• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Χειμερινό Event 2017

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser629

Guest
Τι μου αρεσε περισσοτερο:
Υπεροχα πολιτιστηκα κτηρια, ομορφα γραφικα.
Τι θα μπορουσε να βελτιωθει για τα μελλοντικα events:
Θα ηθελα τα κτηρια τα οποια κερδιζεις απο τα event βαζοντας τα στην πολη αν θελεις να τα βγαλεις καποια στιγμη να μπορεις να τα αποθηκευεις.
 
Ωραία τρισδιάστατα γραφικά με χιόνι, όμορφα κτίρια και έπαθλα, επαρκής χρόνος ολοκλήρωσης των αποστολών.
Θα ήθελα στις αποστολές με τα τεχνουργήματα, ο αριθμός συλλογής τους που απαιτείτε να είναι ανάλογος με το επίπεδο κάθε παίκτη.
Σε κάθε περίπτωση το ωραιότερο τουρνουά.
 

DeletedUser848

Guest
Μου άρεσαν τα γραφικά.
Εκείνο που θα ήθελα να παρατηρήσω είναι, ότι όπως και στα άλλα events ο χρόνος είναι περιορισμένος και ότι χωρίς αγορά με χρήματα είναι αδύνατον να κερδίσεις το τρίτο έπαθλο ,π.χ. το πατρικό δέντρο των ζαχαρωτών για το event που μιλάμε.
Σας ευχαριστώ και αναμένω το επόμενο τουρνουά σύντομα να είναι κοντά μας!
 

maria delmar

Νέο Μέλος
Τι μου αρεσε περσσοτερο
1. ομορφα πολιτιστικα κτιρια
2.χρησιμα πακετα μειωσης χρονου ,προμηθειων και νομισματων
3.ωραιο χειμερινο γραφικο

Τι θα μπορουσε να βελτιωθει στα μελλοντικα events
1.περισσοτερα κτιρια που συνδυαζουν πολιτισμο και κατοικους
2.περισσοτερες πιθανοτητες να κερδισεις ενα κτιριο
3. να χρειαζονται λιγοτερο χωρο τοποθετησης στην πολη


 

DeletedUser821

Guest
Τι μου άρεσε περισσότερο:
1) ΜΕΓΑΛΗ ΓΚΑΜΑ ΑΝΤΑΜΟΙΒΩΝ
2) ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ
Τι θα μπορουσε να βελτιωθει για τα μελλοντικα events:
1) Η ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΟΥ EVENT ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΗ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΤΗ
2) ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙΣ ή ΝΑ ΠΟΥΛΑΣ ΤΑ ΚΤΙΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ (ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΓΟΡΑΣ ΚΤΙΡΙΩΝ / ΒΡΑΒΕΙΩΝ)
 

DeletedUser1402

Guest
το event ειναι πολυ καλο το μονο που θα ηταν καλυτερο αντι για 24 ωρες που ηταν να γινοταν 12 ωρες
 

DeletedUser625

Guest
Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία σε όλα τα παιδιά στην ομάδα. Μου άρεσαν τα δώρα καθώς και η ευκολία με την οποία έβρισκε κανείς επιπλέον κλειδιά σε αυτά. Μεγάλη δυσκολία για να εκτελεστούν κάποιες αποστολές, κύρια όσον αφορά στο χρόνο παραγωγής. Αναμένουμε το επόμενο.
 

DeletedUser817

Guest
  • Τι μου άρεσε περισσότερο
1. Τα γραφικά των χιονισμένων κτηρίων & πόλεων.
2.
Ορισμένα κτήρια που έδιναν γενναιόδωρα πολιτισμό, πληθυσμό & αγαθά.
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
1. Ισορροπία στις απαιτήσεις αποστολών.
Κάποιες εξ΄αυτών ήταν σχεδόν αδύνατον να πραγματοποιηθούν από τους νέους παίκτες
& κάποιες άλλες ήταν εξοντωτικές ακόμη & γιά τους πιό προχωρημένους παίκτες.

