• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Χειμερινό Event 2017

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser710

Guest
http://prntscr.com/hvcqlj
http://prntscr.com/hvcscz
Ναι είναι συνδεδεμένο..
Η πρώτη φώτο είναι από τη πόλη μου και η δεύτερη από το email αλλά μόνο τα δύο από τα τρία μπόνους δίνει..

Καλημέρα. Να διευκρινήσουμε καταρχήν πως αν έχεις πάρει μόνο ένα από το κάθε κτήριο του σετ, όπως και να τα τοποθετήσεις μαζί, στην καλύτερη περίπτωσή τα δύο από αυτά θα ενεργοποιήσουν και τα τρία μπόνους τους. Τα άλλα δύο θα ενεργοποιήσουν μόνο δύο από τα τρία. Απ' ότι κατάλαβα, ακολούθησες το παράδειγμα από την ενημέρωση που είχε έρθει στο mail. Δυστυχώς αυτό το παράδειγμα ενεργοποιεί στο κάθε κτήριο μόνο δύο από τα μπόνους. Άλλαξε θέση μεταξύ τους στο Βουνίσιο Τρολλ του Παγου και στο Χέρι του Γίγαντα και τουλάχιστον τα δύο από τα τέσσερα θα ενεργοποιήσουν και τα τρία μπόνους τους.

Ffik2jr.png



Μπορείς επίσης να τα τοποθετήσεις σαν σταυρό και να ενεργοποιήσεις έτσι τα τρία μπόνους στα μεγάλα κτήρια στη μέση. Έτσι όμως θα σου φάνε πολύ μεγαλύτερο χώρο. Όπως και να έχει με ένα μόνο απ' το κάθε κτήριο του σετ δεν ενεργοποιούνται σε όλα και τα τρία μπόνους.

TtdlRli.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser748

Guest
http://prntscr.com/hvcqlj
http://prntscr.com/hvcscz
Ναι είναι συνδεδεμένο..
Η πρώτη φώτο είναι από τη πόλη μου και η δεύτερη από το email αλλά μόνο τα δύο από τα τρία μπόνους δίνει..
μαλλον θα διαφωνησω με τη κοπελα που σου απαντησε γιατι η φωτογραφια που εβαλες λεει οτι αμα το χτισεις ετσι θα ενεργοποιηθουν και τα 4 μπονους οποτε κατι αλλο τρεχει.για αρχη προσεξε μηπως υπαρχει καποιο κενο αναμεσα τους ή εχει ξεμεινει τιποτα παλιο ενδιαμεσα τους και δεν τους επιτρεπει να ενωθουν π.χ. κανας δρομος(το χω παθει απειρες φορες και δεν ειμαι περηφανη για αυτο:p). και μετα εισαι σιγουρος οτι ο δρομος αγγιζει στη "πυλη των ορκ"? που εντωμεταξυ ποια είναι γιατί πέρασα πάνω από όλα και κανενα κτηριο δεν έχει αυτο το όνομα. μηπως για την ενεργοποιση και των 4 μπονους πρεπει να ναι στο σωστο κτηριο ο δρομος.δοκιμασε να αλλαξεις το δρομο σου ή δοκιμαστικα ένωσε και αλλο κτηριο με δρομο αν εχεις τη δυνατοτητα να δεις τι παιζει.
 

DeletedUser710

Guest
Εγώ δεν είπα πως αν το χτίσεις έτσι δεν θα ενεργοποιηθούν τα μπόνους και στα 4 κτίρια. Είπα πως δεν θα ενεργοποιηθούν και τα τρία μπόνους που δίνει το κάθε κτίριο σετ. Έτσι όπως δείχνουν οι φώτο του παίκτη σε κάθε κτίριο έχουν ενεργοποιηθεί 2 από τα τρία μπόνους γιατι το καθένα ακουμπάει σε άλλα δύο. Για να ενεργοποιηθούν όλα τα μπόνους σε ΚΑΘΕ κτίριο θα πρέπει να ακουμπάει σε άλλα ΤΡΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ κτίρια του σετ.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Εγώ δεν είπα πως αν το χτίσεις έτσι δεν θα ενεργοποιηθούν τα μπόνους και στα 4 κτίρια. Είπα πως δεν θα ενεργοποιηθούν και τα τρία μπόνους που δίνει το κάθε κτίριο σετ. Έτσι όπως δείχνουν οι φώτο του παίκτη σε κάθε κτίριο έχουν ενεργοποιηθεί 2 από τα τρία μπόνους γιατι το καθένα ακουμπάει σε άλλα δύο. Για να ενεργοποιηθούν όλα τα μπόνους σε ΚΑΘΕ κτίριο θα πρέπει να ακουμπάει σε άλλα ΤΡΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ κτίρια του σετ.


