• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] H Προέλαση των Κοπαδιών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

Deleted User - 47391

Guest
Καλημέρα σας. Μια διευκρίνηση παρακαλώ για τη σημερινή ανταμοιβή του event. Όσοι δεν έχουν ξεκλειδώσει την τεχνολογία των βαλοριανών φρουρών, απλά το κρατάνε καβάτζα μέχρι να φτάσουν να την ξεκλειδώσουν;

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα! Έχω κι εγώ την ίδια απορία με τους βαλεριανούς φρουρούς. Αν μπορεί κάποιος να μας απαντήσει.

πρώτο μου ποστ εδω μέσα! :)
 

DeletedUser118

Guest
Τα κτίρια από τα events που παράγουν μονάδες, δεν δεσμεύονται με τις έρευνες.

Μπορούν και παράγουν κανονικά μονάδες, ασχέτως του κεφαλαίου στο οποίο βρίσκεται ο παίκτης.

Οι μονάδες αυτές είναι διαθέσιμες στους Στρατώνες και μπορούν να χρησιμοποιηθούν κανονικά.
 

DeletedUser748

Guest
παιδια μια ερωτηση εχω μια δοκιμασια που μου λεει να εξερευνησω 2 επαρχιες ή να αναβαθμισω 2 κτηρια 12 επιπεδο και πανω.αποφασισα να κανω μια αναβαθμιση και μια ερευνα σε επαρχια και δεν μου το πιασε.επρεπε να κανω και τα 2 απο τη μια κατηγορια?δεν ειναι λιγο αδικο αυτο?
 

DeletedUser

Guest
παιδια μια ερωτηση εχω μια δοκιμασια που μου λεει να εξερευνησω 2 επαρχιες ή να αναβαθμισω 2 κτηρια 12 επιπεδο και πανω.αποφασισα να κανω μια αναβαθμιση και μια ερευνα σε επαρχια και δεν μου το πιασε.επρεπε να κανω και τα 2 απο τη μια κατηγορια?δεν ειναι λιγο αδικο αυτο?

Ναι, εφόσον υπάρχει το διαζευκτικό -ή- ,πρέπει να ολοκληρώσετε την αποστολή κάνοντας ή το ένα, ή το άλλο, αυστηρά. :)
 

Frifrou

Νέο Μέλος
Καλημέρα.

Μπορεί να μου πει κάποιος σας παρακαλώ, η σημερινή αποκλειστική ανταμοιβή του δρώμενου, "Αντρο των Ορκ" τι ακριβώς δίνει;
Σε συμπαίκτες που μπήκα για βοήθειες και το έχουν, είδα ότι δίνει πολιτισμό, στην πληροφορία όμως που δίνει το σημερινό δώρο άμα αφήσεις το ποντίκι επάνω λέει ότι δίνει προμήθειες ανά Χ ώρες. Τι απ τα δύο ισχύει;
 

DeletedUser748

Guest
Καλημέρα.

Μπορεί να μου πει κάποιος σας παρακαλώ, η σημερινή αποκλειστική ανταμοιβή του δρώμενου, "Αντρο των Ορκ" τι ακριβώς δίνει;
Σε συμπαίκτες που μπήκα για βοήθειες και το έχουν, είδα ότι δίνει πολιτισμό, στην πληροφορία όμως που δίνει το σημερινό δώρο άμα αφήσεις το ποντίκι επάνω λέει ότι δίνει προμήθειες ανά Χ ώρες. Τι απ τα δύο ισχύει;
Kαλημερα frifrou τα δινει και τα δυο αριστερα απο τις προμηθειες δειχνει το πολιτισμο που δινει(σε καθε επιπεδο δινει διαφορετικο πολιτισμο).

Ναι, εφόσον υπάρχει το διαζευκτικό -ή- ,πρέπει να ολοκληρώσετε την αποστολή κάνοντας ή το ένα, ή το άλλο, αυστηρά. :)
Ευχαριστω!μαλλον το κατανοησα εγω λαθος το νοημα.δεν πειραζει δεν εγινε και τιποτα απλα μου πηρε λιγο παραπανω χρονο.:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser748

Guest
καλησπερα παιδια!!! κοιταξτε λιγο τη σημερινη αποστολη του event(την 24ωρη) γιατι ενω γραφει να συλλεξουμε 200 ελιξιρια ο μετρητης διπλα γραφει 10(που αυτο ειναι και το σωστο, απο οτι ανακαλυψα).
 

DeletedUser777

Guest
Σε τέτοιες περιπτώσεις, η σωστή προϋπόθεση είναι αυτή που αναγράφεται στην μπάρα.
 

PAROS

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Σε πολλές τέτοιες αποστολές γράφει 200 αλλά μέσα σε παρένθεση (10) οπότε αυτό απλά μετράει.....

