• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 1.6

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Εδώ μπορείτε ελεύθερα να μοιραστείτε τις σκέψεις και τις εντυπώσεις σας από την έκδοση 1.6 η οποία θα είναι από αύριο στον ελληνικό server.

Η λίστα με τις αλλαγές που υλοποιούνται, μπορεί να βρεθεί στις Σημειώσεις Έκδοσης.

Ένα μικρό πρώτο σχόλιο: Ήταν πολύ σημαντική η παρατήρηση για τους Πόντους Κατάταξης από τα Τουρνουά. Να θυμάστε ότι όσο πιο αναλυτικοί γίνεστε στα σχόλιά σας, τόσο περισσότερο μας βοηθάτε να προωθούμε τα σχόλιά σας, αντί να "μαντεύουμε" τι εννοείτε με τα σχόλιά σας.

Καλή συνέχεια!

Τα καλύτερα έρχονται :)
 

DeletedUser12

Guest
Πολύ ωραία τα νέα χαρακτηριστικά.

Το ξόρκι είναι πολύ καλό και χρήσιμο υπερβολικά. Μπορείς άνετα να φτιάξεις μερικά και να τα έχεις για περίπτωση ανάγκης! Ή να φτιάξεις ένα και αν βρεθείς σε θέση να το χρειαστείς βάσεις όσο θα είσαι εκτός να φτιάχνετε άλλο ένα! ;)

Οι θησαυροί φοβεροί ιδέα και από ότι είδα πολύ καλές και οι αμοιβές, ειδικά αν σκεφτείς ότι απλά παίρνουμε κάποια νομίσματα ή προμήθειες από μία επίσκεψη (που δεν είναι βέβαια λίγα).

Βέβαια κάποιοι "άπληστοι" θα ζητήσουν να μην είναι μόνο τρεις οι θησαυροί... :p
 

DeletedUser56

Guest
τι ειδους θησαυροι ειναι αυτοι ξερουμε?
κ οταν λεμε γειτονες μηπως εννοουμε κ τα μελη της συντροφιας μας?
κ γιατι μονο 3 θησαυρους????:D
το κανετε που το κανετε το καλο καντε τους 5 πχ:cool:
(ο απληστος ξαναχτυπα :p)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser118

Guest
Τους θησαυρούς αυτούς θα σας αφήσουμε να τους ανακαλύψετε μόνοι σας. Ένα είναι σίγουρο, είναι ενδιαφέρον σαν στοιχείο.

Γείτονες εννοούμε οποιονδήποτε παίκτη βρίσκεται κοντά σας στον χάρτη και τον έχετε εξερευνήσει, άρα, μπορείτε να τον επισκεφθείτε. Δεν επηρεάζεται η ιδιότητα τους ως γείτονας από την θέση του στην συντροφιά σας και το αντίστροφο.

Το γιατί μόνο 3 δεν μπορούμε να το απαντήσουμε εμείς, αλλά, τόσοι έχει οριστεί να είναι. Άλλωστε είναι θησαυροί, αν ήταν περισσότεροι τότε δεν θα ήταν τόσο σπάνιοι ώστε να θεωρούνται θησαυροί. ;)
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
μηπως υπαρχει προβλεψη οι θυσαυροι να εμφανιζονται στις πολεις των παικτων που σου δινουν βοηθεια ??
γιατι αν ειναι π.χ. να πρεπει να περασουμε απο 200 γειτονες (που απο τους 180 δεν περνουμε ποτε βοηθεια) για να βρουμε 3 θυσαυρους τοτε μαλλον θα ειναι ενα καλο πραγμα μονο για τους νεους παικτες που εχουν λιγους γειτονες να επισκευτουν
 

DeletedUser118

Guest
Όπως αναφέρει και στις σημειώσεις τις έκδοσης, υπάρχει πιθανότητα να βρείτε τους θησαυρούς. Άρα είναι τυχαίο. Σίγουρα δεν πιστεύουμε ότι θα ρύθμιζαν το χαρακτηριστικό ώστε να επιστρέφει τους θησαυρούς σε μεγάλο αριθμό επισκέψεων.
 