Με λιγα λογια ειναι "απατη" αυτα τα κτιρια με βαση τα λεγομενα σας. Αν ειναι να γεμισουμε την πολη μας με αυτα τα κτιρια για να μπορεσουμε να παρουμε και τα 3 μπονους που δινει το καθε κτιριο, δεν τα περνουμε χτιζοντας απλα κτιρια που τα δινουν σε αντιστοιχες ποσοτητες ή και μεγαλυτερες ??
Επισης πως θα παρεις τα μπονους οταν καποιοι δεν εχουν καταφερει να βρουν ολα τα κτιρια μιας και ηταν απο τυχεες ημερισιες αμοιβες ?
Μηπως την επομενη φορα τα συνδιαστικα κτιρια πρεπει να υπαρχουν στις κυριες αμοιβες ???
 

DeletedUser1053

Guest
Αν ειναι να γεμισουμε την πολη μας με αυτα τα κτιρια για να μπορεσουμε να παρουμε και τα 3 μπονους που δινει το καθε κτιριο, δεν τα περνουμε χτιζοντας απλα κτιρια που τα δινουν σε αντιστοιχες ποσοτητες ή και μεγαλυτερες ??
Αγαπητέ φίλε FoTiS 21. Είναι θέμα εκτίμησης του κάθε παίχτη τι χρειάζεται. Εγώ που χρειάζομαι πολιτισμό δεν ενδιαφέρθηκα για τα κτήρια του σετ, αλλά μάζεψα ότι καλό έδινε σε πολιτισμό. Άλλος ήθελε κτήρια με πληθυσμό άλλος και με τα δύο και μερικοί προτίμησαν το σετ, τι να κάνουμε, έχουμε διαφορετικές ανάγκες ο καθένας.
 

DeletedUser710

Guest
Με λιγα λογια ειναι "απατη" αυτα τα κτιρια με βαση τα λεγομενα σας. Αν ειναι να γεμισουμε την πολη μας με αυτα τα κτιρια για να μπορεσουμε να παρουμε και τα 3 μπονους που δινει το καθε κτιριο, δεν τα περνουμε χτιζοντας απλα κτιρια που τα δινουν σε αντιστοιχες ποσοτητες ή και μεγαλυτερες ??
Επισης πως θα παρεις τα μπονους οταν καποιοι δεν εχουν καταφερει να βρουν ολα τα κτιρια μιας και ηταν απο τυχεες ημερισιες αμοιβες ?
Μηπως την επομενη φορα τα συνδιαστικα κτιρια πρεπει να υπαρχουν στις κυριες αμοιβες ???

Δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες @FoTiS 21. Χρησιμοποιώντας νούμερα από το επίπεδο που βρίσκομαι εγώ, δεν ξέρω πόσα και ποια κτίρια μπορείς να χτίσεις σε έναν χώρο 7x7 που να σου δίνουν σύνολο στο 24ωρο 5700 πολιτισμο, 27800 εργαλεία, 55500 νομίσματα, 1 πόντο γνώσης, 1500 διάφορα αγαθά, και σε μένα 170 Ορκ (στους πιο προχωρημένους mana).
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Για τον χώρο που πιάνουν θα προτιμούσα να βάλω, Άβυσσο, Τόμο των μυστικών, Πύργους της Ευημερίας και Ερείπια παρατηρητηρίου αντί να βάλω αυτό το σέτ. Και αν είχα θέμα με τα Όρκς ένα άνδρο των ηρώων το καλύπτει επαρκώς και έχω επίσης μπόνους στον στρατό βαριάς συμπλοκής. Για εμένα προσωπικά είναι άχρηστο τελείως το σέτ και το είπα από την αρχή. Είναι προτιμότερο να επενδύσετε αυτό τον χώρο σε θαύματα που μπορούν να αναβαθμιστούν.
 

DeletedUser499

Guest
Τέλειος σχεδιασμός πόλης

Ολόκληρο το σετ χωράει σε μια περιοχή 7x7 πεδίων και θα σου προσφέρει μέγιστη παραγωγή και όλα τα bonus.
Μόνο η Πύλη των Ορκ πρέπει να συνδεθεί σε έναν δρόμο

Το ποιο πάνω δεν είναι δικιά μου εκτίμηση, είναι από την ανακοίνωση της εταιρίας με mail που έστειλε σε όλους μας, οπότε αν έχεις δίκιο (που πολύ φοβάμαι πως έχεις) αγαπητή Jaheira, τότε ναι, έχει δίκιο ο Φώτης σε ένα πράμα τουλάχιστον, είναι απάτη, καθαρή απάτη!
 

