• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Περιπέτειες Συντροφιάς

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1258

Guest
Και κάτι ακόμη, που δεν είδα να το επισημάνει κανένας. Στην πρώτη σας αναφορά-ανακοίνωση στις Περιπέτειες Συντροφιάς στις 31 Αυγούστου, λέτε το εξής:

"Μερικά στρατηγικά Σημεία Αναφοράς, όπως αυτά που απεικονίζονται στην εικόνα, θα σας φέρουν στη θέση να πρέπει να επιλέξετε 3 διαφορετικά μονοπάτια. Θα κάνετε μάχες; Θα πληρώσετε Αγαθά; Μήπως σας αρέσει να κάνετε Παραγωγές; Επαφίεται στην κάθε Συντροφιά να αποφασίσει το δρόμο που της ταιριάζει καθώς και το στυλ παιχνιδιού της!"
Τις παραγωγές τις είδαμε. Την πληρωμή με αγαθά τό ίδιο. Οι μάχες που είναι?
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
επειδη ολο αυτο το πραγμα ειναι σκετη κοροιδια, μπορει να υπαρξει επιλογη ωστε οποιος δεν θελει να συμμετεχει να ΜΗΝ εμφανιζονται καθολου οι αποστολες και γενικα ολο το event ???
 

DeletedUser1199

Guest
Αρελια από ότι βλέπω έχει ξεκινήσει κανονικά και έχουμε 6 ημέρες, χρονόμετρο βγάζει στο τελευταίο 24ωρο μέχρι τότε δείχνει μόνο της ημέρες. Η αναβολή που διάβασες αφορά την προηγούμενη φορά!

Χρησιμοτατη η απαντηση σου . Οντως ενα μπερδεματακι το επαθα :confused:
Ευχαριστω πολυ . :)
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
επειδη ολο αυτο το πραγμα ειναι σκετη κοροιδια, μπορει να υπαρξει επιλογη ωστε οποιος δεν θελει να συμμετεχει να ΜΗΝ εμφανιζονται καθολου οι αποστολες και γενικα ολο το event ???
όχι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα
 

DeletedUser3

Guest
Και κάτι ακόμη, που δεν είδα να το επισημάνει κανένας. Στην πρώτη σας αναφορά-ανακοίνωση στις Περιπέτειες Συντροφιάς στις 31 Αυγούστου, λέτε το εξής:

"Μερικά στρατηγικά Σημεία Αναφοράς, όπως αυτά που απεικονίζονται στην εικόνα, θα σας φέρουν στη θέση να πρέπει να επιλέξετε 3 διαφορετικά μονοπάτια. Θα κάνετε μάχες; Θα πληρώσετε Αγαθά; Μήπως σας αρέσει να κάνετε Παραγωγές; Επαφίεται στην κάθε Συντροφιά να αποφασίσει το δρόμο που της ταιριάζει καθώς και το στυλ παιχνιδιού της!"
Τις παραγωγές τις είδαμε. Την πληρωμή με αγαθά τό ίδιο. Οι μάχες που είναι?

H συγκεκριμένη Περιπέτεια, έχει τα δομικά χαρακτηριστικά της πρώτης περιπέτειας συντροφιάς. Αν παρατηρήσετε και συγκρίνετε προσεκτικά, οι απαιτήσεις διαφέρουν σε ελάχιστα σημεία. Στο μέλλον, δεν θα έχουν όλες οι Περιπέτειες την ίδια δομή, οπότε μη σας φανεί περίεργο το να απαιτηθεί το να κερδίσετε ένα συγκεκριμένο πλήθος μαχών για να κερδίσετε κάποιο Έμβλημα.

Τα υπόλοιπα σχόλια, όπως πάντοτε, καταγράφονται και θα προωθηθούν.
 

j.k.

