• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Halloween Event 2017

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

PAROS

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Απορώ τα παιδιά που φτάνουν στο τέλος της αποστολής ακόμα και μία εβδομάδα (!!!) πριν λήξει αν όντως κάνουν κάτι άλλο στη ζωή τους ή παίζουν 24/μέρα elvenar.... Γιατί ακόμα και με 1-2 ώρες την ημέρα απλά ΔΕΝ προλαβαίνεις...... Αν ίσως μπορούσα να μην ασχοληθώ τίποτα άλλο μέσα στην ημέρα και το έπαιζα βράδυ-πρωί το παιχνίδι πιθανώς να τα κατάφερνα, δεν ξέρω..... Όσοι το κατάφεραν ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ, απλά για να μιλήσω και λίγο τεχνοκρατικά ΠΡΟΤΙΜΩ να δώσω 5€ στην εταιρία και αν ΑΓΟΡΑΣΩ ένα αντίστοιχο "δώρο" σαν αυτό που δίνει ως έπαθλο και να κερδίσω δεκάδες εργατώρες που θα μου αποδώσουν πολύ περισσότερο αν καταλάβετε το νόημα των σκέψεών μου......
 

Deleted User - 47391

Guest
Απορώ τα παιδιά που φτάνουν στο τέλος της αποστολής ακόμα και μία εβδομάδα (!!!) πριν λήξει αν όντως κάνουν κάτι άλλο στη ζωή τους ή παίζουν 24/μέρα elvenar.... Γιατί ακόμα και με 1-2 ώρες την ημέρα απλά ΔΕΝ προλαβαίνεις...... Αν ίσως μπορούσα να μην ασχοληθώ τίποτα άλλο μέσα στην ημέρα και το έπαιζα βράδυ-πρωί το παιχνίδι πιθανώς να τα κατάφερνα, δεν ξέρω..... Όσοι το κατάφεραν ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ, απλά για να μιλήσω και λίγο τεχνοκρατικά ΠΡΟΤΙΜΩ να δώσω 5€ στην εταιρία και αν ΑΓΟΡΑΣΩ ένα αντίστοιχο "δώρο" σαν αυτό που δίνει ως έπαθλο και να κερδίσω δεκάδες εργατώρες που θα μου αποδώσουν πολύ περισσότερο αν καταλάβετε το νόημα των σκέψεών μου......


Μερικοί τυχεροί δουλεύουμε σε γραφείο!
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
η αποστολη τελικα που θελει να αναβαθμισουμε ενα κτιριο στο 20 ή πιο πανω θελει το ΠΙΟ ΠΑΝΩ. Εφτιαχνα ολες αυτες τις μερες απο το μηδεν ενα κτιριο και σημερα που τελειωσε η αναβαθμιση και εγινε 20 δεν το δεχθικε η αποστολη.
 

DeletedUser665

Guest
Απορώ τα παιδιά που φτάνουν στο τέλος της αποστολής ακόμα και μία εβδομάδα (!!!) πριν λήξει αν όντως κάνουν κάτι άλλο στη ζωή τους ή παίζουν 24/μέρα elvenar

Ευλογη η απορια σου και επειδη δεν μπορω να ξερω τι ακριβως κανουν οι αλλοι, θα σου πω τι κανω εγω! Καταρχας με το που βγαινει ενα εβεντ ψαχνω στην εκδοση ΒΕΤΑ απο το ιντερνετ να βρω την λιστα με τις αποστολες! Εχω παντα χωρο στην πολη μου για μικρα εργαστηρια και εργοστασια (κατηγορια 1) αρκετες προμηθειες απο αγαθα (προς το τελος των νανων που βρισκομαι εχω γυρω στην κατοσταρα απο το καθε αγαθο) και παντα μα παντα επαρχιες ετοιμες ανιχνευμενες διοτι σε μενα η καθε μια θελει 24 ωρες. Με την λιστα ξεροντας τις μετεπειτα, μπορεις να βαζεις παραγωγες απο πολλες αποστολες ταυτοχρονα απλα προσεχεις να τις μαζευεις με την σειρα που στις ζηταει η καθε αποστολη. Με αυτο τον τροπο περνας καποιες αποστολες 3 και 4 μαζι σε λιγα λεπτα. ΚΑΙ οχι δεν παιζω επι 24ωρου. Ειμαι 45 χρονων, δουλευω 8 ωρες την ημερα, εχω 2 κορες που σπουδαζουν μακρια μου, και 3 γατες. Στο παιχνιδι μπαινω 3 φορες την ημερα (γυρω στο μισαωρο την φορα) απλα για να συλλεξω και να βαλω καινουργιες παραγωγες. ΔΕΝ θελει χρονο, θελει απλα καλη οργανωση!
 

