο κεφάλαιο των Ορκς. Σε αυτό το σημείο το σεντούκι στην αρχή του κεφαλαίου απαιτεί 160 επαρχίες. Από αυτό το σημείο και ύστερα, μέσω των Αναβαθμίσεων Διμοιρίας και των Αναβαθμίσεων των Μονάδων, ο παίχτης θα είναι σε θέση να ξεκλειδώσει κι άλλες επαρχίες.

Τα λέω σωστά @Elania ? :)
 

DeletedUser524

Guest
Για να μην υπάρχει σύγχυση...
Η αναδημοσίευση της @Elania ήταν ενάντια των κανονισμών του φόρουμ και για αυτόν τον λόγο δέχθηκε επεξεργασία.
Για να μην θεωρείτε όμως ότι σας κρατάμε κρυφές ζωτικές πληροφορίες θα σας δώσω ένα αντίστοιχο παράδειγμα με αυτό που ανέφερε η αναδημοσίευση της @Elania.

Έστω οτι ένας παίχτης έχει ξεκλειδώσει 180 επαρχίες και βρίσκεται στο κεφάλαιο των Νάνων. Ο παίχτης αυτός θα μπορεί να ξεκλειδώσει κι άλλες επαρχίες αλλά θα είναι πολύ δύσκολο να κερδίσει τις μάχες. Για να βρεθεί σε θέση να κερδίσει τις μάχες θα πρέπει να φτάσει στο κεφάλαιο των Ορκς. Σε αυτό το σημείο το σεντούκι στην αρχή του κεφαλαίου απαιτεί 160 επαρχίες. Από αυτό το σημείο και ύστερα, μέσω των Αναβαθμίσεων Διμοιρίας και των Αναβαθμίσεων των Μονάδων, ο παίχτης θα είναι σε θέση να ξεκλειδώσει κι άλλες επαρχίες.

Τα λέω σωστά @Elania ? :)

Ναι ακριβως ετσι +οτι θα βοηθησουν οι νεες μοναδες μαχης που δεν εχουμε δει ακομα.
Ζητω συγνωμη για την παραβαση δεν θα επαναληφθει.
 

DeletedUser517

Guest
Για να μην υπάρχει σύγχυση...
Η αναδημοσίευση της @Elania ήταν ενάντια των κανονισμών του φόρουμ και για αυτόν τον λόγο δέχθηκε επεξεργασία.
Για να μην θεωρείτε όμως ότι σας κρατάμε κρυφές ζωτικές πληροφορίες θα σας δώσω ένα αντίστοιχο παράδειγμα με αυτό που ανέφερε η αναδημοσίευση της @Elania.

Έστω οτι ένας παίχτης έχει ξεκλειδώσει 180 επαρχίες και βρίσκεται στο κεφάλαιο των Νάνων. Ο παίχτης αυτός θα μπορεί να ξεκλειδώσει κι άλλες επαρχίες αλλά θα είναι πολύ δύσκολο να κερδίσει τις μάχες. Για να βρεθεί σε θέση να κερδίσει τις μάχες θα πρέπει να φτάσει στο κεφάλαιο των Ορκς. Σε αυτό το σημείο το σεντούκι στην αρχή του κεφαλαίου απαιτεί 160 επαρχίες. Από αυτό το σημείο και ύστερα, μέσω των Αναβαθμίσεων Διμοιρίας και των Αναβαθμίσεων των Μονάδων, ο παίχτης θα είναι σε θέση να ξεκλειδώσει κι άλλες επαρχίες.

Τα λέω σωστά @Elania ? :)
Να λοιπόν που όταν υπάρχει η καλή διάθεση από όλους όλα τα προβλήματα λύνονται, μπορεί να τηρήσατε τον κανονισμό και λογοκρίνατε το post αλλά μας εξηγήσατε με απλά λόγια τι ήθελε να πει ο παίχτης και αυτό είναι καλύτερο από κάθε τι και έτσι και ο παίχτης δεν θα δυσανασχετεί που έγινε η λογοκρισία στο post του, η αν θέλετε να το λέτε επεξεργασία εσείς.
 

DeletedUser80

Guest
Και ετσι να ειναι με αυτες τις ρυθμισεις παλι εκβιαστικο ειναι και δεν σου δινει την δυνατοτητα να κανεις τιποτα.
 

