• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Φθινοπωρινό event!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

Frifrou

Νέο Μέλος
καλησπέρα σας....

Διαβαζω και ξαναδιαβάζω παραπονα και κοντρα παραπονα...ένα δρωμενο σκετο δράμα είναι...
Συμφωνω με ολους και θελω να προσθεσω σε όλα τα αλλα παραπονα ...και την αφαιρεση των ημερησιων απλων αποστολων που μας εδιναν 35 αναδυσεις στανταρ την ημερα…. πανε και αυτές, σκονη και θρύψαλα....
Δε ξερω για τους αλλους συμπαίκτες αλλα με μενα θα γελανε οι αρκούδες για μηνες...με το χάλι μου!
 

aart

Νέο Μέλος
Μην περιμένετε εδώ και πριν λίγο καιρό και έπειτα να διορθωθούν τα πράγματα, αντιθέτως θα πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο. Είναι φως φανάρι. Αυτά με τις αρκούδες, τους φοίνικες και τι άλλο έχει που θέλουν τροφή, δεν ασχολήθηκα καθόλου και δεν έφτιαξα τίποτε από αυτά, τα θεωρώ χάσιμο πολύτιμων αγαθών και χρόνου. Κάποτε ενεργά ενημέρωνα τα μέλη της ομάδας μου για τα δρώμενα. Εδώ και λίγο καιρό σταμάτησα να το κάνω διότι, όπως είχα γράψει προς αυτούς "όταν στερεύουν οι ιδέες αρχίζουν οι ... κάτι άλλο". Ακόμη και οι περιπέτειες συντροφιάς έγιναν βαρετές και ασύμφορες να παίξεις. Όλη αυτή η βαριεστημάρα που προκαλούν αυτές οι νέες ιδέες και νοοτροπίες, που λανσάρει το σύστημα, αναγκάζει τους παίκτες να θέλουν να τα παρατήσουν, στην χειρότερη, ή να ελλατώσουν την συμμετοχή τους στο παιχνίδι και να παίζουν χαλαρά. Και το έχω διαπιστώσει και προσανατολίζομαι κι εγώ προς αυτήν την ιδέα, διότι δεν το κρύβω έχω απογοητευτεί και σκέφτομαι ότι δεν αξίζει να αφιερώνω αρκετό από τον πολύτιμο χρόνο μου για να ασχολούμαι με κάτι που δεν θέλω να το χαρακτηρίσω, αλλά έγινε κατανοητό. Άδικα λοιπόν φίλοι μου γράφετε και ελπίζετε σε κάποια βελτίωση, αντιθέτως τα πράγματα θα γίνουν χειρότερα, γιατί ήδη το είπα " όταν στερεύουν οι ιδέες... κτλ"
 

jimmad55

Νέο Μέλος
μονο τις πρωτες που απ οτι φαινεται ειναι ιδιες σε ολους μας
1.αποκτησε μια ποσοτητα νομισματων
2.παραγωγη ποτα 3 φορες
3.ξοδεψε 2 πγ
4.κερδισε 1 τεχνουργημα
5.επιλυσε 2 συναντησεις ή 10 συναντησεις τουρνουα
6.παραγωγη απλα εργαλεια 5 φορες
7.κερδισε 1 ξορκι
8.αποκτησε μια ποσοτητα προμηθειων
9.παραγωγη ψωμι 4 φορες
10.1η πιθανοτητα:παραγωγη προηγμενα εργαλεια 3 φορες
2η πιθανοτητα:παραγωγη 2 καλαθια με λαχανικα
11.κερδισε 3 ατμους οραματων
12.κερδισε 5 τεχνουργηματα
13.κερδισε 2 ξορκια
14.ξοδεψε 10 πγ
15.αγορασε 10 πγ
16.αποκτησε 200 αποσπασματα ξορκιων
17.1η πιθανοτητα:παραγωγη 1ης κατηγ.ενισχυμενο 9ωρο 2 φορες στα
εργοστασια του κεφαλαιου μας ή ενα μικροτερο
2η πιθανοτητα:παραγωγη 1ης κατηγ.ενισχυμενο 3ωρο 3 φορες στα
εργοστασια του κεφαλαιου μας ή 1 μικροτερο
18.επιλυσε 4 συναντησεις ή 20 συναντησεις τουρνουα
19.αποκτηαε μια ποσοτητα προμηθειων
20.αποκτησε μια ποσοτητα νομισματων
21.επιλυσε 3 συναντησεις στο κωδωνοστασιο ή 3 απλες συναντησεις
22.1η πιθανοτητα:παραγωγη ψωμι 6 φορες
2η πιθανοτητα:παραφωγη προηγμενα εργαλεια 4 φορες
23.αποκτησε μια ποσοτητα ενισχυμενου 1ης κατηγοριας
24.κερδισε 4 ατμους οραματων
25.αποκτησε 400 αποσπασματα ξορκιων
26.αποκτησε 1 καταλυτη
27.εκπαιδευσε μια ποσοτητα μοναδων
28.κερδισε 6 τεχνουργηματα
29.ανιχνευσε 1 επαρχια ή ερευνησε μια τεχνολογια ή αποκτησε 15 ατμους οραματων.
Απο δω και κατω οτι προκυψει για τον καθενα μας:p:)
χασαμε τον μπουσουλα....αστα να πανε :(
 