DeletedUser1199

Guest
Θα συμφωνησω με τον elvenstar. Ειναι γεγονος οτι για τους νεους παικτες καποιες αποστολες ειναι αδυνατο να πραγματοποιηθουν.
Το κτηριο πχ 20 λεβελ ειναι ενα απ αυτα κατα την αποψη μου,καθως και η 31 και 32 που αναφερει ο elvenstar,αλλα και οχι μονο..
 

DeletedUser665

Guest
Το κτηριο πχ 20 λεβελ ειναι ενα απ αυτα κατα την αποψη μου,καθως και η 31 και 32
Μα δεν ειναι απαραιτητο. Γιατι δεν ολοκληρωνεις απλα μια ερευνα; Οσο για τις 31 και 32 εαν εισαι σε μικρο επιπεδο δεν ειναι καθολου δυσκολη η ανιχνευση επαρχιας και εχει ανοιξει και το τουρνουα για τα τεχνουργηματα. Συγνωμη μαγκες αλλα το εβεντ ηταν πανευκολο και τα δωρα που εδωσε σεβαστα! Αλλα αυτη ειναι παντα η δικη μου αποψη (προς αποφυγη παρεξηγησεων)
 

DeletedUser1199

Guest
Αγαπητοι συνφορουμιστες ,οι μετριοι και οι μεγαλοι παικτες μιλανε εκ του ασφαλους και λογικο ειναι.
Παικτες που παιζουν μηνες δεν μπορουν να συγκριθουν με εμενα πχ που παιζω μια βδομαδα .
Το εβεντ για να ειναι ΔΙΚΑΙΟ θα επρεπε να εχει 2 σκελη :
1) στο οποιο θα μπορουν να παρουν μερος οι παικτες ΕΩΣ 1600 (ωστε να παρουν και αυτοι καποιο μικρο δωρακι που θα τους δωσει την ωθηση να συνεχισουν με περισσοτερη επιμονη και να αγαπησουν το παιχνιδι ) .και ....
2) το εβεντ οπως ειναι τωρα ή και καπως πιο δυσκολο για τους υπολοιπους .
Δεν μπαινουν ολοι οι παικτες σε ενα σακι και μεγαλοι και μικροι και τα οσα γραφονται εδω δεν αφορουν τους μικρους .
Η ιδεα μου βεβαιως θα ειχε το προβλημα της διπλης δουλειας για την ομαδα σχεδιασμου .
Ομως θα ηταν δικαη και θα ειχε τη γενικη νομιζω αποδοχη και απο μικρους και απο μεγαλους . :)
 

DeletedUser1201

Guest
καλησπερα:) Ειμαι νεος παιχτης και οι αποστολες τελος ;)με καλο προγραμματισμο, καλη συντροφια ολα ειναι ποιο ευκολα;)Ενα μεγαλο ευχαριστω στην συντροφια μου ,και στους φιλους που βοηθησαν στο φορουμ:)
 

DeletedUser118

Guest
Τα events σχεδιάζονται με γνώμονα να μπορούν όλοι οι παίκτες να τα ολοκληρώσουν.

Όλες οι αποστολές έχουν δύο εναλλακτικές, ώστε να αυξάνονται οι πιθανότητες ολοκλήρωσης.

