• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Καθαρισμός παιχνιδιού από ανενεργούς

DeletedUser30

Guest
Γιατι το συστημα κρατα τους ανενεργους που ετσι και αλλιως καμια ενεργεια δεν μπορουμενα κανουμε και πηρε ολους τους αλλους το ποταμι;
Ποια η διαφορα αναμεταξυ τους ρε παιδια; να το κατανοησουμε και εμεις οι ασχετοι..
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
phantom σημερα εφυγαν και αλλοι. για κοιτα μπας και εφυγαν και αυτοι που ειχαν το προβλημα. σε εμενα εφυγε ενας που ειχε θεμα
 

DeletedUser118

Guest
Υπάρχει διαφορά μεταξύ ανενεργού παίκτη και παίκτη που παρουσιάζει πρόβλημα η πόλη του, καθώς και παίκτη που μπορεί να έχει και τα δύο.
Το σύστημα διατηρεί τα δεδομένα των παικτών για εύλογο χρονικό διάστημα. Το πρόβλημα είναι ότι όσο και να θέλουμε δεν μπορούμε ούτε μας επιτρέπετε προς το παρόν να αναφέρουμε ούτε το πως ούτε το κάθε πότε γίνεται διαδικασία εκκαθάρισης στο παιχνίδι.

Προσπαθούμε να βοηθήσουμε και με την γκρίνια δεν μπορούμε. Είμαστε ευγενικοί και δίνουμε τις λύσεις και τις εξηγήσεις που έχουμε.

Θα ήθελα (και είναι η πρώτη φορά που δεν χρησιμοποιώ πληθυντικό) να απαντήσετε σε κάποιες βασικές ερωτήσεις. Πριν το πρόβλημα σας ήταν ότι υπήρχαν ανενεργοί κοντά σας. Τώρα που έφυγαν το πρόβλημα σας είναι ότι υπάρχουν κενά. Σας εξηγούμε γιατί δεν μπορεί να γίνει άμεσα ανακατανομή του χάρτη ή δεν μπορεί να γίνει καν και για ποιο λόγο τα κενά αυτά συμπληρώνονται από νέους παίκτες. Μπορεί εν καιρό να γίνει και ανακατανομή του χάρτη, κάτι το οποίο δεν είναι καθόλου μα καθόλου εύκολο. Όμως βλέπετε γίνεται ένα βήμα την φορά προς το καλύτερο. Και τώρα η πρώτη ερώτηση, εσείς κατευθείαν τρέξατε μικροί; Γιατί από όσο ξέρω όλοι κάνουν το πρώτο τους βήμα, μετά βήμα βήμα περπατάνε και όταν τελικά καταφέρουν να περπατάνε αρχίζουν να τρέχουν. Άρα γιατί ζητάτε σε κάποιον να τρέξει κατευθείαν; Η εταιρεία προσπαθεί να μην γίνονται λάθη, οι τεχνικοί και το προσωπικό είναι πολύ περισσότεροι από όσο φαντάζεστε. Και αντιμετωπίζουν πολλά πράγματα ταυτόχρονα. Πρέπει να δίνετε χρόνο για να πάρετε κάτι καλό και όχι να πιέζετε να τελειώσει κάτι και μετά να γκρινιάζετε ότι δεν έγινε σωστά. Και εδώ η δεύτερη ερώτηση, θέλετε κάτι να γίνετε σωστά έστω κι αν για τα δικά σας δεδομένα αργεί ή να γίνεται όπως όπως και να μην είναι καλό;

Αν είστε μέσα στο παιχνίδι για να διασκεδάζεται τότε θα βλέπατε ότι γίνεται προσπάθεια, θα ασχολούσασταν και με τα θετικά που αναφέρονται για την κάθε αλλαγή και δεν θα αρχίζατε με αρνητισμό. Οπότε διασκέδαση πρώτα και μετά όλα τα άλλα.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Δεν ειπα ποτε οτι δεν κανετε καλη δουλεια. Ολες οι ερωτησεις μου ηταν καθαρα θεμα αποριας και οχι γκρινιας.
Σιγουρα γινονται προσπαθειες για το καλυτερο του παιχνιδιου γιαυτο και μεσω αυτων των ερωτησεων ηθελα να δωσω και μια "ιδεα" π.χ. προς την συμπηκνωση του χαρτη κτλ..
Ηταν καθαρα θεμα αποριας γιατι δεν ειχε γινει νωριτερα η εκκαθαριση και οχι γρκινιας ξανα λεω.
 

