• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Η Λατρεία του Φοίνικα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser777

Guest
Αν το πηγάδι ήταν το δώρο την πρώτη μέρα του εβεντ, όλοι θα έβγαιναν στους δρόμους με πανό να διαδηλώσουν την δυσαρέσκεια τους και θα απειλούσαν με αποχωρήσεις απο το παιχνίδι γιατί την πρώτη μέρα δεν προλαβαίνει κανείς να μαζέψει πολλά αιθέρια έλαια...
Τώρα που καθυστερεί λίγο να εμφανιστεί το πηγάδι, όλοι παραπονιούνται ενώ θα έπρεπε να το βλέπουν σαν ευκαιρεία να μαζέψουν λίγα παραπάνω έλαια εφόσον το θέλουν τόσο πολύ.
 

DeletedUser710

Guest
Αν το πηγάδι ήταν το δώρο την πρώτη μέρα του εβεντ, όλοι θα έβγαιναν στους δρόμους με πανό να διαδηλώσουν την δυσαρέσκεια τους και θα απειλούσαν με αποχωρήσεις απο το παιχνίδι γιατί την πρώτη μέρα δεν προλαβαίνει κανείς να μαζέψει πολλά αιθέρια έλαια...
Τώρα που καθυστερεί λίγο να εμφανιστεί το πηγάδι, όλοι παραπονιούνται ενώ θα έπρεπε να το βλέπουν σαν ευκαιρεία να μαζέψουν λίγα παραπάνω έλαια εφόσον το θέλουν τόσο πολύ.

Τώρα...από που κι ωσπού τα 2 άτομα που αναρωτήθηκαν γραπτά γιατί δεν εμφανίστηκε το Πηγάδι των ευχών είναι "όλοι" οι χρήστες του φόρουμ...θα αφήσω να λύσει το μυστήριο ο Community Manager. Και στην τελική αν τα νεύρα σας δεν σας επιτρέπουν να διαχειριστείτε τα μέλη ενός φόρουμ (καλά, κακά, γκρινιάρικα, εριστικά κ.ο.κ) και πρήζονται τα συκώτια σας, αποχωρήστε. Αλλιώς ζητήστε μερικές συμβουλές ή μαθήματα από απλούς χρήστες όπως ας πουμε ο @SOKRATIS72 διότι η δική του απάντηση είναι έτη φωτός πιο πρέπουσα από την δική σας παρέμβαση.
 

DeletedUser1411

Guest
Διάβασα 2-3 φορές το δικό μου μήνυμα, για να είμαι απολύτως βέβαιη γι' αυτό που θα πω:
Δεν ήταν ούτε εριστικό το ύφος μου, ούτε είχε διαμαρτυρία τέτοια που να αιτιολογεί το σχόλιο του Coose.
Ήταν απλή απορία, πρώτον για να επιβεβαιώσω ότι δεν αντιλαμβάνομαι λάθος αυτά που βλέπω (πχ μήπως κοιτάζω σε λάθος σελίδα σχετικά με την πορεία του event), και δεύτερον για να μάθω το περί ΒΕΤΑ έκδοσης, διότι πραγματικά δεν γνωρίζω.
Και πανό δεν κράτησα ούτε σε διαδηλώσεις, η φωνή μου είναι αρκετή. Ούτε απειλώ, απλά πράττω χωρίς να διατυμπανίζω.

Να είστε καλά και καλή συνέχεια.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Αν το πηγάδι ήταν το δώρο την πρώτη μέρα του εβεντ, όλοι θα έβγαιναν στους δρόμους με πανό να διαδηλώσουν την δυσαρέσκεια τους και θα απειλούσαν με αποχωρήσεις απο το παιχνίδι γιατί την πρώτη μέρα δεν προλαβαίνει κανείς να μαζέψει πολλά αιθέρια έλαια...
Τώρα που καθυστερεί λίγο να εμφανιστεί το πηγάδι, όλοι παραπονιούνται ενώ θα έπρεπε να το βλέπουν σαν ευκαιρεία να μαζέψουν λίγα παραπάνω έλαια εφόσον το θέλουν τόσο πολύ.

