• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Παρουσίαση συντροφιάς "Άλφα Κατασκευαστική ΕΠΕ"

Φίλοι και φίλες χαίρετε. Όλοι παρατηρήσατε φαντάζομαι τη διάλυση της ισχυρής Ducatisti Inc. O λόγος δεν ήταν η αλλαγή ηγεσίας, γιατι κακά τα ψέμματα, λίγο χρειάζεται μια ηγεσία σε τέτοιου είδους παιχνίδι. Ο μονάδικός λόγος που διαλύθηκε ήταν στην ουσία η παραίτηση της πλειοψηφίας των παιχτών, που είχε ως αποτέλεσμα την στασιμότητα της συντροφιάς γενικότερα. Κάποιοι αρέσκονται στο να μπαινουν που και που, κάποιοι άλλοι το έχουν παρατήσει και τέλος υπαρχουν και κάποιοι που θέλουν αυτό που απο την αρχή ήθελαν όταν μπήκαν σε μια συντροφιά, δηλαδή καθημερινές βοήθειες απο τα μέλη και συμμετοχή στην αγορά. Μας φαίνεται τουλάχιστον παράξενο-αν όχι εκνευριστικό-κάποιος που δεν παίζει ή δεν αφιερώνει 5 λεπτά απο την ημέρα του στο να βοηθήσει τη συντροφιά να καταλαμβάνει θέση σ'αυτη, είναι ανούσιο. Αποφασίσαμε οπότε να κάνουμε μια κίνηση για όλους εσάς που θέλετε μια πραγματικά ενεργή φυλή. Το προφίλ μας είναι λιτό και αρκετά σαφές, μπορείτε να το δείτε και μόνοι σας. Τέλος, καταλαβαίνω ότι πολλοί απο εσάς ίσως να έχετε αντιρρήσεις για τον τρόπο προσέγγισής μας ,το οποίο είναι σαφέστατα δικαίωμά σας, από την άλλη όπως ήδη καταλάβατε από τα παραπάνω, μάλλον δεν θέλετε να είστε σε μια τέτοια συντροφιά. Εσείς που πραγματικά θέλετε όμως, επικοινωνήστε μαζί μας.


Για την "Άλφα Κατασκευαστική ΕΠΕ"

Ο Γενικός Γραμματέας

MoodMaker
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser20

Guest
Καλη επιτυχια με την νεα σας προσπαθεια!
Η ομαδικοτητα σπανιζει στο παιχνιδι καθως επικρατει η λογικη "αν δεν κερδισω κατι αμεσα γιατι να το κανω?".

Και μπαινω σημερα και βλεπω την Ducatitsi μια θεση πανω απο την Συντροφια του Δαχτυλιδιου και λεω "τι εγινε? τοσο πολυ ανεβηκαμε σε ενα βραδυ?" :p
 
Η όνομασία μας βρίσκεται υπό επεξεργασία, θα κάνουμε νέα ανακοίνωση όταν κατασταλλάξουμε στην τελική. Τα υπόλοιπα της παρουσίασης ισχύουν ως έχουν.
 
Προσωρινή και ίσως μόνιμη ονομασία μας είναι οι "Τιτάνες". Προσπαθήσαμε μια συγχώνευση με τους Fallen Angels, αλλα ο αρχιμάγος τους ο fallenangel ήταν εκνευριστικά αδιάλλακτος σε θέματα που είχαν να κάνουν με την ονομασία μας. Η συμφωνία μας ήταν πως θα γινόμασταν μία συντροφιά, θα διατηρούσαν το όνομά τους, θα αλλάζαμε το δικό μας σε Uprising Demons και η παλιά τους συντροφιά θα γινόταν ακαδημία. Όσοι παίχτες ανέβαιναν ικανοποιητικά, θα είχαν μία θέση στη μητρική, το οποίο είναι καλό κίνητρο για ανάπτυξη. Δυστυχώς ο fallenangel ήταν πολύ αντιδραστικός σε τέτοιες "δραματικές" αλλαγές, όπως να αναφέρει στην περιγραφή της προηγούμενης φυλής του οτι είναι ακαδημία μας, οπότε το όλο εγχείρημα κατέρρευσε. Καλή καρδιά και αν κάποια φυλή ενδιαφέρεται για άμεση άνοδο, μπορεί να επικοινωνήσει μαζι μας.
 