Στο θέμα τεχνουργήματα και ανιχνεύσεις:
  • Οι μεγάλοι παίκτες θέλουν πολύ χρόνο να ανιχνεύσουν μια επαρχία, αλλά ίσως έχουν κάποιο πλεονέκτημα καθώς έχουν καλύτερες πιθανότητες στα Τουρνούα.
  • Οι μικροί παίκτες ανιχνεύουν πιο γρήγορα και μπορούν να συλλέξουν πιο άμεσα τα τεχνουργήματα. Ακόμη πιο άμεσα κι από τους μεγαλύτερους.
  • Συνολικά είναι πιο εύκολο να συλλεχθούν τεχνουργήματα μέσω επαρχιών, παρά μέσω Τουρνουά.
  • Με σωστό προγραμματισμό μπορείτε να έχετε επαρχίες σε αναμονή και να τις ολοκληρώνετε στα events.
Θέματα ολοκλήρωσης ερευνών:
  • Οι μεγάλοι παίκτες αντιμετωπίζουν ιδιαίτερο πρόβλημα με τα αγαθά των φιλοξενούμενων φυλών, οι μικροί παίκτες με τα κανονικά αγαθά.
  • Οι μεγάλοι παίκτες πρέπει να παλέψουν για να μαζέψουν τα αγαθά αυτά, αντίθετα οι μικροί παίκτες αν βρίσκονται σε συντροφιά θα τα βρουν πολύ εύκολα μέσω των συντρόφων τους.
  • Σε κάθε περίπτωση μπορείτε πάντα να έχετε σε αναμονή κάποια έρευνα.
Θέματα αναβαθμίσεων:
  • Οι μικροί παίκτες δεν μπορούν να φθάσουν κτίρια στο 20, αλλά μπορούν πολύ εύκολα να ολοκληρώσουν μία έρευνα.
  • Οι μεγάλοι παίκτες δεν μπορούν εύκολα να ολοκληρώσουν μία έρευνα, αλλά μπορούν να αναβαθμίσουν κτίριο.
Γενικά θέματα:
  • Δύσκολες αποστολές που δεν ολοκληρώνονται. Αυτό δεν υπάρχει καν στο προσκήνιο, όλες οι αποστολές είναι δυνατές.
  • Δεν αρκεί ο χρόνος διάρκειας του event για την ολοκλήρωση όλων των αποστολών. Όχι, αυτό δεν ισχύει. Οι αποστολές είναι μετρημένες χρονικά, έτσι ώστε ακόμη και παίκτες που ασχολούνται μέτρια να τις ολοκληρώνουν όλες (έστω κι αν το κάνουν στην κόψη του ξυραφιού).
  • Κάποιοι αναφέρουν πως όσοι τις ολοκληρώνουν μέρες πριν απλά "καίγονται". Όχι, δεν καίγονται. Είναι απόλυτα λογικά εφόσον γνωρίζετε ήδη ποιες είναι οι αποστολές να προγραμματίσετε τα πάντα. Προσωπικό μου ρεκόρ είναι οι ολοκλήρωση όλων των αποστολών μέσα σε 4 ημέρες, και μάλιστα σε δύο λογαριασμούς.
  • Το μεγάλο δίλημμα, event ή πρόοδος; Όπως βλέπετε οι αποστολές ζητούν πράγματα που ούτως ή άλλως θα τα κάνατε. Άρα δεν σταματούν την πρόοδο σας, αλλά ίσως την επιβραδύνουν. Είναι επιλογή του παίκτη αν θέλει τις αμοιβές ή όχι. Τα events γίνονται για διασκέδαση και ως μία επιπλέον αμοιβή προς τους παίκτες. Είναι λογικό όποιος είναι πιο ενεργός, να φθάνει πιο μακρυά και να κερδίζει περισσότερα. Αλλά όπως ήδη έγινε ξεκάθαρο όλοι μπορούν να τα καταφέρουν μέχρι τέλους. Άρα, απλά αποφασίζετε αν θέλετε ή όχι τις αμοιβές του event.
  • Τέλος, το πολυπόθητο τρίτο μεγάλο βραβείο κάποιων events. Είναι ξεκάθαρο ότι θέλει ιδιαίτερη τύχη να το κερδίσει κάποιος ή να πληρώσει κάτι παραπάνω. Αλλά, κάπως πρέπει να δελεάσει και η εταιρεία τους παίκτες να πληρώσουν, για να μπορεί να συνεχίσει την ανάπτυξη και συντήρηση ενός εντελώς δωρεάν παιχνιδιού (χωρίς διαφημίσεις).
Αυτά τα ολίγα, που μπορεί να κούρασαν, αλλά όσοι έκαναν τον κόπο να τα διαβάσουν ίσως έμαθαν κάτι ακόμη.