DeletedUser118

Guest
Εκκαθάριση του χάρτη έχει πραγματοποιηθεί από τον Αύγουστο που τρέχει η ελληνική έκδοση, 2 φορές με αυτήν. έχουν περάσει 4 μήνες. Ουσιαστικά σε διάστημα 4 μηνών έγινε δύο φορές εκκαθάριση. Όταν θα μας επιτραπεί να αναφέρουμε λεπτομέρειες και αν, να είστε βέβαιοι ότι θα το κάνουμε.

Όσο για την "συμπύκνωση" του χάρτη δυστυχώς όπως αναφέραμε είναι δύσκολο έως θα λέγαμε αδύνατο θα μπορούσαμε να πούμε, διότι θα σήμαινε κλείσιμο των σερβερ για μεγάλο διάστημα ωρών και απανυπολογισμό όλων των δεδομένων ώστε να τοποθετηθούν όλοι οι παίκτες σε νέες θέσεις.
 

DeletedUser30

Guest
Lighting ειναι η 2η φορα που λες οτι γκρινιαζουμε και μενω σε αυτο και εξηγουμε ..

Μαθε να κανεις διαλογο και οχι να διατυπωνεις απλα την αποψη σου το ξανα λεω εχω δωσει τουλαχιστον εγω ενα καρο ιδεες..
Δεν θα εξετασω εαν υλοποιηθηκε καμια ή εαν προκειται να υλοποιηθει αλλα την ιδεα, ερωτηση,αποψη και το ποσταρισμα του καθενος εσυ το λες γκρινια τοτε παω πασο..

Να σταματησουμε να ποσταρουμε και ποσταρετε μονο εσεις οτι σας επιτρεπεται ,,

Τελος απο μενα το Φορουμ απλα θα παρακολουθω .. Σαν φυτο θα ειμαι πιο χρησιμος ..
 

DeletedUser66

Guest
Δε βλέπω να έχει πολύ χρόνο ζωής αυτό το παιχνίδι, μου θυμίζει την πορεία ενός άλλου ομόσταβλου.... άσε τους ανταγωνιστές (και δη εκ των έσω)...
 

DeletedUser66

Guest
Νομίζω ότι θα έπρεπε ήδη να έχει πιάσει μια μεγάλη γκάμα παιχτών, κάτι που δε βλέπω να έχει γίνει αν κρίνω από τις εγκαταλείψεις-αποχωρήσεις-διαγραφές.
Φυσικά εκφράζω προσωπική άποψη και δεν γνωρίζω τι γίνεται σε ξένους σέρβερ, αν και λογικά η ίδια κατάσταση θα επικρατεί.
Επομένως θεωρώ ως προσδόκιμο ζωής το καλοκαίρι οπότε και ο κόσμος θα αδειάσει σιγά σιγά.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
εξαρτατε απο το τι ερχεται φιλε μου.
μεχρι στιγμης οσοι παιζουμε με αυτα που μπαινουν καθε φορα στις αναβαθμισεις μας κραταει το ενδιαφερον να συνεχισουμε.
οσο αφορα τις διαγραφες που λες, πιστευω οτι ειναι στα ποσοστα διαγραφων και απο αλλων παιχνιδιων. σε ολα τα νεα παιχνιδια μπαινει πολυς κοσμος στις αρχες και λιγοι προχωρανε.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Εχθες και σημερα ειδα οτι εγινε νεος καθαρισμος απο ανενεργους παικτες.
Προς το παρον πανε ολα καλα και δεν εχω παρατηρισει τα παλιοτερα κοληματα στον χαρτη οταν εχει αδεια σημεια.
Ας ελπισουμε να μεινει ετσι (ως το να μη κολαει)
 
Κορυφή