• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 0.30

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Εγώ έχω ένα netbook μικρό σε δυνατότητες , με την επιτάχυνση υλικού δεν μπορώ ούτε τα βασικά να κάνω στο παιχνίδι , όσο για τις μάχες είναι μία πονεμένη ιστορία την οποία θα γράψω σε βιβλίο :D:D:D...


τελικα αυτη η επιταχυνση υλικου εχει φτιαχθει για να βοηθησει ολα τα "παλια" ή περιορισμενων δυνατοτητων μηχανηματων να τρεχουν καλυτερα τα παιχνιδι, αλλα μονο για αυτα δεν λειτουργει :D:D:D:D:D:D:D
 

DeletedUser3

Guest
Σε παλιά netbook και υπολογιστές, παρακαλούμε βάλτε την ποιότητα γραφικών και για την πόλη και για τις μάχες στο χαμηλό.

Κάποια πράγματα είναι αυτονόητα...
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Σε παλιά netbook και υπολογιστές, παρακαλούμε βάλτε την ποιότητα γραφικών και για την πόλη και για τις μάχες στο χαμηλό.

Κάποια πράγματα είναι αυτονόητα...


Θα το ξανα πω για ακομα μια φορα οτι:

1) Εχω βαλει στο χαμηλο τις ρυθμησεις και εχω ενεργοποιησει την επιταχυνση αλλα παει χειροτερα.
2)Εχω βαλει στο χαμηλο τις ρυθμησεις και εχω απενεργοποιησει την επιταχυνση αλλα παει χειροτερα.
3) Εχω βαλει στο υψηλο τις ρυθμησεις και εχω απενεργοποιησει την επιταχυνση και παει καλα.

Εχω κανει ολα οσα εχει προτεινει η εταιρια και μονο στην 3η επιλογη παει "καλα".

Ολα τα παραπανω ισχυουν για να κανεις τα βασικα στο παιχνιδι και ΟΧΙ για τις μαχες. Εκει ΕΓΩ παιζω μονο με την αυτοματη.

Τα ξανα λεω μονο προς ενημερωση
 

DeletedUser175

Guest
Μακάρι να είχε και χαμηλότερα του χαμηλού... NeoRomeo είναι αυτονόητο ότι το έχω στο χαμηλό.
 

DeletedUser3

Guest
Όταν αλλάζετε τις ρυθμίσεις, καλό είναι να κάνετε εκκαθάριση της cache πάντως και να το παρατηρήσετε για 1-2 μέρες το πώς πάει... Είναι πολύ περίεργο το να είναι στο υψηλό η ποιότητα γραφικών πόλης (που είναι και το πιο απαιτητικό χαρακτηριστικό) και να μην υπάρχει πρόβλημα.
 

DeletedUser3

Guest
Κάτι σημαντικό:

Η προβλεπόμενη συμπεριφορά όταν δεν υπάρχουν διαθέσιμοι χτίστες, σε κάθε περίπτωση είναι η εμφάνιση της επιλογής "Προσθήκη Χτίστη". Ναι, ίσως να είναι πιο σωστό να εμφανίζεται η Έρευνα όταν δεν έχει γίνει η Έρευνα, αλλά η Ομάδα Ανάπτυξης έχει διαφορετική άποψη...
 

DeletedUser134

Guest
Phantom μίλησα για τις δικές μου εντυπώσεις και τίποτα άλλο...μην αρπάζεσαι με κάθε ποστ που κάνει ο καθένας κάτω από το δικό σου...το κάνεις συχνά τελευταία...όλα τα παιδιά που γράφουν στο φόρουμ το κάνουν είτε για να βοηθήσουν είτε για να συμετέχουν στην συζήτηση για ένα καλύτερο παιχνίδι και ένα καλύτερο φόρουμ...

Δεν ξέρω τι έχεις αλλά τους έχεις πιάσει όλους από τα μούτρα κάθε φορά που σου απαντάνε...και ξανά στο θέμα μας...

