• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Η Λατρεία του Φοίνικα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

efidra

Chef
Τι γίνεται με το event του φοίνικα??? Εδώ και 4 μέρες έχει σταματήσει στην αποστολή 70. Από άλλες αναρτήσεις είδα ότι μερικοί παίχτες έχουν φτάσει στο 85. Δεν είναι για όλους το ίδιο;;;;
Το προηγούμενο event είχε φτάσει μέχρι το 100. Τι να πω...μάλλον θα πρέπει να το παρατήσουμε...
Αν σταματησε στην 70 χωρις να εχεις παρει και το 3ο σεντουκι γιατι δεν το γραφεις στην ομαδα που διαχειριζεται το foroum? Καποιο κολημα μηπως ειναι. Δεν το γραφεις καλυτερα στο "Σφαλματα και bugs" μηπως το δει καποιος εκει?
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Τι γίνεται με το event του φοίνικα??? Εδώ και 4 μέρες έχει σταματήσει στην αποστολή 70. Από άλλες αναρτήσεις είδα ότι μερικοί παίχτες έχουν φτάσει στο 85. Δεν είναι για όλους το ίδιο;;;;
Το προηγούμενο event είχε φτάσει μέχρι το 100. Τι να πω...μάλλον θα πρέπει να το παρατήσουμε...

ολοκληρωσες την αποστολη και δεν σου εχει βγαλει αλλη ?
κανε ενα καθαρισμο της cache & cookies και αν δεν ξεκολισεις επικοινωνησε μεσω υποστηριξης με την ΟΔ.
 

nregister86

Περιπλανώμενο Ξωτικό
γνωριζουμε αν θ υπαρξει κ αλλη μερα με διπλα φτερα? ευχαριστω..
Αύριο (23η μέρα) θα δωθεί το περίπτερο (δεύτερο κτίριο του σετ)
Μεθαύριο (24η μέρα) θα δωθουν διπλά φτερά μαζί με 4 14ωρες μειώσεις χρόνου ως καθημερινό δώρο και την τελευταία (25η μέρα) θα δωθεί ένα κτίριο διαστάσεων 4χ1 που δίνει πολιτισμό.
 

DeletedUser1199

Guest
Προσωπικα μου αρεσε το event . Η διαρκεια πολλων ημερων δινει τη δυνατοτητα και σε μικρους παικτες να παρουν δωρακια .
Εγω εκανα το πειραμα να μην τρεχω σαν παλαβη και να το παω χαλαρα . Σημερα το τελειωνω με το πασσο μου,απολυτα ευχαριστημενη και εχω παρει τοσα δωρα που εχω μια γεματη αποθηκη . Ειχε αρκετες μερες διπλα φτερα , πολλα απ τα καλα δωρα ξαναβγηκαν, πολυ ωραιο ηταν αντε και του χρονου.
 

DeletedUser620

Guest
κι εκεί που έλεγα δεν θα το πάρω το τρίτο κτίριο,
να που με τα απανωτα διπλά,
τα κατάφερα !!! :)

R4JRfIN.png


και το πηγάδι των ευχών τέλειο δώρο !!!
μου έχει δώσει ήδη 3 φορές από 10 διαμάντακια :p
 

Deleted User - 47391

Guest
Υπάρχει κάποιος συνδυασμός ώστε με φουλ σετ να έχω στον Ναό του Φοίνικα και στη Λατρεία του Φοίνικα το τέταρτο μπόνους μαζί; Δηλαδή να έχω από 2 σπασμένα θραύσματα? Με τα άλλα 3 κτίρια το πετυχαίνω αλλά με αυτά τα 2 δεν το έχω βρει. Καμιά βοήθεια;! :)
 

efidra

Chef
Υπάρχει κάποιος συνδυασμός ώστε με φουλ σετ να έχω στον Ναό του Φοίνικα και στη Λατρεία του Φοίνικα το τέταρτο μπόνους μαζί; Δηλαδή να έχω από 2 σπασμένα θραύσματα? Με τα άλλα 3 κτίρια το πετυχαίνω αλλά με αυτά τα 2 δεν το έχω βρει. Καμιά βοήθεια;! :)
πως να εχεις 2 θραυσματα? Η λατρεια του φοινικα ΠΓ δινει σαν 4ο bonus οχι θραυσμα.ετσι δεν ειναι? Εκτος αν κανω εγω καπου λαθοςo_O
 