DeletedUser499

Guest
Προσωπικά εγώ, μετά από όλη αυτή τη συζήτηση κατάλαβα ένα πράγμα..
Η ομάδα ανάπτυξης, δεν ανάπτυξε το παιχνίδι, απλά το κατάστρεψε..
Λίγο πριν την υποτιθέμενη αναβάθμιση (γιατί για υποβάθμιση πρόκειται κατά την ταπεινή μου γνώμη) είχα σκοπό να βάλω και πάλη χρήματα για να αγοράσω κάποια πεδία, τώρα δεν υπάρχει λόγος.
Μπήκαμε σε ένα παιγνίδι το οποίο προορίζονταν για χτίστες, έτσι έλεγε το μέιλ που μου έστειλαν, και είχε και την επιλογή των απλών μαχών για διασκέδαση και χαβαλέ, τώρα της μάχες (για όσους μπορούν και τις δίνουν ακόμα) τις κάνατε επιστήμη!
Εξισορρόπηση...
Είναι μια λέξη που ακούγετε συχνά, κύριοι σταματάτε να υποτιμάτε την νοημοσύνη μας!!!
Αν ήταν η "Εξισορρόπηση όλο αυτό το χάλι έπρεπε να το κάνετε και στις μάχες του τουρνουά, μάχες?? ποιες μάχες?? σφαγές έπρεπε να ονομάζονται!
Και το ποιο προκλητικό από όλα (ειδικά για όσους τα ακουμπούν) είναι ότι όλο αυτό το χάλι έγινε για το καλός μας (εδώ γελάμε τρανταχτά )
Αν πραγματικά ενδιαφέρει κάποιους το καλό του παιχνιδιού, μεταφέρετε εκεί που πρέπει και όπως πρέπει την αγανάκτηση της συντριπτικής πλειοψηφίας των χριστών.
Τελειώνοντας να αναφέρω πως πιστεύω και η εταιρία θα βγει ζημιωμένη από αυτή την υποβάθμιση, αφού είμαι σίγουρος ότι εκτός από εμένα σίγουρα υπάρχουν και άλλοι "χορηγοί" (όπως μας ονομάζουν κάποιοι) οι οποίοι δεν έχουν όρεξη πλέον να βάλουν χρήματα σε αυτό το παιχνίδι αφού καμία σχέση δεν έχει (όσο αφορά της μάχες τουλάχιστον) με αυτό που ξεκίνησαν.
 

DeletedUser80

Guest
Προσωπικά εγώ, μετά από όλη αυτή τη συζήτηση κατάλαβα ένα πράγμα..
Η ομάδα ανάπτυξης, δεν ανάπτυξε το παιχνίδι, απλά το κατάστρεψε..
Λίγο πριν την υποτιθέμενη αναβάθμιση (γιατί για υποβάθμιση πρόκειται κατά την ταπεινή μου γνώμη) είχα σκοπό να βάλω και πάλη χρήματα για να αγοράσω κάποια πεδία, τώρα δεν υπάρχει λόγος.
Μπήκαμε σε ένα παιγνίδι το οποίο προορίζονταν για χτίστες, έτσι έλεγε το μέιλ που μου έστειλαν, και είχε και την επιλογή των απλών μαχών για διασκέδαση και χαβαλέ, τώρα της μάχες (για όσους μπορούν και τις δίνουν ακόμα) τις κάνατε επιστήμη!
Εξισορρόπηση...
Είναι μια λέξη που ακούγετε συχνά, κύριοι σταματάτε να υποτιμάτε την νοημοσύνη μας!!!
Αν ήταν η "Εξισορρόπηση όλο αυτό το χάλι έπρεπε να το κάνετε και στις μάχες του τουρνουά, μάχες?? ποιες μάχες?? σφαγές έπρεπε να ονομάζονται!
Και το ποιο προκλητικό από όλα (ειδικά για όσους τα ακουμπούν) είναι ότι όλο αυτό το χάλι έγινε για το καλός μας (εδώ γελάμε τρανταχτά )
Αν πραγματικά ενδιαφέρει κάποιους το καλό του παιχνιδιού, μεταφέρετε εκεί που πρέπει και όπως πρέπει την αγανάκτηση της συντριπτικής πλειοψηφίας των χριστών.
Τελειώνοντας να αναφέρω πως πιστεύω και η εταιρία θα βγει ζημιωμένη από αυτή την υποβάθμιση, αφού είμαι σίγουρος ότι εκτός από εμένα σίγουρα υπάρχουν και άλλοι "χορηγοί" (όπως μας ονομάζουν κάποιοι) οι οποίοι δεν έχουν όρεξη πλέον να βάλουν χρήματα σε αυτό το παιχνίδι αφού καμία σχέση δεν έχει (όσο αφορά της μάχες τουλάχιστον) με αυτό που ξεκίνησαν.
Καλυτερα δεν θα μπορουσες να τα πεις.Ημουνα και εγω ενας με χορηγια στο παιχνιδι...Αλλα οχι πια.Αρκετα.
Εχω μια απορια ομως..
Μπορει καποιος απο την ΟΔ να μας πει τι εχουν πει στους δημιουργους του παιχνιδιου και τι τους εχουν απαντησει..
Πραγματικα θα ηθελα να ξερω τι εχει ερθει στα αυτια τους και αν εχουν καταλαβει τι ζημια κανανε στο παιχνιδι
 

DeletedUser118

Guest
Φροντίζουμε η εταιρεία να είναι ενήμερη για όσα γράφονται και αναφέρονται στο φόρουμ. Για αυτό τον λόγο κάθε φορά δημιουργείται και το σχετικό θέμα συζήτησης.
Ότι λαμβάνουμε ως επίσημη απάντηση-θέση-ανακοίνωση από την εταιρεία και μας επιτρέπετε (κάποιες φορές ακόμη κι αν δεν μας επιτρέπετε) σας το μεταφέρουμε μέσω ανακοίνωσης ή επίσημου σχολίου.
 

DeletedUser80

Guest
Φροντίζουμε η εταιρεία να είναι ενήμερη για όσα γράφονται και αναφέρονται στο φόρουμ. Για αυτό τον λόγο κάθε φορά δημιουργείται και το σχετικό θέμα συζήτησης.
Ότι λαμβάνουμε ως επίσημη απάντηση-θέση-ανακοίνωση από την εταιρεία και μας επιτρέπετε (κάποιες φορές ακόμη κι αν δεν μας επιτρέπετε) σας το μεταφέρουμε μέσω ανακοίνωσης ή επίσημου σχολίου.
Αρα κατι ακομα δεν εχετε λαβει για ολο αυτο τον χαμο..Μαλιστα...
 
Κορυφή