DeletedUser

Guest
Προσωπικα δε θα μιλησω για τους λογους που αποφασισαν(ή αποφασισες?) οι πλεον Τιτανες να μην συνεχισουν κοινη πορεια με τους Fallen Angels.Εξαλλου αυτα ειναι θεματα των αρχηγων,σωστα???
Θα πω το εξης ομως: Το οτι ενα συγκεριμενο ατομο διωχνει με αυτον τον τροπο τοσους,χωρις να στειλει εστω ενα μηνυμα,το θεωρω απαραδεκτο.Δειχνει να μη σεβεται τους αλλους και εναν φαισστικο χαρακτηρα.Ας μην επεκταθουμε ομως,προσωπικα περιμενω τη συγνωμη οποιου το εκανε.
 
Όχι, ανέλαβε την ευθύνη ο αρχηγός σας. Αν θέλετε να ενταχθείτε στη συντροφιά μας, είστε ευπρόσδεκτοι.
 

DeletedUser

Guest
Απο οσο ξερω,εγω ημουν μελος της συντροφιας UPRISING DEMONS(ονομα το οποιο επιλεχθηκε μετα απο ανοικτη ψηφοφορια ολων των μελων) και αρχηγος ηταν ο Φαντομ.
Καποιος λοιπον αυθαιρετα,ή με αδεια δεν ξερω, με απεβαλλε.(οπως και αρκετους αλλους) χωρις να παρω καποια ειδοποιηση.Το θεωρω ασεβεια και πριμενω μια απαντηση απο τον υπευθυνο,οπως και τη συγνωμη του..Αν εχει δηλαδη λιγη μπεσα οπως λεμε ;)
 
Μισό λεπτό, η συμφωνία ήρθε από τον αρχηγό σας που αποφασίσατε να ακολουθήσετε. Δεν περίμενα σε καμία περίπτωση να αλλάξετε πρόσωπο εμπιστοσύνης όταν ενσωματωθήκατε στη συντροφιά μας. Αυτός αποφάσισε ουσιαστικά να το διαλύσει, χρέος του είναι να σας ενημερώσει. Δε θα παίξω τέτοιου είδους εγωπαθητικά παιχνίδια και νομίζω με τις κινήσεις μου τόσο καιρό το απέδειξα. Ούτε θα δεχθώ αδικίες, ακόμα και αν δεν είναι προς το συμφέρον μας. Αν διαφωνείτε με την εξέλιξη, καλό θα ήταν να επικοινωνήσετε με τον αρχηγό σας και να του ζητήσετε να σας εξηγήσει γιατί έγινε όλο αυτο, αντί να διαλέγετε την εύκολη λύση και να μου ρίχνεται τις ευθύνες.
 

DeletedUser

Guest
Δεν καταλαβες.Οπως προειπα δε με ενδιαφερει καν ο λογος που διαφωνησατε..Δε με ενδιαφερει καν που βρεθηκα εκτος..Με ενδιαφερει ομως ο τροπος..Ο οποιος ειναι καθαρα φασιστικος,αυθαιρετος και δειχνει ασεβεια προς το προσωπο μου.Θα περιμενα εστω ενα κυκλικο μηνυμα που να λεει ''ρωτηστε τον πρωην αρχηγος σας τι εγινε'',κατι τετοιο τελος παντων.
Περιμενω λοιπον το συγνωμη σε προσωπικο μηνυμα,δεν ειναι αναγκη να κανουμε και διαφημιση,γιατι η συγκεκριμενη συμπεριφορα ειναι απαραδεκτη..
 