Μετά από συζήτηση με άτομα της συμμαχίας μου και από προσωπική εμπειρία έχουν κολλήσει αρκετές αποστολές... οπότε είναι γενικό...
Σε μια αποστολή μου ζητάει να ολοκληρώσω την αναβάθμιση ενός οπλοστασίου και ένα εργοστάσιο μαγικής σκόνης...τα έκανα και τα 2 αλλά κανένα από αυτά δεν ολοκληρώθηκε στην αποστολή...αν γίνεται να το προωθήσετε στην εταιρεία...
 

DeletedUser118

Guest
Ευχαριστούμε για τις αναφορές που κάνετε για τις αποστολές και τα προβλήματα του παιχνιδιού.

Θα ενημερώσουμε την εταιρεία για τα προβλήματα αυτά.
 

DeletedUser30

Guest
Phantom μίλησα για τις δικές μου εντυπώσεις και τίποτα άλλο...μην αρπάζεσαι με κάθε ποστ που κάνει ο καθένας κάτω από το δικό σου...το κάνεις συχνά τελευταία...όλα τα παιδιά που γράφουν στο φόρουμ το κάνουν είτε για να βοηθήσουν είτε για να συμετέχουν στην συζήτηση για ένα καλύτερο παιχνίδι και ένα καλύτερο φόρουμ...

Δεν ξέρω τι έχεις αλλά τους έχεις πιάσει όλους από τα μούτρα κάθε φορά που σου απαντάνε...και ξανά στο θέμα μας...


Ειπα οτι δεν θα ξανα ποσταρω αλλα δεν μπορω μην σου απαντησω γιατι δημιουργουνται εντυπωσεις που δεν ισχυουν..

Εαν θεωρεις (τωρα τι εχω γραψει που σε πειραξε δεν μπορω να καταλαβω) οτι σε επιασα απο τα μουτρα
σου ζηταω συγνωμη
τιποτα αλλο δεν θα γραψω δεν εχει νοημα..
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Κάτι σημαντικό:

Η προβλεπόμενη συμπεριφορά όταν δεν υπάρχουν διαθέσιμοι χτίστες, σε κάθε περίπτωση είναι η εμφάνιση της επιλογής "Προσθήκη Χτίστη". Ναι, ίσως να είναι πιο σωστό να εμφανίζεται η Έρευνα όταν δεν έχει γίνει η Έρευνα, αλλά η Ομάδα Ανάπτυξης έχει διαφορετική άποψη...

Αν καταλαβα καλα αυτο θα μεινει ως εχει ?? Δηλαδη ακομα και ΑΝ ΔΕΝ εχει γινει η ερευνα θα εμφανιζεται "Προσθήκη Χτίστη" ??
 

DeletedUser3

Guest
Σήμερα υλοποιήθηκε μια ενημέρωση η οποία διορθώνει ορισμένα από τα πιο σοβαρά και εκνευριστικά (όντως) προβλήματα που προέκυψαν από την 0.30.

Ευχαριστούμε για τη ροή πληροφοριών η οποία ήταν άψογη (παρά τη δικαιολογημένη γκρίνια). Τα υπόλοιπα θα διορθωθούν με την ερχόμενη αναβάθμιση, την επόμενη εβδομάδα.
 

DeletedUser232

Guest
Αυτο το προβλημα θα λυθει σε επομενη εκδοση εφοσον δεν διορθωθηκε τωρα.Δεν νομιζω να μας το αφησουν ετσι για παντα :p
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Αυτο το προβλημα θα λυθει σε επομενη εκδοση εφοσον δεν διορθωθηκε τωρα.Δεν νομιζω να μας το αφησουν ετσι για παντα :p

απλα ενημερωνω για να το μεταφερετε μιας και δεν ξερω τι επρεπε να εχει διωρθωθει με την επιμερους αναβαθμηση που μπηκε σημερα

Ουτε οι αναφορες εφτιαξαν. Ακομα εμφανιζονται οπως πριν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30

Guest
Ξεκαθαριζω οτι δεν εχω τιποτα και με κανεναν αλλα δεν μου αρεσε καθολου η τελευταια αντιμετωπιση και ιδιαιτερα 2 ποστ απο την διαχειριση και στα 2 ειπατε οτι γκρινιαζω ας δουμε λοιπον με επειχηρηματα γιατι αραγε..