Καλή διασκέδαση σε όλους!
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
εγω παντως θα σταματήσω να ασχολουμαι με το ιβεντ αυτό.6 μερες να καταφερω να ανεβασω το κτηριο στο 20 γιατι δουλευω βραδυ και ξενυχταω.ευτυχως στα τελευταια επίπεδα με νοηθησε η εφαρμογή στο κινητο.μα στην 26 αποστολή επιλυσε 17 συναντήσεις κολλησα.δεν υπαρχει περιπτωση να καταφερω να εξερευνησω 3 επαρχιες που χρειαζονται...τα ξόρκια μειωσης χρονου που ειχα κερδισει από προηγουμενο ιβεντ και μιλαω για τα 14ωρα τα ειχα εξαντλησει για να ανοιξω επαρχιες στο χαρτη να κανω μαχες να παρω επεκταση.αυτή τη στιγμη εχω 8 30λεπτα και 6 15 λεπτα τα οποια δεν φτανουν με τιποτα...οπωτε δεν εχω λογο να ασχολουμαι.εχω τελειωσει ολες τις τεχνολογιες στο δεντρο ερευνων οπωτε δεν μπορουσα να επιλεξω να ξεκλειδωσω τεχνολογια και αναγκαστικα επρεπε να αναβαθμισω κτηριο στο 20.λογο δουλειας και υπνου δεν θα το καταφερω λοιπον το ιβεντ.δεν πειραζει και τι εγινε.ας μη τελειωσω καποιο.αυτά από εμενα.καλη συνεχεια σε ολους,και καλη επιτυχια.και εκτος αυτοι δεν μετρανε οι επαρχιες στο τουρνουά.....
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Σωστά όλα τα παραπάνω. Καθένας έχει το δίκιο του από την οπτική γωνία που θα το δει...
Αυτό όμως για το οποίο κανείς δεν μου έχει απαντήσει και δεν έχει αναφερθεί έως τώρα, είναι, για ποιο λόγο δίνονται και τα 2 έπαθλα μαζί στο τέλος του event και όχι σταδιακά, δηλαδή το πρώτο μετά από ένα σύνολό απόστολων και το δεύτερο στο τέλος?
Δεν είμαι πάρα πολύ καιρό στο παιχνίδι, άλλα αυτό δεν νομίζω να έχει ξανασυμβεί...
Πάντα όλοι προσπαθούν για το ένα βραβείο και μετά όσοι μπορούν και θέλουν πάνε για το δεύτερο η το τρίτο....
Τι συνέβη αυτή την φορά? Έγινε κατά λάθος ή εξυπηρετεί κάποιο συγκεκριμένο σκοπό , όπως π,χ, την προοπτική έτσι να συμβαίνει στα μελλοντικά event πλέον?
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Αγαπητοι συνφορουμιστες ,οι μετριοι και οι μεγαλοι παικτες μιλανε εκ του ασφαλους και λογικο ειναι.
Παικτες που παιζουν μηνες δεν μπορουν να συγκριθουν με εμενα πχ που παιζω μια βδομαδα .
Το εβεντ για να ειναι ΔΙΚΑΙΟ θα επρεπε να εχει 2 σκελη :
1) στο οποιο θα μπορουν να παρουν μερος οι παικτες ΕΩΣ 1600 (ωστε να παρουν και αυτοι καποιο μικρο δωρακι που θα τους δωσει την ωθηση να συνεχισουν με περισσοτερη επιμονη και να αγαπησουν το παιχνιδι ) .και ....
2) το εβεντ οπως ειναι τωρα ή και καπως πιο δυσκολο για τους υπολοιπους .
Δεν μπαινουν ολοι οι παικτες σε ενα σακι και μεγαλοι και μικροι και τα οσα γραφονται εδω δεν αφορουν τους μικρους .
Η ιδεα μου βεβαιως θα ειχε το προβλημα της διπλης δουλειας για την ομαδα σχεδιασμου .
Ομως θα ηταν δικαη και θα ειχε τη γενικη νομιζω αποδοχη και απο μικρους και απο μεγαλους . :)

Αγαπητη Arelia, ειπες την γνωμη σου και θα σου πω και την δικια μου η οποια θα εχει συμβουλευτικη μορφη.
Μηπως σκεφτηκες πως οι μετριοι και μεγαλοι παιχτες και ολοι οι υπολοιποι, ξεκινησαν και αυτοι καποτε απο το μηδεν σαν και εσενα;
Μηπως σκεφτηκες πως οι μετριοι και μεγαλοι παιχτες οταν ηταν στο δικο σου επιπεδο ειχαμε και εμεις τις ιδιες δυσκολιες με εσενα και πως πολλα μας φανηκαν απλησιαστα και αδικα αλλα το παλεψαμε οσο μπορουσαμε;
Μηπως σκεφτηκες πως θα υπαρξουν και αλλα εβεντ και αυτο δεν ειναι το τελευταιο αλλα ουτε και τοσο αναγκαιο να ασχοληθεις με αυτο αλλα αναγκαιο ειναι να δωσεις περισσοτερο βαση στην αναπτυξη της πολης σου ωστε να "δυναμωσεις" πιο γρηγορα;
Μηπως σκεφτηκες πως οσο μεγαλωνεις οι απαιτησεις πολλαπλασιαζονται και πως εμεις οι μετριοι και μεγαλοι παιχτες εχουμε τα δικα προβληματα εδω τα οποια στα εγραψε o Support Leader ωστε να εχεις μια εικονα το τι σε περιμενει οταν θα γινεις και εσυ ενας απο εμας μετριος και μεγαλος παιχτης εφοσων αντεξεις στο περασμα του χρονου.
Υπαρχουν πολλα ακομα μηπως που θα μπορουσα να γραψω, αυτο που θα σου πω ειναι να μην βιαζεσαι, ειναι ενα παιχνιδι χωρις τελος οπως ολα αυτου του τυπου παιχνιδια, ενα παιχνιδι που ορεξη και διαθεση να εχεις για να παιζεις και να το ευχαριστιεσαι.
Η συμβουλη μου ειναι προσπαθησε να δωσεις περισσοτερο εμφαση στην αναπτυξη της πολης σου τωρα που εισαι στο ξεκινημα, ωστε
να μεγαλωσεις και να δυναμωσεις ως πολη.
Θα ερθουν κιαλλα events, αλλα μικρα και αλλα μεγαλα, παντα θα υπαρχει κατι το οποιο θα σε "φρεναρει", αργοτερα θα φιλοξενησεις φυλες, θα θελεις και απο εκει να προοδευεις (ενω ταυτοχρονα θα εχεις event , τουρνουα και την αναπτυξη της πολης σου, 3 σε1).
Βλεπεις πως δεν ειναι τοσο ευκολο να γινεις μετριος ή μεγαλος παιχτης, ολα τα σταδια θα εχουν την δυσκολια τους αλλα και την απολαυση τους.
Ολα αυτα στα ειπα καλοπροαιρετα και να προετοιμαστεις για οτι ακολουθησει, απολαυσε το παιχνιδι, ισως ειναι το καλυτερο συστατικο για οσο θα παιζεις, απολαυση!
 