2. Ζητούσε να καταναλώσουμε άπειρους ΠΓ & αμέσως μετά να αγοράσουμε άλλους τόσους!

3. Απαίτηση απίστευτου αριθμού Τεχνουργημάτων!

4. Στα σεντούκια θα μπορούσε να υπάρξει ως ανταμοιβή & μία ποσότητα διαμαντιών,
αντίστοιχη με το κέρδος των κλειδιών ή των ρούνων που έδιναν!
Έτσι & αλλιώς η τιμή τους είναι ήδη δυσανάλογη με το όφελος που προσφέρουν!

5. Θά ήταν υπέροχο, άν τα κτήρια των events μπορούσαν να επανατοποθετηθούν στην αποθήκη
συλλεχθέντων γιά μελλοντική χρήση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
  1. Λευκά Αντικείμενα
  2. Πανέμορφα Δέντρα
  3. Γενναιόδωρα Αντικείμενα
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
  1. Καλό θα ήταν κάποια αντικείμενα να μην χρειάζονται δρόμο.
  2. Οι αποστολές να είναι ισάξιες για κάθε lvl παίχτη
  3. Λιγότερος χώρος στην πόλη καθώς να μπορούν να πουληθούν η να αποθηκευτούν.
 

DeletedUser1240

Guest
Καλή Χρονιά με υγεία!


Πρώτα από όλα θέλω να συγχαρώ όλα τα παιδιά που επινόησαν, σχεδίασαν, δημιούργησαν-υλοποίησαν και υποστήριξαν το όλο event των Παγωμένων Γιγάντων. Εγώ το διασκέδασα.


+ Τι μου άρεσε περισσότερο…

α. Σαφώς τα γραφικά ήταν πολύ εντυπωσιακά. Τα χαρακτήριζε όλα, η επιμονή στην λεπτομέρεια. Και βέβαια, σε ότι υπάρχει animation προδιαθέτει πάντα θετικά.

β. Με ικανοποίησε το περιβάλλον που με μετέφερε το event. Χαρούμενο, γιορτινό, πραγματικά μου έφτιαχνε τη διάθεση. Για μένα που είμαι παιδί μεγαλούπολης, το τοπίο μου έφερνε αναμνήσεις από ιστορίες & παραμύθια που μου αφηγούταν η γιαγιά μου.

γ. Το κυνήγι των κλειδιών με κρατούσε σε ένα διαρκές ενδιαφέρον αναζήτησης. Δεν έκανε “κοιλιά” η υπόθεση συλλογής, είτε μέσω των αποστολών, είτε μέσα στο χώρο που διαδραματίζεται το παιχνίδι μας.


+ Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events

α. Πρώτο και κύριο… δεν με άφησε να ολοκληρώσω την τελευταία μου προσπάθεια συλλογής. Θα ήθελα πάρα πολύ να με άφηνε να ολοκληρώσω την τελευταία μου προσπάθεια συλλογής κλειδιών. Ας είχε τελειώσει ο χρόνος... Θα προτιμούσα αφού τελειώσει ο χρόνος που είχε οριστεί ως deadline, να γινόταν αποδεκτό και το αποτέλεσμα της τελευταίας μου προσπάθειας συλλογής. Έμεινα με μια πικρία!!

β. Θα προτιμούσα και άλλα όμορφα κτίρια κάθε 12 ώρες και όχι κάθε 24 ώρες.

γ. Βρίσκω πολύ θετικό να μπορώ να αποθηκεύω κτίρια για μελλοντική χρήση και όχι να τα χάνω πουλώντας τα. Έτσι θα μπορώ να κάνω καλύτερους σχεδιασμούς και τακτικές για να “εξελιχθώ”.

δ. και τέλος, συμφωνώντας με συμπαίκτη μου, κτίρια που να δίνουν πληθυσμό βρήκα πολύ λίγα. Η ποικιλία κρατά το ενδιαφέρον γενικά.