DeletedUser3

Guest
Οι θησαυροί έχουν πολύ μεγάλη πιθανότητα εμφάνισης, οπότε μην ανησυχείτε. Οπωσδήποτε θα βρίσκετε θησαυρούς περνώντας από όλα τα μέλη της Συντροφιάς σας.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
με ολο το σεβασμο ημαστε σιγουροι πως ειναι γερμανικο παιχνιδι και οχι Ελληνικο?πανω που λειτουργουσε μια χαρα το κουμπακι για την βοηθεια γειτωνων και συντροφιας το κουμπακι πηγε κατω με αποτελεσμα να χρειαζεται περισσοτερος χρονος....ωφειλω να πω ομως πως βοηθαει πολυ στην γειτονια....τα δωρα καλα αν και παλι περισσοτερο χρονο περνει να ψαχνουμε να βρουμε στην πολη που ειναι το δωρο...ελπιζω να διορθωθει αυτο και να πηγαινει κατευθειαν στο δωρο ..επισης θεωρω περιττο το να μας δειχνει ποση ωρα κρατανε τα ξορκια που εχει ριξει ο παικτης που κανουμε επισκεψη στην πολη του...αν θελετε κατι πιο χρησιμο θεωρω και ελπιζω να γινει ,εφ οσον απο οτι εχετε πει το παιχνιδι εχει βασεις ΦΟΕ σε τεχνικο επιπεδο εννοω καλο θα ειναι για εξηκονομηση χρονου να υπαρχει λιστα και κουμπι βοηθειας...ετσι ωστε να μην χανουμε χρονο...επισης ελπιζω σε επομενη αναβαθμιση να γινει κατι με την αναβαθμιση του κηγηνα...εχουν περασει 3 μηνες απο τοτε που μπηκαν οι νεραιδες και εχουμε ενα κτηριο αχρηστο στην πολη μας....ευχαριστω πολυ.....
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser3

Guest
Δεν είναι σφάλμα το ότι δεν πηγαίνει κατευθείαν στο Θησαυρό. Για να τον βρείτε θα πρέπει να ψάξετε και λίγο :)
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπερα.συμφωνω δεν αντιλεγω....απλα εχω περιορισμενο χρονο.αλωστε ειπα τα δωρα αρκετα καλα... :)
 

DeletedUser16

Guest
Παρατηρησα οτι βγαζει το μηνυμα "Βρηκες θησαυρο" στις περισσοτερες πολεις που επισκεφτομαι
Τι σημαινει αυτο? Οτι υπάρχει θησαυρος αλλα το μαξ που μπορώ να συλλεξω ειναι τρεις ??
 

DeletedUser

Guest
1.)Τα τουρνουα επιβραβευουν ατομα τα οποια μπορουν να προσαρμωσουν τη ΖΩΗ τους με βαση το παιχνιδι και οχι το αναποδο οπως θα επρεπε.Καθιστε καντε 500+ μαχες καθε βδομαδα. οΟ
2.)Τα τουρνουα επιβραβευουν ''τυχαια'' παιχτες επειδη ειναι σε καλυτερες γειτονιες.Ωραιο ε? ;)
3.)Τα τουρνουα επιβραβευουν παιχτες επειδη οταν αρχισαν το παιχνιδι διαλεξαν Ξωτικα και οχι Ανθρωπους.Τωρα γιατι και πώς,οποιος γνωριζει τα βασικα σε μαχες καταλαβαινει τι λεω.
4.)Καλα μη μιλησουμε και για προωθηση :p

Προσωπικα πιστευω οτι η αναβαθμιση αυτη ειναι χειροτερη απο την προηγουμενη :) .Ελπιζω καποια στιγμη να παιζουμε ολοι επι ισοις οροις.Οπως ελπιζω και οτι το feedback μας εδω να προωθειται στους developers του παιχνιδιου.
 

DeletedUser10

Guest
Τα τουρνουα επιβραβευουν ατομα τα οποια μπορουν να προσαρμωσουν τη ΖΩΗ τους με βαση το παιχνιδι και οχι το αναποδο οπως θα επρεπε.
Σύμφωνα με ποια λογική καταλήξαμε στο συγκεκριμένο σημείο;
 

DeletedUser

Guest
Σύμφωνα με ποια λογική καταλήξαμε στο συγκεκριμένο σημείο;
Αν θες να εισαι ανταγωνιστικος στο τουρνουα πρεπει να μπαινεις ανα 16 ωρες για να μπορεις να ξεκλειδωσεις το 6ο επιπεδο.Αν εργαζεσαι ή θελεις να βγεις 1 μερα μεσα στη βδομαδα εισαι καταδικασμενος.
 

DeletedUser

Guest
Δεν ειναι τόσο τραγική η κατασταση, ουτε εισαι καταδικασμένος να εισαι καθε μερα μέσα. η μοναδική δεσμευση ειναι οτι καθε πέμπτη πρεπει να παιζεις το 3ο επιπεδο νωρις το πρωί και το 4ο το βραδυ. αυτη την εβδομαδα άνοιξα 8 επαρχιες στο επιπεδο 5 και τεσσεροις στο επιπεδο 6. οι μοναδικες που έκανα χειροκινητες ηταν αυτες του επιπεδου 6. τα υπολοιπα 5 επιπεδα στο αυτοματο με παλαδινους μόνο. ενα τεταρτο το επιπεδο για τις 8 επαρχιες. εχασα 2100 παλαδινους. δεν ειναι και λίγο αλλα ανα τρεις βδομαδες που θα εχω ενισχυμένο αγαθό δεν ειναι ουτε απαγορευτικό. το μοναδικό τρωτό σημειο για μένα του τουρνουα ειναι ότι τουλαχιστον οι ανθρώποι πρέπει να έχουν ξεκλειδώσει τους παλαδινούς 3. για τους υπολοιπους το τουρνουα ειναι απαγορευτικο. αυτο σε συναρτηση με τους πόντους καταταξης ειναι μεγαλο αρνητικό γιατί μεγαλώνει ακόμη περισσότερο την ψαλίδα μεταξύ παλαιων και νέων χρηστών.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser16

