• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Χειμερινό Event 2017

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

VICTOR1952

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Τι μου άρεσε περισσότερο:

πανέμορφα κτίρια, αρκετός σε διάρκεια χρόνος

Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events

να μπορούμε να αποθηκεύουμε τα κτίρια του πάγου το καλοκαίρι!!!!
 

DeletedUser1408

Guest
Τι μου άρεσε περισσότερο:
τα δώρα ήταν πολύ ωραία αν και κατάφερα να πάρω μόνο ένα!

  • Τί θά μποροῦσε νά βελτιωθεῖ γιά τά μελλοντικά events:
να μήν είναι τόσο δύσκολο να τελειώσει τις αποστολές κάποιος που είναι μικρό λέβελ!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
-Πολύ όμορφα γραφικά και σχετικά εύκολες αποστολές
-Θα προτιμούσα να υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης των κτιρίων
 

DeletedUser1407

Guest
  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
  1. Καλαίσθητα κτήρια με ουσιαστική βοήθεια, από τα μικρότερα έως τα μεγάλα.
  2. Ο συνδυασμός βοήθειας στα μεγάλα κυρίως κτήρια, πολιτισμού & πληθυσμού.
  3. Ο διπλασιασμός των κορωνών & η καθημερινή βοήθεια των κλειδιών μέσα στην πόλη.
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
  1. Ο διπλασιασμός των κορωνών θα μπορούσε να συνοδεύεται από καλύτερες καθημερινές ανταμοιβές.
  2. Μέσα στις καθημερινές ανταμοιβές να υπάρχει έστω μια φορά ένα κτήριο έκπληξη κάπου στην μέση του event πχ 4x5, 5x4, 4x4 που θα δίνει 2000 πολιτισμό και 1500 πληθυσμό.
  3. Λιγάκι πιο εύκολο για μικρότερου level χρήστες. Να μπορούν να φτάσουν στο τελευταίο κτήριο.
 

DeletedUser895

Guest
Καλησπέρα και καλή χρονιά !
  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
1. έπαθλα και οι αποστολές
2. Το ωραιότερο τουρνουά.

  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events

1. Οι ημερήσιες αποστολές αντί
24 ώρες που ηταν να γινόταν 12 ώρες
2. Περισσότερα κτίρια που συνδυάζουν πολιτισμό και κατοίκους
 

DeletedUser764

Guest
  1. Ωραία γραφικά.
  2. O χρόνος για να ολοκληρώσεις το event ήταν καλός μπορούσε να είναι και παραπάνω.
  3. Πρέπει να υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης των κτιρίων και η δυνατότητα περιστροφής τους!!!
  1. Ορισμένες αποστολές ήταν ακατόρθωτες.
  2. Γενικά είναι πολύ ακριβό παιχνίδι για να αγοράσεις διαμάντια με 10 Ευρό ας πούμε τα διαμάντια που παίρνεις δεν φτάνουν ούτε για να αγοράσεις μια επέκταση πόλης... !!!
 

georgioskchasiotis

Νέο Μέλος
Καλή Χρονιά εύχομαι στο Elvenar !!
Το προηγούμενο event το πρόλαβα μόνο στο τέλος....
Αυτό όμως το καταευχαριστήθηκα και ανταμείφθηκα σχετικώς ικανοποιητικά.
Τι μου άρεσε περισσότερο:

  1. Αρκετά γενναιόδωρα κάποια από τα Αντικείμενα
  2. Πανέμορφα τα Δέντρα και με λεπτομέρειες
  3. Υπέροχα design στα Λευκά Αντικείμενα
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
  1. Καλό θα ήταν τα αντικείμενα event, να μην χρειάζονται σύνδεση με δρόμο
  2. Τα αντικείμενα του κάθε event να μπορούν να συνδεθούν (ή να συγχωνεύονται με άλλα όμοια) για μεγαλύτερες αποδόσεις.
  3. Οι αποστολές να είναι ισάξιες για το level του κάθε παίχτη
  4. Να πιάνουν λιγότερο χώρο στην πόλη και να μπορούν να αποθηκευτούν για επαναχρησιμοποίηση.
  5. Να μπορούν να περιστραφούν (position rotation) ακόμη και με κάποιο κόστος π.χ σε αγαθά ή νομίσματα
 