1.Αποστολες

http://prntscr.com/9bpdde

Για αυτην την αποστολη επιμενω οτι ειναι μεγα λαθος που την καναν ετσι
2 προηγμενα εργαλεια και 200.000 χρυσο για να παρεις 13.000 προμηθειες, fail ..
Κανεις δεν την κανει δεν αξιζει τον κοπο και ειναι δυσαναλογη η αμοιβη της..

http://prntscr.com/9bphkp

Εδω θελεις 8 εργαστηρια 15 επιπεδο για να παρεις 100.000 χρυσο
+ 15 ατομα απο την συντροφια σου σε ενεργειες(μονο το Σαββ/Κυριακο γινεται αυτο)-(ειχα και 2,3 γειτονες που καναν ενεργειες πανε και αυτοι, εξαφανιστηκαν, θα αναφερθω σε αυτο παρακατω) για να παρεις αλλες 100.000
Αμα εχεις πολυ ελευθερο χρονο και καθεσε ολη μερα ον μπορεις να μαζεψεις 300.000 χρυσο απο αυτην την αποστολη την εβδομαδα 2.000.000+ οσο στοιχιζει η εξερευνση 2 επαρχιων δηλαδη
Και εδω βλεπουμε οτι δεν ειναι δικαια η ανταμοιβη..

http://prntscr.com/9bpkkf

Εχω 4 εργοστασια στο επιπεδο 15 με μπονους 337% και δεν την τελιωνω την αποστολη ουτε με 9ωρο μαζευω 3480..
Το ιδιο ισχυει και για καθε αλλη αποστολη που εχει να κανει με 3 ενισχυμενα εργοστασια γιατι ουτε παραπανω μπορεις να κανεις λογο χωρου και αναπτυξης ουτε μετα το 9ωρο να βαλεις 3ωρο η μονη περιπτωση να την τελιωνεις αυτην την αποστολη καθημερινα ειναι να βαζεις συνεχεια 3 ωρα(ελαχιστοι εχουν τοσο απλετο χρονο για παιχνιδι) και στο τελος να παρεις τι για ανταμοιβη;
15.000 χρυσο και 4.500 προμηθειες που ειναι σπορια για ολη αυτη την διαδικασια, αλλο μεγα fail.

http://prntscr.com/9bpn5i

Εδω δεν μιλαμε για fail αλλα για αστειο κανεις μα κανεις δεν ασχολειται με αυτες τις 3 αποστολες..

http://prntscr.com/9bpo1v

Μπαινωντας στην εποχη 3+4 και μετα 2 μοναδες ειναι χρησιμες κερβεροςΙΙ και ιεραςΙΙ
Θες λοιπον 24 ωρες για να τελιωσεις την αποστολη αυτη, γιατι υπαρχει;
Ασε που για να κανεις αυτην την αποστολη πρεπει να παρακαψεις ολες τις υπολοιπες..

Οι υπολοιπες αποστολες ειναι υποφερτες αλλα με πολυ μικρες αμοιβες με εξαιρεση 2,3 που ειναι καλες..

Σχολιο για τις αποστολες:

Χρειαζεται να σκεφτει η εταιρια καλυτερα και ολοι μας δηλαδη, ωστε να γινουν οι αποστολες ενδιαφερουσες και κυριως εποικοδομητικες για τους παιχτες, καταλαβαινω την εκμεταλευση που υπηρχε απο ορισμενους παιχτες στις αποστολες αλλα η εταιρια πηγε απο το ασπρο στο μαυρο, υπαρχει και το γκρι παιδες..

