• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Η Λατρεία του Φοίνικα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

efidra

Chef
Κι εγω νομιζα οτι τελικα δεν δινει διπλα φτερα οπως ολοι μας αλλα δινει!!
Μπορει να μην το γραφει πουθενα ,και αυτο ειναι λαθος τους πιστευω και θα επρεπε να διωρθωθει ,αλλα αν πατησετε παιδια θα δειτε οτι δινει διπλα φτερα κανονικα!!:)
 

efidra

Chef
Το διωρθωσανε μολις!! Λετε να μ ακουσαν?;):D
Παντως τωρα οχι μονο δινει διπλα φτερα αλλα το λεει κιολας!!!
 

DeletedUser1058

Guest
Στην αρχή δεν έδειχνε αλλά έδινε διπλά αυγά.... Έτσι ξόδεψα όλα τα έλαια που είχα και μου λείπουν 530 φτερά για το τρίτο μεγάλο δώρο.... Όμως από αποστολές τίποτα.... :(
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Καλημέρα φίλοι!!! Τί μπορώ να κάνω τώρα που τελείωσα τις αποστολές και δεν έφτασα στο τρίτο μεγάλο δώρο;;; Ας μου απαντήσει παρακαλώ όποιος γνωρίζει σχετικά..... Ευχαριστώ!!!

Τροφή για Σκέψη!

Τα Φτερά του Φοίνικα και για τα 3 μεγάλα Δώρα όπως βγαίνουν κατα σειρά.

250+400+800=1450 Φτερά

ΜΟΝΟ στις ημέρες με τα Διπλά φτερά (x2) χρειαζονται : 1450 δια 40 φτερά (στο x2 και Μεγαλο αυγο προσπαθεια) = 36,25 δλδ 37 προσπαθειες ΜΟΝΟ για να κερδισεις τα 3 Μεγάλα Δωρα.
(37 x 40= 1480)
Τέλειωσα της διαδοχικές αποστολες στις 23/03. ΧΩΡΙΣ διαμαντια!!!.
Ανοιξα χωρο πουλώντας τα εργοστάσια της Φυλης μου, εχτισα εργοστασια αγαθων και εργαστηρια, τα φορτωσα με 48ωρα , 24ωρα και 9ωρα τα περισσοτερα, 2 Μαρμαρο τα ανεβασα επιπεδα για αποστολες τυπου "Ερευνησε .... ή αναβαθμισε 1 κτηριο στο επιπεδο 12 ή παραπάνω" και αλλα 4 μαρμαρο για ποιο μικρες αναβαθμισεις. Τεχνουργηματα απο το Τουρνουα Ξυλου.
Αν δεν προσπαθουσα 9 φορες την 2η ημερα για τον Φαρο τωρα θα ειχα ηδη το 3ο Μεγαλο Δωρο και οτι Ελαια λαβω απο τα περιχωρα της πολης και απο τις Ημερισιες αποστολες ειναι καθαρα για τα Δωρα ημερας.
Παρολο που δεν ειχε 100+ διαδοχικες αποστολες και 35 μερες διαρκεια οπως το προηγουμενο μεγαλο Event με σωστο σχεδιασμο και ελευθερο χρονο βγαινουν τα 3 Μεγαλα Δωρα νωριτερα και γρηγοροτερα. Τα υπολοιπα ειναι θεμα τυχης στο x2 ποσες φορες θα ερουν τα 140 & 200 ωστε να υπαρχουν περισσοτερα Ελαια για περισσοτερα Ημερισια Δωρα.