Θέλω να συγχαρώ και πάλι όλα τα παιδιά που ήταν υπεύθυνα για το event.

Σας ευχαριστώ πολύ για τη δυνατότητα σχολιασμού που μου δίνετε.

Καλή συνέχεια στο παιχνίδι


ΥΓ Περιμένω το επόμενο Event…
 

DeletedUser1405

Guest
θα σας φανεί παράξενο , αλλά εγώ θα μείνω στην διαδικασία σχεδιασμού και κατασκευής του event που με βάση την λειτουργικότητα , οι σχεδιαστές του πέτυχαν μια απίστευτη αρχιτεκτονική αισθητική που κατάφερε να ενσωματώσει όλους του διακοσμητικούς τόνους στην δομή και στην μορφή.

Δεν χρειάζονται πολλά λόγια, για να περιγράψεις το άριστο !

Εύχομαι σε νέες δημιουργικές και αρχιτεκτονικές εξελίξεις.

Αλέξης
 

DeletedUser1406

Guest
  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
  1. Ποικιλία κτηρίων για όλα τα γούστα.
  2. όλοι μπορουν να ανταπεξελθουν σε καποιο βαθμο.
  3. ....
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
  1. Η καθιμερινη αποστολη να εχει διαβαθμιση ανοδικη στις αμοιβες και οχι καθε μερα την ιδια. Επίσης κάποιο μπονους καθημερινης συνδεσης θα ηταν καλό.
 
Καλησπέρα !
Αν και ασχοληθηκα με το Elvenar τωρα τελευταια ( απο τον Νοεμβριο ) , αυτο ηταν το πρωτο μου event και κυριολεκτικα το απολαυσα. Εκτος απο το χιονι και γενικα τα υπεροχα γραφικα , μου αρεσαν πολυ και τα δωρα , τα οποια , αρκετα απο αυτα διακοσμουν την πολη μου , και μου αρεσε γενικα το συνολο των αποστολων. Δεν βρηκα μεγαλη δυσκολια στο να τελειωσω τις αποστολες και ηδη μου λειπει η καθημερινη , προσφατη , συνηθεια , του να ψαχνω κλειδια σε ολο τον χωρο της πολης ( ακομη και εκει στο τελος της οθονης , πισω απο τα δεντρα και κατω απο τους θαμνους ).
Δεν εχω καμμια στεναχωρια που εσβυσα αρκετα αλλα παιχνιδια , που επαιζα για πολυ περισσοτερο χρονο , και τα αντικατεστησα με το μοναδικο Elvenar.

Τι θα μπορουσε να βελτιωθει ( κατα την γνωμη μου ).
1) Ο χρονος της 24ωρης αποστολης , θα μπορουσε να ηταν 12ωρη η ισως και λιγοτερης διαρκειας.
2) Θα πρεπει σιγουρα να υπαρξει ενας αποθηκευτικος χωρος για ολου του τυπου τα κτηρια .Οχι μονο των Events .

Ευχαριστω και καλη διασκεδαση σε ολους μας .
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
Τι μου άρεσε περισσότερο: α) τα γραφικα, β) η δυνατοτητα που δοθηκε στο να παρουν αρκετοι παικτες το τριτο βραβειο με την ημερα διπλων κλειδιων γ) οι καθημερινες ανταμοιβες.(ειδικα οι μειωσεις χρονου ηταν ότι καλυτερο.) Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events: λογο μειωμενου χωρου σε αρκετους παικτες νομιζω η δημιουργια καποιου διακοσμητικου κτηριου που να δινει αρκετο πολιτισμο αλλα να εχει μικρες διαστασεις πχ 3Χ3 και πολιτισμο 10.000 θα ηταν βολικο
 