DeletedUser134

Guest
moodmaker θα ήθελα να σε προστατέψω και δεν είχα καν σκοπό να ξανά ασχοληθώ μαζί σου ,παρόλο που αποφάσισες να πετάξεις όλα τα μέλη της συμμαχίας μου χωρίς προειδοποίηση όπως λένε παραπάνω...επειδή όμως παραποιείς πολύ τα γεγονότα θα αλλάξω ρότα και δεν θα σε προστατεύσω πια... Αλλά λόγω του χαρακτήρα μου θα ήθελα φυσικά να προστατεύσω τα υπόλοιπα μέλη της συμμαχίας σου και φυσικά τον Phantom που σίγουρα δεν φταίει σε τίποτα , από σένα... Για δείξε σε παρακαλώ τα μηνύματα σε screenshot που δείχνουν όλα αυτά που λες παραπάνω... Αφού το έκανες γνωστό στο φόρουμ απόδειξε και τα λεγόμενα σου...για δείξε μας ποιος είσαι πραγματικά και ποιος φέρει την ευθύνη...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν υπαρχει αναγκη για προσωπικο μηνυμα, αν το θεμα ειναι μια δημοσια συγνωμη, σας την παραθετω εδω. Συγνωμη λοιπον για την αποτομη απομακρυνση σας, αλλα η συνεννοηση για το ολο εγχειρημα εγινε με το προσωπο που διαλεξατε να εμπιστευθειτε. Συγνωμη και παλι για τη μη εγκαιρη ενημερωση σας, ειχα την εντυπωση οτι επρεπε να γινει κατι τετοιο απο τον αρχηγο σας, αλλα μαλλον επρεπε να το κανω και αυτο εγω. Λυπαμαι για την αναστατωση, το να χαρακτηριζομαι φασιστας με ποναει πραγματικα, αλλα οταν μια συμφωνια δεν τηρειται, ειναι αδικια, οπως και να το δεις. Παραγματικα λυπαμαι αν απο τη πλευρα σας φανηκε φασιστικο, ειναι το τελευταιο που ηθελα.

moodmaker θα ήθελα να σε προστατέψω και δεν είχα καν σκοπό να ξανά ασχοληθώ μαζί σου ,παρόλο που αποφάσισες να πετάξεις όλα τα μέλη της συμμαχίας μου χωρίς προειδοποίηση όπως λένε παραπάνω...επειδή όμως παραποιείς πολύ τα γεγονότα θα αλλάξω ρότα και δεν θα σε προστατεύσω πια... Αλλά λόγω του χαρακτήρα μου θα ήθελα φυσικά να προστατεύσω τα υπόλοιπα μέλη της συμμαχίας σου και φυσικά τον Phantom που σίγουρα δεν φταίει σε τίποτα , από σένα... Για δείξε σε παρακαλώ τα μηνύματα σε screenshot που δείχνουν όλα αυτά που λες παραπάνω... Αφού το έκανες γνωστό στο φόρουμ απόδειξε και τα λεγόμενα σου...για δείξε μας ποιος είσαι πραγματικά και ποιος φέρνει την ευθύνη...

τι; αληθεια τωρα, ζητας και τα ρεστα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ευχαριστω για την συγνωμη.Θα προτιμουσα να ηταν χωρις τις επεξηγησεις.Πραγματικα δεν χρειαζονται και προφανως,οπως εξηγησα και παραπανω, δε με ενδιαφερει γιατι δεν τα ''βρηκατε'' στις συμφωνιες σας..
 

DeletedUser134

Guest
Για δείξε screenshot από τις συνομιλίες που δείχνουν όλα αυτά που είπες για μένα...πιστεύω ότι θα ενδιέφερε πολύ να τα δει ο αρχηγός σου και τα υπόλοιπα μέλη της συμμαχίας και φυσικά όλα τα μέλη του φόρουμ..
 
