• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] H Προέλαση των Κοπαδιών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Εδώ συζητάμε για το θερινό event, με τίτλο η "Προέλαση των Κοπαδιών".

Ευχόμαστε σε όλους σας καλή διασκέδαση και καλή τύχη στο κυνήγι των Μεγάλων Ανταμοιβών!
 

DeletedUser665

Guest
Γεια σε ολους. ξερει να μου πει καποιος τι σημαινει ¨power of provision enchantment¨ (διοτι τα αγγλικα μου θελουν λιγο ξεσκονισμα)
 

Yeilos

Νέο Μέλος
Καλησπέρα...οι ανταμοιβές από τα σεντούκια είναι μια ανταμοιβή από τις αναγραφόμενες και τα ανάλογα γλυκίσματα για το κάθε σεντούκι;
 

DeletedUser118

Guest
Γεια σε ολους. ξερει να μου πει καποιος τι σημαινει ¨power of provision enchantment¨ (διοτι τα αγγλικα μου θελουν λιγο ξεσκονισμα)

Είναι το ξόρκι της Ισχύς Προμηθειών. Το είδατε σε απαιτούμενα αποστολής; Αν ναι θα βοηθούσε πολύ να μας δώσετε ένα screenshot ή να επικοινωνήσετε με το σύστημα υποστήριξης για να φροντίσουμε να διορθωθεί.

Καλησπέρα...οι ανταμοιβές από τα σεντούκια είναι μια ανταμοιβή από τις αναγραφόμενες και τα ανάλογα γλυκίσματα για το κάθε σεντούκι;

Ναι, το άνοιγμα κάθε σεντουκιού σας προσφέρει ως αμοιβή μόνο ένα από τα αντικείμενα και τα Γλυκίσματα που αναφέρει.
Όπως σημειώνεται και στην ανακοίνωση του event εδώ, τα ποσοστά διαφέρουν ανά αντικείμενο και ανά σεντούκι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yeilos

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα σας. :)

Σχετικά με την ''Καθημερινή αποκλειστική ανταμοιβή'' και με δεδομένο ότι το event θα διαρκέσει 1 μήνα, οδηγούμαι στο συμπέρασμα ότι θα υπάρξουν περίπου 30 τέτοιες αποκλειστικές αμοιβές, πράγμα υπέροχο. Από την άλλη ωστόσο, εκφράζω τον φόβο-λύπη μου, καθώς η λέξη ''αποκλειστική'' σημαίνει πως όποια ζουμερή αμοιβή δεν βρεθεί σήμερα - και αντίστοιχα κάθε επόμενη μέρα - δε θα βρεθεί ποτέ.
Καθώς είμαι μικρούλης, οποιαδήποτε αμοιβή μου είναι πολύ χρήσιμη.

Παρακαλώ διαψεύστε με. :(:p
 

DeletedUser118

Guest
Στην διάρκεια του event θα εμφανιστούν παλιές και νέες αποκλειστικές ανταμοιβές. Συνήθως εμφανίζονται εις διπλούν οι νέες αποκλειστικές ανταμοιβές, αυτές δηλαδή που ανήκουν στο τρέχον event, και κάποιες αμοιβές από παλαιότερα events.
 

DeletedUser759

Guest
Καλησπέρα σας. :)

Σχετικά με την ''Καθημερινή αποκλειστική ανταμοιβή'' και με δεδομένο ότι το event θα διαρκέσει 1 μήνα, οδηγούμαι στο συμπέρασμα ότι θα υπάρξουν περίπου 30 τέτοιες αποκλειστικές αμοιβές, πράγμα υπέροχο. Από την άλλη ωστόσο, εκφράζω τον φόβο-λύπη μου, καθώς η λέξη ''αποκλειστική'' σημαίνει πως όποια ζουμερή αμοιβή δεν βρεθεί σήμερα - και αντίστοιχα κάθε επόμενη μέρα - δε θα βρεθεί ποτέ.
Καθώς είμαι μικρούλης, οποιαδήποτε αμοιβή μου είναι πολύ χρήσιμη.

