• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] H Μασκαράτα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
απο 14/8 ??? απο τι ώρα ?? δεν θα επρεπε να εχει ξεκινησει απο το βραδυ με το που αλλαξε η μερα ?
 

DeletedUser665

Guest
Λογικα, οπως και τα προηγουμενα, σημερα το μεσημερι μετα της 14.00
 

DeletedUser118

Guest
Όλα ta events ξεκινούν κάποια στιγμή μεταξύ μία και τρεις το μεσημέρι.
 

DeletedUser3

Guest
Λαμβάνοντας υπόψιν το feedback που λάβαμε από τον Beta για το πρώτο μέρος του Event, σήμερα θα προχωρήσουμε σε ορισμένες αλλαγές εξισσορρόπησης όσον αφορά τις απαιτήσεις του Event της Μασκαράτας (Mέρος 1ο).

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η έναρξη του Event αναβάλλεται, για αύριο, 15/8/2017 και ώρα 14.00.
 

DeletedUser665

Guest
καλησπέρα! χωρίς να θέλω να γίνω ενοχλητικός, απλώς έχοντας υπόψη ότι αύριο όσοι λιγοστοί έχουν μείνει στα σπίτια τους ενόψει 15 Αύγουστου, θα την κάνουν για κάποια παραλία ή κάποιο χωριό, μήπως θα ήταν καλυτέρα μιας και ήδη έχει πάρει αναβολή να το ξεκινήσετε στης 16 γιατί εκτός και εάν κουβαλάμε τα λαπτοπ στην παραλία και στα πανηγύρια, οι περισσότεροι θα χάσουμε μια ολόκληρη μέρα. Καλο 15 Αυγουστο:cool:
 

DeletedUser3

Guest
Το σκεπτικό είναι βασικά, οι άνθρωποι οι οποίοι έχουν ξεμείνει χωρίς διακοπές να έχουν κάτι να κάνουν. Η σειρά αποστολών που κύλισε στον Beta ολοκληρώνεται και σε 2 μέρες με σωστό προγραμματισμό, οπότε υπάρχει αρκετό περιθώριο.

Καλό Δεκαπενταύγουστο σε όλους!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yeilos

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπέρα και χρονια πολλα σε ολους...τι γινεται ρε παιδια με το event? εχω στηθει από τις 2 στο κομπιουτερ και εχει παει 3 παρα τεταρτο...εχουμε καποιο νέο?
 

DeletedUser665

Guest
παιδια τι γινεται; γιατι δεν ξεκινησε; Ενημερωστε παρακαλω, γιατι δεν μπορουμε να καθομαστε συνεχεια μπροστα στην οθονη. Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
edit: παιδια απο την 5η αποστολη και κατω (εχω φτασει στην 8η) ειναι στα αγγλικα

(η 5η ηταν να κανεις μια συναλλαγη με τον εμπορο)
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: SuNNy

DeletedUser

Guest
οποιος μπορει μια μεταφραση παρακαλω στην αποστολη : "trade with the wholesaler" (ειναι η 5η αποστολη)
Να αγοράσεις κάτι απο τον έμπορο.

Έχει και παρακάτω αποστολές που δεν έχει γίνει μετάφραση.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Να αγοράσεις κάτι απο τον έμπορο.

Έχει και παρακάτω αποστολές που δεν έχει γίνει μετάφραση.


ευχαριστω, το βρηκα. ναι και η 7 και 8 αποστολη (μεχρι εκει εχω φτασει προς το παρον) στα αγγλικα ειναι.


Ερωτηση: εχω λαβει καποιες στιγμιεες ανταμοιβες. π.χ. η μια λεει μειωνετε ο χρονος κατα 3 λεπτα. Τι εννοει ο ποιητης ??


edit: Το βρηκα, αφορα μειωση στην εκπαιδευση του στρατου ή στη κατασκευη καποιου κτιριου κτλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser16

Guest
Είδα οτι σε προηγούμενα event οτι πολλοί παίκτες δεν γνωρίζουν τις παρακάτω αποστολές με αποτέλεσμα να αργούν να τις ολοκληρωσουν και έτσι να χάνουν τις ανταμοιβές. Ελπίζω η παρακάτω λίστα να σας βοηθήσει να κερδίσετε λίγο χρόνο.

