• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 0.35

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Πραγματικά εύχομαι κι ελπίζω να είναι αυτό το σημαντικότερο πρόβλημα της 0.35!
 

DeletedUser134

Guest
Κάτι που παρατήρησα σχετικά με την νέα αλλαγή είναι ότι οι στρατιώτες που βάζουμε στον στρατώνα δεν συλλέγονται αυτόματα και πρέπει να πατάμε πάνω στον στρατώνα για να συλλέξουμε την παραγωγή...

Το αναφέρω για να μην την πατήσετε και εσείς σαν και μένα που έβαλα παραγωγή στρατιώτες και εκεί που περίμενα να έχω 1000 διμοιρίες :) με περίμενε η πρώτη που είχα βάλει...

Κάτι άλλο που παρατήρησα (μου άρεσε) είναι κάτι μικρο-αλλαγές στα εικονίδια με τα μπόνους στις μάχες...ωραία αλλαγή...
EDIT: Γενικά έχουν αλλάξει κάποια γραφικά όπως στον έμπορο και σε άλλα , μικρο-αλλαγές αλλά ωραίες στο μάτι...

Οι χάρτες (μάχες) φορτώνουν πιο γρήγορα (επίσης καλό)...

Αν βρω κάτι άλλο θα ενημερώσω...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
αυτο με τους στρατωνες γιατι αλλαξε ??? γιατι θα πρεπει να τα μαζευουμε εμεις ?? μια χαρα δεν ηταν που τελειωναν μονα τους και εμεις απλα βαζαμε να γινονται νεα ??

@fallenangel κανονικα τελειωνουν αυτα που εχεις βαλει...και τα μαζευεις με την μια ολα μαζι..
 

DeletedUser134

Guest
Δεν προχωράει η επόμενη εκπαίδευση αν δεν μαζέψεις αυτές που εκπαιδεύτηκαν...τουλάχιστον έτσι το αντιλήφθηκα...για σιγουριά θα σας πω αν συνεχίζει η εκπαίδευση σε 2 ώρες και 40 λεπτά (1 και 20 τα μεσάνυχτα)που θα βγουν οι επόμενες αλλά δεν νομίζω...
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
  • Η παραγωγή στους Στρατώνες απαιτείται να συλλεχθεί. Εάν υπάρχουν στη σειρά πολλές παραγωγές, θα τελειώσουν όλες πάραυτα. Η σειρά παραγωγής δεν θα σταματήσει εάν υπάρχουν μονάδες έτοιμες για συλλογή.
εδω λεει οτι δεν σταματανε. και ενα μελος μου, ειπε οτι πειρε μαζεμενους τους στρατιωτες που ειχε βαλει να γινονται.
 

DeletedUser3

Guest
Εάν είχε τελειώσει όλη η παραγωγή, προφανώς τους μάζεψε όλους. Απλά εάν δεν συλλέξετε τους Στρατιώτες, δεν θα φαίνεται ότι οι Στρατώνες είναι ανενεργοί. Και κάπως έτσι, διορθώνεται το "κουραστικό" ΖΖΖ που αναφέρθηκε σε κάποια στιγμή, ενώ έγινε λίγο πιο ενδιαφέρον το μάζεμα των στρατιωτών.
 

DeletedUser134

Guest
Μπορεί να είναι έτσι και μάλλον θα την πάτησα για τον εξής λόγο...ενώ προχωράει ο χρόνος της εκπαίδευσης των στρατιωτών η μπάρα είναι κολλημένη στην αρχή...όταν πάτησα και μάζεψα τις μονάδες και μετά ξανά πάτησα και μπήκα στον στρατώνα κοίταξα την μπάρα και είδα ότι ήταν στην αρχή...μάλλον έτσι θα την πάτησα...για επαλήθευση δεν θα μαζέψω μονάδες σήμερα και θα το κάνω αύριο το πρωί για να δω αν έχουν ολοκληρωθεί όλες...
2qcqutl.jpg