DeletedUser3

Guest
Σωστά όλα τα παραπάνω. Καθένας έχει το δίκιο του από την οπτική γωνία που θα το δει...
Αυτό όμως για το οποίο κανείς δεν μου έχει απαντήσει και δεν έχει αναφερθεί έως τώρα, είναι, για ποιο λόγο δίνονται και τα 2 έπαθλα μαζί στο τέλος του event και όχι σταδιακά, δηλαδή το πρώτο μετά από ένα σύνολό απόστολων και το δεύτερο στο τέλος?
Δεν είμαι πάρα πολύ καιρό στο παιχνίδι, άλλα αυτό δεν νομίζω να έχει ξανασυμβεί...
Πάντα όλοι προσπαθούν για το ένα βραβείο και μετά όσοι μπορούν και θέλουν πάνε για το δεύτερο η το τρίτο....
Τι συνέβη αυτή την φορά? Έγινε κατά λάθος ή εξυπηρετεί κάποιο συγκεκριμένο σκοπό , όπως π,χ, την προοπτική έτσι να συμβαίνει στα μελλοντικά event πλέον?

Δεν γίνεται πρώτη φορά. Ξαναέγινε, για όσους θυμούνται, στο event του Aγίου Βαλεντίνου.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Δεν γίνεται πρώτη φορά. Ξαναέγινε, για όσους θυμούνται, στο event του Aγίου Βαλεντίνου.

Α, OK,λοιπόν, ευχαριστώ!! Δεν είχα μπει στο παιχνίδι ΄τότε, οπότε δεν το γνώριζα.
Πάντως, κατά την ταπεινή μου γνώμη, αν δεν γινόταν αυτό, θα συμμετείχαν πολλοί περισσότεροι παίκτες στο συγκεκριμένο event...
 

DeletedUser1199

Guest
Αγαπητη Arelia, ειπες την γνωμη σου και θα σου πω και την δικια μου η οποια θα εχει συμβουλευτικη μορφη.
Μηπως σκεφτηκες πως οι μετριοι και μεγαλοι παιχτες και ολοι οι υπολοιποι, ξεκινησαν και αυτοι καποτε απο το μηδεν σαν και εσενα;
Μηπως σκεφτηκες πως οι μετριοι και μεγαλοι παιχτες οταν ηταν στο δικο σου επιπεδο ειχαμε και εμεις τις ιδιες δυσκολιες με εσενα και πως πολλα μας φανηκαν απλησιαστα και αδικα αλλα το παλεψαμε οσο μπορουσαμε;
Μηπως σκεφτηκες πως θα υπαρξουν και αλλα εβεντ και αυτο δεν ειναι το τελευταιο αλλα ουτε και τοσο αναγκαιο να ασχοληθεις με αυτο αλλα αναγκαιο ειναι να δωσεις περισσοτερο βαση στην αναπτυξη της πολης σου ωστε να "δυναμωσεις" πιο γρηγορα;
Μηπως σκεφτηκες πως οσο μεγαλωνεις οι απαιτησεις πολλαπλασιαζονται και πως εμεις οι μετριοι και μεγαλοι παιχτες εχουμε τα δικα προβληματα εδω τα οποια στα εγραψε o Support Leader ωστε να εχεις μια εικονα το τι σε περιμενει οταν θα γινεις και εσυ ενας απο εμας μετριος και μεγαλος παιχτης εφοσων αντεξεις στο περασμα του χρονου.
Υπαρχουν πολλα ακομα μηπως που θα μπορουσα να γραψω, αυτο που θα σου πω ειναι να μην βιαζεσαι, ειναι ενα παιχνιδι χωρις τελος οπως ολα αυτου του τυπου παιχνιδια, ενα παιχνιδι που ορεξη και διαθεση να εχεις για να παιζεις και να το ευχαριστιεσαι.
Η συμβουλη μου ειναι προσπαθησε να δωσεις περισσοτερο εμφαση στην αναπτυξη της πολης σου τωρα που εισαι στο ξεκινημα, ωστε
να μεγαλωσεις και να δυναμωσεις ως πολη.
Θα ερθουν κιαλλα events, αλλα μικρα και αλλα μεγαλα, παντα θα υπαρχει κατι το οποιο θα σε "φρεναρει", αργοτερα θα φιλοξενησεις φυλες, θα θελεις και απο εκει να προοδευεις (ενω ταυτοχρονα θα εχεις event , τουρνουα και την αναπτυξη της πολης σου, 3 σε1).
Βλεπεις πως δεν ειναι τοσο ευκολο να γινεις μετριος ή μεγαλος παιχτης, ολα τα σταδια θα εχουν την δυσκολια τους αλλα και την απολαυση τους.
Ολα αυτα στα ειπα καλοπροαιρετα και να προετοιμαστεις για οτι ακολουθησει, απολαυσε το παιχνιδι, ισως ειναι το καλυτερο συστατικο για οσο θα παιζεις, απολαυση!