DeletedUser875

Guest
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ;;;;;;;;; ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΑΦΕΣΤΑΤΟ ,ΓΡΗΓΟΡΟ ,ΜΕ ΔΥΟ ΣΕΙΡΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΣΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ . ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ;;;;;;
Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΜΟΥ !!!!!!!!!
Από σήμερα, έως και τις 14 Ιανουαρίου, θα θέλαμε να μοιραστείτε μαζί μας τις εντυπώσεις σας από το Event, στην εξής μορφή:

  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
  1. .....
  2. ....
  3. ....
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
  1. ...
  2. ...
  3. ...
Δεν είναι υποχρεωτικό να αναφέρετε 3 στοιχεία στα πράγματα που σας άρεσαν ή δεν σας άρεσαν. Μπορείτε να αναφέρετε τουλάχιστον 1 από το κάθε ένα, ή εάν για παράδειγμα υπήρχαν μόνο πράγματα που σας άρεσαν, να αναφέρετε μόνο πράγματα που σας άρεσαν.


Θα ακολουθήσει κλήρωση και 3 τυχεροί θα αποκτήσουν από ένα Πατρικό Δένδρο των Ζαχαρωτών (η τελευταία ημερήσια αποκλειστική ανταμοιβή που έδινε το event).

Οι απαντήσεις σας για να είναι έγκυρες, πρέπει να είναι δημοσιευμένες σε αυτό το θέμα.

Οτιδήποτε άλλο αφορά το διαγωνισμό, μπορείτε να το ρωτήσετε στο θέμα με την ένδειξη "Συζήτηση".[/QUOTE]
 

DeletedUser1409

Guest

Διαγωνισμός



Ελπίζουμε να απολαύσατε το event και οι πόλεις σας να έχουν μερικά από τα καλούδια των Παγωμένων Γιγάντων.

Από σήμερα, έως και τις 14 Ιανουαρίου, θα θέλαμε να μοιραστείτε μαζί μας τις εντυπώσεις σας από το Event, στην εξής μορφή:

  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
  1. ..γραφικα ...
  2. ....
  3. ....
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
  1. ηθελα μονο να μπορουν να γυριζουν τα κτιρια θα ηταν πολυ καλο αυτο....
  2. ...
  3. ...
Δεν είναι υποχρεωτικό να αναφέρετε 3 στοιχεία στα πράγματα που σας άρεσαν ή δεν σας άρεσαν. Μπορείτε να αναφέρετε τουλάχιστον 1 από το κάθε ένα, ή εάν για παράδειγμα υπήρχαν μόνο πράγματα που σας άρεσαν, να αναφέρετε μόνο πράγματα που σας άρεσαν.


Θα ακολουθήσει κλήρωση και 3 τυχεροί θα αποκτήσουν από ένα Πατρικό Δένδρο των Ζαχαρωτών (η τελευταία ημερήσια αποκλειστική ανταμοιβή που έδινε το event).

Οι απαντήσεις σας για να είναι έγκυρες, πρέπει να είναι δημοσιευμένες σε αυτό το θέμα.

Οτιδήποτε άλλο αφορά το διαγωνισμό, μπορείτε να το ρωτήσετε στο θέμα με την ένδειξη "Συζήτηση".
 

Deleted User - 31021

Guest
  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
  • Είχα πολύ ωραία σχέδια τα κτήρια με αρκετή φαντασία
  • Υπήρχε η δυνατότητα να κερδίσουμε όλα τα μεγάλα δώρα
  • τα κτήρια σετ ήταν πολύ ωραία ιδέα
Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
-θα ήθελα να υπήρχε λίγο καλύτερη αναλογία πληθυσμού και πολιτισμού στα κτήρια της εποχής των ορκ καθώς όντας σε αυτή την εποχή δε με ωθούσαν τα δώρα βλέποντας ότι στην επόμενη θα έδιναν διπλάσια χαρακτηριστικά.
-θα μπορούσατε να βάλετε ειδικά πολιτιστικά αντικείμενα τα οποία στολίζουν τις κατοικίες(όπως τα χριστούγεννα) και δίνουν μπόνους πολιτισμού...θέλει σκέψη ακόμα όμως αυτή η ιδέα
 

DeletedUser1411

Guest
Καλησπέρα σε όλους, Καλή Χρονιά, Καλή Ζωή!