1. Ξόδεψε 1 ποντο γνώσης
2. Απόκτησε μια μικρή ποσότητα Μαρμάρου
3. Απόκτησε μια μικρή ποσότητα Ατσαλιου
4. Απόκτησε μια μικρή ποσότητα Ξύλου
5. Κάνε μια συναλλαγή με τον έμπορο χονδρικής
6. Απόκτησε το Ξόρκι "Ισχύς των Προμηθειών" 1 φορά
7. Τοποθέτησε 3 προσφορες στην αγορά.
8. Χρησιμοποίησε το ξόρκι προμηθειων μια φορά.
9. Ολοκληρωση 12 3ωρων παραγωγων α' αγαθου
10. Ολοκλήρωση 10 9ωρων παραγωγων α' αγαθου
11. Φτιάξε 3 3ωρα απο ΚΑΘΕ α' αγαθο
12. Φτιαξε 1 1ημερη παραγωγη απο ΚΑΘΕ α'αγαθο
13. Αποκτησε 18 τεχνουργήματα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

PAROS

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Το μόνο που με ενόχλησε είναι ότι κάποια δώρα αφορούν ΕΝΙΣΧΥΣΗ 1 ΛΕΠΤΟΥ (!!!) ή 3 ΛΕΠΤΩΝ (!!!)..... Δηλαδή ποιο το όφελος μιας τέτοιας βοήθειας ή δώρου;;;; Να ήταν ΩΡΕΣ πάει και έρχεται, αλλά να μου ολοκληρώσει κάτι γρηγορότερα κατά...1 ΛΕΠΤΟ το βλέπω από αστείο μέχρι κοροϊδία, δεν νομίζετε;;;
 

DeletedUser874

Guest
Είδα οτι σε προηγούμενα event οτι πολλοί παίκτες δεν γνωρίζουν τις παρακάτω αποστολές με αποτέλεσμα να αργούν να τις ολοκληρωσουν και έτσι να χάνουν τις ανταμοιβές. Ελπίζω η παρακάτω λίστα να σας βοηθήσει να κερδίσετε λίγο χρόνο.

1. Ξόδεψε 1 ποντο γνώσης
2. Απόκτησε μια μικρή ποσότητα Μαρμάρου
3. Απόκτησε μια μικρή ποσότητα Ατσαλιου
4. Απόκτησε μια μικρή ποσότητα Ξύλου
5. Κάνε μια συναλλαγή με τον έμπορο χονδρικής
6. Απόκτησε το Ξόρκι "Ισχύς των Προμηθειών" 1 φορά
7. Τοποθέτησε 3 προσφορες στην αγορά.
8. Χρησιμοποίησε το ξόρκι προμηθειων μια φορά.
9. Ολοκληρωση 12 3ωρων παραγωγων α' αγαθου
10. Ολοκλήρωση 10 9ωρων παραγωγων α' αγαθου
11. Φτιάξε 3 3ωρα απο ΚΑΘΕ α' αγαθο
12. Φτιαξε 1 1ημερη παραγωγη απο ΚΑΘΕ α'αγαθο
13. Αποκτησε 18 τεχνουργήματα

καλησπερα το 6 που το φιαχνουμε?
 
καλησπερα το 6 που το φιαχνουμε?

Καλησπέρα.
Το Ξόρκι "Ισχύς των Προμηθειών" μπορείς να το αποκτήσεις:
  • Από την Ακαδημία Μαγείας
  • Από το τουρνουά
  • & "τυχαία" από τα 3 σεντούκια που δίνει το παιχνίδι καθημερινά κάνοντας βοήθειες σε συμπαίκτες σου ;)
 

DeletedUser665

Guest
Αποστολη 11: τρεις 3 ωρες απο Μαρμαρο, Ατσαλι και Ξυλο. Η 12, 1 ημερας απο τα προαναφερθεντα!
 

DeletedUser3

Guest
Όσον αφορά τις αποστολές που εμφανίζονται στα αγγλικά:

Θα εμφανιστούν κανονικά με το αυριανό update, καθώς λόγω των αλλαγών που έγιναν τελευταία στιγμή δεν ενημερώθηκε κατάλληλα η βάση δεδομένων.
Ζητούμε την κατανόησή σας για αυτό το απροσδόκητο πρόβλημα.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Αποστολη 11: τρεις 3 ωρες απο Μαρμαρο, Ατσαλι και Ξυλο. Η 12, 1 ημερας απο τα προαναφερθεντα!

Γιατι επρεπε να χτισουμε και απο τα αλλα 2 υλικα εργοστασια για τις αποστολες, ενω μεχρι τωρα ΟΛΑ τα event λειτουργουσαν μονο με τα ενισχυμενα τις καθε πολης ??? (απλη απορια, για να μη πει κανεις οτι δεν χρειαζεται πολυ χρονο για να χτιστουν)
 

DeletedUser665

Guest
Καλημέρα, πιστεύω για να αυξηθεί κάπως η δυσκολία! Επειδή οι περισσότεροι που είναι σε πιο προχωρημένα επίπεδα έχουν μόνο εργοστάσια ενισχυμένα, θα έπρεπε να έχεις ελεύθερο χώρο ή να βρεις ελεύθερο χώρο για να κτίσεις σε επίπεδο 1 αυτά που δεν είχες! Εγώ προσωπικά έχτισα ατσάλι και ξύλο στον χώρο που έχω για ένα θαύμα που ολοκληρώνω λίαν συντομως
 
Κορυφή