Τροφή για Σκέψη λοιπόν για το επόμενο Μεγάλο Event!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1058

Guest
Ναι αλλά αυτό δεν διαφέρει σε τίποτα από τη <<φυλακή>> ήμαρτον!!!!!! Έπρεπε να δώσουν περισσότερες αποστολές.... Με αυτή την τακτική οι παίκτες απομακρύνονται παρά πλησιάζουν στο παιχνίδι...... Εγώ δεν σου κρύβω ότι σπάστηκα πάρα πολύ :mad:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Ναι αλλά αυτό δεν διαφέρει σε τίποτα από τη <<φυλακή>> ήμαρτον!!!!!! Έπρεπε να δώσουν περισσότερες αποστολές.... Με αυτή την τακτική οι παίκτες απομακρύνονται παρά λλησιάζουν στο παιγνίδι...... Εγώ δεν σου κρύβω ότι σπάστηκα πάρα πολύ :mad:
Για ποιο λογο σπαστικες; Μου δινεις την εντυπωση πως θελεις και τον σκυλο χορτατο και την πιτα ολοκληρη.
Μπαινεις σε ενα καταστημα για αγορα, θα παρεις αυτο που εχεις σκοπο να αγορασεις και διαλεξει νωριτερα και οχι 1 απο ολα οτι εχει το καταστημα.
Ετσι και εδω. Διαλεγεις και παιζεις, ή τα 3 μεγαλα Δωρα ή επιλεκτικα ημερισια Δωρα και με καποια - οποια βγουν Μεγαλα Δωρα.
Εγω σε αυτο επελεξα τα 3 Μεγαλα Δωρα και αν περισσέψει κανα Ελαιο, οτι κερδισω.
Στοχο παιδια, βαλτε στοχο και προγραμματιστε τον τροπο αποκτησης του
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser875

Guest
Καλημέρα παιδιά !Καλή Ανάσταση σε όλους μας εύχομαι!καταρχήν συμφωνώ μαζί σας ότι το το τριτο δωρο είναι δυσκολο να το πετύχουμε αλλά ασ θυμηθούμε ότι τα παλαιότερα ιβεντ δίναν 2 δωρα εκ των οποοίν το 2ο ηταν εκεινο που έδινε πληθυσμό,οπότε τα πράγματα δεν δυσκόλεψαν ,μάλλον γιναν πιο διασκεδαστικά.Τώρα λέω να μην τελειώνουμε τις αποστολές γρήγορα για να μας δίνει την δυνατότητα και η ημερήσια αποστολή να παραμένουμε στο παιχνίδι .Καλή τύχη σε όλους μας!!!
 

DeletedUser1101

Guest
Καλημέρα. Έχοντας τελειώσει τις αποστολές εδώ και μέρες, παραμένω στο παιχνίδι με τις ημερήσιες. Παρ'όλα αυτά, έχοντας εξαργυρώσει 140άρια μόνο με διπλασιασμό, κάνοντας τις ημερήσιες, μαζεύοντας τα αυγά που πέφτουν, ακόμα βρίσκομαι στα μισά του τρίτου δώρου. Το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο να καταφέρω να συγκεντρώσω τα φτερά που απαιτούνται ως το τέλος. Κάτι δεν έχουν υπολογίσει σωστά ή ποντάρουν στην αγορά αυγών από τους παίχτες?
 