DeletedUser710

Guest
Για τον χώρο που πιάνουν θα προτιμούσα να βάλω, Άβυσσο, Τόμο των μυστικών, Πύργους της Ευημερίας και Ερείπια παρατηρητηρίου αντί να βάλω αυτό το σέτ. Και αν είχα θέμα με τα Όρκς ένα άνδρο των ηρώων το καλύπτει επαρκώς και έχω επίσης μπόνους στον στρατό βαριάς συμπλοκής. Για εμένα προσωπικά είναι άχρηστο τελείως το σέτ και το είπα από την αρχή. Είναι προτιμότερο να επενδύσετε αυτό τον χώρο σε θαύματα που μπορούν να αναβαθμιστούν.

Δεν θα διαφωνήσω μ' αυτό που λες @SOKRATIS72 . Γι' αυτό και δεν το έχω τοποθετήσει (ακόμα τουλάχιστον). Αν και όλα αυτά που ανέφερες πιάνουν λίγο παραπάνω χώρο από 7x7, η μελλοντική τους απόδοση είναι σαφώς πιο συμφέρουσα. Αλλά δεν θα έφτανα στο σημείο να τα χαρακτηρίσω άχρηστα.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Δεν θα διαφωνήσω μ' αυτό που λες @SOKRATIS72 . Γι' αυτό και δεν το έχω τοποθετήσει (ακόμα τουλάχιστον). Αν και όλα αυτά που ανέφερες πιάνουν λίγο παραπάνω χώρο από 7x7, η μελλοντική τους απόδοση είναι σαφώς πιο συμφέρουσα. Αλλά δεν θα έφτανα στο σημείο να τα χαρακτηρίσω άχρηστα.

Πιστεύω πως αν σχεδιαστεί σωστά η τοποθέτηση των θαυμάτων δεν θα χρειαστεί να ξανά μετακινηθούν, πιθανότατα με μια η δυο μικρές αλλαγές αναλόγως τι θα εμφανιστεί στις επόμενες εποχές από θαύματα. Οπότε δεσμεύει ο κάθε παίκτης μια συγκεκριμένη περιοχή για τα θαύματα, τα τοποθετεί και ησυχάζει από περιττές μετακινήσεις. Και μετά μόλις αναβαθμιστούν τουλάχιστον στο επίπεδο 5 και καλύτερα στο 10 και πάνω έχουν πολλαπλή απόδοση από οποιοδήποτε σέτ θα εμφανίσουν. Προσωπικά όλα όσα "προσφέρει" το σέτ τα βγάζω διπλά και τρίδιπλα από τα θαύματα μου. Οπότε είναι άχρηστη κατάληψη χώρου αν αναλογιστούμε ό,τι χρειαζόμαστε και ένα σεβαστό χώρο για τα οικήματα της κάθε φυλής για να προχωρήσουν οι έρευνές τους.
Αν ρίξεις μια ματιά στην πόλη μου θα δείς πως την έχω χωρίσει σε τομείς. Ο ένας τομέας είναι τα θαύματα. Ο άλλος είναι η πόλη μου και ο τρίτος τομέας είναι για τα κτίρια των οικισμών, αυτή την στιγμή που έχω ολοκληρώσει τις έρευνες τον γέμισα με εργαστήρια και εργοστάσια στο επίπεδο 1 και είμαι έτοιμος για όταν ξεκινήσουν οι περιπέτειες και τα εκμεταλλεύομαι στις προαιρετικές αποστολές. Η διαφορά κέρδους είναι απίστευτα μεγαλύτερη από αυτά που προσφέρει το σέτ.
Οπότε δεν χρειάστηκε να τζογάρω για τα κτίρια του σέτ και δεν θα χρειαστεί να τζογάρω όταν κάποια στιγμή θα χρειαστεί να το αντικαταστήσω με ένα αποδοτικότερο σέτ. Γιαυτό τον λόγο είναι άχρηστο κατά την γνώμη μου.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
από ότι εχει δειξει η πορεια ανα 2 φυλες αλλαζει η δομιση της πολης (σπιτια) και καποια εργοστασια παραγωγης αγαθων που εχουμε μπονους..στη φυλη που θα μπει τωρα θα αλλαξουν λογικα και τα σπιτια και τα εργοστασια.οπωτε αυτό που προτείνω είναι να κανουμε λιγο υπομονη και να μην τοποθετήσουμε ακομα τα κτηρια από το ιβεντ (σετ) και να περιμενουμε να δουμε τι χωρο θα πιασουν ολες οι αλλαγες γιατι υπαρχει φοβος αν δεν εχουμε χωρο να τα σβησουμε.αυτά από εμενα βεβαια ο καθενας κανει ότι καλυτερο νομιζει για την πολη του ετσι? μη παρεξηγηθεί αυτό που εγραψα...
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Καλησπέρα, αύριο γίνεται ο τελευταίος διπλασιασμός. Όποιος τον Κύριο είδε..................... και πρόλαβε.
Δώρο 4 x 14 ώρες μειώσεις χρόνου.
 

