• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Αναθεώρηση μαχών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser134
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser134

Guest
Παιδιά δεν πάει άλλο με αυτό το θέμα. Κανένας πια δεν μπορεί να κάνει μάχες και κάτι πρέπει να κάνουμε για αυτό. Νιώθω ότι φυσικά δεν υπάρχει τρόπος να πείσουμε τους υπεύθυνους για το πόσο λάθος είναι όλο αυτό. Είναι σαν να προσπαθούμε να πείσουμε τους Γερμανούς για το πόσο λάθος διαχειρίζονται την κρίση στην Ελλάδα, που σημαίνει ότι δεν μπορούν να το καταλάβουν ή απλά δεν θέλουν γιατί τους συμφέρει, αλλά δεν συμφέρει εμάς (ποιο από τα δύο να είναι άραγε? , (ρητορική ερώτηση :)))

Έχω να προτείνω κάτι σχετικά που φυσικά ή θα καταστρέψει όλη την Ελληνική κοινότητα ή θα καταλάβουν επιτέλους ότι κάτι θα πρέπει να αλλάξει.

Σε παρόμοιο παιχνίδι όταν διαφωνήσαμε με το πως το διαχειρίστηκαν κάναμε το εξής. Συμφώνησαν όλοι οι κόσμοι να μην μπει κανένας στο παιχνίδι για 24 ώρες ως διαμαρτυρία. Μπορούμε να κάνουμε και τώρα το ίδιο κατόπιν συνεννόησης.

Αν συμφωνείτε συζητήστε το με μέλη της συμμαχίας σας-συντροφιάς σας και απλά ορίζουμε ημερομηνία.

Αυτά είχα να πω. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. :)
 

DeletedUser3

Guest
Πολύ ενδιαφέρουσα προσέγγιση, αλλά το παράδειγμα είναι εν γένει ατυχές. Στη μία περίπτωση μιλάμε για τη θεμελιώδη σχέση αιτίου-αιτιατού, στην άλλη μιλάμε για μια αλλαγή η οποία γίνεται για να διορθωθεί ένα πρόβλημα σχεδιασμού το οποίο υπήρχε στο παλαιότερο σύστημα του παιχνιδιού.

Από την πλευρά μας, δεν έχουμε τη δυνατότητα να λάβουμε θέση υπέρ ή κατά της κίνησης που προτείνετε, η οποία θα ήταν το ίδιο αποτελεσματική στο παράδειγμά σας με το να κρατάγαμε όλοι τις αναπνοές μας μέχρι να φοβηθούν (οι Γερμανοί) ότι θα σκάσουμε.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλη ιδεα μα εδώ θα συμφωνησω με τον Romeo.δυσκολο να γινει γιατι μεσα σε όλα σαν Ελληνες εχουμε και λιγο το ωχαδελφισμο μας...ελάχιστοι θα το κανουν και τιποτα δεν θα βγει.και σαν αποτέλεσμα? τι? δεν θα καταφερεις κατι με αυτή την κινηση.το πολύ πολύ να απαντησουν είναι ένα παιχνιδι δεν φεραμε κανεναν με το ζορι και οποιος θελει μπορει να σταματησει.είναι απλο.και μεταξυ μας πιστευεις οσοι εχουν ριξει τοσα διαμαντια θα το κανουν? δεν το νομιζω.και δεν εχει να κανει με το παιχνιδι.εχει να κανει με την δυσκολια των ανθρωπων να συννενοηθουν μεταξυ τους....
 

DeletedUser134

Guest
Βασικά είναι κάτι σαν δήλωση. Στο προηγούμενο παιχνίδι (παράδειγμα που έδωσα) οι διαχειριστές είχαν ενημερώσει την εταιρεία για την κίνηση των παικτών, τον λόγο που έκαναν αυτή την ενέργεια, και τον χρόνο που θα διαρκούσε. Ίσως να είναι κακή η ιδέα μου, ίσως όπως λέτε να μην ιδρώσει καν το αυτί τους μόνο από την Ελληνική κοινότητα, αλλά για φανταστείτε να κάναμε εμείς την αρχή και απλά να ακολουθούσαν άλλοι.