DeletedUser710

Guest
Χριστός Ανέστη.
Τελευταία ημέρα του event σήμερα και εύχομαι όλοι να πετύχατε τους στόχους σας. Μερικές προσωπικές εντυπώσεις από το event.
1) Νομίζω πως ήταν αρκετά βατό για όλα τα επίπεδα των παικτών. Ακόμα και για τους παίκτες που είναι στα Στοιχειά και συνήθως έχουν θέμα με κάποιες αποστολές, νομίζω βοήθησε η επιλογή των αναβαθμίσεων κτιρίων.
2) Χαίρομαι που παρατήρησα πως οι σχεδιαστές του έλαβαν υπόψιν το feedback των χρηστών και στα ημερήσια έπαθλα έβαλαν τα κτήρια του σετ 2 φορές ώστε αν κάποιος δεν τα κατάφερνε την πρώτη φορά να έχει και δεύτερη ευκαιρία. Πέρα από αυτό όμως, νομίζω πως ο αριθμός 5 κτηρίων για το σετ ήταν υπερβολικός. Και επίσης θα προτιμούσα ένα από τα 3 μεγάλα έπαθλα να μην ήταν μέρος του σετ γιατί στην τοποθέτησή τους μεμονωμένα με περιορίζει η απαίτηση να συνδέεται με δρόμο.
3) Μπορεί οι αποστολές από το προηγούμενο event να ήταν λιγότερες, αλλά οι μέρες με διπλά φτερά ήταν περισσότερες, 5 στο σύνολο και επιπλέον δεν ήταν όλες σε κτήρια που λήγουν μετά από μερικές μέρες, αλλά σε στιγμιαίες ενισχύσειις που για κάποιους ήταν και αυτό που ήθελαν από το event.
4) Χαίρομαι επίσης που έβγαλαν από τα αυγουλάκια την τυχαία ανταμοιβή των θραυσμάτων ρούνων, γιατί κάθε φορά που μου την έβγαζε στα προηγούμενα event έπαιρνα 2 υπογλώσσια για να συνεχίσω.
Και τέλος 5) το Πηγάδι των ευχών. Μια έξυπνη προσθήκη, καλού μεγέθους, που έδωσε αυτό το κάτι παραπάνω από τα προηγούμενα event.
Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι ήταν ένα πολύ ωραίο event.
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Υπάρχει κάποιος συνδυασμός ώστε με φουλ σετ να έχω στον Ναό του Φοίνικα και στη Λατρεία του Φοίνικα το τέταρτο μπόνους μαζί; Δηλαδή να έχω από 2 σπασμένα θραύσματα? Με τα άλλα 3 κτίρια το πετυχαίνω αλλά με αυτά τα 2 δεν το έχω βρει. Καμιά βοήθεια;! :)
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Αν μπεις στο γνωστό σάιτ από όπου παίρνουμε πληροφορίες για τα event που έρχονται έχει στη σελίδα που αναφέρει τις πληροφορίες για το σετ μια πιθανή λύση για να μπορέσεις να πάρεις το τέταρτο δώρο από τα δύο κτήρια που λες (https://www.gamersgemsofknowledge.com/phoenix-cult-set-buildings) τα οποία πράγματι είναι ένας ΠΓ και ένα θραύσμα και όχι 2 θραύσματα.
Εκεί λοιπόν βλέπουμε πως για να πάρεις τα δύο αυτά μπόνους θα χρειαστείς 2 φάρους και 2 περίπτερα. Αν τα έχεις από μια φορά μπορείς να φτάσεις μόνο το ένα από τα κτήρια στο 4 επίπεδο
 

DeletedUser1088

Guest
ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΗΒΕΝΤ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΔΩΡΑ ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΜΕΣΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΜΟΝΟ ΕΝΩ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 5-7 ΜΕΡΕΣ ΔΕ ΜΟΥ ΦΤΑΣΑΝ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΛΑ ΤΑ ΒΡΑΒΕΙΑ...( ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕ Χ2 ΠΟΝΤΟΥΣ) ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ??? ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΜΕΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΡΑΣΗΣ
 

Deleted User - 47391

Guest
Έχετε δίκιο παιδιά νόμιζα οτι δίναν και τα 2 θραύσμα. :(
 

DeletedUser1411

Guest
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!

Επιτρέψτε και την δική μου άποψη γι' αυτό το event, που πραγματικά το ευχαριστήθηκα.
Οι αποστολές ήταν βατές σε όλους τους παίκτες διαφόρων επιπέδων (όλοι, κάτι πήραμε!).
Τα μεγάλα μπόνους δώρα, αλλά και τα ημερήσια δώρα, χρήσιμα και "χορταστικά".
Τα κτίρια (εμφανισιακά) όμορφα και καλοσχεδιασμένα, αλλά και το σετάρισμα τους έξυπνο.

Το διασκέδασα και σας ευχαριστώ.
 

DeletedUser1534

Guest
Για πρώτη φορά σε event είμαι πολύ εντάξει με το αποτέλεσμα. Δεν είχα δει από την αρχή ότι υπάρχουν οι αποστολές από το Β για να κάνω καλύτερο προγραμματισμό, αλλιώς θα έπαιρνα όλο το σετ. Την επόμενη φορά.;)
 
Κορυφή