Θετικά:
1) Κάποια δώρα-αντικείμενα, ήταν πραγματικά γενναιόδωρα, σε πολιτισμό τουλάχιστον
2) Κάποια δώρα-αντικείμενα, είχαν (εμφανισιακά) ενδιαφέρον.
3) Οι αποστολές εκείνες, που ήταν εφικτές σε όλους τους παίκτες, όλων των επιπέδων.

Αρνητικά:
1) Από ένα σημείο και μετά, οι αποστολές και τα ζητούμενα τους, ήταν εξοντωτικά. Παράδειγμα: 20, 25, 40 κλπ τεχνουργήματα; Δύσκολα ζητούμενα, (αυτή είναι η αλήθεια), για πολλούς παίκτες.
2) Προσωπικά τα γραφικά των δώρων-ανταμοιβών (τα περισσότερα), λυπάμαι δεν μ' ενθουσίασαν καθόλου. Τώρα για το αν ταιριάζουν (ναι ξέρω, χειμερινό event, συμφωνώ), με το "τοπίο-χρωματισμό", στο σύνολο του χώρου... είναι ένα θεματάκι.
3) Όπως είπαν ήδη οι περισσότεροι, καλό θα ήταν να υπάρχει χώρος αποθήκευσης, για μελλοντική χρήση, κτιρίων που έχουμε κερδίσει ή φτιάξει. Προσωπικά, ήδη "έδιωξα" κάποια από τα δώρα που κέρδισα, για κάποιους από τους παραπάνω λόγους. Θα μπορούσα βέβαια να μην τα τοποθετήσω καθόλου. Χρειαζόμουν όμως τον πολιτισμό.
4) Ήμουν από τους τυχερούς, που στο ξόδεμα κλειδιών, πήρα εύκολα τα ημερήσια δώρα. Δεν συνέβη το ίδιο με πολλούς συμπαίκτες μου.

Περιμένουμε το επόμενο event, ευελπιστώντας να εισακουστούμε εκεί που χρειάζεται να γίνουν επεμβάσεις.

Σας ευχαριστώ.
 

DeletedUser875

Guest
ΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ;;;
1.ΗΤΑΝ.ΣΑΦΕΣΤΑΤΟ
2.ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΑΘΩΣ ΕΤΡΕΧΑΝ ΔΥΟ ΣΕΙΡΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ
3.ΤΕΛΕΙΟ ΣΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ

ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΟΝΤΙΚΑ EVENTS
1.Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΜΟΥ!!!
 

DeletedUser972

Guest
Τι μου άρεσε περισσότερο;
1. Οι ανταμοιβές
2. Τα γραφικά

Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί;
1. Ανάμεσα στις ανταμοιβές θα μπορούσε να υπάρχει και μία με διαμάντια
 

evaki498

Νέο Μέλος
Τι μου άρεσε περισσότερο:

1.
Τα κτίρια - δώρα.
2. Τα γραφικά.
3. Τα κτίρια σετ.

Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για μελλοντικά events:

1.
Δύσκολο να βρεις την απαιτούμενη ποσότητα τεχνουργημάτων. Για παράδειγμα σε αυτό το event απαιτούνταν κοντά 150 τεχνουργήματα? Από ένα σημείο και μετά για να πάρεις τεχνουργήματα δύσκολα κερδίζεις μάχη οπότε πρέπει να κάνεις χορηγία, το οποίο από την άλλη προϋποθέτει περίσσεια αγαθών, που δεν υπάρχει πάντα.
2. Οι στιγμιαίες αμοιβές. Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω σε τι αποσκοπούν ορισμένες αμοιβές, ειδικά αυτές που έχουν να κάνουν με τα νομίσματα και τις προμήθειες. Είναι άδικο να χαραμίζω τα κλειδιά μου με την ελπίδα ότι θα πάρω το κτίριο που είναι η ημερίσια ανταμοιβή, για να πάρω αυτές τις αμοιβές που δεν υπάρχει νόημα να χρησιμοποιήσω. Καλύτερα να μας δίνονταν τεχνουργήματα, όπως σε παλαιότερα events. Πιο χρήσιμα είναι. Να σημειωθεί ότι τα παραπάνω δεν ισχύουν για της στιγμιαίες αμοιβές χρόνου (η οποίες μπορώ να πω πως είναι πολύ χρησίμες).
3. Να δίνεται και η δυνατότητα στους μικρότερους παίκτες ή αυτούς που δεν αγοράζουν από το παιχνίδι να πάρουν το 3ο κτίριο. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό, αλλά τουλάχιστον σε προηγούμενο event παρόλο που είχα ολοκληρώσει όλες τις αποστολές (κανονικές και ημερίσιες) και παρόλο που άνοιγα μόνο το τελευταίο κουτί, δεν κατάφερα να πάρω το τελευταίο κτίριο. Ίσως θα ήταν καλό να γίνεται ένας καλύτερος υπολογισμός των "κλειδιών" (και των αντίστοιχων σε κάθε event") για να μπορούν αυτοί που πραγματικά αφιερώνουν χρόνο και κόπο στο παιχνίδι να ανταμειφθούν???
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Καλησπέρα στην κοινότητα, καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και ευτυχία!

