• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Halloween Event 2017

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
31: - Επίλυση 23 συναντήσεων
32: - Απόκτησε 29 τεχνουργήματα

Πόσο στρατό η αγαθά θα καταφέρει να συγκεντρώσει κάποιος που δεν είναι σε μεγάλο επίπεδο για να καταφέρει να βγάλει και τις 2 αυτές αποστολές μέσα σε 10 ημέρες? ( σε 10 ημέρες με την προυπόθεση οτι γνωρίζει την σειρά των αποστολών)
Γιατί δεν γράφετε καλύτερα οτι τα νέα μέλη είναι αδύνατο να πάρουν το βραβείο?


υπαρχει και η εξαγορα φιλε καθως και τα τουρνουα
 

DeletedUser1168

Guest
υπαρχει και η εξαγορα φιλε καθως και τα τουρνουα

Για την εξαγορά FoTiS χρειάζεται αγαθά όπως έγραψα .Το τουρνουά αρχίζει κάθε 4 μέρες περίπου και πρέπει να είσαι τυχερός πρώτον να πετύχεις αρκετά σεντούκια με την συντεχνία σου δεύτερον να τα λάβεις εντός του event και τρίτον εντός προθεσμίας της αποστολής ούτε πρίν ούτε μετά........ Άρα πιάσ' τ' αυγό και κούρευτο φίλε μου. Μέσα στο δεκαήμερο της προθεσμίας είναι πρακτικά αδύνατο για έναν χαμηλού επιπέδου.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Φιλε καταρχην ξερεις την λιστα με τις αποστολες οποτε μπορεις κατα καποιο τροπο να υπολογισεις ποτε θα τα χρειασθεις.
Δευτερον, μπορεις να αρχισεις απο τωρα ειτε να μαζευεις υλικα ειτε στρατο. Αν υπαρχουν μεγαλυτεροι παικτες στην συμμαχια σου μπορουν να σε βοηθησουν να μαζεψεις παραπανω υλικα με προσφορες (οχι δικαιες). Επιπλεον ολα τα event εχουν κλιμακα στις αποστολες με βαση το επιπεδο που βρησκεσε. Σκεψου π.χ. τι μεγεθος υλικων ή στρατου θελουμε εμεις που εχουμε τελειωσει ολα τα κεφαλαια.

20 'Ερευνα για μια τεχνολογία ή αναβάθμισε ενα κτίριο στο επίπεδο 20 και υψηλότερα

εμεις που τα εχουμε τελειωσει ολα θα πρεπει απο τωρα να αρχισουμε να ανεβαζουμε ενα ασχετο νεο κτιριο για να μπορεσουμε να βγαλουμε αυτη την αποστολη
 
Τελευταία επεξεργασία:

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Μια ερώτηση.
Ποιος είναι ο σκοπός των δύο δώρων μαζί του event? Δηλαδή να προσπαθήσει κανείς να τελειώσει και τις 32 αποστολές για να πάρει τα 2 δώρα, την στιγμή που ειδικά οι τελευταίες είναι πάρα πολύ δύσκολες...Γιατί δηλαδή δεν παίρνει κάποιος το πρώτο δώρο, ολοκληρώνοντας έναν αριθμό π.χ 16-20 αποστολές και το άλλο άμα τις τελειώσει όλες? Τι λογική είναι αυτή του "όλα ή τίποτα" ???
Εκτός αν κάτι δεν έχω καταλάβει καλά ή μου διαφεύγει....
 

Deleted User - 47391

Guest
Θα συμφωνήσω με τα προηγούμενα παιδιά οτι οι 2 τελευταίες αποστολές είναι πρακτικά αδύνατον να βγουν για τους μικρότερους παίχτες. Εγώ που μόλις ξεκίνησα να μαζεύω γρανίτη(είμαι στους νάνους) δε ξέρω τι να πρώτο κάνω. Εσείς που τα έχετε τελειώσει αυτά και έχετε διαμορφώσει έστω και σε κάποιο ικανοποιητικό βαθμό τη πόλη σας μπορείτε πιο εύκολα να αφοσιωθείτε στις αποστολές για λίγες μέρες χωρίς να πάνε πίσω πολλά άλλα πράγματα. Είναι το πρώτο εβεντ που θα αφήσω απο τότε που άρχισα να παίζω

υγ. πάντα υπάρχει η επιλογή των διαμαντιών όχι όμως για μένα.
 