Όντως η απάντηση σας σε μια καλοπροαίρετη, απλή αναφορά και μια ευχή, είναι κάπως υπερβολική.
Το επιχείρημα σας όμως, ότι έτσι θα δοθεί η δυνατότητα σε περισσότερους παίκτες, να το διεκδικήσουν, είναι καλοδεχούμενο και με χαρά αποδεκτό. Ας μην επεκτείνουμε λοιπόν άλλο το θέμα, δεν αξίζει τον κόπο....
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Δεν ξερω αν πρεπει να γελασω η να κλαψω!
1. Ο CoMa τοποθετηθηκε απο την αρχη. Διαβαστε το 1ο μνμ του θεματος.
2. Beta εκδοση, τι σημαινει: " Με απλα λογια, και χωρις ακριβη ορισμο, ειναι μια εκδοση του παιχνιδιου η οποια κυκλοφορει πριν απο την τελικη, χωρις να ειναι τελιοποιημενο το παιχνιδι, ωστε να το παιξουν gamers και να εντοπισουν buggs, κανοντας πιο ευκολο για την εταιρια που το αναπτυσει να το κυκλοφορισει σε μια πιο καλη μορφη!" Σιγουρα γινονται και αλλα αλλα αυτη ειναι μια εικονα
Οποτε ειναι φυσιολογικο να υπάρχουν αλλαγες, τοσο σε αποστολες, οσο και σε ποσοτητες, σε Δωρα με ημερομηνια τοποθετησης
Με λιγα λογια στα παντα με την επισημη εκδοχη.
3. @Goose λατρεψα το μνμ σου :)
4. οσο για το πηγαδι των Ευχων βγηκε στην ωρα του στην Beta εκδοση! :D
Υπομονη παιδια, αν δεν βγει και αυριο θα βγει καποια στιγμη, καντε μια ευχη! Don't worry be happy! Να χαμογελατε, ειναι μεταδοτικο
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
καλησπέρα σε ολους..θελω να κανω μια ερωτηση.αυριο εχει σαν ημερησιο επαθλο στο ιβεντ το πηγάδι των ευχών.γνωριζουμε αν θα λειτουργει αθροιστικα?
Δεν καταλαβα τι εννοεις με το αθροιστικα. Μετα απο καποιες ωρες θα σου βγαζει το δωρακι και απλα θα το συλλεγεις.
 

DeletedUser748

Guest
Δεν κατάλαβα τι εννοεις με το αθροιστικα. Μετα απο καποιες ωρες θα σου βγαζει το δωρακι και απλα θα το συλλεγεις.
το μόνο που μπορώ να σκεφτώ με το αθροιστικά είναι οτι αν βάλει 2 θα λειτουργούν μαζί αλλα αυτο έχει λογική μόνο σε αυτά που βοηθάνε/ενισχύουν το στρατό σε αυτή τη περίπτωση όμως απλά το κάθε κτήριο θα μαζεύει τα δικά του βραβεία. Το 2ο σενάριο που σκέφτηκα είναι αν είναι μέρος του σετ κτηρίων αλλά αυτό φαίνεται εύκολα στην εικονίτσα με τα στοιχεία του κάθε κτηρίου
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Καλημερα! Επειδη εγιναν πολλες ευχες για το Πηγαδι, εισακουστηκαν και θα ξαναβγει! Ελπιζω να μην ειναι Πρωταπριλιατικο ψεμα μου!!! ;)
Αντε να δουμε στις 05/04 τι δωρακι θα εχει;
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
το μόνο που μπορώ να σκεφτώ με το αθροιστικά είναι οτι αν βάλει 2 θα λειτουργούν μαζί αλλα αυτο έχει λογική μόνο σε αυτά που βοηθάνε/ενισχύουν το στρατό σε αυτή τη περίπτωση όμως απλά το κάθε κτήριο θα μαζεύει τα δικά του βραβεία. Το 2ο σενάριο που σκέφτηκα είναι αν είναι μέρος του σετ κτηρίων αλλά αυτό φαίνεται εύκολα στην εικονίτσα με τα στοιχεία του κάθε κτηρίου
Φυσιολογικα οσα περισσοτερα πηγαδια τοσα περισσοτερα Δωρα, μπορει καθε πηγαδι να βγαζει διαφορετικα Δωρα η και να τυχουν τα ιδια Δωρα. Καθε 12 ωρες και 1 Δωρο αν δεν κανω λαθος. Δλδ σε 100 μερες 200 Δωρακια απο το καθε πηγαδι το μεγιστο. Δεν εχει το εικονιδιο που ειπες αλλα ουτε εγινε καποιο θεμα σαν σετ κτηριων μια που μιλαει για 5 συνολικα και αυτα τα 2 εξτρα ηδη βγηκαν, εμφανισιακα τα ξερουμε και ο Φαρος ξαναβγαινει
 

