• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Woodelvenstock

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1638

Guest
τα κτηρια πιστευω ειναι θεμα τυχης αλλα νομιζω οτι ολοι κερδιζουν καποια δεν ειναι και τοσο δυσκολο να το πετυχεις..
με την ευκαιρια θα ηθελα να υπενθυμισω-ενημερωσω να ελέγχετε τακτικα τα email σας γιατί σε κάποιους έχει σταλεί ένα μήνυμα απο το gr.elvenar@mail.innogames.com (δεν γνωρίζω αν έχει σταλεί σε όλους) το οποίο δίνει 100 εισιτήρια για το event.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
τα κτηρια πιστευω ειναι θεμα τυχης αλλα νομιζω οτι ολοι κερδιζουν καποια δεν ειναι και τοσο δυσκολο να το πετυχεις..
με την ευκαιρια θα ηθελα να υπενθυμισω-ενημερωσω να ελέγχετε τακτικα τα email σας γιατί σε κάποιους έχει σταλεί ένα μήνυμα απο το gr.elvenar@mail.innogames.com (δεν γνωρίζω αν έχει σταλεί σε όλους) το οποίο δίνει 100 εισιτήρια για το event.


οσοι εχουν κανονικο και οχι fake email δηλωμενω το εχουν λαβει απ' οσο ξερω. επεισης ΔΕΝ μπορεις να παρεις το σωρο απο mobile εκδοση παρα μονο απο το σταθερο.

κατι ακομα...εμεις που εχουμε τελειωσει τα κεφαλαια δεν θα επρεπε να εχουμε την δυνατοτητα εναλακτηκης και σε οτι αφορα τα κτιρια που πρεπει να φτασουν π.χ.΄στο 14 και ανω αλλα και στις επαρχιες??? δεν ειναι δυνατον να πρεπει να μενουμε 2-3 μερες πισω για να ανεβασεις ενα κτιριο για αρχη στο 14 και μετα αυτο το κτιριο να ειναι η εναλακτικη αντι να εξερευνησεις μια επαρχια που κανει 70+ ωρες....
για μας που εχουμε τελειωσει τα κεφαλαια του παιχνιδιου νομιζω οτι θα ηταν μια καλη επιλογη η εξαγορα με ενα γεναιο ποσο ειτε προμηθειων ειτε νομισματων
 

DeletedUser1347

Guest
♫♪♫ ...aha, aha! Dwarf looks like a faireeey...♫♪♪♫♪
Αποστολή 45 ♫♪♫♪
Ένα μικρο τυπογραφικό λαθάκι 20 μωσαϊκών παραπάνω:p... ♫♪♫ ...Προσέξτε μην μπερδευτείτε ...στην ουσία 2 μαρμάρινα μωσαϊκά χρειάζονται.♫♫♪♪♫
https://prnt.sc/k5cgzv

♫♫♪ ...aha, aha!! ♫♪
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1101

Guest
οσοι εχουν κανονικο και οχι fake email δηλωμενω το εχουν λαβει απ' οσο ξερω. επεισης ΔΕΝ μπορεις να παρεις το σωρο απο mobile εκδοση παρα μονο απο το σταθερο.

κατι ακομα...εμεις που εχουμε τελειωσει τα κεφαλαια δεν θα επρεπε να εχουμε την δυνατοτητα εναλακτηκης και σε οτι αφορα τα κτιρια που πρεπει να φτασουν π.χ.΄στο 14 και ανω αλλα και στις επαρχιες??? δεν ειναι δυνατον να πρεπει να μενουμε 2-3 μερες πισω για να ανεβασεις ενα κτιριο για αρχη στο 14 και μετα αυτο το κτιριο να ειναι η εναλακτικη αντι να εξερευνησεις μια επαρχια που κανει 70+ ωρες....
για μας που εχουμε τελειωσει τα κεφαλαια του παιχνιδιου νομιζω οτι θα ηταν μια καλη επιλογη η εξαγορα με ενα γεναιο ποσο ειτε προμηθειων ειτε νομισματων
Εμένα δεν μου έχει έρθει κανένα mail, παρόλο που έχω δηλώσει το κανονικό μου
 

DeletedUser1638

Guest
να ξερετε οτι στην 71 τα τεχνουργηματα που ζηταει ειναι 16 και οχι 14 που εχει γραψει ο nregister86 στον αρχικο πινακα..
 