2.Αναβαθμισεις και bugs

Δεν χρειαζεται να τα ξανα αναφερω εδω ειναι ολα γνωστα απλα να κανω ενα σχολιο.
Παιχνιδι ειναι και σε ολα τα παιχνιδια δημιουργουνται αυτα, και ειναι και κατανοητο και εχετε την κατανοηση μου σε αυτο αλλα δεν μου αρεσε που το θεωρησατε γκρινια τα οποια παραπονα..
Ελατε λιγο στην δικια μου την θεση που ειμαι παιχτης με διαμαντια και θα με καταλαβετε.
Δεν θα πω κατι αλλο ελπιζω στις επομενες αναβαθμισεις να υπαρχουν λιγοτερα προβληματα..

3.Χαρτης και ανενεργοι (συστημα ανακατανομης)

Ενδεικτικα βαζω 3 διαφορετικα κομματια του δικου μου χαρτη

http://prntscr.com/9bpu05
http://prntscr.com/9bpued
http://prntscr.com/9bpup3

Νεκρα φυση.. Τι αποστολη να τελιωσω τι βοηθεια να παρω απο τα αρχαια θαυματα
τι τι τι που θα ελεγε και ο τραγουδιστης αλκαιος..
Αυτο πρεπει να αλλαξει οπωσδηποτε παιδες δεν ξερω ακριβως πως αλλα (στις φυλετικες πχ ο ανενεργος γινεται βαρβαρο και εχεις καποια οφελη) δεν μπορει μεχρι την επομενη ανακατανομη να τελιωνω τον χαρτη σε 3 λεπτα..

4.Διαχειριση παιχνιδιου και Φορουμ

Συνεχιζω να θεωρω οτι κανετε καλη δουλεια και παραβλεπω την τελευταια αντιμετωπιση απο τον φιλο Lighting που κατανοω και συμμεριζομαι αλλα οπως εχω ξανα γραψει αυτες οι θεσεις χρειαζονται και σιδερενιο στομαχι, δεν ειναι εξουσιαστικου χαρακτηρα και προβολης προσωπικης αποψης οταν απευθηνεσε σε παιχτη-πελατη του παιχνιδιου.Δεν εβρισα κανενα δεν προσβαλλα κανεναν και ετσι δεν εχω κατανοησει ακομα πως και κυριως γιατι αποκαλεσες γκρινιαρη εναν απο τους ελαχιστους παιχτες και Φορουμιτες που και παμπολες ιδδες εχει δωσει και η ενασχοληση του με το Φορουμ ειναι καθημερινη..
Τελοσπαντων για το καλο του Φορουμ και της ομαλης λειτουργειας το παραβλεπω αλλα θα σε παρακαλουσα να εισαι περισσοτερο επιεικεις εκει που χρειαζεται..
Του τα καισαρα στον καισαρα και του τα Θεο στο Θεο.

5.Γενικο σχολιο και απολογια του ποστ αυτου

Το να ανηκεις σε μια κοινοτητα ειναι ωραιο πραγμα οταν δε το συνδυαζεις με διασκεδαση οπως την περιπτωση μας ειναι ακομα πιο καλο, ομως το Φορουμ μας ειναι προς το παρων <λιγο> ..
3,4 νοματεοι σε καθημερινη βαση απο την μια και απο την αλλη 3,4 διαχειριστες και μονο στους διαγωνισμους να καταφερνεις να δεις πανω απο 5 ατομα συγχρονως ον λαιν και αυτα συνηθως διαφωνουν μεταξυ τους ή κανει ο ενας τον δικηγορο του αλλου κτλ..
Σιγουρα κατι πρεπει να σκεφτουμε για αυτο και να αλλαξει συντομα.
Οσο για το παιχνιδι εινα ενα ωραιο παιχνιδι το ξεκινησα με πολυ ενθουσιασμο αλλα δεν μπορω να παραβλεψω η να μην πω οτι σε καποια σημεια γινεται εκνευριστικο με ολες αυτες τις αλλαγες τα κολληματα το κοστολογιο του αναλογα με τις εποχες κτλ..
Συνεχιζω να πιστευω οτι θα μας δωσει ακομα πολλα και γινεται αξιολογη προσπαθεια να διορθωνονται μερα με την ημερα τα κακως κειμενα..