DeletedUser

Guest
Θα συμφωνήσω με τα προηγούμενα παιδιά οτι οι 2 τελευταίες αποστολές είναι πρακτικά αδύνατον να βγουν για τους μικρότερους παίχτες. Εγώ που μόλις ξεκίνησα να μαζεύω γρανίτη(είμαι στους νάνους) δε ξέρω τι να πρώτο κάνω. Εσείς που τα έχετε τελειώσει αυτά και έχετε διαμορφώσει έστω και σε κάποιο ικανοποιητικό βαθμό τη πόλη σας μπορείτε πιο εύκολα να αφοσιωθείτε στις αποστολές για λίγες μέρες χωρίς να πάνε πίσω πολλά άλλα πράγματα. Είναι το πρώτο εβεντ που θα αφήσω απο τότε που άρχισα να παίζω

υγ. πάντα υπάρχει η επιλογή των διαμαντιών όχι όμως για μένα.

Θα σας πρότεινα να μην το αφήσετε. Καταλαβαίνω το χάος που δημιουργείται στο μυαλό σας με όλες τις εκκρεμότητες, αλλά αξίζει να μείνετε λίγο πίσω στα υπόλοιπα για να λάβετε αυτά τα βραβεία. Δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, βρίσκομαι στο ίδιο κεφάλαιο με εσάς, μόλις λίγο πριν κατασκευάσω το 1ο ορυχείο γρανίτη και παίζω το παιχνίδι χωρίς χρήση διαμαντιών. Θα συμφωνήσω μεν πως η προ-τελευταία αποστολή είναι λίγο ζόρικη, βέβαια, λίγο η τύχη με τα σεντούκια από τους γείτονες, λίγο κάποιες διαπραγματεύσεις, θα το καταφέρετε. Ωστόσο, όσο αναφορά την τελευταία, είναι βατή, καθώς ολοκληρώνεται και με τα τουρνουά αγαθών. Οι περισσότεροι φαντάζομαι έχουν ήδη ολοκληρώσει τα 2/3 όλων των αποστολών. Σε γενικές γραμμές, δεν είναι δύσκολο event. Αξίζει να το προσπαθήσετε.
 

ladyx

Νέο Μέλος
Εγω θα διαφωνήσω οτι για τους μικρους ειναι αδυνατο να κανουν τις τελευταιες αποστολες η μεγαλη εχουμε το προβλημα
για να ανιχνευσω μια επαρχια χρειαζομαι 4 μερες για την 26 η αποστολη χρειαζομαι 3 επαρχιες στην πρωτη επαρχια εδωσα οτι μειωσει χρονο ειχα και την εβγαλα για την 2η και 3η επαρχια χρειαζομαι 8 μερες το εβεντ τελειώνει σε 9 μερες για 31η αποστολη χρειαζομαι αλλες 3 επαρχιες οποιες ειναι αλλες 12 μερες απλα δεν βγαινει για τους μεγαλους
 

DeletedUser665

Guest
Επειδη στα περισσοτερα εβεντ ζητουν συναντησεις και τεχνουργηματα και μιας και βρισκομαι λιγο πριν το τελος των νανων και οι επαρχιες θελουν μια μερα παντα εχω καποιες επαρχιες ανοιχτες και απειραχτες (π.χ. αυτη την στιγμη εχω 6 οι οποιες βεβαια μου ζητανε τα εντερα τους στην διαπραγματευση )
 
  • Like
Αντιδράσεις: PAROS

DeletedUser1168

Guest
Εγώ θα σας μεταφέρω το αποτέλεσμα μέσα απο συζητήσεις με αρκετά μέλη. Οι περισσότεροι δέν θα κυνηγήσουν το έπαθλο του event διότι το χαρακτηρίζουν ως "πολύς λόγος για το τίποτα" .Ο καθένας κρίνει απο μόνος του και όλες οι απόψεις είμαι εξίσου σεβαστές.Nα αναρωτηθούμε όμως αν αυτή η δυσκολία στα event κάνει το παιχνίδι πιο ελκυστικό Η απογοητεύει τελικά τους παίκτες. Πιστεύω οτι υπάρχει το περιθώριο να χαλαρώσει λίγο ο βαθμός δυσκολίας στα event και να γίνει πιό ελκυστικό το παιχνίδι για όλους.