Παρόλα αυτά δεν θα επιμείνω γιατί καταλαβαίνω και το τρέξιμο που ρίχνουν οι μεγάλοι παίκτες για να καθιερώσουν την θέση τους (βαθμολογικά) και προσπαθούν να αποφύγουν τέτοιου είδους κινήσεις, και φυσικά καταλαβαίνω ότι έχουν ρίξει και διαμάντια για να το πετύχουν και δεν θέλουν να πάνε χαμένα.


Πάντως ευχαριστώ για τον χρόνο σας. :)
 

DeletedUser584

Guest
Χαιρετε!εδω που τα λεμε ειναι ενα παιχνιδι και μονο παιδια και μην ξεχναμε οτι καποιοι κανανε το λαθος και αγοραζαν διαμαντια !ποιοσ ο λογος να παιτας λευτα σε ενα παιχνιδι (δεν τα τρως καλυτερα με καλη παρεα)λεω εγω τωρα !οποτε βαλτε στοχο να μην ξαναπαρει κανενας διαμαντια για το παιχνιδι !2ον ολεσ οι επαρχιες να περνοντε μονο με υλικα και 3ον τον στρατο μονο στα τουρνουα για να μην τα αλλαξουν και αυτα παλι!ετσι θα εχει και η ομαδα ενα χαρτι στα χερια της μπας και γεινει τιποτα!!!γτ μην ξεχνατε οτι το σλογκαν ηταν οτι αλλαζουν τις επαρχιες επειδη οι περισσοτεροι της παιρνανε με υλικα ετσι το παρουσιασαν οι εξυπνακηδες στους διαχειριστες εδω στην Ελλαδα και οι διαχειριστες με την σειρα τους μας περασαν αυτο το μνμ!!!!ηρθε η ωρα λοιπον να περασουμε εμεις το μνμ στην εταιρια μεσα απο τους διαχειριστες που εχουμε!γτ εαν αρχησουμε και τσακωνομαστ αναμεταξυ μας θα το χσουμε το παιχνιδι πατριωτη!!!!
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
θα σας πω το εξης που μου ετυχε σημερα.Επειδή με απασχολει το θεμα σχεδιο και μαγικα εργαστηρια,εγραψα στην σελιδα του παιχνιδιού στο fb λεγοντας πως είναι αρκετα δυσκολο να παρουμε το σχεδιο και να φτασουμε στο τελευταιο σεντουκι,και πως επειδή στην συντροφια μου είμαι μονο εγω που εχω μαγικα εργαστηρια δεν μπορω να υποχρεωσω κανεναν να κανει μαχες για να παρω εγω σχεδια.η αντιδραση της εταιριας ηταν να σβησει την ερωτηση μου και να με μπλοκαρει ετσι ώστε να μην μπορω να ξαναγραψω σχολιο...και πως το ξερω αυτό?επειδη παραλιγo να χασω το προφιλ μου μεσα στις γιορτες εκανα και ένα δευτερο με το ιδιο ονομα μη τυχων και γινει καμια στραβη και εβαλα παλι ολους τους φιλους μου μεσα για να μην τους ξαναμαζευω από την αρχη.από το προφιλ μου που εγραψα την ερωτηση δεν μπορω να ποσταρω στη σελιδα τους πλεον ενώ από το καινουριο μπορω κανονικα....δυστυχως αυτοι είναι....
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser134

Guest
Λυπάμαι που το ακούω αυτό. Πραγματικά αν δεν έγινε κατά λάθος το μπλοκάρισμα τότε προφανώς προσπαθούν να υποβαθμίσουν τις αντιδράσεις των παικτών. Αφήστε τους λοιπόν. Όπως λέει και το ρητό " Όποιος σπέρνει άνεμο, θερίζει θύελλες ". Κάποια στιγμή θα βρεθούν και αυτοί αντιμέτωποι με τις δικές τους θύελλες.

