• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] H Άνοδος του Edrasil

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1023

Guest
Ίδια νοοτροπία με το προηγούμενο event.

Υ.Γ: Στις εικόνες, τα Cumulative Nuts είναι τα συνολικά φουντούκια που έχετε μαζέψει, αθροιστικά, για όλα τα quests που έχετε βγάλει εις πέρας μέχρι εκείνη τη στιγμή.
Καλο μεσημερι που τα βρησκεις αυτα ειναι καποια σελιδα ,που μπορωνα τα βρησκω κι εγω?
 

DeletedUser748

Guest
Καλημέρα! έχω μια ερώτηση. Μια συμπαίκτρια στη συντροφιά μου, μου είπε οτι της ήρθε στο μαιλ ένα μύνημα για να κερδίσει επιπλέον φουντούκια(δεν θυμάμαι το ποσό) και 3 μέρες για να εξαργυρώσει. Στο δικό μου mail όμως δεν έχει έρθει τίποτα. εσείς οι υπόλοιποι παίκτες το έχετε λάβει αυτό το mail?
 

Frifrou

Νέο Μέλος
Καλημέρα! έχω μια ερώτηση. Μια συμπαίκτρια στη συντροφιά μου, μου είπε οτι της ήρθε στο μαιλ ένα μύνημα για να κερδίσει επιπλέον φουντούκια(δεν θυμάμαι το ποσό) και 3 μέρες για να εξαργυρώσει. Στο δικό μου mail όμως δεν έχει έρθει τίποτα. εσείς οι υπόλοιποι παίκτες το έχετε λάβει αυτό το mail?
Καλησπέρα.
Ναι, εγώ έλαβα 100 φουντούκια κάνοντας log in απ το mail μου. Ηρθε μήνυμα στο ηλεκτρονικό μου ταχυδρομείο.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Καλημέρα! έχω μια ερώτηση. Μια συμπαίκτρια στη συντροφιά μου, μου είπε οτι της ήρθε στο μαιλ ένα μύνημα για να κερδίσει επιπλέον φουντούκια(δεν θυμάμαι το ποσό) και 3 μέρες για να εξαργυρώσει. Στο δικό μου mail όμως δεν έχει έρθει τίποτα. εσείς οι υπόλοιποι παίκτες το έχετε λάβει αυτό το mail?
Ρίξε μια ματιά στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία σου (spam) και θα το βρείς εκεί το μήνυμα.
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Καλημέρα! έχω μια ερώτηση. Μια συμπαίκτρια στη συντροφιά μου, μου είπε οτι της ήρθε στο μαιλ ένα μύνημα για να κερδίσει επιπλέον φουντούκια(δεν θυμάμαι το ποσό) και 3 μέρες για να εξαργυρώσει. Στο δικό μου mail όμως δεν έχει έρθει τίποτα. εσείς οι υπόλοιποι παίκτες το έχετε λάβει αυτό το mail?

Καλησπερα, Δοκιμασε την τυχη σου, το ελαβα στις 28 Σεπτεμβριου και ισχυει για 3 μερες, δες τα ψιλά γραμματα στην 2η εικονα
 

Συνημμένα

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    257,2 KB · Προβολές: 54
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    141,2 KB · Προβολές: 54

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
παιδια εμενα δεν μου εχει ερθει τιποτε...κοιταξα παντου αλλα δεν....μπορει να γινεται τμηματικα τι να πω....
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
παιδια εμενα δεν μου εχει ερθει τιποτε...κοιταξα παντου αλλα δεν....μπορει να γινεται τμηματικα τι να πω....
Εχεις κοιταξει και στα ανεπιθυμητα; Μηπως εχεις δωσει άλλο email οταν πρωτογραφτηκες στο παιχνιδι;
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
τα παντα τσεκαρα...ελπιζω να μην το εσβησα κατά λαθος..είναι το μονο που με αγχωνει
 

PAROS

Περιπλανώμενο Ξωτικό
ΔΕΝ έχει έρθει αυτό το μήνυμα σε πολλούς, το έχω ήδη τσεκάρει με 3 φίλους.......
 

DeletedUser796

Guest
Καλησπέρα, 'εχω ένα θεματάκι, ενώ η εντολή στο event λέει οτι μπορώ να επιλύω 14 συναντήσεις ή να αγοράσω 14 πόντους γνώσης, δεν μου μέτρησε τους πόντους γνώσης! Επέλυσα 8 συναντήσεις και αγόρασα 5 πόντους γνώσεις αλλα μου μέτρησε μόνο τις 8 συναντήσεις! Θα τους χάσω τους πόντους γνώσεις τελικά, δεν θα μετρήσουν??????
 