Αγαπητε jimismwd .Ευχαριστω για την απαντηση σου την οποια εκλαμβανω σαν καλοπροαιρετη παρ ολο το εντονο δασκαλιστικο υφος.
Eιμαι στο ξεκινημα AYTOY του παιχνιδιου αλλα αυτα που περιγραφεις περι ανοδου της πολης μου και των μελλοντικων events ειναι αυτονοητα.
Δεν ειναι η πρωτη φορα που παιζω καποιο game και, παρακαμπτω ολα τα... "μηπως σκεφτηκες " γιατι για καποιον που εχει παιξει παιχνιδια στο παρελθον, αυτα ειναι γνωστα και δεν χρειαζεται να κανει ιδιεταιρες σκεψεις ή....εμβαθυνσεις επιπεδου για να τα ξερει .
Πιστευω οτι ο περισσοτερος κοσμος εδω,εχει παιξει ή παιζει ταυτοχρονα κι αλλα games.
Στα περισσοτερα παιχνιδια που βγαζουν events, διδονται παντα καποια δωρα ενδιαμεσως, (μοιραζουν δηλαδη τις απολαβες του event σε 2 ή 3 σκελη συνηθως ), για οσους δεν διαθετουν το αναλογο επιπεδο ή δεν εχουν διαθεσιμο χρονο και δεν μπορουν να φτασουν μεχρι το τελος .
Αυτο το ανεφεραν και αλλοι παικτες εδω και οχι μονο εγω, στην οποια ομως αποφασισες να απαντησεις προσωπικα.
Σου επισημαινω επισης οτι ,ο Support Leader δεν απαντησε σε μενα οπως ισχυριζεσαι,αλλα σε οσους παικτες ειχαν εκφρασει καποιες αντιρρησεις, (και εμου συμπεριλαμβανομενης ασφαλως ) ,με ενα ευγενικο ,χρησιμο και κατατοπιστικοτατο ποστ.
Τελος ,το να εκφερει κανεις τη γνωμη του και να πει το τι πρεσβευει ,δεν σημαινει οτι πρεπει να εισπραξει εναν μακροσκελη καταιγισμο νουθεσιων ,ουτε οτι επειδη ειναι ακομα στην αρχη του παιχνιδιου ,δεν σκεφτεται και ...περιμενει να του το υποδειξουν. :)
Δεν εχω κανενα σκοπο να συνεχισω το διαλογο,σπαμαροντας το threat του event.
Ευχαριστω πολυ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Αγαπητε jimismwd .Ευχαριστω για την απαντηση σου την οποια εκλαμβανω σαν καλοπροαιρετη παρ ολο το εντονο δασκαλιστικο υφος.
Eιμαι στο ξεκινημα AYTOY του παιχνιδιου αλλα αυτα που περιγραφεις περι ανοδου της πολης μου και των μελλοντικων events ειναι αυτονοητα.
Δεν ειναι η πρωτη φορα που παιζω καποιο game και, παρακαμπτω ολα τα... "μηπως σκεφτηκες " γιατι για καποιον που εχει παιξει παιχνιδια στο παρελθον, αυτα ειναι γνωστα και δεν χρειαζεται να κανει ιδιεταιρες σκεψεις ή....εμβαθυνσεις επιπεδου για να τα ξερει .
Πιστευω οτι ο περισσοτερος κοσμος εδω,εχει παιξει ή παιζει ταυτοχρονα κι αλλα games.
Στα περισσοτερα παιχνιδια που βγαζουν events, διδονται παντα καποια δωρα ενδιαμεσως, (μοιραζουν δηλαδη τις απολαβες του event σε 2 ή 3 σκελη συνηθως ), για οσους δεν διαθετουν το αναλογο επιπεδο ή δεν εχουν διαθεσιμο χρονο και δεν μπορουν να φτασουν μεχρι το τελος .
Αυτο το ανεφεραν και αλλοι παικτες εδω και οχι μονο εγω, στην οποια ομως αποφασισες να απαντησεις προσωπικα.
Σου επισημαινω επισης οτι ,ο Support Leader δεν απαντησε σε μενα οπως ισχυριζεσαι,αλλα σε οσους παικτες ειχαν εκφρασει καποιες αντιρρησεις, (και εμου συμπεριλαμβανομενης ασφαλως ) ,με ενα ευγενικο ,χρησιμο και κατατοπιστικοτατο ποστ.
Τελος ,το να εκφερει κανεις τη γνωμη του και να πει το τι πρεσβευει ,δεν σημαινει οτι πρεπει να εισπραξει εναν μακροσκελη καταιγισμο νουθεσιων ,ουτε οτι επειδη ειναι ακομα στην αρχη του παιχνιδιου ,δεν σκεφτεται και ...περιμενει να του το υποδειξουν. :)
Δεν εχω κανενα σκοπο να συνεχισω το διαλογο,σπαμαροντας το threat του event.
Ευχαριστω πολυ.[ και αν στο διαστημα αυτο βγαζεις αυτο το συμπερασμαΑπολαυσε το παιχνιδι οσο μπορεις και το καθε του event αν μπορεις παλεψετο,με μια βδομαδα στο παιχνιδι οπως ειπες και με εμπειρια απο αλλα παιχνιδια