DeletedUser32

Guest
Καλημερα,,,,εχω σπασει 7 μεγαλα και μονο ευχη μου εδωσε χωρις το πηγαδι,,ποσα πρεπει να σπασουμε για να το δωσει;μας δουλευεται μου φαινετε!!!
 

DeletedUser1411

Guest
Δεν ξερω αν πρεπει να γελασω η να κλαψω!
1. Ο CoMa τοποθετηθηκε απο την αρχη. Διαβαστε το 1ο μνμ του θεματος.
2. Beta εκδοση, τι σημαινει: " Με απλα λογια, και χωρις ακριβη ορισμο, ειναι μια εκδοση του παιχνιδιου η οποια κυκλοφορει πριν απο την τελικη, χωρις να ειναι τελιοποιημενο το παιχνιδι, ωστε να το παιξουν gamers και να εντοπισουν buggs, κανοντας πιο ευκολο για την εταιρια που το αναπτυσει να το κυκλοφορισει σε μια πιο καλη μορφη!" Σιγουρα γινονται και αλλα αλλα αυτη ειναι μια εικονα
Οποτε ειναι φυσιολογικο να υπάρχουν αλλαγες, τοσο σε αποστολες, οσο και σε ποσοτητες, σε Δωρα με ημερομηνια τοποθετησης
Με λιγα λογια στα παντα με την επισημη εκδοχη.
3. @Goose λατρεψα το μνμ σου :)
4. οσο για το πηγαδι των Ευχων βγηκε στην ωρα του στην Beta εκδοση! :D
Υπομονη παιδια, αν δεν βγει και αυριο θα βγει καποια στιγμη, καντε μια ευχη! Don't worry be happy! Να χαμογελατε, ειναι μεταδοτικο

Ευχαριστώ πολύ! Πρέπει να πω, ότι δεν εδωσα την σημασια που έπρεπε σχετικά με το "ΒΕΤΑ", γιατί τώρα που διάβαζα το μήνυμα σου, θυμηθηκα οτι καπου εδώ στο φόρουμ διάβασα σχετικα. Ευθύνομαι! Θα είμαι πιο προσεχτική. (μπορώ να εξηγήσω τον εκνευρισμό των διαχειριστών, λοιπόν, ως ένα σημείο).

Κι όσο για το πηγάδι, το πήρα με το πρώτο σπάσιμο. Κι άλλα παιδιά από την ομάδα μου, επίσης.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Κέρδισα ένα πηγάδι αλλά χρειάστηκα τουλάχιστον 10 προσπάθειες. Ευτυχώς μου έδωσε 3-4 φορές έλαια και είχα επιπλέον προσπάθειες. Βεβαίως ήταν ένα ρίσκο που το πήρα συνειδητά μιας και όταν μπαίνει ο παράγοντας "Τύχη" στην εξίσωση δεν μπορείς να υπολογίσεις πότε θα το πετύχεις.
Αν κάποιος έχει βάλει σκοπό να πάρει το σέτ κτιρίων και το πηγάδι, αν δεν του έκατσε με τις πρώτες προσπάθειες καλύτερα να ξανά υπολογίσει τα έλαια που διαθέτει για να τα χρησιμοποιήσει στους διπλούς πόντους.
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το σέτ και ήθελα να δώ την λειτουργία του πηγαδιού.
 

DeletedUser1199

Guest
Καλημερα,,,,εχω σπασει 7 μεγαλα και μονο ευχη μου εδωσε χωρις το πηγαδι,,ποσα πρεπει να σπασουμε για να το δωσει;μας δουλευεται μου φαινετε!!!

