• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] H Άνοδος του Edrasil

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Ναι, όντως σήμερα ισχύει η προσφορά, όμως για κάποιο λόγο όντως δεν εμφανίζεται.
Παρατηρήσαμε όμως ότι λαμβάνουμε τα διπλάσια βλαστάρια όταν ανοίγουμε κελύφη. Το έχουμε αναφέρει, όμως είναι εξαιρετικά απίθανο το να διορθωθεί σήμερα.

Οι ημέρες στις οποίες έχετε τη δυνατότητα να λαμβάνετε διπλά κελύφη, όπως είναι φυσιολογικό, δεν είναι δυνατόν να τις ανακοινώσουμε. Απ' όσο ξέρουμε, μέχρι το τέλος του event είναι αρκετά μεγάλη η πιθανότητα να έχουμε άλλη μία ημέρα με τέτοια δυνατότητα, όμως κανείς δεν μπορεί να το γνωρίζει με βεβαιότητα.
 

Annwfn

Νέο Μέλος
Η τακτική της εταιρείας είναι γνωστή. Παίζεις λίγο, πάς για το πρώτο βραβείο, παίζεις πολύ, πάς για το 2ο, παίζεις πολύ και πληρώνεις πάς για το 3ο. Όποιος πιστεύει κάτι άλλο πλανάται οικτρά. Από εκεί και πέρα οι αμοιβές δεν είναι όλες τόσο φτωχές. Υπάρχουν πραγματικά άχρηστα κτίρια αλλά υπάρχουν και πολύ καλές αμοιβές αν ξέρεις να τις διαχειριστείς. Για παράδειγμα στο επίπεδο μου δίνει μειώσεις χρόνου 20ωρών και 14 ωρών. Όταν έδινε ως αποκλειστική αμοιβή τις 20 ώρες έβαλα σχεδόν όλα τα φουντούκια που είχα και τελικά αν και δεν μου έκατσαν οι 20αρες είχα πολλές 14αρες. Την 2η φορά που μπήκε η ίδια αμοιβή κέρδισα 3 20αρες μειώσεις. Συνολικά κέρδισα σε αυτό το event 19 ημέρες μείωση χρόνου στις εξερευνήσεις μου. Για εμένα ήταν μεγάλη βοήθεια διότι ήρθε πολύ γρηγορότερα η επέκταση που χρειαζόμουν. Ακόμη σε μια άλλη αποκλειστική αμοιβή κέρδισα και ένα κτίριο που έχει απόδοση καλύτερη και από τα 2 μεγάλα βραβεία.

http://prntscr.com/gx3h3x Αποκλειστική Αμοιβή ημέρας
http://prntscr.com/gx3jee 2ο Βραβείο
http://prntscr.com/gx3i8a 3ο Βραβείο

Στο πρώτο κτίριο με αναγκαίο χώρο 16 τετράγωνα κερδίζεις 2900 κατοίκους, δηλαδή 181 κατοίκους ανά τετράγωνο.
Στο 2ο κτίριο με αναγκαίο χώρο 24 τετράγωνα κερδίζεις 3900 κατοίκους, δηλαδή 162 κατοίκους ανά τετράγωνο.
Στο 3ο κτίριο με αναγκαίο χώρο 25 τετράγωνα κερδίζεις 4000 κατοίκους, δηλαδή 160 κατοίκους ανά τετράγωνο.

Άρα δεν μπορεί να θεωρηθεί φτωχή η αμοιβή στην προκειμένη περίπτωση.
Η στρατηγική που ακολουθούν, τουλάχιστον οι περισσότεροι, είναι να κρατάνε τα φουντούκια ή ότι άλλο είναι στην θέση τους μέχρι να βρούν κάτι που τους βοηθά καλύτερα, κατά την γνώμη τους, και τα ρίχνουν μαζεμένα εκεί. Το χρυσό σεντούκι είναι το καλύτερο διότι δίνει και τους περισσότερους πόντους, οπότε αν έχεις παίξει αρκετά ακόμη και να μην σου κάτσει η αμοιβή που θέλεις μπορείς να έχεις το 2ο βραβείο. Μετά κρατάς πάλι όσα σου μένουν μέχρι να βρείς κάτι καλό και ξανά επαναλαμβάνεις την διαδικασία. Επειδή βεβαίως το event περιέχει το στοιχείο τύχη σε άλλες φορές θα κερδίσει κάποιος παραπάνω και σε άλλες λιγότερο.
Αυτό που προστέθηκε είναι οι προσφορές με τους διπλούς πόντους, κάτι που δεν υπήρχε στα παλιότερα event. Μάλλον μπήκε για να δώσει την ευκαιρία σε κάποιους παίκτες να κυνηγήσουν το 3ο βραβείο δίχως να πληρώσουν και να σταματήσουν οι γκρίνιες.
Επαναλαμβάνω δεν με πολυενδιαφέρει το 3ο βραβείο, αν το κερδίσω θα είναι η πρώτη φορά, αλλά αν τύχει να κερδίσω ακόμη μερικά πακετάκια μειώσεων χρόνου δεν θα με χάλαγε καθόλου.
Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του, αν βρίσκει το event ανούσιο δεν το κυνηγάει, αλλιώς κάνει από πρίν την κατάλληλη προετοιμασία και δεν του παίρνει τόσο χρόνο να το ολοκληρώσει. Τα μοτίβα που χρησιμοποιούνται είναι πάνω κάτω τα ίδια, οπότε αν έχει παίξει κάποιος 2-3 event ξέρει και τι τον περιμένει.