Επειδή πρόκειται για ένα ΠΑΙΧΝΙΔΙ, και θέλουμε όλοι μας να πηγαίνουμε καλύτερα, θα βοηθούσε πάρα πολύ να υπήρχε ένας οδηγός, ένας μπούσουλας, για τα βλήματα που υπάρχουν σε αυτή την αποστολή και γενικά τι ακολουθεί μετά από κάθε επιτυχημένη διαδικασία. Ψάχνοντας δεν βρήκα κάτι τέτοιο και αν και εφόσον ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ γιατί δεν βρήκα κάτι τέτοιο στους κανόνες τους φόρουμ θέλω να μοιραστώ μαζί σας μία ανάρτηση που βρήκα και που με έχει βοηθήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ξέροντας σε τι να προετοιμάζομαι μελλοντικά....
 

Συνημμένα

  • ELVENAR MISSIONS 2.png
    ELVENAR MISSIONS 2.png
    1.014,1 KB · Προβολές: 95
  • ELVENAR MISSIONS 1.png
    ELVENAR MISSIONS 1.png
    907,1 KB · Προβολές: 84
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημέρα,είναι η πρώτη μου φορά στο φόρουμ,ελπίζω να γράφω στο σωστό σημείο.Απέκτησα το πρώτο βραβείο του even,την μάζωξη των κοπαδιών,αλλά δεν ξεκλειδώνει το δεύτερο για να συνεχίσω να παραδίνω ζαχαρότευτλα
 

DeletedUser777

Guest
Καλημέρα,είναι η πρώτη μου φορά στο φόρουμ,ελπίζω να γράφω στο σωστό σημείο.Απέκτησα το πρώτο βραβείο του even,την μάζωξη των κοπαδιών,αλλά δεν ξεκλειδώνει το δεύτερο για να συνεχίσω να παραδίνω ζαχαρότευτλα

Χρησιμοποιήστε την Υποστήριξη για να δούμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και παρακαλούμε να είστε πιο συγκεκριμένος όταν δημιουργήσετε το ticket.
 

DeletedUser748

Guest
Καλημέρα,είναι η πρώτη μου φορά στο φόρουμ,ελπίζω να γράφω στο σωστό σημείο.Απέκτησα το πρώτο βραβείο του even,την μάζωξη των κοπαδιών,αλλά δεν ξεκλειδώνει το δεύτερο για να συνεχίσω να παραδίνω ζαχαρότευτλα
καλημερα!δεν ξερω αν σου εχει λυθει η απορια ακομα αλλα εγω θα απαντησω.πρεπαι να πατησεις το κουμπι απο κατω που λεει συλλογη,ετσι αυτο θα βρεθει στην αποθηκη σου και εσυ θα μπορεσεις να πας στο δευτερο βραβειο.

Σε πολλές τέτοιες αποστολές γράφει 200 αλλά μέσα σε παρένθεση (10) οπότε αυτό απλά μετράει.....

Επειδή πρόκειται για ένα ΠΑΙΧΝΙΔΙ, και θέλουμε όλοι μας να πηγαίνουμε καλύτερα, θα βοηθούσε πάρα πολύ να υπήρχε ένας οδηγός, ένας μπούσουλας, για τα βλήματα που υπάρχουν σε αυτή την αποστολή και γενικά τι ακολουθεί μετά από κάθε επιτυχημένη διαδικασία. Ψάχνοντας δεν βρήκα κάτι τέτοιο και αν και εφόσον ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ γιατί δεν βρήκα κάτι τέτοιο στους κανόνες τους φόρουμ θέλω να μοιραστώ μαζί σας μία ανάρτηση που βρήκα και που με έχει βοηθήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ξέροντας σε τι να προετοιμάζομαι μελλοντικά....
τι λες βρε τρελε,που τα βρηκες? και εγω καθομαι καθε φορα και τα σημειωνω για να τα στελνω στα υπολοιπα μελη της συντροφιας μου.:) ξερουμε αν φτανει μεχρι το 99 ή εχει και παρακατω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
τι λες βρε τρελε,που τα βρηκες? και εγω καθομαι καθε φορα και τα σημειωνω για να τα στελνω στα υπολοιπα μελη της συντροφιας μου.:) ξερουμε αν φτανει μεχρι το 99 ή εχει και παρακατω.
Οι αποστολές (όχι οι ημερήσιες) του event είναι 99.
Ήδη αρκετοί παίκτες από την συμμαχία μου έχουν ολοκληρώσει την αλυσίδα των αποστολών. Προσωπικά επειδή κατάφερα και πήρα το 2ο βραβείο με μερικά τυχερά πακέτα ζαχαρότευτλων από τα ανοίγματα των σεντουκιών σταμάτησα στην 90η αποστολή διότι δεν έβλεπα το νόημα να ταλαιπωρηθώ παραπάνω και να εξαντλήσω τις αποθήκες μου από αποθέματα αγαθών 3ης εποχής.
 