Παρακαλώ διαψεύστε με. :(:p

Καλησπέρα jamal και σε όλους . Εχω λίγη περισσότερη εμπειρία , έχω προλάβει το προηγούμενο event , η 'ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΦΟΙΝΙΚΑ' . Οι ''Καθημερινές αποκλειστικές ανταμοιβές'' επαναλαμβάνονται κάθε 10 μέρες περίπου , άρα μπορεί να ξαναβρείς την ανταμοιβή που σε ενδιαφέρει περίπου 3 φορές κατά τη διάρκεια του event. Ισχύει σίγουρα για ανταμοιβές μικρής αξίας και λιγότερο για ανταμοιβές μεσαίας ή μεγάλης αξίας που μπορεί να ξαναεμφανιστουν και μια δεύτερη φορά . Η σημερινή , για το επίπεδό μου θεωρείται μάλλον μεσαία ....προς μεγάλη ! Σίγουρα τα παιδιά της διαχειριστικής ομάδας θα σε καθοδηγήσουν σωστότερα . Στο wiki για τα προηγούμενα event υπάρχει ξεχωριστή αναλυτική αναφορά , με ανάπτυξη των ανταμοιβών, υποθέτω σύντομα θα ανέβει και για το τωρινό. Καλή διασκέδαση !
 

DeletedUser705

Guest
υπάρχει μία αποστολή που λέει ότι πρέπει να φτιάξω 5 κτήρια στο επίπεδο 4 η πάρα πάνω. Τα κτήρια μου, είναι όλα πάνω από το 4 επίπεδο. Λογικά δεν θα έπρεπε να είχα κερδίσει την αποστολή αυτή και να μου δείξει την επόμενη; http://prntscr.com/fshsde
 

DeletedUser725

Guest
πληρωσε μια καλη ποσοτητα μαρμαρου??? τι σημαινει αυτο??? εχω αγορασει, εχω φτιαξει ..εχω πουλησει κ παλι sry αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοει!!! κ δεν θεωρουμαι κ χαζη......χαχαχαχαχαχαχα....
 

DeletedUser118

Guest
υπάρχει μία αποστολή που λέει ότι πρέπει να φτιάξω 5 κτήρια στο επίπεδο 4 η πάρα πάνω. Τα κτήρια μου, είναι όλα πάνω από το 4 επίπεδο. Λογικά δεν θα έπρεπε να είχα κερδίσει την αποστολή αυτή και να μου δείξει την επόμενη; http://prntscr.com/fshsde

Φαίνετε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη αποστολή. Όποιος παίκτης διαπιστώνει ότι οι αναβαθμίσεις του δεν αναγνωρίζονται να επικοινωνεί με την υποστήριξη.

πληρωσε μια καλη ποσοτητα μαρμαρου??? τι σημαινει αυτο??? εχω αγορασει, εχω φτιαξει ..εχω πουλησει κ παλι sry αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοει!!! κ δεν θεωρουμαι κ χαζη......χαχαχαχαχαχαχα....

Δίπλα από την μπάρα της αποστολής υπάρχει ένα πράσινο κουμπί με ένα "+", πατάτε εκεί και φροντίζεται να πληρώσετε το ποσό που σας ζητά.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Στο καινούριο event έκανα μια δυσάρεστη διαπίστωση.
Τα 2 πρώτα κτίρια (1ο και 2ο βραβείο) δεν δίνουν καθόλου πληθυσμό αλλά μόνο μια γενναία δόση πολιτισμού. Σε ένα παίκτη που βρίσκεται σε κάποιο κεφάλαιο κάτω από τα ξωτικά του δάσους μπορεί να φανούν χρήσιμα, για τους υπόλοιπους παίκτες που βρίσκονται σε κάποιο κεφάλαιο που χρειάζεται μάνα και μπόλικος πληθυσμός αυτά τα κτίρια έχουν μηδαμινή αξία. Το 3ο κτίριο που είναι το μεγαλύτερο κτίριο θα πρέπει να είσαι απίστευτα τυχερός όταν παίρνεις αποκλειστικές αμοιβές για να σου κάτσουν αρκετά ζαχαρότευτλα ώστε να έχεις περισσότερες προσπάθειες στο χρυσό σεντούκι ή να ξοδέψεις διαμάντια. Με τα ζαχαρότευτλα από όλες τις αποστολές και με αυτά που φυτρώνουν στην πόλη δεν το κερδίζεις.
Τουλάχιστον μέχρι τώρα όλοι οι παίκτες είχαν την πιθανότητα να κερδίσουν ένα κτίριο που είχε μια ουσιαστική αξία. Τώρα μόνο όσοι θα ξοδέψουν διαμάντια θα έχουν ένα κτίριο που θα αξίζει κάτι.
 

DeletedUser3

Guest
@SOKRATIS72 : Εύστοχη η παρατήρησή σου, όπως μας έχεις συνηθίσει. Από την άλλη πάλι, νομίζω ότι δεν υπάρχει κτίριο Πολιτισμού στο παιχνίδι το οποίο να δίνει 580 Πολιτισμό ανά τετράγωνο χώρου, οπότε νομίζω ότι θα φανεί χρήσιμο ιδιαίτερα σε όσους έχουν ζήτημα με τον Πολιτισμό επειδή έχουν πολλά κτίρια για Mana.
 