Καλησπέρα! Είδα την εικόνα που ανέβασες με την φουντουκόπολη και έπαθα την πλάκα μου. Σκέφτηκα είναι δυνατόν να μην είδα τέτοιο βραβείο; Απο ότι βλέπω όμως Οι πόντοι πολιτισμού και ο πληθυσμός που δίνουν τα κτίρια δεν είναι τα ίδια για όλους τους παίκτες. Μάλλον έχει να κάνει με το επίπεδο του καθενός. Π.χ. βλέπω πως το κτίριο "τα Ιερά Δώματα του Eldrasil" σε εσένα δίνουν 7800 πολιτισμό και 3900 πληθυσμό. Σε εμένα το ίδιο κτίριο δίνει 1270 πολιτισμό και 640 πληθυσμό. Το αναφέρω αυτό γιατί όπως είπα και παραπάνω έπαθα την πλάκα μου με τα νούμερα.
 

Συνημμένα

  • doma.jpg
    doma.jpg
    32,1 KB · Προβολές: 57

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Καλησπέρα! Είδα την εικόνα που ανέβασες με την φουντουκόπολη και έπαθα την πλάκα μου. Σκέφτηκα είναι δυνατόν να μην είδα τέτοιο βραβείο; Απο ότι βλέπω όμως Οι πόντοι πολιτισμού και ο πληθυσμός που δίνουν τα κτίρια δεν είναι τα ίδια για όλους τους παίκτες. Μάλλον έχει να κάνει με το επίπεδο του καθενός. Π.χ. βλέπω πως το κτίριο "τα Ιερά Δώματα του Eldrasil" σε εσένα δίνουν 7800 πολιτισμό και 3900 πληθυσμό. Σε εμένα το ίδιο κτίριο δίνει 1270 πολιτισμό και 640 πληθυσμό. Το αναφέρω αυτό γιατί όπως είπα και παραπάνω έπαθα την πλάκα μου με τα νούμερα.

Ακριβώς, αναλόγως την εποχή που βρίσκεται ο κάθε παίκτης, το βραβείο του δίνει τον ανάλογο πληθυσμό και πολιτισμό.
 

DeletedUser1186

Guest
Τελειωνω την 75η αποστολη και παιρνω το 2ο επαθλο! (και κερδισα εαν δεν κανω λαθος 7 φορες 200 φουντουκια)! Λοιπον εχουμε και λεμε... απο την 76η εως την 91η συν τις ημερησιες που εχουν απομεινει ειναι γυρω στα 1800 φουντουκια ακομη συν αυτα που θα πεσουν απο τον ουρανο! Για το 2ο επαθλο χρειαστηκα εαν δεν κανω λαθος 2800 φουντουκια! Που θελω να καταλήξω; οτι εαν δεν ειμαι ο Γκαστονε Ντακ για να εχω τυχη βουνο για να ανοιξω το 3ο επαθλο θα πρεπει να αγορασω διαμαντια! Οποτε γιατι δεν το λετε απο την αρχη οτι το τελευταιο επαθλο αποκτιεται μονο με διαμαντια και παιζουμε μονο για τα δυο πρωτα! Διορθωστε με εαν ειμαι στον συλογισμο μου, καπου λαθος.


Διάβασα αναλυτικά τη δημοσίευσή σου. Σα νέος παίκτης που συμμετέχει πρώτη φορά σε event ήθελα να πω το εξής.
Από την αρχή του συγκεκριμένου event μάζευα, όπως όλοι μας υποθέτω, τα φουντούκια μου. Την τρίτη μέρα του event έδωσε διπλά βλαστάρια και χωρίς να ρωτήσω κάποιον - ξόδεψα όσα φουντούκια είχα μαζέψει. Στη συνέχεια, μάζευα εκ νέου τα φουντούκια μου ελπίζοντας απλά πως θα υπάρξει κι άλλη μέρα με διπλά βλαστάρια - πράγμα που έγινε.
Για να μην πολυλογώ, ξοδεύοντας τα φουντούκια μου μόνο τις ημέρες που έδινε διπλά βλαστάρια και πατώντας μόνο την επιλογή των 140 φουντουκιών, κέρδισα το 3ο μεγάλο έπαθλο στην αποστολή Νο 82 και χωρίς να αγοράσω διαμάντια. Σήμερα, έχοντας τελειώσει τις αποστολές, βρίσκομαι με απόθεμα 1300 φουντουκιών κι ακόμα μαζεύω από τις καθημερινές + τα φουντούκια που πέφτουν.

Με λίγα λόγια, στο συγκεκριμένο event τα φουντούκια ήταν υπέρ αρκετά για κάποιον που επέλεξε το δικό μου τρόπο.

Υ.Γ. Δε γνωρίζω τι έγινε σε προηγούμενα event. Επαναλαμβάνω πως είναι το πρώτο event που συμμετάσχω!
 

PAROS

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Ναι ακριβώς, αυτή την φορά υπήρχε κίνητρο και τρόπος να τα καταφέρεις ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΔΙΠΛΩΝ ΜΠΟΝΟΥΣ ΒΛΑΣΤΑΡΙΩΝ που έδινε η εταιρία κάθε Κυριακή.... Άλλες φορές δεν υπήρχε αυτό!
 

j.k.

Chef
Το σημερινο δωρο δινει 50% περισσοτερη επιθεση .Αν βαλω 2 ποσο θα παει η επιθεση ;
 
Κορυφή