efidra

Chef
Καλημέρα. Έχοντας τελειώσει τις αποστολές εδώ και μέρες, παραμένω στο παιχνίδι με τις ημερήσιες. Παρ'όλα αυτά, έχοντας εξαργυρώσει 140άρια μόνο με διπλασιασμό, κάνοντας τις ημερήσιες, μαζεύοντας τα αυγά που πέφτουν, ακόμα βρίσκομαι στα μισά του τρίτου δώρου. Το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο να καταφέρω να συγκεντρώσω τα φτερά που απαιτούνται ως το τέλος. Κάτι δεν έχουν υπολογίσει σωστά ή ποντάρουν στην αγορά αυγών από τους παίχτες?
Καλημερα!!
Ξεχνας μου φαινεται τον παραγοντα Τυχη! Αυτο ειναι βασικο σε τετοια παιχνιδια.
Κι εγω ειμαι μονο με τις ημερησιες αποστολες εδω και 3 μερες και μεχρι χ8ες χρειαζομουν ακομα 535 φτερα και ελεγα αδυνατον δεν το παιρνω το 3ο δωρο. Τα διπλα δεν μου πηγαν πολυ καλα δεν ειχα πολλα λαδια μονο για 3-4 σεντουκια, δεν ειχα "τυχη" , δεν μου ηρθαν 200ρια μονο 1 140 αλλα ειπα οκ τι να κανουμε.....οτι κανω!!!
Σημερα ομως και με 100 λαδια στο χερι μαζευοντας μεχρι κ το τελευταιο αυγο που επεσε στην πολη ειπα να χτυπησω 2 50ρια μικρα μηπως και παρω την φωλια του φοινικα που ειναι καλο κτιριο. Και οχι μονο το πηρα αλλα μου εδωσε και 200ρι και 140ρι 2 φορες με αποτελεσμα.....? Να χρειαζομαι μονο 65 φτερα για να παρω το 3ο δωρο κατι που γινεται και με τις ημερησιες μονο μεχρι το τελος του event. Ναι χρειαζεται λιγο σωστος προγραμματισμος και στοχο στο τι απ ολα που δινει προτιμας εσυ να παρεις αναλογα με τις αναγκες της πολης σου αλλα αλλα δεν παυει να ειναι "Παιχνιδι" που σημαινει σε πολυ μεγαλο ποσοστο "ΤΥΧΗ"!!!
Οποτε ας μην τα ριχνουμε ολα στους υπευθυνους, καποιες φορες φταιει λιγο και η δικια μας......"γκαντεμια"!:rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1058

Guest
Για ποιο λογο σπαστικες; Μου δινεις την εντυπωση πως θελεις και τον σκυλο χορτατο και την πιτα ολοκληρη.
Μπαινεις σε ενα καταστημα για αγορα, θα παρεις αυτο που εχεις σκοπο να αγορασεις και διαλεξει νωριτερα και οχι 1 απο ολα οτι εχει το καταστημα.
Ετσι και εδω. Διαλεγεις και παιζεις, ή τα 3 μεγαλα Δωρα ή επιλεκτικα ημερισια Δωρα και με καποια - οποια βγουν Μεγαλα Δωρα.
Εγω σε αυτο επελεξα τα 3 Μεγαλα Δωρα και αν περισσέψει κανα Ελαιο, οτι κερδισω.
Στοχο παιδια, βαλτε στοχο και προγραμματιστε τον τροπο αποκτησης του

Ναι αλλά το κατάστημα παλαιότερα είχε καλύτερες προσφορές και όσο να ναι τώρα είναι πιο σφιχτό....
Επίσης αυτό ακριβώς κάνω επιλέγω πάντα 140 - διπλασιασμούς - μεγάλα δώρα και τώρα τα "κουκιά" δεν βγήκαν που λέει και ο σοφός λαός μας!!!!
Δεν μπορείς όμως να μου αμφισβητήσεις ότι σε σχέση με προηγούμενα event σε αυτό δίνει τα λιγότερα "φτερά" αγαπητέ συμπαίχτη Jimi!!!!

Καλημέρα. Έχοντας τελειώσει τις αποστολές εδώ και μέρες, παραμένω στο παιχνίδι με τις ημερήσιες. Παρ'όλα αυτά, έχοντας εξαργυρώσει 140άρια μόνο με διπλασιασμό, κάνοντας τις ημερήσιες, μαζεύοντας τα αυγά που πέφτουν, ακόμα βρίσκομαι στα μισά του τρίτου δώρου. Το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο να καταφέρω να συγκεντρώσω τα φτερά που απαιτούνται ως το τέλος. Κάτι δεν έχουν υπολογίσει σωστά ή ποντάρουν στην αγορά αυγών από τους παίχτες?