Chef
Εγω αναγκαστηκα παιζω στην περιπετεια γιατι το θελει η πλειοψηφια τηs συντροφιαs.Δεν αξιζει με αυτα που δινει .Αν μπουν και μαχεs τοτε θα αποκλειστουν πολλα ατομα.
Το ποιο δικαιο θα ηταν να ειναι ατομικο οπωs στο τουρνουα αν συμμετεχειs να κερδιζειs
 

DeletedUser510

Guest
Καλημερα, να πω κι εγω τον πονο μου :( δεν βρηκα πουθενα καποια επεξηγηση για εναν καινουργιο παιχτη, δεν θα επρεπε να υπαρχει καποια βοηθεια που να εξηγει τι πρεπει να γινει? εκτος βεβαια αν δεν το ειδα εγω...
 

DeletedUser710

Guest
Καλημερα, να πω κι εγω τον πονο μου :( δεν βρηκα πουθενα καποια επεξηγηση για εναν καινουργιο παιχτη, δεν θα επρεπε να υπαρχει καποια βοηθεια που να εξηγει τι πρεπει να γινει? εκτος βεβαια αν δεν το ειδα εγω...

Κάποιες πολύ γενικές πληροφορίες μπορείς να βρεις στον παρακάτω σύνδεσμο, της πρώτης ανακοίνωσης των Περιπετειών.
https://gr.forum.elvenar.com/index.php?threads/Ελάτε-να-παίξουμε-στις-Περιπέτειες-Συντροφιάς.1138/

Για περισσότερες λεπτομέρειες και απορίες, όμως, μπορείς να ρωτήσεις τα μέλη της συντροφιάς σου που πιθανόν πήραν μέρος στην προηγούμενη Περιπέτεια. Εξάλλου ο σκοπός αυτού του τύπου event είναι η επικοινωνία μεταξύ των μελών μιας συντροφιάς. :)
 

DeletedUser1199

Guest
Καλημερα, να πω κι εγω τον πονο μου :( δεν βρηκα πουθενα καποια επεξηγηση για εναν καινουργιο παιχτη, δεν θα επρεπε να υπαρχει καποια βοηθεια που να εξηγει τι πρεπει να γινει? εκτος βεβαια αν δεν το ειδα εγω...

Συμφωνω απολυτα μαζι σου αν και επεγηγησεις υπαρχουν,οοοοοταν ανοιχτηκε το πρωτο event συντροφιας ,δηλαδη κατι χρονια πριν .
Λογικα ,θα επρεπε να ανοιγει καινουργιο threat για καθε νεο event ,(συντροφιας ή οποιο αλλο event ξεκιναει) ,ασχετα αν επαναλαμβανεται και, οχι σαν συνεχεια του πρωτου threat . Δεν ειναι δυσκολο στο καινουργιο θεμα να ξαναμπουν οι επεξηγησεις απ'το πρωτο. Απλη επικολληση θελει.
Εγω καινουργια ειμαι ,μπερδευτικα ,εψαχνα ανακοινωση ,ειδα τα παλια και νομιζα οτι αναβληθηκε, (πραγμα που ειχε γινει σε καποιο προηγουμενο) με αποτελεσμα να ρωταω τι εγινε και να γραφω ακυρα ποστς.
Αφου το παιχνιδι δεχεται ΚΑΙ νεους παικτες, καλο ειναι να υπαρχει διευκολυνση και γι αυτους, ή μαλλον κυριως για αυτους, γιατι οι παλιοι τα ξερουν.
 

DeletedUser3

Guest
Η βοήθεια υπάρχει...

1) Πατώντας το Θυρεό της Περιπέτειας, ανοίγει ο Χάρτης.
wC5q2v08Tgi7_7QhebSOjg.png

2) Πατώντας ξανά στο θυρεό (από το Χάρτη), ανοίγει η Κατάταξη της Περιπέτειας .
rRhqrvL8RYqxvjqU7opSrQ.png
3) Για τη βοήθεια, απλά πατάς το ερωτηματικό
UH3d1E1vROGbI6x1kgjUgA.png
 

DeletedUser1199

Guest
Κάποιες πολύ γενικές πληροφορίες μπορείς να βρεις στον παρακάτω σύνδεσμο, της πρώτης ανακοίνωσης των Περιπετειών.
https://gr.forum.elvenar.com/index.php?threads/Ελάτε-να-παίξουμε-στις-Περιπέτειες-Συντροφιάς.1138/