Ωραια, αφου δε σου αρεσε το δασκαλιστικο υφος, ελπιζω να σου αρεσουν οι ευχες, απολαυσε λοιπον το παιχνιδι, την καθε στιγμη που διαθετεις για αυτο και για οσο καιρο θα αχοληθεις με το συγκεκριμενο. Με μια βδομαδα που παιζεις οπως ειπες, δειχνεις πως δεν ειναι δικαιο για εσενα ως νεα παιχτρια αλλα οι μετριοι και μεγαλοι παιχτες μιλανε εκ του ασφαλους
 

DeletedUser665

Guest
για οσους δεν διαθετουν το αναλογο επιπεδο ή δεν εχουν διαθεσιμο χρονο και δεν μπορουν να φτασουν μεχρι το τελος .
Αγαπητη ARELIA καλημερα σου. Προσωπικα ειναι το πρωτο παιχνιδι τετοιου ειδους που παιζω. Το ξεκινησα πριν απο 8 μηνες. Εαν πιστευεις οτι ειναι δυσκολοτερο για ενα μικρο παιχτη να βγαλει το εβεντ, θα σου πω το εξης. Μεσα σε 6 μηνες φιλοξενησα την πρωτη φυλη τους νανους. Εδω και 1,5 μηνα ειμαι ακομη στους νανους γιατι τα αγαθα που ζητανε ειναι πολλα. Προτιμησα να φτιαξω ενα αριθμο εργοατασιων νανων ωστε να συλλεγω τα απαραιτητα χωρις ομως να υποβαθμισω την αναπτυξη της υπολοιπης πολης. Ταυτοχρονα παντα κοιταζω να εχω και λιγο ελευθερο χωρο στην πολη για μικρα εργοστασια και εργαστηρια οποτε αυτα χρειαστουν για να βγαζω ποι γρηγορα και ευκολα τα εβεντ και φυσικα παντα ανοιγμενες επαρχιες που στα μικρα επιπεδα γινονται πολυ γρηγορα σε αντιθεση με τις δικες μου ή καποιον αλλον που ειναι στου δρακους! Οπως καταλαβαινεις τα μετωπα που εχω ανοιχτα ειναι αρκετα σε σχεση με καποιον μικροτερο και παρολα αυτα το εβγαλα σε 6 ημερες απλα με καλη οργανωση (δεν παιζω ολη μερα γιατι οπως ξαναειπα ουτε χρονο εχω ουτε αντοχες (ειμαι 45 με οικογενεια). Τα εβεντ κατα την δικη μου αποψη ειναι εκ φυσεως πιο ευκολα για τους μικρους για να βοηθηθουν στην αναπτυξη τους παρα για τους μεγαλους που στην τελικη εχουν μια αξιοσεβαστη πολη αλλα οχι πλεον τοσες πολλες δυνατοτητες ελιγμων (ελλειψη χωρου, χρονου). Αλλα και στην τελικη το καθε εβεντ ειναι προκληση για ακονισμα του μυαλου και εξαλειψη της στασιμοτητας σε καποια σταδια του παιχνιδιου. Εαν ηταν πανευκολα πιο η ουσια τους; Θα μπορουσαν απλα να μας πουν αναλογα με το επιπεδο θελουμε π.χ. τοσα αγαθα και αποκτηστε τα επαθλα, αλλα τοτε πιστευω οτι θα ηταν ανουσιο διοτι θα μας στερουσαν την ικανοποιηση οτι κατι καταφεραμε! Να εισαι καλα και ευχομαι γρηγορη ευημερια και αναπτυξη στην πολη σου.
 

DeletedUser3

Guest
O ορισμός του "μικρού" και του "μεγάλου" παίκτη, είναι πάντως εντελώς υποκειμενικός.

To event είναι σχεδιασμένο ώστε όλοι οι παίκτες, ανεξάρτητα από το επίπεδο που βρίσκονται να να έχουν ορισμένες αποστολές (όχι απαραίτητα τις ίδιες) οι οποίες να αυξάνουν το βαθμό δυσκολίας.