jimmad55

Νέο Μέλος
Σημερινές αποστολές:
9 Τεχνουργήματα
9 Τεχνουργήματα
9 Τεχνουργήματα
Αποκτήστε 2 μονάδες στρατού
35 επαρχίες τουρνουά ή 7 στον χάρτη
35 επαρχίες τουρνουά ή 7 στον χάρτη
4 Ξύλινα σεντούκια (9ωρες)
35 επαρχίες τουρνουά ή 7 στον χάρτη
9 Τεχνουργήματα

Ευχαριστώ τους θεούς του Elvenar που μειώθηκαν κατά 30% οι αποστολές παραγωγών και μου έβγαλε μόνο μία :p:p:p
χαχαχαχαχαχααχαχαχαα
 

specialk

Νέο Μέλος
Μετά από 6 αποστολές με ατμούς σε λιγότερο από 19 ώρες είπα να αφιερώσω στους συμπάσχοντες, αυτό το τραγουδάκι για παρηγοριά.
Αϊντε και στις 7..............


Είμαι στην 7η φορά από χτες, άρα νομίζω νικάω! :p

(Το LIKE ξεκάθαρα για το τραγούδι!!! χαχαχα)
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Είμαι στην 7η φορά από χτες, άρα νομίζω νικάω! :p

(Το LIKE ξεκάθαρα για το τραγούδι!!! χαχαχα)

Απλά υποκλίνομαι στις 7 αποστολές σου. Είσαι ο αδιαμφισβήτητος πρωταθλητής.

 

specialk

Νέο Μέλος
Απλά υποκλίνομαι στις 7 αποστολές σου. Είσαι ο αδιαμφισβήτητος πρωταθλητής.


Αν είναι να βάλεις κι άλλες κομματάρες να σου πω κι άλλα "κουλά" που μου έτυχαν...Από Τρίτη που έχει ξεκινήσει το τουρνουά μέχρι και Σάββατο βράδυ οι αποστολές μου ήταν "Ερεύνησε επαρχία-Εξερεύνησε τεχνολογία-Φτιάξε ψωμιά (φυσικά με τα εργαστήρια που ήδη έχω)-Αγόρασε 15 Π.Γ.-Φτιάξε ατμούς οραμάτων κ.τ.λ.". Όλα αυτά απανωτά το ένα μετά το άλλο!!!
Χτες 23.20 που έγινε μια επαρχία και τελείωσε η 7η αποστολή περί εξερεύνησης επαρχία/τεχνολογίας μάντεψε τι αποστολή μου βγήκε..... "Απόκτησε 9 τεχνουργήματα"

