• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 0.35

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
καλημερα κωστας ονομαζομε συγνωμη για τα ορθογραφικα που θα κανω.η ακαδημια δεν σου προσφερει καιτι σιμαντικο βασηκα δεν σου προσφερει τιποτα με το χορο που θες για να τιν κατασκευασεις και τις 16ωρες που θες να βγει ενα μαγικο που θα το χρισιμοπιεισης μονο σε ενα εργαστιριο και εχετε κανει τον αποκλισμο στο να το πουλαμε οπος τα αλα τα κτιρια μας κραταει το 5επι 5 αδικα θα ειθελα να εχω τιν επιλογη αν θελω να το κρατισω η οχι.
 

DeletedUser134

Guest
Δεν μας πειράζουν τα ορθογραφικά λάθη όλοι μπορεί να κάνουμε...Καλημέρα Κώστα και καλώς όρισες στο φόρουμ...αν δεν την έχεις χτίσει και χρειάζεσαι τον χώρο μην την χτίσεις ειδικά αν είσαι μικρός παίκτης που χρειάζεσαι περισσότερο τον χώρο για την ανάπτυξη σου...ή την έχεις χτίσει ήδη?
 

DeletedUser

Guest
ναι τιν εχω χτισει διστιχος.ξερω αργοτερα θα ειναι χρισημη αλα προς το παρον δεν ειναι,τιν εχτισα να δω τι προσφερει με τιν λογικη οτι εαν δεν μου αρεσει τιν πουλαω οπος και τα αλα τα κτιρηα ευχαριστω
 

DeletedUser3

Guest
Στην πραγματικότητα είναι πολύ πιο χρήσιμη στα χαμηλά επίπεδα που οι απαιτήσεις για Αναβαθμίσεις είναι πολλές, όμως ο καθένας έχει το στυλ του για το παιχνίδι...

Η Ακαδημία Μαγείας δεν μπορεί να πωληθεί. Ως παιχνίδι αποφάσεων, ο κάθε παίκτης είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Στην πραγματικότητα είναι πολύ πιο χρήσιμη στα χαμηλά επίπεδα που οι απαιτήσεις για Αναβαθμίσεις είναι πολλές, όμως ο καθένας έχει το στυλ του για το παιχνίδι...

Η Ακαδημία Μαγείας δεν μπορεί να πωληθεί. Ως παιχνίδι αποφάσεων, ο κάθε παίκτης είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του.

θα συμφωνισω σε αυτο οταν το παιχνιδι σου προσφερει ολες τις λεπτομεριες απο την αρχη. Στην προκειμενη περιπτωση ολοι ειδαμε την πικρη πλευρα της ακαδημιας οταν την χτισαμε.
 

DeletedUser118

Guest
Θα παραθέσουμε μόνο τα σημεία στα οποία μπορούσατε να βρείτε πληροφορίες για το θέμα Ακαδημία Μαγείας και Ξόρκια
μέρες πριν πραγματοποιηθεί η αναβάθμιση:

Φόρουμ
Μαγέψτε τον Κόσμο σας με τα Ξόρκια!
Στο θέμα αυτό δίνονταν όλες οι πληροφορίες σχετικά με το νέο χαρακτηριστικό. Υπάρχουν ανακατευθύνσεις προς το θέμα συζήτησης όσο και προς τις σχετικές σελίδες του Wiki. Που σε περίπτωση που ακόμη δεν μπορείτε να τις βρείτε ούτε και στο παραπάνω θέμα, ούτε και με ένα απλό κλικ στο Wiki σας τα παραθέτουμε και αυτά.

Wiki
Ξόρκια
Ακαδημία Μαγείας

Ανακοίνωση Σημειώσεων έκδοσης
Γίνετε αναφορά στο χαρακτηριστικό και σας παροτρύνουμε να δείτε το σχετικό βίντεο με πληροφορίες για το χαρακτηριστικό αυτό, δίνοντας σας και τον σύνδεσμο, προφανώς.

Οπότε μάλλον κανείς δεν βρέθηκε προ εκπλήξεως. Μάλλον απλά πιάστηκε αδιάβαστος.

Το φόρουμ υπάρχει κυρίως για ενημέρωση και σχολιασμό, σχετικά και πάνω στο παιχνίδι. Το πρώτο είστε πρόθυμοι πάντα να το πράξετε ειδικά αν κάτι σας ενοχλεί. Το δεύτερο; Και τέλος το Wiki φτιάχτηκε και ενημερώνεται συνεχώς για κάποιο λόγο. Για να μπορείτε να βρείτε όλες τις πληροφορίες σχετικά με το παιχνίδι!
 