ανοιξα 3 σεντουκια σημερα για την ημερισια και δεν το πηρα το κτηριο αισχος ξοδεψα 335 εισητηρια ελεος
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Δυστυχώς ακόμη πολλοί προσκολλάτε στα ποσοστά εμφάνισης της ημερήσιας αποκλειστικής αμοιβής και δεν βλέπετε την συνολική εικόνα. Το 30% που δίνει στην αποκλειστική σημαίνει πως έχετε 70% να μην το πετύχετε. και αυτά τα ποσοστά είναι σε κάθε προσπάθεια.
Δεν υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός επιτυχιών και αποτυχιών ώστε να υπολογίσετε πότε θα το κερδίσετε. Αλλά ακόμη και να υπήρχε π.χ. Σε κάθε 10 προσπάθειες θα έπρεπε να επαληθεύονται τα στατιστικά, θα έπρεπε να ανοίξει κάποιος 10 σεντούκια, σε αυτή την περίπτωση θα μπορούσε να έχει τις επιτυχίες πρώτες ή κάλλιστα να είχε 7 αποτυχίες σερί πριν τύχει η επιτυχία.
(οι αριθμοί είναι για να γίνει κατανοητό το παράδειγμα, δεν υπάρχουν στοιχεία για συγκεκριμένο αλγόριθμο που δίνει τις αμοιβές)
Οπότε καλό είναι να θέτετε 2-3 το πολύ στόχους σε κάθε event και να ξοδεύετε εκεί όλους τους πόντους σας. Εκτός και αν σας ενδιαφέρει το σέτ οπότε κυνηγάτε τα κτίρια του σετ και τους διπλασιασμούς πόντων για να έχετε περισσότερες πιθανότητες να πάρετε το 3ο βραβείο.
Προσωπικά κυνηγάω τα πηγάδια για τα διαμάντια που δίνουν, τις μειώσεις χρόνου και τους πόντους γνώσης για να ανέβουν γρήγορα τα θαύματα και να ολοκληρώνονται γρήγορα τα χτισίματα τους. Σε 2ο βαθμό τις στιγμιαίες των νομισμάτων και προμηθειών διότι είναι εξαιρετικά εργαλεία (αν ξέρει κάποιος πότε να τα χρησιμοποιεί). Τα υπόλοιπα είναι απλά τρίτα στην επιλογή ή παντελώς άχρηστα.
 

DeletedUser1638

Guest
μηπως ξερει καποιος πως συνεχιζεται το event οταν συμπληρωσεις τις 100 αποστολες;;
 

DeletedUser574

Guest
πολύ μεγάλη απογοήτευση αυτό το event απέχει παρασανγκας από τα προηγούμενα μεγάλα event και απ ότι κατάλαβα τα επόμενα θα είναι ακόμα χειρότερα κρίμα λυπάμαι πολύ νομίζω ότι η πολίτικη που ακολουθεί η εταιρία είναι σε λάθος δρόμο και ο νοών νοητό
 
Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο έπαθλο ειδικά για την ολοκλήρωση και των 100 αποστολών? (πέρα απ τα 3 κτίρια και τις ημερήσιες ανταμοιβές που ούτως η άλλως, με τα εισιτήρια κλπ μπορείς να τα πάρεις). Ευχαριστώ
 

DeletedUser873

Guest
Καλησπέρα σε όλους,,Επειδή νομίζω πως παράγινε το πράμα με τα event,τα set κτηρια και τώρα με την λοταρία το αποτελειώσανε το θέμα event και ποσοστά έχω ανοίξει μια ψηφοφορία:

https://gr.forum.elvenar.com/index.php?threads/Λοταρία-event.1433/#post-9536

για το αν η λοταρία είναι προς την σωστή κατευθυσνη ή οχι..Γιατι θεωρω πως είναι οτι χειρότερο και η απάντηση που πήρα είναι πως είναι προσωπική άποψη,αρα ίσως να είναι και καλή και να την βλέπω εγω λάθος..Θα παρακαλέσω όποιον έχει άποξη να μπέι και να ψηφίση είτε θετικά είτε αρνητικά για να δούμε πόσοι τελικά συμφωνούν και πόσοι διαφωνούν με την λοταρία..Ευχαριστω και καλή συνέχεια
 

DeletedUser3

Guest
Μια ευχάριστη μαθηματική παρένθεση για το νόμο της διωνυμικής κατανομής:

Στο link μπορείτε να βρείτε ένα app το οποίο σας δίνει την πιθανότητα σε n προσπάθειες, όταν η πιθανότητα είναι p, να έχετε x επιτυχίες.

Για παράδειγμα:

Έστω ότι έχουμε Σεντούκια στα οποία η πιθανότητα εμφάνισης είναι 20% => (p=0.2)

Ζητάμε την πιθανότητα σε 7 προσπάθειες (n=7) (όπως ο @asterix8814 ) να έχουμε τουλάχιστον μία (x>=1) επιτυχία.

Είναι αρκετά συγκλονιστικό το γεγονός ότι η πιθανότητα είναι περίπου 79%

upload_2018-7-19_14-57-1.png



Σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει το 20% ότι σε μία από τις 5 προσπάθειες κάποιος θα έχει επιτυχία.

Ένα ακόμα πιο γήινο παράδειγμα, είναι ένας φίλος μου που έχει 4 γιους και θέλει οπωσδήποτε και μια κόρη... Η πιθανότητα στις 4 γέννες να έχει 4 κόρες είναι 6,25%....
Μου ζήτησε να του υπολογίσω ποια είναι η πιθανότητα να κάνει γιο στην επόμενη γέννα και του είπα ξεκάθαρα: 50%
 
  • Like
Αντιδράσεις: Jamal
Κορυφή