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους!!
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Ο καθε παικτης απο την μερια του εχει δικιο. Σε μας που εχουμε τελειωσει ολες τις ερευνες και τις αναβαθμισεις που θα βρουμε αν ερευνησουμε τεχνολογια ή να χτισουμε ενα κτιριο 20+ ? εχω ξεκινησει απο την πρωτη μερα του event, ξεροντας τις αποστολες, να το κτιζω και ειμαι μολις στο 13.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Εγώ θα σας μεταφέρω το αποτέλεσμα μέσα απο συζητήσεις με αρκετά μέλη. Οι περισσότεροι δέν θα κυνηγήσουν το έπαθλο του event διότι το χαρακτηρίζουν ως "πολύς λόγος για το τίποτα" .Ο καθένας κρίνει απο μόνος του και όλες οι απόψεις είμαι εξίσου σεβαστές.Nα αναρωτηθούμε όμως αν αυτή η δυσκολία στα event κάνει το παιχνίδι πιο ελκυστικό Η απογοητεύει τελικά τους παίκτες. Πιστεύω οτι υπάρχει το περιθώριο να χαλαρώσει λίγο ο βαθμός δυσκολίας στα event και να γίνει πιό ελκυστικό το παιχνίδι για όλους.

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους!!

Ακριβώς γιαυτό ρώτησα κι εγώ παραπάνω, με ποια λογική αυτή την φορά, δίνονται δύο έπαθλα μαζί, στο τέλος και των 32 αποστολών, αντί να υπάρχει το κίνητρο ανταμοιβής με το ένα έπαθλο μετά από κάποιο αριθμό αποστολών και το άλλο με την ολοκλήρωση όλων? Δηλαδή αν μείνουν 2-3 συναντήσεις, που δεν θα προλάβει να κάνει κάποιος στο τέλος, δεν θα πάρει τίποτα?
Εντελώς αποτρεπτικός λόγος για να μπει κανείς στην όλη διαδικασία...
 

aeolo

Νέο Μέλος
....και γω ευχαριστώ για την λίστα των αποστολών! Ναστε καλά!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yeilos

DeletedUser1201

Guest
καλησπερα :) ενα ευχαριστω:) για την αναρτηση των αποστολων;)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yeilos

DeletedUser665

Guest
Παιδες καλημερα. Σιγουρα ο καθενας μας εχει να αντιμετωπισει καποιες δυσκολιες αναλογα με το επιπεδο που βρισκεται για να βγαλει τις αποστολες. Εγω τις ολοκληρωσα σε 6 ημερες.Υπαρχουν ακομη 9 ημερες. ο χρονος ειναι υπεραρκετος γιαν να ολοκληρωθουν αρκει να υπαρχει σωστη οργανωση!
 
  • Like
Αντιδράσεις: aeolo

Deleted User - 47391

Guest
Λοιπόν επειδή με πεισμώσατε έφτασα σήμερα στην τελευταία αποστολή (32η) 7 ημέρες και 9 ώρες πριν το τέλος! Απλά θα είμαι σταματημένος στην έρευνα για καμια βδομάδα τουλάχιστον γιατί βγάζω γρανίτη ελάχτιστο σε σύγκριση με τα τεράστια αποθέματα που ζητάει για να προχωρήσω. Οτι γίνεται-γίνεται απλά όχι χωρίς θυσίες στην ανάπτυξη της πόλης και κυρίως στο χρόνο που χρειάζεται!
 
Κορυφή