Για περισσότερες λεπτομέρειες και απορίες, όμως, μπορείς να ρωτήσεις τα μέλη της συντροφιάς σου που πιθανόν πήραν μέρος στην προηγούμενη Περιπέτεια. Εξάλλου ο σκοπός αυτού του τύπου event είναι η επικοινωνία μεταξύ των μελών μιας συντροφιάς. :)

Αγαπητη Jaheira ,χρειαζεται μια πιο εμπεριστατωμενη πληροφορηση . Ενα νεο threat για καθε εβεντ θα διευκολυνε κατα την αποψη μου.
Ας μην ξεχναμε οτι υπαρχουν και καινουργιοι παικτες χωρις συντροφια και αλλοι που τωρα ξεκινησαν να μπαινουν στο φορουμ και δεν εχουν ακομα την ευελιξια του ψαξιματος σκαλιζοντας τα παλια για να μπορεσουν να συμετασχουν. Και αβολο ειναι αλλα και χρονοβορο.
Κι αυτοι εχουν δικαιωμα να πληροφορουνται με ενα καινουργιο threat αλλα και τις αναλογες επεξηγησεις .
Η σωστη πληροφορηση θα ηταν κατι θετικο για ολους. Και για τους παλιους και για τους νεους ,αλλα και λιγοτερος κοπος για την ομαδα που απανταει συνεχως σε ερωτησεις . ;)
 

DeletedUser710

Guest
Αγαπητη Jaheira ,χρειαζεται μια πιο εμπεριστατωμενη πληροφορηση . Ενα νεο threat για καθε εβεντ θα διευκολυνε κατα την αποψη μου.
Ας μην ξεχναμε οτι υπαρχουν και καινουργιοι παικτες χωρις συντροφια και αλλοι που τωρα ξεκινησαν να μπαινουν στο φορουμ και δεν εχουν ακομα την ευελιξια του ψαξιματος σκαλιζοντας τα παλια για να μπορεσουν να συμετασχουν. Και αβολο ειναι αλλα και χρονοβορο.
Κι αυτοι εχουν δικαιωμα να πληροφορουνται με ενα καινουργιο threat αλλα και τις αναλογες επεξηγησεις .
Η σωστη πληροφορηση θα ηταν κατι θετικο για ολους. Και για τους παλιους και για τους νεους ,αλλα και λιγοτερος κοπος για την ομαδα που απανταει συνεχως σε ερωτησεις . ;)

Παίκτες που δεν ανήκουν σε συντροφιά ούτε "βλέπουν" τις Περιπέτειες στην πόλη τους, ούτε μπορούν, βέβαια να συμμετάσχουν. Όσον αφορά τη σωστή πληροφόρηση το ότι (αν δεν κάνω λάθος) δεν βγήκε καν στα νέα, έστω μια μέρα πριν, η έναρξη της καινούριας Περιπέτειας, μιλάει από μόνο του. Συνεπώς, κόπος ξε-κόπος, προσωπικά θεωρώ υποχρέωση των Αρχιμάγων/ Μάγων να κατατοπίσουν τους νέους παίχτες γενικότερα και επιβεβλημένο οι νέοι παίχτες να ρωτάνε.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Περιμέναμε και περιμέναμε μια ποιοτική αναβάθμιση και μπλα μπλα..... μπλα.... και είδαμε μια από τα ίδια.
Εντελώς αδιάφορες οι περιπέτειες της συντροφιάς! Ανταμοιβές; Παντελώς αδιάφορες και αυτές!
Ας ασχοληθούν οι 3 πρώτες συμμαχίες να κάνουνε και κοντρίτσα μεταξύ τους να περνάει και η ώρα τους.