Συνημμένα

  • MaxthonSnap20171004212504.png
    MaxthonSnap20171004212504.png
    123 KB · Προβολές: 56

DeletedUser118

Guest
Οι αποστολές που δίνουν εναλλακτικές ολοκληρώνονται με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, και όχι αθροιστικά.

Θα πρέπει να ολοκληρώσετε 14 συναντήσεις ή να αγοράσετε 14 πόντους γνώσης. Στην περίπτωση σας λοιπόν θα πρέπει είτε να ολοκληρώσετε ακόμη 6 συναντήσεις, είτε να αγοράσετε ακόμη 9 πόντους γνώσης.
 

DeletedUser796

Guest
Μάλιστα, ευχαριστώ για τη διευκρίνηση.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Παιδιά, σοβαρά τώρα!!!
Οι καινούργιες "στιγμιαίες αμοιβές", Βροχή νομισμάτων, Βροχή προμηθειών και Ενίσχυση ωρών (συνήθως κάποιων λεπτών) που καθιέρωσε τελευταία το παιχνίδι (και στις "Περιπέτειες της Συντροφιάς" και τώρα στα Event ) έχουν ενθουσιάσει κανέναν???
Γιατί εμένα καθόλου!!!
Στατιστικά, έχεις τις περισσότερες πιθανότητες να πάρεις μία από αυτές (Συνολικά 43% δίνοντας 50 ή 90 φουντούκια και 37% για τα 140) σε αντίθεση με τις αρκετά αξιόλογες ημερήσιες αμοιβές και τα πολύ χρήσιμα θραύσματα ρούνων ή πόντων γνώσης.Αν και ακόμα και σαν ημερήσιες αμοιβές μπήκαν κι αυτές..Έλεος!!
Δηλαδή να έχεις προσπαθήσει να μαζέψεις 140 φουντούκια, πολλές φορές με δύσκολες αποστολές και μόλις τα παραδώσεις, να παίρνεις κάτι τέτοιο? Αν είναι δυνατόν!!! Εγώ στις 11 παραδόσεις μέχρι τώρα, έχω πετύχει μόνο 2 ημερήσια δώρα και όχι τόσο σημαντικά, όπως ο στίβος των Ορκ και ο Έμπορος......
Γιατί τόση τσιγκουνιά?
Εντάξει, καταλαβαίνω ότι θέλετε να πουλήσετε τα διαμάντια σας,αλλά δυστυχώς πιστεύω, ότι γενικά σε θέματα αμοιβών το παιχνίδι πάσχει πολύ, αν θέλεις να ασχοληθείς σοβαρά μαζί του...
Εύχομαι κάποια στιγμή, να υπάρξουν δεύτερες σκέψεις και να προβληματιστούν περισσότερο οι υπεύθυνοι για το θέμα.
 