Εντάξει...νομίζω με τρολάρουν...Ξεκάθαρα! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Αν είναι να βάλεις κι άλλες κομματάρες να σου πω κι άλλα "κουλά" που μου έτυχαν...Από Τρίτη που έχει ξεκινήσει το τουρνουά μέχρι και Σάββατο βράδυ οι αποστολές μου ήταν "Ερεύνησε επαρχία-Εξερεύνησε τεχνολογία-Φτιάξε ψωμιά (φυσικά με τα εργαστήρια που ήδη έχω)-Αγόρασε 15 Π.Γ.-Φτιάξε ατμούς οραμάτων κ.τ.λ.". Όλα αυτά απανωτά το ένα μετά το άλλο!!!
Χτες 23.20 που έγινε μια επαρχία και τελείωσε η 7η αποστολή περί εξερεύνησης επαρχία/τεχνολογίας μάντεψε τι αποστολή μου βγήκε..... "Απόκτησε 9 τεχνουργήματα"

Εντάξει...νομίζω με τρολάρουν...Ξεκάθαρα! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

H αλήθεια είναι πως όσο το ψάχνω δεν μπορώ να βρώ κάτι που να ταιριάζει στην περίπτωσή σου (και στην πλειονότητα των συμπαικτών μου) οπότε μιας και προχωράει προς το τέλος του το event και πιθανότατα να έρχεται η ώρα της καινούριας φυλής αφιερώνω σε όλους μας αυτό.

 

efidra

Chef
H αλήθεια είναι πως όσο το ψάχνω δεν μπορώ να βρώ κάτι που να ταιριάζει στην περίπτωσή σου (και στην πλειονότητα των συμπαικτών μου) οπότε μιας και προχωράει προς το τέλος του το event και πιθανότατα να έρχεται η ώρα της καινούριας φυλής αφιερώνω σε όλους μας αυτό.

Α ρε Αρχηγαρα που εχω!!!!
Το τελειο κοματι για καθε περισταση βρισκει!!!:D:D:D:p:p
 

specialk

Νέο Μέλος
H αλήθεια είναι πως όσο το ψάχνω δεν μπορώ να βρώ κάτι που να ταιριάζει στην περίπτωσή σου (και στην πλειονότητα των συμπαικτών μου) οπότε μιας και προχωράει προς το τέλος του το event και πιθανότατα να έρχεται η ώρα της καινούριας φυλής αφιερώνω σε όλους μας αυτό.



Κι αυτό κι αυτό! :D

 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Λοιπόν μετά από μπόλικη οπισθιοδιαπλάτυνση και μια βάρβαρη χρήση μειώσεων χρόνου κατά την διάρκεια όλου του event μέχρι τώρα, είμαι ο περήφανος ιδιοκτήτης μια ενήλικης καφέ αρκούδας 10ου επιπέδου.

http://prntscr.com/ph164q

Οπότε με ανεβασμένο το ηθικό σας αφιερώνω το εξής:


Μακάρι να γίνουμε πολλοί και να δημιουργήσουμε τον Αρκτούρο του Elvenar
 

specialk

Νέο Μέλος
Από το event της αρκούδας...μόνο το ντέφι θα μπορούσα να κρατάω! o_O


Όπως και να έχει νομίζω ότι θα έπρεπε όσοι καταφέρετε, με τέτοιες αποστολές, να τοποθετήσετε αρκούδα και μάλιστα σε επίπεδο 10 να λάβετε ένα καλό δώρο από τη "διοίκηση"...!!!
 

efidra

Chef
Κι εγω το ιδιο την συμπληρωσα. την καφε αρκουδιτσα μου,αλλα οντως με κοπο, πολλα νευρα με τις επαναλαμβανομενες χρονοβορες αποστολες:mad:, και φυσικα ενα ολοκληρο καταλογο απο μειωσεις!!!:rolleyes::rolleyes:
Ελπιζω στο μελλον σε κατι καλυτερο! Φτανει πια με τα κτιρια που εξελισονται!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimdalax

Ξωτικό του Δάσους
καλημερα ... ασχετο με το ιβεντ ... αλλα ολα τα μεταλα και οι χαρντροκαδες εδω μαζευτικαμε??? χαχαχαχα (δεν ανεβαζω κανενα βιντεο γιατι θαα ειναι πιο σκληρο απο τα δικα σας :p)
 
Κορυφή