DeletedUser748

Guest
Οι αποστολές (όχι οι ημερήσιες) του event είναι 99.
Ήδη αρκετοί παίκτες από την συμμαχία μου έχουν ολοκληρώσει την αλυσίδα των αποστολών. Προσωπικά επειδή κατάφερα και πήρα το 2ο βραβείο με μερικά τυχερά πακέτα ζαχαρότευτλων από τα ανοίγματα των σεντουκιών σταμάτησα στην 90η αποστολή διότι δεν έβλεπα το νόημα να ταλαιπωρηθώ παραπάνω και να εξαντλήσω τις αποθήκες μου από αποθέματα αγαθών 3ης εποχής.
εγω εχω φτασει στο 78,δεν εχω πολυ ακομα. και εγω με καποιες ευτυχεις συγκυριες χθες καταφερα και πηρα το 2ο βραβειο. την αποκλειστικη ανταμοιβη μπορει να καταφερα να τη κερδισω μονο μια φορα αλλα τις περισοτερες φορες επαιρνα απο το σεντουκι εξτρα ζαχαροτευτλα οποτε μαζεψα γρηγορα
 
καλημερα!δεν ξερω αν σου εχει λυθει η απορια ακομα αλλα εγω θα απαντησω.πρεπαι να πατησεις το κουμπι απο κατω που λεει συλλογη,ετσι αυτο θα βρεθει στην αποθηκη σου και εσυ θα μπορεσεις να πας στο δευτερο βραβειο.
Ουπς!ήταν τόσο απλό τελικά,ευχαριστώ lady genevieve.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
τελικα μια μεση λυση στα ιβεντ μετα από τοσο καιρο δεν εχει βρεθει...η θα τελειώνουμε τις αποστολες με αποτέλεσμα να μπορούμε να παρουμε το τριτο επαθλο γιατι χρειαζονται διαμαντια, η θα ζητανε υπέρογκα ποσα ειτε λεγεται προμήθειες ειται λεγεται αγαθα ειτε λεγεται και εγω δεν ξερω τι με αποτέλεσμα να μη μπορούμε να τελειώσουμε το ιβεντ και να χανει το ενδιαφερον του ολο αυτό.των ακρων δηλαδή....οκ καλη η κινηση των στιγμιαίων ενισχύσεων αλλα πραγματικα ένα σωστο ιβεντ που θα είναι μελετημενο κανονικα θα βγει καποια στιγμη?
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
τελικα μια μεση λυση στα ιβεντ μετα από τοσο καιρο δεν εχει βρεθει...η θα τελειώνουμε τις αποστολες με αποτέλεσμα να μπορούμε να παρουμε το τριτο επαθλο γιατι χρειαζονται διαμαντια, η θα ζητανε υπέρογκα ποσα ειτε λεγεται προμήθειες ειται λεγεται αγαθα ειτε λεγεται και εγω δεν ξερω τι με αποτέλεσμα να μη μπορούμε να τελειώσουμε το ιβεντ και να χανει το ενδιαφερον του ολο αυτό.των ακρων δηλαδή....οκ καλη η κινηση των στιγμιαίων ενισχύσεων αλλα πραγματικα ένα σωστο ιβεντ που θα είναι μελετημενο κανονικα θα βγει καποια στιγμη?
Το πρόβλημα είναι πως επειδή και η εταιρία θέλει να βγάλει τα προς το ζην της δεν θα μπορέσει να υπάρξει ένα event έτσι όπως το φαντάζεσαι. Δηλαδή να μπορείς να το τελειώσεις χωρίς να χρειαστεί να βάλεις διαμάντια. Σκοπός είναι, και φαντάζομαι το καταλαβαίνεις, ανάλογα με το τι δίνεις να παίρνεις κιόλας. Αν όλοι οι παίχτες κέρδιζαν όλα τα έπαθλα ενός event χωρίς να χρειαστεί να βάλουν διαμάντια, τότε θα ήταν οι παίχτες χαρούμενοι αλλά όχι η εταιρία. Ενώ έτσι υπάρχει και το αίσθημα του δικαίου γι αυτούς που ξοδεύουν κάποια χρήματα. Ότι απολαμβάνουν δηλαδή κάποια πράγματα που κάποιος που παίζει δωρεάν (σαν κι εμένα δηλαδή για να μην σχηματίσω και λάθος εντυπώσεις) δεν μπορεί να τα αποκτήσει
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
το να βγαλει κερδος μια εταιρια από ένα παιχνιδι σαφως και είναι λογικο.δεν το το κανει για την πλακα της.το να είναι ευχαριστημένοι και οι παικτες όμως είναι αρκετα σημαντικο.ετσι δεν είναι?
 

DeletedUser748

Guest
πω πω ρε παιδια σοβαρα τωρα ζητατε σε δοκιμασια 27.900 ελιξιρια,μαγικη σκονη και πολυτιμους λιθους?που θα τα βρω θα τα γεννησω?ειπαμε να γινει καπως πιο δυσκολο οσο ανεβαινουν οι δοκιμασιες αλλα οχι ακατορθωτο για το μεσο παικτη.να πρεπει να πληρωσω για να κερδισω.κριμα η προσπαθεια ως τωρα οι προμηθεις/λεφτα/αγαθα που ξοδευα, οι ωρες στο κομπιουτερ για να φτιαξω τα 100 ποτα. αν ηξερα οτι θα ταν ετσι πιο κατω θα το πηγαινα πιο χαλαρα δεν θα παλευα να τα τελειωσω.
 
Κορυφή