DeletedUser665

Guest
Παιδιά, σοβαρά τώρα!!!
Οι καινούργιες "στιγμιαίες αμοιβές", Βροχή νομισμάτων, Βροχή προμηθειών και Ενίσχυση ωρών (συνήθως κάποιων λεπτών) που καθιέρωσε τελευταία το παιχνίδι (και στις "Περιπέτειες της Συντροφιάς" και τώρα στα Event ) έχουν ενθουσιάσει κανέναν???
Γιατί εμένα καθόλου!!!
Στατιστικά, έχεις τις περισσότερες πιθανότητες να πάρεις μία από αυτές (Συνολικά 43% δίνοντας 50 ή 90 φουντούκια και 37% για τα 140) σε αντίθεση με τις αρκετά αξιόλογες ημερήσιες αμοιβές και τα πολύ χρήσιμα θραύσματα ρούνων ή πόντων γνώσης.Αν και ακόμα και σαν ημερήσιες αμοιβές μπήκαν κι αυτές..Έλεος!!
Δηλαδή να έχεις προσπαθήσει να μαζέψεις 140 φουντούκια, πολλές φορές με δύσκολες αποστολές και μόλις τα παραδώσεις, να παίρνεις κάτι τέτοιο? Αν είναι δυνατόν!!! Εγώ στις 11 παραδόσεις μέχρι τώρα, έχω πετύχει μόνο 2 ημερήσια δώρα και όχι τόσο σημαντικά, όπως ο στίβος των Ορκ και ο Έμπορος......
Γιατί τόση τσιγκουνιά?
Εντάξει, καταλαβαίνω ότι θέλετε να πουλήσετε τα διαμάντια σας,αλλά δυστυχώς πιστεύω, ότι γενικά σε θέματα αμοιβών το παιχνίδι πάσχει πολύ, αν θέλεις να ασχοληθείς σοβαρά μαζί του...
Εύχομαι κάποια στιγμή, να υπάρξουν δεύτερες σκέψεις και να προβληματιστούν περισσότερο οι υπεύθυνοι για το θέμα.
Οι στιγμιαιες που εδιναν στις περιπετειες συντροφιας ηταν πραγματι "φτωχικες"! Αλλα σε αυτο το εβεντ οι 14ωρες και 20ωρες που δινει ειναι σημαντικα χρησιμες για τις αποστολες απο το 60 και πανω οπως και για αυτους που ειναι σε μεγαλα επιπεδα και απαιτουνται μεγαλοι χρονοι αναμονης. π.χ. στο δικο μου επιπεδο θελω 20 ωρες για μια επαρχια, οποτε δεν με χαλαει μια 20ωρη!
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Παιδιά, σοβαρά τώρα!!!
Οι καινούργιες "στιγμιαίες αμοιβές", Βροχή νομισμάτων, Βροχή προμηθειών και Ενίσχυση ωρών (συνήθως κάποιων λεπτών) που καθιέρωσε τελευταία το παιχνίδι (και στις "Περιπέτειες της Συντροφιάς" και τώρα στα Event ) έχουν ενθουσιάσει κανέναν???
Γιατί εμένα καθόλου!!!
Στατιστικά, έχεις τις περισσότερες πιθανότητες να πάρεις μία από αυτές (Συνολικά 43% δίνοντας 50 ή 90 φουντούκια και 37% για τα 140) σε αντίθεση με τις αρκετά αξιόλογες ημερήσιες αμοιβές και τα πολύ χρήσιμα θραύσματα ρούνων ή πόντων γνώσης.Αν και ακόμα και σαν ημερήσιες αμοιβές μπήκαν κι αυτές..Έλεος!!
Δηλαδή να έχεις προσπαθήσει να μαζέψεις 140 φουντούκια, πολλές φορές με δύσκολες αποστολές και μόλις τα παραδώσεις, να παίρνεις κάτι τέτοιο? Αν είναι δυνατόν!!! Εγώ στις 11 παραδόσεις μέχρι τώρα, έχω πετύχει μόνο 2 ημερήσια δώρα και όχι τόσο σημαντικά, όπως ο στίβος των Ορκ και ο Έμπορος......
Γιατί τόση τσιγκουνιά?
Εντάξει, καταλαβαίνω ότι θέλετε να πουλήσετε τα διαμάντια σας,αλλά δυστυχώς πιστεύω, ότι γενικά σε θέματα αμοιβών το παιχνίδι πάσχει πολύ, αν θέλεις να ασχοληθείς σοβαρά μαζί του...
Εύχομαι κάποια στιγμή, να υπάρξουν δεύτερες σκέψεις και να προβληματιστούν περισσότερο οι υπεύθυνοι για το θέμα.

