• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] H Προέλαση των Κοπαδιών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Μα εννοείται πως αυτό είναι το σημαντικό και γι αυτό ανοίγεται μετά από κάθε αναβάθμιση ή event και αντίστοιχο νήμα στο φόρουμ για να δουν τι αντίκτυπο έχει στους παίχτες κάθε νέο στοιχείο και για να κρίνουν αν θα αλλάξουν κάτι ή όχι στο επόμενο. Τώρα σε ότι έχει να κάνει με τις ποσότητες που αναφέρει και η lady genvieve πράγματι σε κάποιες αποστολές είναι πολύ ζόρικα τα πράγματα σε αυτό το event. Θέλει πολύ κόπο για να το καταφέρεις όλο ειδικά για τα πιο μικρά επίπεδα
 

DeletedUser3

Guest
Στην πραγματικότητα πάντως, αυτό είναι το πρώτο event, στο οποίο η δυσκολία των αποστολών καθορίζεται από το Κεφάλαιο της έρευνας στο οποίο βρίσκεται ο χρήστης.

Συνεπώς, για όλους οι αποστολές είναι απαιτητικές. Πού θα ήταν άλλωστε το δίκαιο αν όλοι έπρεπε να ξοδέψουν το ίδιο ποσό Αγαθών/Νομισμάτων/Προμηθειών για να λάβουν τις ανταμοιβές του Event;

Απ' ότι φαίνεται πάντως, έχουμε αρκετούς χρήστες που έχουν ήδη τελειώσει τις αποστολές και έχουν μείνει μόνο με τις Καθημερινές, οπότε διόλου απίθανο να δούμε και την 3η ανταμοιβή σε κάποιες πόλεις αρκετά σύντομα.
 

DeletedUser710

Guest
Απ' ότι φαίνεται πάντως, έχουμε αρκετούς χρήστες που έχουν ήδη τελειώσει τις αποστολές και έχουν μείνει μόνο με τις Καθημερινές, οπότε διόλου απίθανο να δούμε και την 3η ανταμοιβή σε κάποιες πόλεις αρκετά σύντομα.

Φαντάζομαι εννοείς σε αυτούς που το θέλουν τόσο πολύ ώστε να ξοδέψουν χρήματα για διαμάντια. Γιατί αλλιώς στην καλύτερη περίπτωση,...αστειεύεσαι. Είμαι ένας από αυτούς τους χρήστες που λες, εδώ και μια βδομάδα περίπου. Και θα σου πω πως είχα και την τύχη με το μέρος μου στα περισσότερα "χτυπήματα" του event. Χωρίς να έχω διέκδικήσει κάθε ημερήσια ανταμοιβή, αλλά μόνο όσες θεωρούσα συμφέρουσες για να μαζέψω τα 650 γλυκάκια που μου απομένουν (δηλαδή περί τα 4500 ζαχαρότευτλα) υπολογίζοντας αυτά που έχω ήδη + τα ημερήσια ζαχαρότευτλα από τις μέρες που απομένουν + αυτά που φυτρώνουν, θα μου χρειαστούν κοντά 3000 επιπλέον ζαχαρότευτλα. Απλούστατο!!!! Πρέπει απλά να χτυπήσω το χρυσό σεντούκι καμιά 30αρια φορές να μου δώσει και τις 30 από 200 ζαχαρότευτλα για να κερδίζω την κάθε φορά και 60 επιπλέον...μέχρι να ξεκλειδώσω το τρίτο έπαθλο. Το ΤΖΟΚΕΡ έχει τζακ-ποτ 4,200,000...σας το 'πα?

Και για να μη μπερδευτείτε με όσα έγραψα...να σας το πω πιο άπλα. Το event συνολικά έδωσε 4318 ζαχαρότευτλα από αποστολές. Να σου πω περίπου κι άλλα 600 που φύτρωσαν; 5000 βαριά βαριά. Τα έπαθλα συνολικά χρειάζονται 1350 γλυκάκια (150+400+800), δηλαδή 9450 ζαχαρότευτλα. Και κανένα ημερήσιο έπαθλο να μη διεκδίκησες, και πάλι μείον είσαι.
 

DeletedUser748

Guest
Φαντάζομαι εννοείς σε αυτούς που το θέλουν τόσο πολύ ώστε να ξοδέψουν χρήματα για διαμάντια. Γιατί αλλιώς στην καλύτερη περίπτωση,...αστειεύεσαι. Είμαι ένας από αυτούς τους χρήστες που λες, εδώ και μια βδομάδα περίπου. Και θα σου πω πως είχα και την τύχη με το μέρος μου στα περισσότερα "χτυπήματα" του event. Χωρίς να έχω διέκδικήσει κάθε ημερήσια ανταμοιβή, αλλά μόνο όσες θεωρούσα συμφέρουσες για να μαζέψω τα 650 γλυκάκια που μου απομένουν (δηλαδή περί τα 4500 ζαχαρότευτλα) υπολογίζοντας αυτά που έχω ήδη + τα ημερήσια ζαχαρότευτλα από τις μέρες που απομένουν + αυτά που φυτρώνουν, θα μου χρειαστούν κοντά 3000 επιπλέον ζαχαρότευτλα. Απλούστατο!!!! Πρέπει απλά να χτυπήσω το χρυσό σεντούκι καμιά 30αρια φορές να μου δώσει και τις 30 από 200 ζαχαρότευτλα για να κερδίζω την κάθε φορά και 60 επιπλέον...μέχρι να ξεκλειδώσω το τρίτο έπαθλο. Το ΤΖΟΚΕΡ έχει τζακ-ποτ 4,200,000...σας το 'πα?

Και για να μη μπερδευτείτε με όσα έγραψα...να σας το πω πιο άπλα. Το event συνολικά έδωσε 4318 ζαχαρότευτλα από αποστολές. Να σου πω περίπου κι άλλα 600 που φύτρωσαν; 5000 βαριά βαριά. Τα έπαθλα συνολικά χρειάζονται 1350 γλυκάκια (150+400+800), δηλαδή 9450 ζαχαρότευτλα. Και κανένα ημερήσιο έπαθλο να μη διεκδίκησες, και πάλι μείον είσαι.
αν και δεν εχω κατσει να το μελετησω τοσο σε βαθος οσο εσυ,οι υπολογισμοι σου ειναι λογικοι και εχεις δικιο για το ποιος θα παρει το 3ο βραβειο.οι πιο πολλοι που θα το πηραν θα ναι αυτοι που πληρωνουν για να αγορασουν διαμαντια η ζαχαροτευτλα,αντε να ειναι και καποιο οι πολυ πολυ τυχεροι που στα 3 σεντουκια που ανοιγαν το ενα να τους εδινε παλι πισω ζαχαροτευτλα δεν βγαινει το τριτο βραβειο χωρις οικονομικες θυσιες.
 

DeletedUser3

Guest
Επειδή μία εικόνα είναι όσο χίλιες λέξεις, θα προσπαθήσω να δώσω ένα hint για κάτι που μπορεί να μην έχετε παρατηρήσει...

Screenshot_1.png
 

Deleted User - 47391

Guest
Καλημέρα! στη 2ωρη διαφορά ανάμεσα στη καθημερινή αποκλειστική ανταμοιβή και τη λήξη του event θα υπάρχει με νέα αποκλειστική ανταμοιβή γι'αυτό το 2ωρο ή θα μείνει όπως είναι? Ρωτάω για να ξέρω πότε να καταναλώσω τα τελευταία ζαχαρότευτλα που έχω μαζέψει.
 
Κορυφή