τη συνομιλια μας την εχεις κ εσυ, καντην εσυ screenshot, δε θα αχοληθω και μ'αυτο, κουραστηκα. προσπαθω να κανω κατι καλο απο τη στιγμη απο αποκοπηκαμε απο τους Ducatisti, αμα δεν εχετε εσεις ορεξη, παιξτε οτι παιχνιδι θελετε, δε θα ασχοληθω αλλο. ανεβασε λοιπον τι ελεγες τοσο καιρο, τι εκανα εγω και που κατεληξε, να δουμε τι θα πουν αυτοι που θα το διαβασουν.
 

DeletedUser134

Guest
Γιατί δεν ανεβάζεις? Φοβάσαι? Αν προσπαθούσες να κάνεις κάτι καλό σίγουρα δεν θα λειτουργούσες έτσι...πιστεύω ότι οι πραγματικοί σου σκοποί είναι υποχθόνιοι και "εξυπηρετείς" άλλα συμφέροντα . Και άντε πες ότι δεν θέλεις να ανεβάσεις screenshot από την συνομιλία μας που να δείχνουν το πρόσωπο που λες ότι είμαι ή να δείχνουν ότι είναι όπως τα λες , επειδή στο ζητάω εγώ... Αλλά έχω μια απορία...αν στο ζητήσει ο Phantom ή άλλα μέλη της συμμαχίας σου τι θα κάνεις? Που θα κρυφτείς?
 
δε φοβαμαι, βαριεμαι. κουραστηκα ρε φιλαρακι, πως το λενε? θα καθισω εγω να κανω screenshots ολη τη συνομιλια μας? πλακα μας κανεις? καντο εσυ, εδω ειμαι να απαντησω, αρκετα εκανα απο αυτα που ηθελες, σειρα σου να κανεις κ εσυ κατι.

Ευχαριστω για την συγνωμη.Θα προτιμουσα να ηταν χωρις τις επεξηγησεις.Πραγματικα δεν χρειαζονται και προφανως,οπως εξηγησα και παραπανω, δε με ενδιαφερει γιατι δεν τα ''βρηκατε'' στις συμφωνιες σας..

Το να ζητησω συγνωμη χωρις να εξηγησω τι συνεβει, ειναι σα να παραδεχομαι οτι φταιω για ολα εγω. Δεν ειναι ακριβως ετσι ομως.

Γιατί δεν ανεβάζεις? Φοβάσαι? Αν προσπαθούσες να κάνεις κάτι καλό σίγουρα δεν θα λειτουργούσες έτσι...πιστεύω ότι οι πραγματικοί σου σκοποί είναι υποχθόνιοι και "εξυπηρετείς" άλλα συμφέροντα . Και άντε πες ότι δεν θέλεις να ανεβάσεις screenshot από την συνομιλία μας που να δείχνουν το πρόσωπο που λες ότι είμαι ή να δείχνουν ότι είναι όπως τα λες , επειδή στο ζητάω εγώ... Αλλά έχω μια απορία...αν στο ζητήσει ο Phantom ή άλλα μέλη της συμμαχίας σου τι θα κάνεις? Που θα κρυφτείς?

Ξες ποια ειναι η διαφορα μας αδερφε? Οτι εσυ παιζεις με υπονοουμενα ενω εγω λεω τι ακριβως εγινε. Απο 'κει και περα, οπως θες χειρισου το.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser134

Guest
Κατηγορείς εμένα για την "αποχώρηση" των μελών που προήλθαν από την συμμαχία την δική μου , και καλά κάνεις γιατί θα πρέπει να δώσεις εξηγήσεις αύριο. Τα λες φυσικά εσύ ο ίδιος...