Πάντως όσο αφορά τα τουρνουά και τα σχέδια αν είσαι σε ενεργή συμμαχία τότε δεν θα έχει πρόβλημα όλη η συμμαχία να το βγάλετε άνετα.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
δυστυχως εγινε και δεν νομιζω πως εγινε κατά λαθος...αν θελουν να ακουν μονο καλα λογια πραγματικα θα γυρισει εις βαρος τους.ειμαι σε αρκετα καλη συντροφια μα φτασαμε να ξεκλειδώσουμε μεχρι τα μισα στο 7μο σεντουκι.δεν βγαινει και δεν μπορω να υποχρεωσω κανεναν να κανει μαχες.πρεπει ο κάθε παικτης να μαζεψει 17.760 ποντους τουρνουά για να ξεκλειδωσει το τελευταιο σεντουκι.και είμαι ο μονος που εχει μαγικα εργαστηρια.και να σκεφτεις πως εχω βαλει 8.. πραγματικα λυπαμαι γι αυτή την συμπεριφορα της εταιριας απέναντι μου.σαφως και δεν με υποχρεωσε κανεις να ριξω διαμαντια αλλα όχι και μπλοκ κατάμουτρα για να μην φανουν τα αρνητικα σχολια.....απαραδεκτο.δεν μπορεις να φeραiσαι ετσι σε κοσμο που σε στηριζει.λυπαμαι.θα κανω ποστη στη σελιδα του φβ.εαν σβησουν και με μπλοκαρουν και από εκει είναι επίτηδες στα σιγουρα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser134

Guest
Επειδή δεν θυμάμαι με το τουρνουά, πόσο ήθελε το τελευταίο σεντούκι? Μου φαίνεται μεγάλο το νούμερο που λες. Με το νούμερο που λες και με 25 άτομα θα βγάλετε γύρω στο μισό εκατομμύριο πόντους και αν θυμάμαι καλά ήταν 100.000 όλοι οι πόντοι (δεν θυμάμαι καλά?) που σημαίνει ότι το κάθε μέλος θα έπρεπε να έχει 4.000 πόντους που δεν είναι δύσκολο να γίνει.

Για θυμίστε μου πόσο ήθελε το τελευταίο σεντούκι.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
κανεις λαθος...σε κάθε σεντουκι που ανοίγεις ξεκιναει από την αρχη το μετρημα...για τα 10 που υπαρχουν θελει 440.000 ποντους τουρνουά .δηλαδη θελει 17.600 ποντους από κάθε παικτη.τσεκαρε το τωρα που ξεκινησε το τουρνουά στα σεντούκια....
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
ηδη ανοιξαμε το πρωτο σεντουκι και μπαινοντας στο δευτερο παλι από την αρχη μας ξεκινησε..παντως εστειλα και από το δευτερο μου προφιλ μυνημα στη σελιδα στο φβ...αντε να δω αυτή τη φορα....
 

DeletedUser134

Guest
Αν θυμάμαι καλά από το προηγούμενο δεν είναι όπως τα λες. Έχω ξανά δει κάποιο ποστ που κάποιος λέει το ίδιο αλλά δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Νομίζω ότι το μέτρημα δεν ξεκινάει από την αρχή με κάθε σεντούκι αλλά είναι όλα αθροιστικά. Που σημαίνει ότι για μια ενεργή συμμαχία δεν είναι τίποτα το να φτάσει στο τελευταίο σεντούκι.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
o Romeo το ειχε αναφερει και δυστυχως εχει δικιο..και δυστυχως σε καθε σεντουκι ξεκιναει από την αρχη.ανοιξατε το πρωτο σεντουκι?
 