Νομιζω ολοι ξερουμε οτι, το αν θα παρουμε ενα δωρο ή οχι, στηριζεται στον παραγοντα τυχη.
Εγω χτες αργα ανοιξα 6 φορες τα 140αρια και δεν πηρα τιποτα. Σημερα ανοιξα αλλο ενα και το πηρα.
Σας πληροφορω δε οτι,συμπαικτης μου ειχε μονο 100 ελαια ,ανοιξε δυο μικρα αυγα ( 50αρια) και τη δευτερη φορα του το εδωσε.
 

DeletedUser1457

Guest
Εγω πηγαδι δεν πηρα με τις 4 προσπαθειες που εκανα ,οποτε θα κρατησω τα υπολοιπα που εχω για το Χ2 .
Για μενα ενα κτηριο απ τα μεγαλα δωρα ,που δινει πολιτισμο και πληθυσμο ειναι ισως πιο χρησιμο.
Σε οσους το πηραν ,καλοριζικο και καλα κερδη .:)
 

asterix8814

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπέρα,δύο προσπάθειες έκανα και μου το έδωσε και τις δύο....
Και μία ερώτηση: το σετ κτιρίων,τι ακριβώς κάνει?
 

DeletedUser748

Guest
Καλησπέρα,δύο προσπάθειες έκανα και μου το έδωσε και τις δύο....
Και μία ερώτηση: το σετ κτιρίων,τι ακριβώς κάνει?
καλησπερα! καταρχην μπραβο για τη τυχη σου γιατι εγω το πηρα με την 6η και τελευταια προσπαθεια. Οσο για τα σετ κτηρια τωρα. Σε αυτο το ιβεντ υπαρχουν 5 κτηρια που μπορουν να ενωθουν. Τα 3 είναι ολα τα μεγαλα βραβεια και τα αλλα 2 είναι καποια απο τα κτήρια που δίνονται σαν καθημερινη ανταμοιβη. Αυτα τα κτηρια απο μονα τους δινουν κατι σε πολιτισμο/πληθυσμο/λεφτα/εργαλεια και συνηθως χρειαζονται συνδεση με δρομο. Αν όμως τα βαλεις διπλα διπλα αρκει μονο ενα να αγγιζει δρομο και τα υπολοιπα απλα να είναι ενωμενα μεταξυ τους και μολις ενωθουν το καθενα σου προσφέρει κάτι εξτρα.
 

DeletedUser875

Guest
Θελω να αναφερω αν και δεν με συμφερει
αποστολη 75 ξωδεψε 20 ΠΓ
εβαλα 5 σε θαυμα μου και πιστωθηκαν 10 ΠΓ. στην μπαρα της αποστολης
Μάλλον ήταν η ανταμοιβή σου για βοήθεια σε κάποιον συμπαίκτη για αναβάθμιση αρχαίου θαύματος στην πόλη του!!!! Πάντα τέτοια!!!!
 

DeletedUser1058

Guest
Καλημέρα φίλοι!!! Τί μπορώ να κάνω τώρα που τελείωσα τις αποστολές και δεν έφτασα στο τρίτο μεγάλο δώρο;;; Ας μου απαντήσει παρακαλώ όποιος γνωρίζει σχετικά..... Ευχαριστώ!!!
 

Sunshine66

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλημέρα φίλοι!!! Τί μπορώ να κάνω τώρα που τελείωσα τις αποστολές και δεν έφτασα στο τρίτο μεγάλο δώρο;;; Ας μου απαντήσει παρακαλώ όποιος γνωρίζει σχετικά..... Ευχαριστώ!!!
Ἀναλόγως πόσα ἔλαια σοῦ ἔχουν μείνει. Θά πρέπει νά περιμένεις τίς μέρες πού θά βάλει διπλά φτερά καί νά μήν πάρεις κάτι ἄλλο, νά ἀνοίγεις δηλαδή 140αρια αὐγά νά πάρεις εἰς διπλοῦν τά φτερά. Σήμερα ὑποτίθεται ὅτι θά ἦταν διπλά τά φτερά ἀλλά σέ μένα δέν δείχνει διπλά φτερά, δέν ξέρω γιατί.
 
Κορυφή