Τι μου άρεσε περισσότερο:

1.
Πολλά από τα δώρα ήταν ιδιαίτερα γενναιόδωρα στις παροχές τους
2. Πολύ ωραίο το χειμωνιάτικο σκηνικό αλλά και τα κτήρια που είχαν και κίνηση
3. Η χρονική διάρκεια αλλά και η παρουσία των ημερών με διπλάσιες κορώνες έδιναν τη δυνατότητα στους περισσότερους να το ολοκληρώσουν

Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για μελλοντικά events:

1.
Η ιδέα των κτηρίων σετ γενικά ήταν μια πολύ ωραία ιδέα. Όμως το γεγονός πως τα κομμάτια του σετ ήταν διάσπαρτα μέσα στις ημερήσιες ανταμοιβές έκανε την απόκτηση όλου του σετ για κάποιους παίκτες αδύνατη (απουσία ή αδυναμία λόγω ατυχίας να πετύχεις το ημερήσιο δώρο). Ίσως να ήταν καλό αν υπήρχε μια μέρα επαναληπτική για όποιο κομμάτι του σετ σου λείπει είτε στο ίδιο είτε σε επόμενο event.

Η γενική εμπειρία από το event ήταν θετική, όπως αναφέρουν και οι περισσότεροι παίχτες!
 

DeletedUser1058

Guest
Τί μου άρεσε περισσότερο:
1) Το χειμερινό Set δώρων!!!
2) Οι αποστολές έκτος από αυτές που διαρκούσαν πάνω από μια μέρα!!!
Τί θα μπουρούσε να βελτιωθεί για μελλοντικά events:
1) Τα δώρα να μην χάνονται, αν κάποιος αναγκαστεί προσωρινά να τα πουλήσει, αλλά να αποθηκεύονται για μελλοντική χρήση!!!
2) Τα δώρο να καταλαμβάνουν λιγότερο χώρο και να δίνουν περισσότερους πολίτες και πολιτισμό!!!
3) Να υπάρχουν και δώρα με ένα καλό πλήθος διαμάντιων!!!
 

DeletedUser1412

Guest
Καλησπέρα !!!
Καλή χρονιά με υγεία σε όλους!!!

Τι μου άρεσε περισσότερο:

1) Ωραία γραφικά
2) Εύκολες σχετικά οι πιο πολλές αποστολές
3) Τα κτήρια και τα δώρα τους ήταν αρκετά καλά (γιατί εχθρός του καλού είναι πάντα το καλύτερο) :)


Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για μελλοντικά events:
Να μπορούν να διεκδικήσουν και οι μικροί παίχτες τα μεγάλα δώρα
Να μην υπάρχουν πολλές αποστολές που για την εκπλήρωση τους να χρειάζεται 24ωρη αναμονή
Να μπορώ να βοηθήσω τον συμπαίκτη μου και το αντίστροφο


Υ.Γ. Τα Χριστούγεννα δώσατε ένα μπόνους διαμαντιών που δυστυχώς δεν το πήρα γιατί ήταν η μέρα της γιορτής μου και δεν μπήκα καθόλου... Μακάρι να το κρατούσατε λίγο παραπάνω... Εύχομαι να το δώσετε σε όλους όσους δεν πρόλαβαν όπως εγώ...

Σας ευχαριστώ!!!
 

asterix8814

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Τι μου άρεσε περισσότερο:
ΩΡΑΙΑ ΓΡΑΦΙΚΑ
Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑΞΙΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ
 
Κορυφή