Αυτό που δεν θα πρέπει να ξεχνάτε, είναι ότι:

  1. Οι ανταμοιβές του event δεν περιορίζονται στα 2 κτίρια που λαμβάνετε όταν ολοκληρώσετε και τις 32. Ενδιάμεσα υπάρχει μια εξαιρετική ιστορία και μερικές εξαιρετικές ανταμοιβές, οι οποίες μπορεί να φανούν χρήσιμα σε μελλοντικά events.
  2. Ο χρόνος που υπάρχει στη διάθεσή σας, είναι αρκετός ώστε οποιουδήποτε επιπέδου παίκτης, να μπορεί να ολοκληρώσει τις αποστολές.Το να τις τελειώσετε σε λιγότερο χρόνο δεν πρόκειται να σας δώσει κανένα απολύτως έπαθλο, οπότε πάνω απ' όλα φροντίστε να απολαύσετε την ιστορία και όλα θα πάνε καλά!
 

DeletedUser1199

Guest
Αγαπητε elfwolfman ευχαριστω για το σχολιο σου στο ποστ μου .
Επιφυλασσομαι να κανουμε μια παρομοια συζητηση στο μελλον,οταν θα εχω "μεγαλωσει " και θα μπορω να εχω μια πιο εμπεριστατωμενη αποψη ωστε να συμφωνησω με τα λεγομενα σου, ή να διαφωνησω .;)

Στη συνεχεια θα ηθελα να ευχηθω καλη συνεχεια σε ολους και ...χαλαρωστε .
Πανω απ ολα ειναι ενα παιχνιδι ,δεν λυνουμε δα και το..... Κυπριακο .:cool:
Ευχαριστω πολυ.
 

PAROS

Περιπλανώμενο Ξωτικό
O ορισμός του "μικρού" και του "μεγάλου" παίκτη, είναι πάντως εντελώς υποκειμενικός.

To event είναι σχεδιασμένο ώστε όλοι οι παίκτες, ανεξάρτητα από το επίπεδο που βρίσκονται να να έχουν ορισμένες αποστολές (όχι απαραίτητα τις ίδιες) οι οποίες να αυξάνουν το βαθμό δυσκολίας.

Αυτό που δεν θα πρέπει να ξεχνάτε, είναι ότι:

  1. Οι ανταμοιβές του event δεν περιορίζονται στα 2 κτίρια που λαμβάνετε όταν ολοκληρώσετε και τις 32. Ενδιάμεσα υπάρχει μια εξαιρετική ιστορία και μερικές εξαιρετικές ανταμοιβές, οι οποίες μπορεί να φανούν χρήσιμα σε μελλοντικά events.
  2. Ο χρόνος που υπάρχει στη διάθεσή σας, είναι αρκετός ώστε οποιουδήποτε επιπέδου παίκτης, να μπορεί να ολοκληρώσει τις αποστολές.Το να τις τελειώσετε σε λιγότερο χρόνο δεν πρόκειται να σας δώσει κανένα απολύτως έπαθλο, οπότε πάνω απ' όλα φροντίστε να απολαύσετε την ιστορία και όλα θα πάνε καλά!


EΠΙΤΡΕΨΕ ΜΟΥ να σχολιάσω ΜΟΝΟ την παράγραφο 1.

Ποια...εξαιρετική ιστορία είναι αυτή βρε αδερφέ;;;;; Το παραμυθάκι που δεν το λες ούτε σε 5χρονα;;;;;
Και ποιες ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΑΝΤΑΜΟΙΒΕΣ υπάρχουν ενδιάμεσα;;;;; Τα δώρα των....3 (τριών!!!) λεπτών ή ο ΕΝΑΣ πόντος γνώσης που σου δίνει;;;;; Γιατί από τις 32 δοκιμασίες ζήτημα είναι αν ΑΞΙΖΟΥΝ ΟΙ 2 (ΔΥΟ!!!) που παρέχουν μισή ώρα (!!!) δώρο χρόνου..... Για ΤΕΤΟΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΩΡΑ μιλάμε!!!!!

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ=

Και εγώ το τελείωσα το event πιο πολύ ως παιχνίδι παρά για τα δώρα που ακόμα δεν τα έχω βάλει να φανταστείς, αλλά δεν μου αρέσει να παραμυθιάζει κανείς άλλους για κάτι που δεν είναι σωστό ή δεν υπάρχει! Αντιθέτως σου βγάζω το καπέλο για την τελευταία πρόταση της παραγράφου 2 που αν είχες γράψει μόνο αυτήν θα είχες 100 like!!!!!! Και κρατάω τα τελικά σου λόγια μόνο γιατί αυτά πιστεύω ότι αρμόζουν και στην δική σου προσωπικότητα φίλε μου.....
 
Κορυφή