DeletedUser134

Guest
Μπορείς να μπεις στο τουρνουά και να βγάλεις μερικές φώτο αν δεν σου είναι δύσκολο αφού έχετε προχωρήσει σε σεντούκι ήδη? Βάλε το ποντίκι πάνω από το 2 σεντούκι και βγάλε φώτο να δούμε.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
δωσε μου λιγο χρονο να ηρεμησω πρωτα γιατι η εταιρια εσβησε παλι το ποστ μου και με μπλοκαρε και από το δευτερο μου προφιλ,ετσι ώστε να μην μπορω να γραψω παλι
 

DeletedUser134

Guest
Εντάξει πάρε τον χρόνο σου....και να σου πω κάτι μην ασχολείσαι μαζί τους, άσε τους και θα τα βρουν μπροστά τους.

Edit: Εντάξει είναι όπως τα λέει ο mpoultoza69 οπότε είναι αρκετά δύσκολο να το καταφέρει κάποιος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3

Guest
Ο/Η emmanouil100 έγραψε:
αλλαζουν τις επαρχιες επειδη οι περισσοτεροι της παιρνανε με υλικα ετσι το παρουσιασαν οι εξυπνακηδες στους διαχειριστες εδω στην Ελλαδα και οι διαχειριστες με την σειρα τους μας περασαν αυτο το μνμ!!!!ηρθε η ωρα λοιπον να περασουμε εμεις το μνμ στην εταιρια μεσα απο τους διαχειριστες που εχουμε!

@emmanouil100 : Σε παρακαλώ να βρεις πού είδες γραμμένα αυτά που γράφεις και να τα παραθέσεις. Εάν δεν τα βρεις να τα παραθέσεις, θα αναγκαστώ να διαγράψω το κομμάτι από τη δημοσίευσή σου.

@mpoultoza69 : Ειλικρινά, νοιώθω πάρα πολύ άσχημα που ενώ τα σχόλιά σας μεταφέρονται κάποιες φορές αυτολεξεί, δεν μπορώ να πω λεπτομέρειες για την εσωτετική πορεία των αναφορών μας προς την εταιρεία. Άλλωστε δεν είναι το θέμα μας αυτό. Πραγματικά όμως, νομίζεις ότι στο FB είναι ο κατάλληλος χώρος να σχολιάσεις αρνητικά για το παιχνίδι οτιδήποτε; Υπάρχει το forum για αυτή τη δουλειά κι όσο και να μη μας αρέσει, αυτή είναι.-

@fallenangel: Απλά για να δεις πόσο προσπαθούν "να υποβαθμίσουν" το γεγονός, μπορείς να κάνεις μια βόλτα στο forum του Beta, του US, του ΕΝ που έχουν στο αντίστοιχο thread 400 δημοσιεύσεις, ενώ εμείς περιοριστήκαμε στο να αρχίσουμε πάλι να λέμε ότι άλλαξε το σύστημα μαχών... Το Σεπτέμβρη που μας πέρασε...
 

DeletedUser134

Guest
Καλά δεν πειράζει :) . Θα το ψάξω και θα επιστρέψω Δημήτριος (δριμύτερος :D)
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
NeoRomeo ζητω συγνωμη μα θεωρω λαθος αυτό που ειπες.η σελιδα στο φβ είναι δημοσια μπορει να γραψει οποιος θελει και μπορει να πει καποιος την αποψη του ελευθερα.και από ποτε σε μια σελιδα παιχνιδιού θα πρεπει να ακουγονται μονο θετικα σχολια?υπαρχει μια ελευθερια λογου και στο κατω κατω δεν προσβαλα κανεναν.ειχα κάθε δικαιωμα να πω την αποψη μου.αυτο δεν μειωνει την δικη σας δουλεια και το φβ είναι κατι το ξεχωριστο από το δικο μας φορουμ
 
Κορυφή