Μαζί σου Κατερίνα αυτά λέω κι εγώ.... Αλλά μερικοί κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Ναι αλλά το κατάστημα παλαιότερα είχε καλύτερες προσφορές και όσο να ναι τώρα είναι πιο σφιχτό....
Επίσης αυτό ακριβώς κάνω επιλέγω πάντα 140 - διπλασιασμούς - μεγάλα δώρα και τώρα τα "κουκιά" δεν βγήκαν που λέει και ο σοφός λαός μας!!!!
Δεν μπορείς όμως να μου αμφισβητήσεις ότι σε σχέση με προηγούμενα event σε αυτό δίνει τα λιγότερα "φτερά" αγαπητέ συμπαίχτη Jimi!!!!

Στον χρονικο διαστημα που εισαι παιχτης στο Elvenar θα παρατηρησες πως καθε Μεγαλο Event ειναι διαφορετικο με το επομενο, με λιγοτερες ή περισσοτερες αποστολες και στην διαρκεια ημερων. Οπως ειπα στο #65 μνμ. το προηγουμενο μεγαλο Event Οι Τρεις Γίγαντες των Παγετώνων ειχε διαρκεια 35 ημερες και 108 διαδοχικες αποστολες. Μπορεις να καταλαβεις την διαφορα για τα κουκια σου με το τωρινό.
Αλλά , επισημανα πως ακομα και σε αυτο το event ειναι κερδισμενα τα 3 μεγαλα Δωρα.
Τωρα αν δεν σου βγηκε κατι το οποιο ηθελες, (πριν ακομα τελειωσει το Εvent) δες που εκανες το λαθος σου ωστε να μαθεις απο αυτο για να εχεις κερδος στο επομενο σφιχτο Event. Πριν γραψεις για την υποτιθεμηνη αμφισβητηση μου, σου ειχα ηδη απαντηση, στο #65.
Δες το καλοπροαιρετα, δεν εχω λογω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου αλλα ουτε να σε αμφισβητησω λεγοντας κατι το οποιο βγηκε σε εμενα. Συγκρινε το δικο σου με το δικο μου διορθωνοντας τα οποια λαθη και κρατησε αυτο που θα σε βοηθησει πιο πολυ
 

DeletedUser1101

Guest
Καλημερα!!
Ξεχνας μου φαινεται τον παραγοντα Τυχη! Αυτο ειναι βασικο σε τετοια παιχνιδια.
Κι εγω ειμαι μονο με τις ημερησιες αποστολες εδω και 3 μερες και μεχρι χ8ες χρειαζομουν ακομα 535 φτερα και ελεγα αδυνατον δεν το παιρνω το 3ο δωρο. Τα διπλα δεν μου πηγαν πολυ καλα δεν ειχα πολλα λαδια μονο για 3-4 σεντουκια, δεν ειχα "τυχη" , δεν μου ηρθαν 200ρια μονο 1 140 αλλα ειπα οκ τι να κανουμε.....οτι κανω!!!
Σημερα ομως και με 100 λαδια στο χερι μαζευοντας μεχρι κ το τελευταιο αυγο που επεσε στην πολη ειπα να χτυπησω 2 50ρια μικρα μηπως και παρω την φωλια του φοινικα που ειναι καλο κτιριο. Και οχι μονο το πηρα αλλα μου εδωσε και 200ρι και 140ρι 2 φορες με αποτελεσμα.....? Να χρειαζομαι μονο 65 φτερα για να παρω το 3ο δωρο κατι που γινεται και με τις ημερησιες μονο μεχρι το τελος του event. Ναι χρειαζεται λιγο σωστος προγραμματισμος και στοχο στο τι απ ολα που δινει προτιμας εσυ να παρεις αναλογα με τις αναγκες της πολης σου αλλα αλλα δεν παυει να ειναι "Παιχνιδι" που σημαινει σε πολυ μεγαλο ποσοστο "ΤΥΧΗ"!!!
Οποτε ας μην τα ριχνουμε ολα στους υπευθυνους, καποιες φορες φταιει λιγο και η δικια μας......"γκαντεμια"!:rolleyes:
Συγνώμη, αλλά η απάντησή σου δεν με καλύπτει. Το πόσο "τυχεροί" είμαστε ή όχι, το ξέρουν καλύτερα οι προγραμματιστές και δυστυχώς κανείς δεν μπορεί να αποδείξει τίποτα. Το συγκεκριμένο event αποδείχτηκε απαράδεκτο και καλό θα ήταν να λάβουν υπόψη οι υπεύθυνοι τα παράπονα του κόσμου για τα επόμενα
 