Μα είναι δυνατόν, να βάζετε ξανά αυτές τις "γελοίες" κατά την άποψη μου αμοιβές για τις "καινούργιες" περιπέτειες της συντροφιάς?
Ποιες είναι οι περίφημες βελτιώσεις που κάνατε? Τι λάβατε υπόψιν σας από τα προηγούμενα feedback, όσα είχαν ειπωθεί παλιότερα εδώ? 'Έτσι φαντάζεστε ότι θα δώσετε κίνητρα στις συντροφιές για να συμμετέχουν? Μόνο για χαβαλέ και "την χαρά του παιχνιδιού" πιθανόν να μπει στον κόπο μια συντροφιά, να ασχοληθεί!! Κατά τα άλλα, ότι και να γράφουμε εδώ, μάλλον, μας ....γράφουν κανονικά!! Κρίμα...
 

DeletedUser510

Guest
Η βοήθεια υπάρχει...

1) Πατώντας το Θυρεό της Περιπέτειας, ανοίγει ο Χάρτης.
wC5q2v08Tgi7_7QhebSOjg.png

2) Πατώντας ξανά στο θυρεό (από το Χάρτη), ανοίγει η Κατάταξη της Περιπέτειας .
rRhqrvL8RYqxvjqU7opSrQ.png
3) Για τη βοήθεια, απλά πατάς το ερωτηματικό
UH3d1E1vROGbI6x1kgjUgA.png
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας, το ειδα κι εγω μετα το ποστ οταν ξεκινησα να παιζω με οτι μαζεψα απο εδω κι απο εκει. Παντως επιμενω οτι θα επρεπε να υπαρχει η βοηθεια σε καποιο αρχικο σταδιο για τους νεους παιχτες
 

DeletedUser1053

Guest
¨Ότι και να λέτε σχετικά με την ενημέρωση έχετε δίκαιο, άντε όμως να το βρείτε.
Το στάνταρ είναι <να ανακαλύψετε τις χαρές που σας κρύβουμε>.
ὤδινεν ὄρος καὶ ἔτεκεν μῦν. Που πάει να πει,«Κοιλοπονούσε βουνό και γέννησε ποντίκι» .
 

DeletedUser510

Guest
Ερωτηση που παλι δεν βρηκα πουθενα την απαντηση : καναμε με την συντροφια μου την πρωτη διαδρομη και ανοιξαμε το 1ο μπαουλο, αν παρουμε παλι την ιδια διαδρομη θα ανοιξουμε το 2ο μπαουλο? ή πρεπει να διαλεξουμε αλλη διαδρομη τωρα?
 

DeletedUser1053

Guest
Ερωτηση που παλι δεν βρηκα πουθενα την απαντηση : καναμε με την συντροφια μου την πρωτη διαδρομη και ανοιξαμε το 1ο μπαουλο, αν παρουμε παλι την ιδια διαδρομη θα ανοιξουμε το 2ο μπαουλο? ή πρεπει να διαλεξουμε αλλη διαδρομη τωρα?
Μια διαδρομή από τις τρεις όποια να είναι ανοίγει το μπαούλο. Οι υπόλοιπες 2 είναι για την κατάταξη όποιος θέλει πόντους βαθμολογίας.
Τα ζητούμενα όμως είναι αυξημένα στο δεύτερο γύρο.
 

DeletedUser510

Guest
Μια διαδρομή από τις τρεις όποια να είναι ανοίγει το μπαούλο. Οι υπόλοιπες 2 είναι για την κατάταξη όποιος θέλει πόντους βαθμολογίας.
Τα ζητούμενα όμως είναι αυξημένα στο δεύτερο γύρο.
Ευχαριστω πολυ!!!
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
επειδή εχω ένα θεμα με λαπτοπ και κολλαει αυτή τη στιγμη δυσκολεύομαι να δω εάν εχει γινει ερωτηση..ποτε ακριβως τεελιωνουν οι περιπέτειες?
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
επειδή εχω ένα θεμα με λαπτοπ και κολλαει αυτή τη στιγμη δυσκολεύομαι να δω εάν εχει γινει ερωτηση..ποτε ακριβως τεελιωνουν οι περιπέτειες?
Στο εικονιδιο της περιπετειας αναγραφει ποσες μερες μενουν, τωρα ειναι 2 και την τελευταια μαλλον θα γυρισει ο χρονος σε ωρες
 
Κορυφή