Sunshine66

Περιπλανώμενο Ξωτικό
  • Τί μοῦ ἄρεσε περισσότερο:
  1. Ἀπό ἐμφάνιση τά διάφορα δένδρα καί οἱ διαφόρων χρωμάτων φλεγόμενοι βωμοί.....
  2. Ὁ μεγάλος χρόνος πού ὑπῆρξε καί μπόρεσαμε νά τελειώσουμε ἀρκετοί πιστεύω τό event.... καί τά κλειδιά πού ἔψαχνα στό χιονισμένο τοπίο.
  3. Στά συνδυασμένα κτήρια βάζεις ἕνα ἀναγκαστικά σέ δρόμο καί τά ὑπόλοιπα δέν χρειάζονται δρόμο άλλά καί τό γεγονός ὅτι παράγουν παραπάνω μεταξύ τους...
  • Τί θά μποροῦσε νά βελτιωθεῖ γιά τά μελλοντικά events:
  1. Ἐπειδή δέν μποροῦμε νά ξανακτίσουμε τά κερδισμένα κτήρια, ἄν θά μποροῦσαμε, εἰδικά ὅταν θέλουμε νά κάνουμε «μετακομίσεις», νά τά βάζουμε προσωρινά κάπου καί νά τά ξανατοποθετοῦμε. Θά μποροῦσε αὐτή ἡ «ἀποθήκη» νά εἶναι ξεχωριστή κάτω στά εἰκονίδια καί νά εἶναι ὑποχρεωμένος ὁ παίκτης νά τό τοποθετεῖ ξανά στήν πόλη σέ ὁρισμένο χρόνο π.χ. σέ 12 ὧρες. Δηλαδή νά ἔχει χρονικό ὅριο ἡ ἀποθήκευση, ἀλλοιῶς τό κτήριο θά ...χάνεται. Ἔτσι θά εἶναι ἀναγκασμένος ὁ παίκτης εἴτε νά τό «ξανακτίσει» εἴτε νά τό διαγράψει, μόλις μπεῖ στήν ἀποθήκη. 'Επίσης, ἀκόμα κι ἄν έχουμε ἀλλάξει κεφάλαιο, τά «ἀποθηκευμένα» κτήρια θά ἔχουν τά παλιά προνόμια, δηλαδή αὐτά πού εἶχαν ὅταν τά κερδίσαμε. Δέν θά ἀλλάζει ἡ ἀξία τους...
  2. Προτιμῶ μικρά δώρα 1χ2 ἤ 2χ3 πού δίνουν περισσότερο πληθυσμό παρά πολιτισμό καί ἄν εἶναι δυνατόν νά μήν χρειάζονται δρόμο. Γενικῶς κανένα ἀπό τά κερδισμένα νά μήν θέλει δρόμο. Θά ἦταν τό ἰδανικό...
  3. Τά ξόρκια χρόνου εἶναι πολύτιμα γι' αὐτό καί θά προτιμοῦσα νά εἶναι περισσότερα στά καθημερινά δῶρα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

jimmad55

Νέο Μέλος
τι μου αρεσε :
οι ..τυχαιες.
τι θα μπορουσε να βελτιωθει:
η διαδραστικοτητα σε καθε συντροφια
 

Deleted User - 47391

Guest
Τι μου άρεσε περισσότερο:

1) αρκετά καλα τα γραφικά
2) υπήρχε αρκετός χρόνος για να ολοκληρωθούν οι αποστολές έστω και στο τέλος


Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events

1) οι αποστολές θα μπορούσαν να κατηγοριοποιηθούν ανά κεφάλαιο για να είναι πιο δίκαιο το επίπεδο δυσκολίας
2) θα μπορούσε να υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία στις ενισχύσεις που δίνονται
 

DeletedUser1275

Guest
[QUOTE="NeoRomeo, post: 8058,
Πολύ όμορφα κτήρια, αγωνία για τη συλλογή αλλά λίγος ο χρόνος. Δεν μπορούσαμε όλοι να αγοράσουμε διαμάντια. Λευκό πού μάς άνοιξε το μάτι όμως. Ελπίζω να επαναληφθεί με μία άλλη ιδέα.
 
Κορυφή