Asterismos

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Τι μου άρεσε περισσότερο:
Πάρα πολύ ωραία γραφικά. Το λευκό κυριάρχισε μέσα στις μουντές πόλεις μας

Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
Να υπάρχει η επιλογή τουλάχιστον στα κτίρια του event , να μπορείς να αλλάξεις την όψη του και να μπορείς αφού το τοποθετήσεις να το ξαναπάς στα συλλεχθέντα κτίρια χωρις να χρειαστεί να τα χάσεις
 

DeletedUser896

Guest
Στο νέο διαγωνισμό μου άρεσαν τα κτήρια που δίνονταν ως έπαθλα και οι αποστολές τις οποίες θα έπρεπε οι παίκτες να ολοκληρώσουμε για να λάβουμε τα απαραίτητα κλειδιά. Πιστεύω ότι στον επόμενο διαγωνισμό θα μπορούσε να υπάρχει και βοήθεια από τα υπόλοιπα μέλη της κάθε συντροφιάς, ώστε και οι πιο νέοι παίκτες να μπορούν να βοηθηθούν από τους υπόλοιπους συντρόφους τους. Ευχαριστώ πολύ για την δυνατότητα επικοινωνίας! Καλή συνέχεια
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
  1. Ωραία γραφικά.
  2. Αρκετός χρόνος για να ολοκληρώσουν όλοι (ή σχεδόν) το event.
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
  1. Ορισμένες αποστολές ήταν "εξοντωτικές" για τα μεγάλα level παικτών (ανίχνευση επαρχίας ή κατασκευή κτιρίου lvl 20+ όταν εδώ και μήνες έχουν τελειώσει τα πάντα στην τελευταία φυλή).
  2. Θα μπορούσαν οι αμοιβές να είναι σε συνάρτηση με το κεφάλαιο που είναι ο κάθε παίκτης (όπως είναι οι απαιτήσεις στις αποστολές) για να έχει περισσότερο ενδιαφέρον η απόκτηση των κτιρίων (και η χρησιμοποίηση τους στην πόλη).
 

DeletedUser1399

Guest
  • Τι μου άρεσε περισσότερο: μου άρεσαν τα κτήρια
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events: τα κτήρια αφού τα τοποθετήσεις να μπορείς να τα ξαναπας στα συλλεχθέντα κτίρια
 

DeletedUser1398

Guest
πανεμορφα κτηρια πανεμορφα γραφικα
ο χρονος θα επρεπε να ηταν περισσοτερο γ του μικρους παιχτες φυσικα αλλα οκ
γενικα πολυ καλη δουλεια μπραβο σε ολο το team
 

DeletedUser856

Guest
Τι μου άρεσε περισσότερο:
1. Μου άρεσαν τα δώρα
Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
1. Κάποιες αποστολές είναι αρκετά απαιτητικές και δύσκολες, ειδικά δεν συμφωνώ με αυτές που έχουν να κάνουν με την αγορά πόντων γνώσεις. Στα μεγάλα level είναι δύσκολο να σπρώχνεις συνέχεια τους παίκτες προς τα πάνω στην αγορά πόντων.
2. Θα μπορούσε τουλάχιστον μόνο για τα event η αγορά πόντων να γίνεται και από προμήθειες και στο τέλος κάθε event να σταματάει η συγκεκριμένη δυνατότητα και να γίνεται reset.
 
Καλησπερα και χρονια πολλα στο EVENT των Παγωμένων Γιγάντων ειχε ωραια γραφικα τα κτηρια απ τις ημερισιες αποστολες θα μπορουσατε να διναν περισοτερο πληθυσμο μονο 2 κτηρια σε ολη την διαρκεια του event ειχαν πληθυσμο. Και μια παρατηρηση γενικα πρεπει να το δειτε το θεμα των κτηριων οταν για καπιο λογο δεν το χρειαζομαστε να μπορουμε να το αποθηκευουμε και οχι να το πουλαμε και να χανεται μια για παντα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
Κορυφή