DeletedUser

Guest
καλημερα ναι εχεις δικιο επρεπε να το ψαξω καλητερα.δεν πηραζει τουλαχιστον ειναι ενα ομορφω κτιριο αργοτερα ξερω θα ειναι χρισημο ευχαριστω
 

DeletedUser30

Guest
καλημερα, οκ το ειδα...ειχα μπερδευτει με την κατεδαφιση.

Μια απο τα ιδια ..:oops:

Τωρα στο θεμα <πιαστηκε αδιαβαστος> εμενα δεν μου λεει κατι..
Εδω σχολιαζουμε τις εντυπωσεις μας απο το την αναβαθμιση και το νεο χαρακτηριστικο..
Απο κει και περα συμφωνω οτι ο καθενας μας πρωτα πρεπει να ενημερωνετε πριν πραξει το οτιδηποτε γενικοτερα..

Στην πραγματικότητα είναι πολύ πιο χρήσιμη στα χαμηλά επίπεδα που οι απαιτήσεις για Αναβαθμίσεις είναι πολλές, όμως ο καθένας έχει το στυλ του για το παιχνίδι...

Η Ακαδημία Μαγείας δεν μπορεί να πωληθεί. Ως παιχνίδι αποφάσεων, ο κάθε παίκτης είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του.

Συμφωνω στο 1ο μερος απο το σχολιο σου, ακριβως ετσι ειναι..
Δεν με νοιαζει καθολου εαν μπορει να πωληθει η να γρεμιστει,(καποια στιγμη ισως αλλαξει αυτο) την εχτισα με επιλογη μου, το μονο που με νοιαζει ειναι ο υπερβολικα πολυς χρονος για 1 ξορκι που δεν ειναι προς το παρων διαθεσιμη η αναβαθμιση της και τελος που δεν συμβαλει σε ποντους καταταξης.. και τα 3 κατε εμε χριζουν την προσοχη της εταιριας και ισως να γινουν καποιες αλλαγες κανωντας την ακαδημια ποιο αρεστη προς ολους τους παιχτες..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser118

Guest
Εσείς σαν παίκτες αναφερθήκατε στο ότι δεν υπήρξε ενημέρωση. Άρα ίσως να έπρεπε να σας λέει κάτι.

Η Ακαδημία Μαγείας και τα Ξόρκια είναι ένα στοιχείο που μπήκε τώρα και θα αλλάξει, όπως και θα εξελιχθεί. Έρχονται αλλαγές και βελτιώσεις, πάνω σε όλα τα στοιχεία του χαρακτηριστικού αυτού. Όπως όλα τα κτίρια θα προσφέρει κι αυτή "πόντους", δεν νομίζουμε ότι η εταιρεία ξαφνικά θα αποφασίσει να αφήσει κάποιο κτίριο χωρίς να μετρά στην κατάταξη.

Όσο για το αν σας αρκεί ή όχι η ενημέρωση που γίνεται, και αν παρόλα τα αναφερθέντα ακόμη θεωρείτε ότι είναι ελλιπής, μπορείτε όπως και τόσοι άλλοι χρήστες να συμμετέχετε και στον σέρβερ δοκιμών του παιχνιδιού, όλοι έχουν πρόσβαση σε αυτών αρκεί να το θελήσουν. Απλώς ότι συμβαίνει εκεί αφορά τον εκεί σερβερ και το εκεί φόρουμ. Οποιαδήποτε πληροφορία μεταφερθεί από άλλους σερβερ ακόμη και τον σερβερ δοκιμών στο φόρουμ του ελληνικού θα διαγράφεται. Ο λόγος; Δεν μας αφορά τι συμβαίνει στους υπόλοιπους σερβερ γιατί το φόρουμ εδώ είναι για τον ελληνικό, και δεν μας αφορά τι συμβαίνει στον σερβερ δοκιμών διότι τίποτα δεν είναι τελειωτικό και επίσημο για αυτό και λέγετε και σερβερ δοκιμών. Μόνο ότι ανακοινώνεται επίσημα στο φόρουμ του ελληνικού σερβερ αποτελεί δεδομένο για τον ελληνικό σερβερ.
 

DeletedUser134

Guest
Ας ηρεμήσουμε λίγο και ας συζητήσουμε για τα θέματα που προέκυψαν από την νέα συζήτηση γιατί νιώθω ότι κάτι λείπει...τα παίρνουμε ένα ένα για να λύσουμε κάποιες απορίες που έχω....

1η απορία: Λέτε πιο πάνω για πώληση ή κατεδάφιση κτιρίου...υπάρχει κάτι τέτοιο και μου έχει διαφύγει ή αναφέρεστε στο ίδιο πράγμα? Εγώ δεν έχω επιλογές για κατεδάφιση μόνο για πώληση...