DeletedUser748

Guest
υπάρχει μία αποστολή που λέει ότι πρέπει να φτιάξω 5 κτήρια στο επίπεδο 4 η πάρα πάνω. Τα κτήρια μου, είναι όλα πάνω από το 4 επίπεδο. Λογικά δεν θα έπρεπε να είχα κερδίσει την αποστολή αυτή και να μου δείξει την επόμενη; http://prntscr.com/fshsde
δεν είμαι στην ομάδα διαχείρισης αλλα θα πω τη γνώμη μου γιατί τέτοια δοκιμασία εχει εμφανιστεί και κατά τη διάρκεια του κλασσικού παιχνιδιού πέρα από τα event. επειδή σου λέει ή παραπάνω πρεπει να κάνεις τις 5 αναβαθμίσεις και να πας τα κτήρια σου οποιοδήποτε επίπεδο πανω από αυτό.και εγώ όπως και άλλα άτομα στη συμμαχία μου έχουμε κτήρια από 11 μεχρι και 14 level και παλι καναμε αναβαθμισεις σε 12 και 15 για να μετρησουν στη δοκιμασία.όποτε η δοκιμασία ειναι να κάνεις αυτή τη στιγμη μια αναβάθμιση.
 

DeletedUser620

Guest
JXv7UawVSxKgIkm5GP2IFg.png

Είμαι πολύ τυχερή :p
Πολύ χρήσιμα και τα δύο κτίρια ειδικά για εμένα που είμαι σχετικά νέα παίκτρια
Με πολύ ωραία γραφικά :)
 

DeletedUser705

Guest
δεν είμαι στην ομάδα διαχείρισης αλλα θα πω τη γνώμη μου γιατί τέτοια δοκιμασία εχει εμφανιστεί και κατά τη διάρκεια του κλασσικού παιχνιδιού πέρα από τα event. επειδή σου λέει ή παραπάνω πρεπει να κάνεις τις 5 αναβαθμίσεις και να πας τα κτήρια σου οποιοδήποτε επίπεδο πανω από αυτό.και εγώ όπως και άλλα άτομα στη συμμαχία μου έχουμε κτήρια από 11 μεχρι και 14 level και παλι καναμε αναβαθμισεις σε 12 και 15 για να μετρησουν στη δοκιμασία.όποτε η δοκιμασία ειναι να κάνεις αυτή τη στιγμη μια αναβάθμιση.

Καλημέρα, ήδη αυτό έχω κάνει... σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου.

ένα άλλο που παρατήρησα, είχα μαζέψει 118 ζαχαρότευτλα, και πήρα το μεσαίο ασημένιο σεντούκι που έδινε με 90 ζαχαρότευτλα ένα μαντρί από δένδρα. Αλλά τελικά δεν μου το έδωσε. Μου αφαιρέθηκαν τα ζαχαρότευτλα, αλλά δεν μου το έδωσε το σύστημα. Δεν ξέρω αν κάτι πρέπει να κάνω άλλο για να το πάρω... ηηηη....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser748

Guest
ένα άλλο που παρατήρησα, είχα μαζέψει 118 ζαχαρότευτλα, και πήρα το μεσαίο ασημένιο σεντούκι που έδινε με 90 ζαχαρότευτλα ένα μαντρί από δένδρα. Αλλά τελικά δεν μου το έδωσε. Μου αφαιρέθηκαν τα ζαχαρότευτλα, αλλά δεν μου το έδωσε το σύστημα. Δεν ξέρω αν κάτι πρέπει να κάνω άλλο για να το πάρω... ηηηη....
καλημέρα αμα δεις και τα 3 σεντούκια έχουν διαφορετικά ποσοστά για το ίδιο κτήριο.το μαντρί απο δέντρα είναι αποκλειστικη καθημερινη ανταμοιβή(κάθε μέρα βγαίνει ένα διαφορετικό κτήριο πολιτισμού στο δείχνει στα αριστερα απο τα σεντούκια.) Είναι βραβεία που μπορει να πάρεις μπορεί και όχι ανάλογα τη τυχη σου και το πόσα σεντούκια ανοίγεις. εγω δεν το χω καταφερει ακόμα ούτε σε αυτό ουτε στο προηγούμενο παρόμοιο event να πάρω ένα από αυτά. :(
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
ένα άλλο που παρατήρησα, είχα μαζέψει 118 ζαχαρότευτλα, και πήρα το μεσαίο ασημένιο σεντούκι που έδινε με 90 ζαχαρότευτλα ένα μαντρί από δένδρα. Αλλά τελικά δεν μου το έδωσε. Μου αφαιρέθηκαν τα ζαχαρότευτλα, αλλά δεν μου το έδωσε το σύστημα. Δεν ξέρω αν κάτι πρέπει να κάνω άλλο για να το πάρω... ηηηη....
http://prntscr.com/ft4c4o http://prntscr.com/ft4ch9
Εδώ φαίνονται οι πιθανότητες εμφάνισης της αποκλειστικής αμοιβής κάθε φορά που ανοίγεις ένα σεντούκι. Να ξέρεις πως δεν είναι αθροιστικές, δηλαδή αν ανοίξεις 4 χρυσά σεντούκια δεν σημαίνει πως θα κερδίσεις την αποκλειστική αμοιβή, απλά έχεις πιθανότητα 1 στις 4 να σου κάτσει, στο ασημένιο σεντούκι με 13% είναι 1 προς 7,6 περίπου.
Οπότε είναι καθαρή τύχη να σου κάτσει κάτι καλό.