efidra

Chef
Αν σε "καλυπτει" μια απαντηση που απλα συμφωνει μαζι σου τοτε ναι δεν καλυπτεσαι με την δικια μου!!
Σαν αποδειξη μπορω να φερω μονο τους συμπαικτες στην ομαδα μου που το τελειωσαν ηδη και πηραν και τα 3 μεγαλα δωρα (χωρις διαμαντια) και ταυτοχρονα και καποια απο τα καθημερινα δωρα, επιλεκτικα βεβαια τα 2-3 που ηθελαν.
Το οτι οι προγραμματιστες κανονιζουν καποια πραγματα για το καθε event δεν ειναι μυστικο ολοι νομιζω το ξερουμε και το καταλαβαινουμε αυτο.
Κανεις δεν ειπε οτι ηταν ευκολο, ναι ηταν δυσκολο ηθελε προγραμματισμο και μετρημενες κινησεις για να το καταφερεις, αλλα στο κατω κατω αυτη η δυσκολια ειναι που κανει και ποιο ωραιο το παιχνιδι αλλα και το κερδος στο τελος οταν καταφερεις να παρεις το πολυποθητο δωρο!!! :);)

Συγνώμη, αλλά η απάντησή σου δεν με καλύπτει. Το πόσο "τυχεροί" είμαστε ή όχι, το ξέρουν καλύτερα οι προγραμματιστές και δυστυχώς κανείς δεν μπορεί να αποδείξει τίποτα. Το συγκεκριμένο event αποδείχτηκε απαράδεκτο και καλό θα ήταν να λάβουν υπόψη οι υπεύθυνοι τα παράπονα του κόσμου για τα επόμενα
 

DeletedUser1058

Guest
Στον χρονικο διαστημα που εισαι παιχτης στο Elvenar θα παρατηρησες πως καθε Μεγαλο Event ειναι διαφορετικο με το επομενο, με λιγοτερες ή περισσοτερες αποστολες και στην διαρκεια ημερων. Οπως ειπα στο #65 μνμ. το προηγουμενο μεγαλο Event Οι Τρεις Γίγαντες των Παγετώνων ειχε διαρκεια 35 ημερες και 108 διαδοχικες αποστολες. Μπορεις να καταλαβεις την διαφορα για τα κουκια σου με το τωρινό.
Αλλά , επισημανα πως ακομα και σε αυτο το event ειναι κερδισμενα τα 3 μεγαλα Δωρα.
Τωρα αν δεν σου βγηκε κατι το οποιο ηθελες, (πριν ακομα τελειωσει το Εvent) δες που εκανες το λαθος σου ωστε να μαθεις απο αυτο για να εχεις κερδος στο επομενο σφιχτο Event. Πριν γραψεις για την υποτιθεμηνη αμφισβητηση μου, σου ειχα ηδη απαντηση, στο #65.
Δες το καλοπροαιρετα, δεν εχω λογω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου αλλα ουτε να σε αμφισβητησω λεγοντας κατι το οποιο βγηκε σε εμενα. Συγκρινε το δικο σου με το δικο μου διορθωνοντας τα οποια λαθη και κρατησε αυτο που θα σε βοηθησει πιο πολυ

Απεναντίας αγαπητέ συμπαίχτη!!!

Ισχύς εν τη ενώσει…..