Guest
Γενικα το τουρνουα χρειάζεται να έχεις την τελευταια αναβαθμιση παλαδινων, γκολεμ, και μαγισσων....
Δεν λεω οτι δεν μπορείς να παιξεις και με τις αλλες μονάδες αλλά θα έχεις περισσότερες απώλειες, πόσο μαλλον αν τις παιζεις στο αυτοματο...

Πιστευω οτι θα έπρεπε να εφαρμοστει ενας αλγόριθμος, ξεχωριστός για καθε χωρα, ο οποιος θα ορίζει τα στάδια των οροσήμων ανάλογα με το ενεργό πληθυσμό του καθε σερβερ...
Ή οι ανταμοιβές να αποκτήσουν παγκόσμια κλιμακα, δηλαδή για τις ανταμοιβές να συνδυάζονται οι πόντοι τουρνουα ΟΛΩΝ των μελων της καθε κοινότητας και όχι της γειτονιάς οπως ειναι τωρα..
Φυσικα θα αυξηθούν και οι απαιτήσεις ανάλογα..

_____________________

http://prnt.sc/b9izlx
http://prnt.sc/b9izq4
http://prnt.sc/b9izue
http://prnt.sc/b9j19z

Το τουρνουα τελειωσε και απο τι ειδα δεν υπήρχε μεγαλη συμμετοχη στην γειτονια μου, τουλαχιστον οση συμμετοχη υπηρχε στα προηγουμενα 2.
Φανταζομαι πολλοι εσφαξαν ολο τον στρατο τους στα προηγουμενα τουρνουα ή δεν ηθελαν να παιξουν σε αυτο γιατι δεν ειχαν το ελιξιριο σε ενισχυση...
Δεν τους αδικω. Ισα ισα καλα εκαναν...
Ετσι ομως μειωνονται οι πιθανοτητες να φτασουμε καποτε τους 20 χιλιαδες ποντους τουρνουα...
Αρα ισως να λειτουργουσε καλυτερα η παγκοσμια συνεισφορα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
21 επαρχιες. το πηγες πολύ μακριά.
εαν θέλεις πές ποσο στρατό χαλασες και έχω την μεγαλη περιέργεια κατα ποσο αυξησες την ενισχυση του ελιξηρίου, οταν εγώ με οκτώ επαρχιες την αυξησα κατα 170%
 

DeletedUser

Guest
Δεν ειναι τόσο τραγική η κατασταση, ουτε εισαι καταδικασμένος να εισαι καθε μερα μέσα. η μοναδική δεσμευση ειναι οτι καθε πέμπτη πρεπει να παιζεις το 3ο επιπεδο νωρις το πρωί και το 4ο το βραδυ. .

Οπως ακριβως τα λες.Να ζητησω ρεπορτ καθε πεμπτη πρωι λοιπον για να παιζω ελβεναρ..Ε νταξει πιστευω θα με καταλαβουν...Επισης αν το βραδυ καποια μερας θελω να βγω να πιω μπυρα?Να παω μια βολτα με την κοπελα μου?
Οπως βλεπεις φιλε μου οι developers μαλλον κατι δεν σκεφτονται καλα ..
 

DeletedUser

Guest
για την πέμπτη εχεις δικιο οτι ειναι δεσμευση. τις υπολοιπες μέρες έχεις το περιθώριο να κανεις τους αγώνες από τις 5-6 το απογευμα μέχρι και τις δώδεκα και να εισαι πάλι εντος χρονικών ορίων για την επόμενη μέρα
 

DeletedUser16

Guest
έχω την μεγαλη περιέργεια κατα ποσο αυξησες την ενισχυση του ελιξηρίου, οταν εγώ με οκτώ επαρχιες την αυξησα κατα 170%

Δεν ειχα ενισχυση στο ελιξίριο! Πολυτιμο λιθο παραγω. :p

Πάντως με 409 τεχνουργηματα μεταξιου εχω το μπονους στο 636% (+44% απο τα βουνα, συνολο 680%)
Τεχνουργηματα ελιξιριου εχω συνολο 488, οποτε φανταζομαι αν ηταν απο τα αγαθα στα οποια εχω ενισχυση θα ειχα γυρω στο 750-770% μπονους.
 
Κορυφή