Από ότι φαίνεται είναι απλά η μπάρα που δεν φαίνεται να γεμίζει και για αυτό και μπερδεύτηκα...όπως θα δείτε και στην φώτο η εκπαίδευση συνεχίζετε κανονικά και λογικά το πρωί που θα πατήσω στον στρατώνα θα μαζέψω όλες τις μονάδες χωρίς πρόβλημα...
mkax3a.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30

Guest
Να ρωτησω τωρα κατι εγω καταρχην η ακαδημια γιατι δεν δινει ποντους; επειδη δεν ειναι υποχρεωτικη θα μου πειτε..
Και γιατι στις θεσεις γραφει συντομα διαθεσιμο εστω 2 δεν θα επρεπε να ειναι ανοιχτες;
Οικονομια και σε αυτο; Αλλα ξεχασα ειναι και η εξισοροπηση.. τι να πω..
Μετα απο αυτο καταλαβα πληρως την πολιτικη της εταιριας που δεν ειναι αλλη απο το να δινεις ισες ευκαιριες στους μη προνομιουχους και στους προνομιουχους.Μετα απο τοσα χρονια ειναι το πρωτο παιχνιδι που παιζω που πραγματικα εαν εχεις πολυ χρονο να αφιερωσεις δεν χρειαζεσαι ουτε 1 διαμαντι..Καμια μα καμια διαφορα πλην κατι ελαχιστο στον πολιτισμο που ολα μαζι να τα μαζεψεις ειναι 1 κτιριο παραπανω σε χωρο..
Πραγματικα ειναι ενα παιχνιδι για ολους και μπραβο στην εταιρια ..
Τωρα εγω για τα καμποσα διαμαντια που εβαλα αφου λειπω συχνα πυκνα απο το παιχνιδι ειμαι αξιος της μοιρας μου, θελεστα και παθεστα που λενε..
Απο κει και περα το ΖΖΖΖ μια χαρα ηταν σαν υπενθυμιση και κατα εμε δεν επρεπε να αλλαξει αλλα ασημαντο.
Τις προμηθειες αφου θα τις παρω πισω οπως λες εχει καλως.
Τα γραφικα αφου ειναι παιχνιδι εντυπωσιασμου καλα κανουν και τα πειραζουν συνεχεια παλι εχει καλως.
Τα bugs εχουν γινει συνηθεια εκνευριστικη θα ελεγα αλλα συνηθεια παλι εχει καλως.
Για τους ποντους της Αλικης (τυχαια την αναφερω γιατι ειναι ο πιο αναγνωρισμος παιχτης καθως εχει 1η θεση) απαντηση δεν πηρα.

Θα ηθελα να αναλυσω πιο πολυ καποια πραγματα που διαπυστωνω με καθε αναβαθμιση αλλα επειδη ειμαι ο μονος που το κανει σε καθε αναβαθμιση και φαινομαι ο κακος της παρεας αυτην την φορα δεν θα το κανω.

Ο νοων νοητω .. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser327

Guest
Η μπάρα γεμίζει στα 10 λεπτά πριν τελειώσει
 

DeletedUser119

Guest
Η μπάρα γεμίζει στα 10 λεπτά πριν τελειώσει
Παρακαλώ γίνετε πιο συγκεκριμένη στην περιγραφή του προβλήματός σας ώστε να μπορέσουμε να βοηθήσουμε. Αν θεωρείτε ότι πρόκειται για σφάλμα του παιχνιδιού, παρακαλώ αναφέρετέ το στον αντίστοιχο τομέα του φόρουμ.

Για προβλήματα εισόδου, ως πρώτη λύση δοκιμάστε να καθαρίσετε cache και cookies.
 

DeletedUser327

Guest
Παρακαλώ γίνετε πιο συγκεκριμένη στην περιγραφή του προβλήματός σας ώστε να μπορέσουμε να βοηθήσουμε. Αν θεωρείτε ότι πρόκειται για σφάλμα του παιχνιδιού, παρακαλώ αναφέρετέ το στον αντίστοιχο τομέα του φόρουμ.