Δεν θέλω με τίποτα να θεωρηθεί η συζήτησή μας αντιπαράθεση…

Αλλά ήθελα πολύ να πάρω και τα τρία μεγάλα δώρα……

Στο προηγούμενο όμως event η αξία των μεγάλων δώρων ήταν ίδια με αυτή των τωρινών, αλλά περισσότερες οι αποστολές και οι αντίστοιχες απολαβές ……. Αυτό πώς να το δικαιολογήσω;;;;
 

DeletedUser620

Guest
Παίζω μόνη μου χαλαρά, χωρίς συντροφιές και χωρίς να ξέρω καλά το παιχνίδι.
Πήρα εκτός από τα δύο μεγάλα βραβεία και τον Φάρο του Φοίνικα, την Φωλιά του Φοίνικα
και κυρίως το Πηγάδι των Ευχών :)

DMyULZY.png


Οπότε και να μην πάρω το τρίτο μεγάλο δώρο (που δεν θα το πάρω) δεν με πειράζει καθόλου, μια χαρά πήγε το event :p
 

DeletedUser1058

Guest
Παίζω μόνη μου χαλαρά, χωρίς συντροφιές και χωρίς να ξέρω καλά το παιχνίδι.
Πήρα εκτός από τα δύο μεγάλα βραβεία και τον Φάρο του Φοίνικα, την Φωλιά του Φοίνικα
και κυρίως το Πηγάδι των Ευχών :)

DMyULZY.png


Οπότε και να μην πάρω το τρίτο μεγάλο δώρο (που δεν θα το πάρω) δεν με πειράζει καθόλου, μια χαρά πήγε το event :p


Μπράβο σου Evieva!!!! Χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένη......:)
Το τρίτο δώρο όμως τα σπάει!!! Κρίμα που δεν θα το πάρουμε.....
Δεν ξέρω σε ποια φυλή είσαι αλλά στη δικιά μου από δω και πέρα αυξάνονται οι απαιτήσεις και δεν θα έχω χώρο για επόμενα event.....
Αυτό μάλλον θα είναι το τελευταίο....
Θα δούμε όμως και παρακάτω!!!
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Χωρίς να θέλω να αντιπαρατεθώ με κανένα, ας μιλήσουν οι αριθμοί:
Αν κάποιος θέλει να εξαργυρώνει, μόνο όταν είναι διπλάσιοι πόντοι, συμφωνούμε ότι και για τα 3 δώρα πρέπει να εξαργυρώσει 37 φόρες (37*40) = 1480 φτερά .
Όμως για κάθε εξαργύρωση χρειάζονται 140 έλαια, άρα συνολικά (37*140) = 5180 έλαια.
Όμως όλες οι αποστολές δίνουν 2788 έλαια και οι ημερήσιες (όταν ολοκληρωθούν) θα δώσουν 875 έλαια.
Άρα λείπουν 1517 έλαια σε κάποιον μέχρι το τέλος για να ολοκληρώσει και να πάρει και τα 3 βραβεία (εννοείται χωρίς να διεκδικήσει κανένα ημερήσιο δώρο).
Όσοι λοιπόν ισχυρίζονται ότι το έχουν ήδη πετύχει (χωρίς διαμάντια) πρεπε να υπήρξαν πολύ τυχεροί, ώστε να μάζευαν πάρα πολλά ελαία την ήμερα και να πέτυχαν πολλές φορές στην εξαργύρωση να τους έδινε δώρο 140 η 200 έλαια...
Συγχαρητήρια λοιπόν!!!!
Όλοι οι υπόλοιποι που δεν ήμασταν τόσο τυχεροί στην εξαργύρωση και ξοδεύαμε και έλαια για ημερησία βραβεία όπως ο φάρος, το πηγάδι των ευχών κλπ. δεν νομίζω ότι θα καταφέρουμε να πάρουμε το τρίτο βραβείο....
 

DeletedUser1058

Guest
Καλησπέρα συμπαίκτες!!!! Μήπως γνωρίζει κανείς για το "Daily Prize " της 21ης ημέρας (Κυριακή του Πάσχα);;;;
Τί θέλει να πει ο ποιητής με το: Day 21 - Beta ????
Μήπως μας κάνουν δώρο <<ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΩΡΟ>> να μας φύγει η κάψα χεχεχε!!!!
Strumful-Glumet-e-pacalit.jpg
 
Κορυφή