Απολογουμαι για το γραμμα αυτο, συγνωμη εαν σας κουρασα (δεν ειναι υποχρεωτικη η αναγνωση του) ευχομαι καλη συνεχεια σε ολους

Καλα Χριστουγεννα
και υγεια και χαρα για ολο τον κοσμο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser118

Guest
Η εταιρεία πρότεινε "γκρι" όπως λέτε και δεν άρεσε σε κανέναν. Πρότεινε αρχικά να υπάρξει όριο στην εκτέλεση και την παράληψη των αποστολών αυτών με ημερήσια ανανέωση. Όμως κανείς δεν πρότεινε κάτι μέσα σε αυτό το πλαίσιο. Μην μας πείτε ότι το όριο ήταν μία αποστολή που ήταν εντελώς λάθος και μικρό. Δεν υπήρξε καν πρόταση για αύξηση του ορίου. Το μόνο που ειπώθηκε ήταν να μην υπάρχει όριο, να μείνουν οι αποστολές όπως είναι. Άρα να συνεχίσει να υπάρχει πρόβλημα.

Η εταιρεία ζήτησε και έδωσε και την γραμμή, προτάσεις βασισμένες στην λογική των ημερήσιων στόχων ή αποστολών που θα μπορεί ο παίκτης να τις εκτελεί μία φορά την ημέρα. Γιατί δεν υπάρχουν προτάσεις πάνω σε αυτό; Άρα μάλλον δεν αρέσει σε κάποιους το ότι θα σταματήσουν ίσως οι επαναλαμβανόμενες αποστολές και θα υπάρξει κάτι άλλο πιο δίκαιο στην θέση τους.

Αναφέρεστε σε κατανόηση την στιγμή που εσείς ο ίδιος μας απαγορεύσατε να σας πούμε ότι θα διορθωθεί κάποιο σφάλμα στην επόμενη αναβάθμιση. Κατανόηση είναι να καταλάβετε ότι όσο εύκολο και να μοιάζει μπορεί η διόρθωση ενός σφάλματος να γεννήσει 100, μπορεί πάλι και όχι. Γίνεται προσπάθεια από την ομάδα ανάπτυξης για τις διορθώσεις και σε κάθε αναβάθμιση γίνονται αρκετές.

Στο θέμα του χάρτη έχουμε αναφερθεί ενδελεχώς και έχουμε εξηγήσει τα προβλήματα και τα εμπόδια που υπάρχουν. Έως ότου βρεθεί μία καλή λύση δεν μπορεί να γίνει κάτι.