Για προβλήματα εισόδου, ως πρώτη λύση δοκιμάστε να καθαρίσετε cache και cookies.

Δεν περιέγραψα κάποιο πρόβλημα ή σφάλμα, απλά διευκρίνισα αυτό που είπε ο fallenangel το ότι η μπάρα του στρατώνα δεν γεμίζει.
 

DeletedUser16

Guest
Για τους ποντους της Αλικης (τυχαια την αναφερω γιατι ειναι ο πιο αναγνωρισμος παιχτης καθως εχει 1η θεση) απαντηση δεν πηρα.

Θα σε απαντησω εγω phantomako για τους ποντους της αλικης... δηλαδη θα σε πω οτι σε ειπα και την προηγουμενη φορα αλλα εχει καλως...
Ο συγκεκριμενος παικτης επεσε περιπου 300 ποντους με την αλλαγη που περαστηκε...
Ε πηγε και εκανε παλι μαχες, αυτες ωστε να του δωσουν τοσους ποντους για να φτασει παλι στα 100κ...
Μαλλον δεν σε απαντησε κανεις γιατι ολοι θα νομιζαν οτι ειναι προφανες τι εγινε... αλλωστε ξερουμε ολοι πως μετριωνται οι ποντοι στην καταταξη!

τα αλλα μου φαινονται σαν να γραφεις στο προσωπικο σου ημερολογιο και δεν ξερω τι να απαντησω...
 

DeletedUser134

Guest
Τελικά επιβεβαιώνω ότι στον στρατώνα συνεχίζεται η παραγωγή κανονικά. Όταν μπήκα σήμερα είχαν τελειώσει όλες οι εκπαιδεύσεις και πατώντας στον στρατών τις πήρε όλες...

Η μπάρα γεμίζει στα 10 λεπτά πριν τελειώσει

Δεν το είχα προσέξει...ευχαριστώ :)

1zgtavp.jpg
 

DeletedUser30

Guest
Θα σε απαντησω εγω phantomako για τους ποντους της αλικης... δηλαδη θα σε πω οτι σε ειπα και την προηγουμενη φορα αλλα εχει καλως...
Ο συγκεκριμενος παικτης επεσε περιπου 300 ποντους με την αλλαγη που περαστηκε...
Ε πηγε και εκανε παλι μαχες, αυτες ωστε να του δωσουν τοσους ποντους για να φτασει παλι στα 100κ...
Μαλλον δεν σε απαντησε κανεις γιατι ολοι θα νομιζαν οτι ειναι προφανες τι εγινε... αλλωστε ξερουμε ολοι πως μετριωνται οι ποντοι στην καταταξη!

τα αλλα μου φαινονται σαν να γραφεις στο προσωπικο σου ημερολογιο και δεν ξερω τι να απαντησω...

Ποιος ζητησε την αποψη σου; αντε παλι τα ιδια οι δικηγοροι..
Ρε συ τι παιδι εισαι τελικα εσυ; Και στην ζωη σας ετσι εισαστε;
Ειρωνες και μηδενιστες;
Και αυτα τα phantomako στους συνομιλικους σου παρακαλω ..
 

DeletedUser118

Guest
Φροντίστε να σταματήσουν οι οποιοιδήποτε εκνευρισμοί και οι διαμάχες όπως κι αν προκύπτουν αυτές.
Και παραμείνετε στο θέμα της συζήτησης.

Κανένας δεν άλλαξε την κατάταξη ηθελημένα ή "πείραξε" με αυτοσκοπό την κατάταξη κάποιου. Ήταν μία αναγκαία συντήρηση η οποία και έγινε.