Προσωρινή και ίσως μόνιμη ονομασία μας είναι οι "Τιτάνες". Προσπαθήσαμε μια συγχώνευση με τους Fallen Angels, αλλα ο αρχιμάγος τους ο fallenangel ήταν εκνευριστικά αδιάλλακτος σε θέματα που είχαν να κάνουν με την ονομασία μας. Η συμφωνία μας ήταν πως θα γινόμασταν μία συντροφιά, θα διατηρούσαν το όνομά τους, θα αλλάζαμε το δικό μας σε Uprising Demons και η παλιά τους συντροφιά θα γινόταν ακαδημία. Όσοι παίχτες ανέβαιναν ικανοποιητικά, θα είχαν μία θέση στη μητρική, το οποίο είναι καλό κίνητρο για ανάπτυξη. Δυστυχώς ο fallenangel ήταν πολύ αντιδραστικός σε τέτοιες "δραματικές" αλλαγές, όπως να αναφέρει στην περιγραφή της προηγούμενης φυλής του οτι είναι ακαδημία μας, οπότε το όλο εγχείρημα κατέρρευσε. Καλή καρδιά και αν κάποια φυλή ενδιαφέρεται για άμεση άνοδο, μπορεί να επικοινωνήσει μαζι μας.

Ανέβασε λοιπόν τα screenshot που να δείχνουν ότι όλα αυτά που λες είναι έτσι ακριβώς όπως τα περιγράφεις...Ψάχνω να δω που είναι όλα αυτά που περιγράφεις και δεν μπορώ...

Ξέρεις δεν είναι ότι κουράστηκες ή ότι βαριέσαι...είναι ότι δεν μπορείς να αποδείξεις ότι την αποκλειστική ευθύνη για την όλη ιστορία την φέρνεις εσύ...Αλλά όπως είπα και πριν θα πρέπει να αποδείξεις κάποια στιγμή στα υπόλοιπα μέλη της συμμαχίας σου και στον αρχηγό σας ότι είναι όπως τα λες και αναγκαστικά θα πρέπει να στείλεις τις συνομιλίες μας...
 
περιμενω τα uploads. Δεν ξανακανω τιποτα απο αυτα που θες, γιατι μου θυμιζεις κακομαθημενο μπεμπη που θα σκασει αμα δε γινει το δικο του. και προσεξε, σε περιπτωση που ανεβασεις επιλεκτικα αποσπασματα απο τις συνομιλιες μας, εγω τοτε θα τα ανεβασω ολα. παιξε, περιμενω.
 

DeletedUser

Guest
Το να ζητησω συγνωμη χωρις να εξηγησω τι συνεβει, ειναι σα να παραδεχομαι οτι φταιω για ολα εγω. Δεν ειναι ακριβως ετσι ομως.
Οταν κανεις συγχωνευση δυο διαφορετικων συντροφιων,τα μελη που ενωνονται δεν παυουν να ειναι ανθρωποι με τη δικη τους προσωπικοτητα ο καθενας.Τωρα αν κατι στην πορεια χαλασει για τους χι ψι λογους θα επρεπε να δωσεις την επιλογη στα μελη να επιλεξουν αν θελουν να παραμεινουν ή να φυγουν.(αφου ειναι μετα την ενωση).
Εσυ ομως δεν εδωσες αυτη την επιλογη,αποφασισες μονος σου να το κανεις.Εσυ ειδικα που τις προηγουμενες μερες παλευες για την δημοκρατικοτικα της συντροφιας πηρες την ''φασιστικη οδο'' και εδιωξες αυθαιρετα τοσα ατομα.
Απο κει και περα σε πληροφορω πως αν καποιος μου το ζητουσε θα εβγαινα μονος μου.Ή αν βιαζοσουν τοσο βρε παιδι μου θα μπορουσες να στειλεις ενα κυκλικο με 1 προταση.

ΥΓ: Ο,τι σου λεω στο λεω φιλικα,δεν εχω καποιο θεμαμε σενα προσωπικα,ουτε θα συνεχισω να το παιζω dramma prince(απο το queen ε!πσσσσ ειμαι γαμάτος :p ).Ελπιζω να καταλαβες το point μου και να δεις που εχεις λαθος.
 
Κορυφή