Ο παίκτης πελάτης του παιχνιδιού, πρέπει να γνωρίζει ότι με την αγορά οποιουδήποτε προνομιακού στοιχείου δεν αγοράζει και την ίδια την ΟΔ ούτε και τα καλά της λόγια. Κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε κι εσείς ο ίδιος παραδεχθήκατε ότι μάλλον έχουμε όλοι μας πτυχίο ψυχολογίας για να αντέχουμε όσα συμβαίνουν. Να σας αναφέρω ότι βρίσκομαι σε ομάδες διαχείρισης σχεδόν μία δεκαετία και ξέρω πολύ καλά τα όρια, τα προνόμια και τις υποχρεώσεις μου. Υπήρξε ένα άσχημο κλίμα χωρίς τελειωμό (όχι μόνο από εσάς, αλλά γενικότερα, και το σχόλιο περί γκρίνιας που τόσο σας έχει κοστίσει αναφερόταν γενικά και όχι ειδικά σε εσάς) παρόλο που τοποθετούμασταν και αναφέραμε θέσεις της ίδιας της εταιρείας. Εσείς προσωπικά σχολιάσατε και επιτεθήκατε στον ίδιο τον CoMa του παιχνιδιού αναφερόμενος ότι υποστηρίζει πράγματα τα οποία και ο ίδιος ξέρει ότι είναι λάθος και ότι δεν τα πιστεύει, ότι το κάνει μόνο και μόνο επειδή πρέπει. Είμαστε άνθρωποι και έχουμε τις απόψεις μας, καταλαβαίνουμε την θέση που κατέχουμε και συμπεριφερόμαστε ανάλογα, και για αυτό και πάντα λέμε ότι πιστεύουμε.

Και θα πρέπει να καταλάβετε (αν και θα έπρεπε να το γνωρίζεται εφόσον όπως αναφέρετε έχετε υπάρξει μέλος ΟΔ) ότι δεν υπάρχει επιείκεια σε κανέναν και δεν υπάρχει διαφορετική αντιμετώπιση απέναντι σε κανέναν. Όλοι οι παίκτες είναι ίδιοι και αντιμετωπίζονται το ίδιο.


Καλές γιορτές και σε εσάς με υγεία και χαρά.
 

DeletedUser16

Guest
Σήμερα υλοποιήθηκε μια ενημέρωση η οποία διορθώνει ορισμένα από τα πιο σοβαρά και εκνευριστικά (όντως) προβλήματα που προέκυψαν από την 0.30.

Ευχαριστούμε για τη ροή πληροφοριών η οποία ήταν άψογη (παρά τη δικαιολογημένη γκρίνια). Τα υπόλοιπα θα διορθωθούν με την ερχόμενη αναβάθμιση, την επόμενη εβδομάδα.


Υπάρχει λιστα με τις διορθώσεις που έγιναν?? Θα ηταν καλο νομιζω να ξεραμε ποια προβληματα διόρθωσε η εταιρεια, ωστε να παρατητήσουμε αν τυχον υπάρχουν ακομα ή αν εμφανίζονται με αλλη μορφη...

ευχαριστω,
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Η εταιρεία ζήτησε και έδωσε και την γραμμή, προτάσεις βασισμένες στην λογική των ημερήσιων στόχων ή αποστολών που θα μπορεί ο παίκτης να τις εκτελεί μία φορά την ημέρα. Γιατί δεν υπάρχουν προτάσεις πάνω σε αυτό; Άρα μάλλον δεν αρέσει σε κάποιους το ότι θα σταματήσουν ίσως οι επαναλαμβανόμενες αποστολές και θα υπάρξει κάτι άλλο πιο δίκαιο στην θέση τους.

Χωρις να ειμαι σιγουρος αλλα εχω την εντυπωση οτι πανω σε αυτη την ιδεα ειχα αναφερθει εγω, στο να υπαρχουν ημερισιες αποστολες αλλα στο πως θα λειτουργουν δεν μπορουμε εμεις να το καθορισουμε ουτε λογικα σαν ιδεα εφ' οσον τις δυνατοτητες τις ξερεις η Ομαδα Αναπτυξης του παιχνιδιου καθως και το οτι θα πρεπει να κινουνται σε πλαισια αναλογως της εποχης και ισως και αναπτηξης του παικτη.
Παντως αν προχωρουσε η εταιρια σε μια τετοια αλλαγη αλλα με τις αναλογες αμοιβες εχω την εντιπωση οτι θα γινοταν δεκτη.
Πιθανως αν προχωρουσε και σε μια "διαβουλεψη" πανω σε συγκεκριμενες "εφαρμοσιμες ιδεες" πριν κανει τις αλλαγες να ηταν το ιδανικο.
 
Κορυφή