Προστέθηκε νέο κτίριο (και ένα ολόκληρο εκπληκτικό χαρακτηριστικό στο παιχνίδι) και το μόνο που ρωτήθηκε ήταν αν δίνει πόντους και γιατί έχει μία θέση μόνο ανοιχτή.
Πρώτον, οι πόντοι που προσφέρουν τα κτίρια ουσιαστικά είναι το άθροισμα του πολιτισμού και του πληθυσμού που απαιτούν (και οι πόντοι που κερδίζονται σε κάθε επίπεδο είναι ακριβώς αυτοί του αθροίσματος αυτών των δύο για κάθε επίπεδο). Για αυτό και για τα Αρχαία Θαύματα, Πύλη των Νάνων, Ορυχείο Γρανίτη, Χυτήριο Χαλκού, και Ακαδημία Μαγείας προσφέρουν σταθερούς πόντους· για τα πρώτα έχει αναφερθεί ποιοι είναι οι πόντοι, για τα υπόλοιπα μπορούμε να το επιβεβαιώσουμε μέσω της εταιρείας και ενδεχομένως να σας αναφέρουμε τους πόντους που δίνουν. Η Ακαδημία Μαγείας δεν έχει οριστεί ακόμη εφόσον δεν είναι υποχρεωτική και το σύστημα των Ξορκιών είναι υπό εξέλιξη.
Δεύτερον οι θέσεις στην Ακαδημία είναι κλειδωμένες γιατί από όσο γνωρίζουμε θα γίνονται διαθέσιμες στο μέλλον με επιπλέον έρευνες που ξεκλειδώνουν και νέα ξόρκια.

Για το θέμα του στρατώνα γίνεται ξεκάθαρο στην ανακοίνωση ότι η γραμμές παραγωγής συνεχίζουν κανονικά. Όσο προσθέτει ο παίκτης νέες μονάδες για εκπαίδευση ο στρατώνας παράγει στρατό. Απλός πλέον οι μονάδες δεν προστίθενται αυτόματα με αποτέλεσμα ο στρατώνας να μπαίνει σε αδράνεια, αλλά πρέπει να κάνει ο παίκτης ένα κλικ να τις συλλέξει. Η συλλογή μονάδων είναι δυνατή κάθε φορά που έχει ολοκληρωθεί η εκπαίδευση ενός σετ μονάδων.
 

DeletedUser30

Guest
Ωραια αναλυτικη απαντηση ..
Παντως εκπληκτικο χαρακτηριστικο δεν το λες μην τα μεγαλοποιουμε (πιανει πολυ χωρο, κραταει παρα πολυ ωρα η παραγωγη του,ειναι μονο για ενα κτιριο δηλαδη εαν εχεις 10 πρεπει να περιμενεις 10 μερες σχεδον για εφαρμογη,ποντους δεν δινει,στο μελλον θα αναβαθμιστει), η λειτουργια του ειναι κατανοητη τι να ρωτουσαμε δηλαδη, το μονο θετικο οτι δεν ειναι υποχρεωτικο..
Παντως ειναι το πιο ομορφο κτιριο στο elvenar κατ εμε και στο βαθος χρονου θα χρειαστει με καποιες προσθηκες, αναβαθμισεις ισως πιστευω..
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
παντως απο τη στιγμη που στη δευτερη ερευνα μπορεις να φτιαξεις δευτερ0 ξορκι θα επρεπε αυτοματα να ανοιγει και δευτερη θεση, ετσι θα μετριαζοταν λιγο η ζημια του 15ωρου που χρειαζετε για να γινει ενα και μονο ξορκι. Ελεος πια με αυτους τους χρονους, οσο παει το παιχνιδι γινεται και πιο ανιαρο απο θεμα χρονων, ισως και γιαυτο δεν μπορει να κρατισει τον κοσμο του.
 

DeletedUser30

Guest
παντως απο τη στιγμη που στη δευτερη ερευνα μπορεις να φτιαξεις δευτερ0 ξορκι θα επρεπε αυτοματα να ανοιγει και δευτερη θεση, ετσι θα μετριαζοταν λιγο η ζημια του 15ωρου που χρειαζετε για να γινει ενα και μονο ξορκι. Ελεος πια με αυτους τους χρονους, οσο παει το παιχνιδι γινεται και πιο ανιαρο απο θεμα χρονων, ισως και γιαυτο δεν μπορει να κρατισει τον κοσμο του.