2η απορία: Στην νέα έκδοση (ακαδημία μαγείας) αναφέρετε για αναβάθμιση...πάτησα στο κτίριο και δεν έχω τέτοια επιλογή...είμαι ο μόνος ή δεν έχει μπει ακόμα?
 

DeletedUser30

Guest
Ηρεμοι ειμαστε..

1η ναι το ιδιο ειναι..

2η Δεν υπαρχει ακομα τετοια επιλογη..


@Lighting Shadow
Εμεις τι εννοεις; Εγω κανω προσωπικα σχολια που ειναι δικα μου, να απευθηνεις σε αυτον που παραπονεθηκε συγκεκριμενα, γιατι υποτιθεται σχολιαζεις το δικο μου ποστ.. ;)

Για τα υπολοιπα καλο μου ακουγεται, περιμενω.. ιδωμεν ..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser118

Guest
@fallenangel
1. Δεν υπάρχει καν το δεδομένο κατεδάφιση στο Elvenar. Όταν πουλάς ένα κτίριο αυτό αφαιρείτε από την πόλη σου.
2. Δεν έχει προστεθεί ακόμη αυτή η δυνατότητα αναβάθμισης. Δεχθείτε το ως μια μικρή δόση του τι έρχεται και στο χαρακτηριστικό Ακαδημία Μαγείας - Ξόρκια.

@PHANTOM Έχουμε κάνει τα στραβά μάτια σε πολλές δημοσιεύσεις σας. Προσέξτε τον τρόπο που γράφεται.
Εσείς αναφερθήκατε σε μία και μόνο φράση (και μάλιστα 2 λέξεις και μόνο από την φράση) που ανέφερα σε ένα μακροσκελές κείμενο και μάλιστα όπως αναφέρετε δεν σας αφορούσε, λοιπόν, εξ αρχής. Άρα εσείς γίνατε τμήμα άμεσα του όλου θέματος. Από μόνος σας.
Όπως βλέπε όλα όσα γράφουμε (τις περισσότερες φορές) αναφέρονται στο σύνολο των παικτών.
 

DeletedUser

Guest
τωρα που αλαξαν η ωρες στα ξορκια μπορω να πω ειμαι ευτιχισμενος ειναι τελιο ευχαριστω
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
ενδιαμεση διορθωση μπηκε, δεν μπορουσε να φτιαχθει και η καταταξη των ειδοποιησεων να τις βγαζει με σωστη σειρα ???
 

DeletedUser118

Guest
Όταν πραγματοποιούνται άμεσες διορθώσεις τότε αυτές αφορούν προβλήματα που μπορούν να διορθωθούν άμεσα και/ή είναι αναγκαίο να διορθωθούν άμεσα διότι δημιουργούν δυσλειτουργίες.
Το θέμα των ειδοποιήσεων προφανώς όπως έχει δείξει η μέχρι τώρα ιστορία του συγκεκριμένου προβλήματος δεν είναι κάτι που διορθώνεται τόσο εύκολα.

Λυπούμαστε που αντιμετωπίζετε προβλήματα, όμως, γίνετε προσπάθεια τόσο από εμάς μέσω αναφορών όσο και από το τεχνικό τμήμα και την εταιρεία για να διορθώνονται όσο πιο άμεσα γίνεται. Απλώς ζητάμε την κατανόηση σας.
 

DeletedUser16

Guest
Ο/Η neoromeo έγραψε:
Η Ακαδημία Μαγείας πλέον δεν θα στοιχίζει Τεχνουργήματα για την κατασκευή της.

Σκοπευετε να επιστρέψετε πισω τα τεχνουργηματα σε όσους την "πατησαν" και εχτισαν νωρις νωρις την ακαδημια??
 

DeletedUser3

Guest
Επειδή ήταν εμφανές το ότι στοίχιζε Τεχνουργήματα για το χτίσιμο, όχι, δεν υπάρχει πρόβλεψη για επιστροφή Τεχνουργημάτων.
 

DeletedUser3

Guest
Το επόμενο offtopic κερδίζει 3ήμερο ban. Ανοίξτε νέο θέμα συζήτησης με τίτλο "Για ποιο λόγο δε μου αρέσουν οι διαχειριστές"... Μπορούμε να αντέξουμε τη γκρίνια, αλλά όχι την ακαταστασία...

Εδώ συζητάμε για την 0.35...

Φιλικά ;)
 

DeletedUser119

Guest
Σας παραπέμπω σε αυτό το thread. Συνεχίστε τη συζήτηση εκεί. Οποιοδήποτε άλλο σχόλιο μετά το δικό μου δεν αφορά την αναβάθμιση 0.35 θα δέχεται κανονικά την προβλεπόμενη ποινή για spam. Καλές ορέξεις.
 
Κορυφή