@SOKRATIS72 : Εύστοχη η παρατήρησή σου, όπως μας έχεις συνηθίσει. Από την άλλη πάλι, νομίζω ότι δεν υπάρχει κτίριο Πολιτισμού στο παιχνίδι το οποίο να δίνει 580 Πολιτισμό ανά τετράγωνο χώρου, οπότε νομίζω ότι θα φανεί χρήσιμο ιδιαίτερα σε όσους έχουν ζήτημα με τον Πολιτισμό επειδή έχουν πολλά κτίρια για Mana.

Ναι το είπα ήδη πως δίνουν μια γενναία δόση πολιτισμού τα 2 πρώτα κτίρια, αλλά από το κεφάλαιο των ξωτικών του δάσους και μετά για να μπορείς να φτιάξεις τα αγαθά της κάθε φυλής και να προχωρήσεις τις έρευνες χρειάζεσαι μάνα σε μεγάλες ποσότητες, στο κεφάλαιο των μικρούληδων οι συμπαίκτες μου που ήδη βρίσκονται λένε ό,τι χρειάζεται ιδιαίτερα μεγάλες ποσότητες μάνα. Οπότε αναγκαστικά για να έχουν αυτή την παραγωγή μάνα θα βάλουν πολλά πολιτιστικά που παράγουν μάνα, τα οποία παράγουν ταυτόχρονα πολιτισμό. Συνεπώς δεν ξεμένουν από πολιτισμό. Το βασικό πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε όλοι μας είναι με τον πληθυσμό και την παραγωγή μάνα. Άρα σε ένα περιορισμένο χώρο είναι πολυτέλεια να βάλουμε ένα κτίριο που παράγει μόνο πολιτισμό, άσχετα από την ποσότητα πολιτισμού που παράγει.
 

DeletedUser3

Guest
Στα δύο τελευταία Κεφάλαια, τα πολιτιστικά κτίρια που παράγουν μεγάλες ποσότητες Mana, δεν παρέχουν αντίστοιχα μεγάλες ποσότητες πολιτισμού και αντίστροφα.
 

DeletedUser829

Guest
Γεια σε ολους. ξερει να μου πει καποιος τι σημαινει ¨power of provision enchantment¨ (διοτι τα αγγλικα μου θελουν λιγο ξεσκονισμα)
Είναι το ξόρκι ισχύς των προμηθειών. Επίσης μπορείς να έχεις το παιχνίδι, στα ελληνικά...
 

DeletedUser705

Guest
καλημέρα αμα δεις και τα 3 σεντούκια έχουν διαφορετικά ποσοστά για το ίδιο κτήριο.το μαντρί απο δέντρα είναι αποκλειστικη καθημερινη ανταμοιβή(κάθε μέρα βγαίνει ένα διαφορετικό κτήριο πολιτισμού στο δείχνει στα αριστερα απο τα σεντούκια.) Είναι βραβεία που μπορει να πάρεις μπορεί και όχι ανάλογα τη τυχη σου και το πόσα σεντούκια ανοίγεις. εγω δεν το χω καταφερει ακόμα ούτε σε αυτό ουτε στο προηγούμενο παρόμοιο event να πάρω ένα από αυτά. :(
σε ευχαριστώ για αν απάντηση σου και σου εύχομαι να είσαι τυχερή και να κερδίσεις πολλά αυτή την φορά!!! :) ευχαριστώ και τον SOKRATIS72 για την απάντηση και διευκρίνηση του.
 
Κορυφή