Και που να δεις ποσο κραταει το 2ο ξορκι ..
Τελοσπαντων ειπαμε, ετσι λειτουργουνε τα πραγματα, εγω το αποφασισα και σταματησε να με πειραζει, απλα την αποψη μου λεω και οτι παρατηρω μεχρι να βαρεθω .. :cool:
 

DeletedUser16

Guest
Είναι γεγονος!!!!!! Η aliki πλεον έχει σπάσει το "φραγμα" των 100κ ποντων!!!!! :cool:

Για την προσφατη αναβαθμιση, ας αφησω και γω το feedback μου..
Περι ακαδημιας, για την ώρα το θεωρώ το πιο ανούσιο κτίριο στο παιχνίδι..
Τα μπόνους που δίνει δεν απευθυνονται στην ιδια γκαμα παικτων και ειδικότερα οταν ενα ξορκι πιανει σε ενα μονο κτιριο. Ίσως είναι μονο για αυτους που μπαινουν 1-2 φορες την ημέρα και μονο για λιγο, οποτε οι ενισχυσεις σε εργοστασια/εργαστηρια να ωθήσουν την παραγωγη..
Αλλωστε το λενε και στο βιντεο ο timon και ο oliver οτι θα το χρησιμοποιουσαν σε 2ημερη παραγωγη κ.ο.κ
Οι παίκτες που ειναι για περισσοτερες ωρες online μπορουν να κάνουν μερικες επαναληψιμες και να γεμισουν τις προμηθειες τους αν χρειάζεται σε χρονο dt. Ακομα και απο αποψη υλικών εμενα δεν με ικανοποιει το μπόνους γιατι τα υλικά που έχω πιστευω ειναι υπεραρκετα για τις τωρινες μου αναγκες..
Ίσως αν η γερμανια σκεφτοταν να αυξησει το κοστος και κανει τα ξορκια να πιάνουν σε όλα τα εργοστασια ή σε όλα ενος είδους να αξιζε λιγο παραπανω..
Επίσης, θα προτεινα στους παικτες να κρατησουν μερικα τεχνουργηματα στην ακρη γιατι όπως καταλαβαινω θα μπουν και νεα ξορκια σε καποια φαση και ισως ειναι πιο χρησιμα... όπως π.χ αν δυναμωναν τους φανταρους στις μαχες...
Εγω πάντως δεν σκοπευω να χτίσω την ακαδημια σύντομα...που και πόντους να εδινε δεν θα την εχτιζα.. ας την χτισουν αυτοι που θελουν ανταγωνισμο και μετράνε τους ποντους τους εναν προς εναν... my precious!!!! :eek:

Ο/Η NeoRomeo έγραψε:
Τα εικονίδια που δείχνουν τα bonus των μονάδων στη μάχη, έχουν ενημερωθεί προκειμένου να είναι πιο εύκολα αντιληπτά. Τα bonus ή άλλα χαρακτηριστικά της μάχης έχουν μείνει αμετάβλητα.
Αυτη η αλλαγη δεν με αρεσε...τρομαξα μαλιστα οταν ειδα τα νεα εικονιδια... αλλα φανταζομαι θα προσαρμοστουμε στις αλλαγες.. οποτε εχει καλως..

Τέλος, να πω οτι και την αλλαγη στον στρατωνα δεν την καταλαβα.. Ισως καποιος να μπορουσε να μας πει τι ρολους εξυπηρετει??

Με αυτα και με αυτά, να αναφερω οτι εχουν περάσει πανω απο 4 μηνες απο την προσθηκη των νανων, και απο τοτε το παιχνιδι έχει μια στασιμη με φθεινουσα πορεια σε οτι αφορα την ενσωματωση νεων χαρακτηριστικων...
 
Κορυφή