Προσωπικά εχθές που έδινε ημερήσιες αμοιβές τις 14ωρες μειώσεις χρόνου έριξα ότι φουντούκι είχα. Το αποτέλεσμα ήταν να μου δώσει συνολικά το σύστημα 9 ζευγάρια μειώσεων. Συνολικά 18 μειώσεις. 18x14=252 ώρες. Με μέσο όρο εξερεύνησης τις 66 ώρες τώρα μου δίνει στην ουσία σχεδόν 4 επαρχίες σε μηδέν χρόνο. Είναι πολύ καλή αμοιβή όταν καίγεσαι να τελειώσεις την 10αδα επαρχιών για να πάρεις επέκταση.
Όσο για το θέμα των θραυσμάτων πίστεψε με από κάποιο επίπεδο και μετά δεν θα ξέρεις τι να τα κάνεις, θα έχεις τόσα πολλά που απλά θα τα κοιτάς. Και με την ευκολία που μαζεύονται πια τα σπασμένα θραύσματα από το τουρνουά δεν νομίζω πως είναι πια για κανέναν θέμα το να ξεκλειδώσει ένα θαύμα με συνδυασμό σπασμένων και κανονικών θραυσμάτων.
Το πακέτο των πόντων συνεχίζει να είναι μια καλή αμοιβή που σε αυτό το event μέχρι τώρα το έχω λάβει 2 φορές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Οι στιγμιαιες που εδιναν στις περιπετειες συντροφιας ηταν πραγματι "φτωχικες"! Αλλα σε αυτο το εβεντ οι 14ωρες και 20ωρες που δινει ειναι σημαντικα χρησιμες για τις αποστολες απο το 60 και πανω οπως και για αυτους που ειναι σε μεγαλα επιπεδα και απαιτουνται μεγαλοι χρονοι αναμονης. π.χ. στο δικο μου επιπεδο θελω 20 ωρες για μια επαρχια, οποτε δεν με χαλαει μια 20ωρη!
Ίσως έχεις δίκιο, γιατί κι εγώ χρησιμοποίησα τις δύο 14ωρες αμοιβές που πήρα, για την αποστολή των 2 ημερών. Επίσης δεν γνωρίζω τι γίνεται στα μεγάλα επίπεδα που οι χρόνοι αναμονής είναι τόσο μεγάλοι και σίγουρα κάποιοι έχουν τους λόγους τους να τους συντομεύουν. Άρα μήπως θα έπρεπε να βλέπει η ομάδα ανάπτυξης του παιχνιδιού - κάτι βέβαια που είναι θέμα γενικότερης πολιτικής - σε τι περίπου ποσοστά βρίσκονται οι ενεργοί παίκτες ώστε να προσαρμόζονται τέτοιου είδους αμοιβές πιο κοντά στις ανάγκες ενός μέσου όρου?
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Επίσης θα ήθελα να αναφέρω -κάτι που βέβαια θα μπορούσε ίσως να μπει στις ιδέες και προτάσεις - ότι θα ήταν πολύ καλό, να μαζεύαμε ας πούμε φουντούκια, όπως σ αυτό το event, όχι μόνο από αυτά που πέφτουν στην πόλη μας, αλλά και όταν θα κάναμε επίσκεψη και προσφέραμε βοήθεια, στους γείτονες που έχουμε εξερευνήσει ή στα μέλη της συντροφιάς μας, Με την ίδια λογική, που βρίσκουμε σε κάποιους από αυτούς, θησαυρό με τεχνουργήματα κλπ. Με ένα τέτοια κίνητρο, πιστεύω θα ενισχυόταν περισσότερο η επισκεψιμότητα, ανάμεσα στους γείτονες και τα μέλη της συντροφιάς, με ότι αυτό συνεπάγεται σε βοήθειες κλπ . Γιατί θεωρώ ότι και σε αυτό το σημείο, δεν δίνουν και πολύ σημασία αρκετοί παίκτες..,Και όχι βέβαια με την υπάρχουσα λογική που ξέρεις ότι μετά τις 3-4 πρώτες επισκέψεις που θα κάνεις, θα βρεις τους 3 ημερήσιους θησαυρούς, αλλά θα μαζεύεις πολύ περισσότερα φουντούκια, ανάλογα με το πόσους θα επισκέπτεσαι κάθε 23 ώρες....
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: PAROS

DeletedUser665

Guest
Τελειωνω την 75η αποστολη και παιρνω το 2ο επαθλο! (και κερδισα εαν δεν κανω λαθος 7 φορες 200 φουντουκια)! Λοιπον εχουμε και λεμε... απο την 76η εως την 91η συν τις ημερησιες που εχουν απομεινει ειναι γυρω στα 1800 φουντουκια ακομη συν αυτα που θα πεσουν απο τον ουρανο! Για το 2ο επαθλο χρειαστηκα εαν δεν κανω λαθος 2800 φουντουκια! Που θελω να καταλήξω; οτι εαν δεν ειμαι ο Γκαστονε Ντακ για να εχω τυχη βουνο για να ανοιξω το 3ο επαθλο θα πρεπει να αγορασω διαμαντια! Οποτε γιατι δεν το λετε απο την αρχη οτι το τελευταιο επαθλο αποκτιεται μονο με διαμαντια και παιζουμε μονο για τα δυο πρωτα! Διορθωστε με εαν ειμαι στον συλογισμο μου, καπου λαθος.
 
Κορυφή