• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] H Προέλαση των Κοπαδιών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser748

Guest
δεν ξερω αν ειναι μονο δικο μου προβλημα αλλά σε μια απο τις δοκιμασιες του event ενω μου λεει να συλλεξω 16 τεχνουργηματα η μπαρα διπλα γραφει 14.
 

DeletedUser499

Guest
Καλημέρα σε όλους και όλες
Με το σημερινό κτίριο ξέρει κάποιος τι γίνεται?
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά μετά από 5 μέρες είναι άχρηστο??
Ή μήπως ανανεώνεται με κάποιο τρόπο?
 

DeletedUser118

Guest
Το τι θα συμβεί στο συγκεκριμένο κτίριο μετά το πέρας των 5 ημερών είναι μυστικό προς το παρόν.
Πάντως σας συνιστούμε να το κρατήσετε και να το χτίσετε στην έναρξη κάποιου Τουρνουά. Η ενίσχυση που προσφέρει είναι μεγάλη και τα αποτελέσματα της εντυπωσιακά.
Δοκιμάστε το λοιπόν στο επόμενο Τουρνουά και πείτε μας τις εντυπώσεις σας.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπέρα και από εμενα..μπερδευτικα λιγο ρε παιδια...αυτό με το 5 ημερες που το ειδατε για το συγκεκριμενο κτηριο? ευχαριστω πολυ
 

DeletedUser499

Guest
Αν το τοποθετήσεις θα δεις ότι αυτόματα αρχίζει να μετράει αντίστροφα...
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
οκ ευχαριστω...το κερδισα αλλα δεν το εχω τοποθετησει ακομα.και γι αυτό μπερδευτικα ..να σαι καλα και παλι ευχαριστω για την απαντηση
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα. Είμαι σχετικά καινούρια και μόλις μπήκα στο chapter 3. Κάνω τα quest για το event και σήμερα μου έβγαλε να πληρώσω μια καλή ποσότητα ελιξήριο (500). Στην αδερφή μου που παίζουμε μαζί βγάζει 100. (chapter 2) Γιατί τέτοια διαφορά? Και να φανταστώ μετά θα ζητήσει τα αντίστοιχα από μαγική σκόνη και πολύτιμους λίθους όπως και σε προηγούμενα παρόμοια quest. Πώς υποτίθεται θα μαζέψω τόσα πολλά ενώ δεν έχω χτίσει καν τα εργοστάσια πολύτιμων λίθων? (το αγαθό μου). Και θα αργήσω και να τα χτίσω. Πόσο μάλλον να μαζέψω τις ποσότητες που ζητάει και ΑΝ τις μαζέψω. :(
 

DeletedUser748

Guest
Καλησπέρα. Είμαι σχετικά καινούρια και μόλις μπήκα στο chapter 3. Κάνω τα quest για το event και σήμερα μου έβγαλε να πληρώσω μια καλή ποσότητα ελιξήριο (500). Στην αδερφή μου που παίζουμε μαζί βγάζει 100. (chapter 2) Γιατί τέτοια διαφορά? Και να φανταστώ μετά θα ζητήσει τα αντίστοιχα από μαγική σκόνη και πολύτιμους λίθους όπως και σε προηγούμενα παρόμοια quest. Πώς υποτίθεται θα μαζέψω τόσα πολλά ενώ δεν έχω χτίσει καν τα εργοστάσια πολύτιμων λίθων? (το αγαθό μου). Και θα αργήσω και να τα χτίσω. Πόσο μάλλον να μαζέψω τις ποσότητες που ζητάει και ΑΝ τις μαζέψω. :(
καλησπερα και καλως ηρθες!!!με τα chapter δεν ξερω ακριβως τι εννοεις και τι παιζει αλλα φανταζομαι αναλογα το επιπεδο σας ζηταει και ποσοτητα.τωρα για αυτα που δεν εχεις θα σου προτεινα ανταλλαγες στην αγορα και ο θεος βοηθος ! αλλα για να τα μαζεψεις τετοια ποσοτητα θες πολλα απο τα αγαθα 2ας η 1ης κατηγοριας.
 

DeletedUser

Guest
καλησπερα και καλως ηρθες!!!με τα chapter δεν ξερω ακριβως τι εννοεις και τι παιζει αλλα φανταζομαι αναλογα το επιπεδο σας ζηταει και ποσοτητα.τωρα για αυτα που δεν εχεις θα σου προτεινα ανταλλαγες στην αγορα και ο θεος βοηθος ! αλλα για να τα μαζεψεις τετοια ποσοτητα θες πολλα απο τα αγαθα 2ας η 1ης κατηγοριας.

Καλώς σας βρήκα! Ναι και εγώ αυτό φαντάστηκα για το επίπεδο που λες. Έκανα κάποιες προσθέσεις για τα αγαθά 1ης και 2ης κατηγορίας και είναι πάρα πολλά τα αγαθά. Μάζεψα 200 από το καθένα από την 3η και ξέμεινα από της 2ης τώρα τα οποία μάζευα για κάμποσες μέρες. Και δε μπορώ να χαλάσω άλλα (δεν έχω έτσι και αλλιώς) γιατί μόλις μπήκα στο 3το chapter και βλέπω οι έρευνες χρειάζονται αγαθά που πρέπει να μαζέψω ξανά. Όποτε κολλάω εκεί στα quest. :(
 

DeletedUser3

Guest
Το μόνο που μπορούμε να σχολιάσουμε είναι ότι το event είναι φτιαγμένο ώστε να προσφέρει διαφορετικής δυσκολίας προκλήσεις σε όλους τους παίκτες.

Για παράδειγμα, όντως οι νέοι παίκτες έχουν πρόβλημα στο να πληρώσουν τα Μαγικά Αγαθά που απαιτούνται, ενώ αρκετοί από τους πιο παλιούς σίγουρα θα δυσκολευτούν να Εξερευνήσουν 2 Επαρχίες.

Ελπίζουμε τουλάχιστον να το απολαμβάνετε όσο εμείς!
 

DeletedUser665

Guest
Η αποκτηση ποσοτητας εργαλειων, μετραει μονο οσο θα παραξεις στα εργαστηρια; Εαν ναι ειναι παραλογο διοτι εργαλεια αποκτας και με τις κλασικες αποστολες! Γιατι να μην μετρανε; Εαν μετρανε τοτε σε μενα δεν πιστωθηκαν σχεδον 30000 εργαλεια απο αποστολες!
 

DeletedUser748

Guest
Η αποκτηση ποσοτητας εργαλειων, μετραει μονο οσο θα παραξεις στα εργαστηρια; Εαν ναι ειναι παραλογο διοτι εργαλεια αποκτας και με τις κλασικες αποστολες! Γιατι να μην μετρανε; Εαν μετρανε τοτε σε μενα δεν πιστωθηκαν σχεδον 30000 εργαλεια απο αποστολες!
καλημερα!η αληθεια ειναι για τα εργαλεια απο τις αποστολες δεν ξερω αμα τα μετραει γιατι δεν μπορω να τελειωσω καμια αλλα σε εμενα μετραει τα εργαλεια απο τις επισκεψεις οταν ο παικτης εχει χρυσο χερι. οποτε μηπως σου κολλησε?
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Η αποκτηση ποσοτητας εργαλειων, μετραει μονο οσο θα παραξεις στα εργαστηρια; Εαν ναι ειναι παραλογο διοτι εργαλεια αποκτας και με τις κλασικες αποστολες! Γιατι να μην μετρανε; Εαν μετρανε τοτε σε μενα δεν πιστωθηκαν σχεδον 30000 εργαλεια απο αποστολες!
Οι προμήθειες που παράγονται στα εργαστήρια ή κερδίζονται από θαύματα π.χ. (Πύργοι Ευημερίας, Αέναη Εκσκαφή, Τόμος των Μυστικών) και οι εξτρά ανταμοιβές από βοήθειες μετράνε στις αποστολές του event. Οι ανταμοιβές από αποστολές δεν μετράνε διότι απλά θέλουν να ανεβάσουν το επίπεδο δυσκολίας των αποστολών.
 

Frifrou

Νέο Μέλος
Το θέμα αυτό με τις προμήθειες εμένα με δυσκολεύει πολύ. Γιατί όταν έχεις μπλαφονάρει σε προμήθειες και δεν μπορείς να κατασκευάσεις κάτι για να τις ξοδέψεις....πως θα κερδίζεις προμήθειες ή από εργαστήρια ή από επισκέψεις;;; Αφού δεν θα προστίθενται στο τρέχων δρώμενο.... κάνω λάθος;
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Το θέμα αυτό με τις προμήθειες εμένα με δυσκολεύει πολύ. Γιατί όταν έχεις μπλαφονάρει σε προμήθειες και δεν μπορείς να κατασκευάσεις κάτι για να τις ξοδέψεις....πως θα κερδίζεις προμήθειες ή από εργαστήρια ή από επισκέψεις;;; Αφού δεν θα προστίθενται στο τρέχων δρώμενο.... κάνω λάθος;
Η μοναδική λύση για αυτή την περίπτωση είναι ο έμπορος της αγοράς. Αν έχει συμπληρωθεί το απόθεμα προμηθειών που μπορεί ένας παίκτης να έχει στην κατοχή του απλά μετατρέπει προμήθειες σε αγαθά για να μπορέσει να αποκτήσει τον χώρο που χρειάζεται για να μπορέσει να αποκτήσει ξανά καινούριες προμήθειες.
Όσοι από τους καινούριους παίκτες δεν γνωρίζουν που βρίσκεται ας ρίξουν μια ματιά στο print screen.
http://prntscr.com/fu9bn3
Ακριβή λύση μέν αλλά η μοναδική δέ αν έχει συμπληρώσει κάποιος το απόθεμα του και δεν έχει παραγωγές αγαθών ή όρκς (να βάλει άμεσα) ώστε να πέσει το απόθεμα.
Οι τιμές των αγαθών και οι ποσότητες διαφέρουν ανάλογα αν έχει κάποιος παίκτης το σωματείο εμπόρων. Πιστεύω οι ποσότητες να αλλάζουν κιόλας ανάλογα με το κεφάλαιο που βρίσκεται ο κάθε παίκτης (δεν το έχω τσεκάρει αυτό) ώστε να είναι εφικτό για όλους τους παίκτες να χρησιμοποιούν τον έμπορο χονδρικής (αυτό αφορά τους παίκτες που βρίσκονται στα μικρά επίπεδα).
Χρήσιμο tip για τους νέους παίκτες (αν δεν το γνωρίζουν ήδη) Αν έχετε πολιτισμό από 125% και πάνω βάλτε σε όλα τα πολιτιστικά που έχετε δεχτεί βοήθεια ξόρκι βοήθειας, θα ανεβάσει το ποσοστό παραγωγής προμηθειών σας, συνδυάστε το με ξόρκια παραγωγής προμηθειών στα εργαστήρια σας και θα ανέβουν οι παραγωγές των εργαστηρίων σας σε καλά επίπεδα για να μπορέσετε να ξεπεράσετε πιό γρήγορα τις αποστολές που ζητούν προμήθειες.
Βασικό τσεκάρετε πρώτα να έχετε πολιτισμό 125% και πάνω για να λειτουργήσουν τα ξόρκια στα πολιτιστικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Καλημέρα σε όλους και όλες
Με το σημερινό κτίριο ξέρει κάποιος τι γίνεται?
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά μετά από 5 μέρες είναι άχρηστο??
Ή μήπως ανανεώνεται με κάποιο τρόπο?

Μιας και έβγαλε την ειδοποίηση για το livestreaming, μπήκα από περιέργεια και έτυχε να τους πετύχω τη στιγμή που μιλούσαν για τα ''κτίρια αντίστροφης μέτρησης''. Συγκεκριμένα είπαν πως μετά τη χρήση τους, τα ξεφορτώνεσαι και αφήνεις χώρο για άλλα κτίρια της επιλογής σου. Είναι καθαρά για bonus στις μάχες. Σκεφτείτε το σαν ξόρκι ενδυνάμωσης συγκεκριμένου τύπου πολεμιστών, διάρκειας 5 ημερών, σε μορφή κτιρίου. Συμπέρασμα, μαζεύεις όσα τέτοια μπορείς και σε περιπτώσεις τουρνουά ή άλλων δύσκολων μελλοντικών μαχών, τα τοποθετείς. Φαντάζομαι, η περιγραφή ''Το bonus λειτουργεί αθροιστικά'' σημαίνει πως μπορείς να τοποθετήσεις πολλά τέτοια κτίρια μαζί, για να έχεις +10% επιπλέον ζημιά ανά τοποθετημένο κτίριο.
 

DeletedUser118

Guest
Το ότι τα μπόνους λειτουργούν αθροιστικά σημαίνει ακριβώς αυτό.
Αν έχετε τοποθετήσει Χ κτίρια που προσφέρουν το ίδιο μπόνους τότε η ενίσχυση που θα λάβουν οι μονάδες θα είναι ίσο με Χ φορές η ενίσχυση.
πχ Αν κάποιος έχει 3 κτίρια που προσφέρουν 10% ενίσχυση στους μάγους τότε θα έχει 30% ενίσχυση στους μάγους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Jamal

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Τα κτίρια του event που δίνουν διάφορα μπόνους στα στρατεύματα μπορεί να έχουν καλά μπόνους (10% το οποίο μετράει αθροιστικά ανάλογα με τον αριθμό ιδίων κτιρίων) αλλά με τον τρόπο που λειτουργούν δεν αξίζουν τον χώρο που ζητάνε.
Αν ήταν επαναφορτιζόμενα (λες και είναι μπαταρίες) με ένα εύλογο χρονικό διάστημα για να μην τα χρησιμοποιεί ο καθένας συνεχώς θα ήταν χρήσιμα κτίρια π.χ. 1 μήνα φόρτιση για τις 5 μέρες μπόνους .
Διότι θα μπορούσε κάποιος να θυσιάσει ένα κομμάτι χώρου για να τα τοποθετήσει και μια φορά τον μήνα να τα αξιοποιεί μαζικά για κάποιο τουρνουά ή στις επαρχίες που δίνουν επεκτάσεις, οι οποίες είναι δύσκολες να περάσουν αυτή την στιγμή. Έτσι ο παίκτης θα έπρεπε να τα αξιοποιεί με στρατηγική.
 

DeletedUser710

Guest
Καλημέρα σας. Μια διευκρίνηση παρακαλώ για τη σημερινή ανταμοιβή του event. Όσοι δεν έχουν ξεκλειδώσει την τεχνολογία των βαλοριανών φρουρών, απλά το κρατάνε καβάτζα μέχρι να φτάσουν να την ξεκλειδώσουν;
 
Κορυφή