• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 1.39

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Εδώ περιμένουμε τις εντυπώσεις σας και τα σχόλιά σας για τις αλλαγές που φέρνει η αναβάθμιση στην έκδοση 1.39.

Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να βρείτε στις Σημειώσεις Έκδοσης 1.39.
 

DeletedUser710

Guest
<<Τα Αρχαία Θαύματα "Μεγάλο Κωδωνοστάσιο" και "Κρυστάλλινος Φάρος" πλέον θα αποδίδουν μεγαλύτερες ανταμοιβές όταν θα παρέχετε Βοήθεια σε Γείτονες.
Οι ανταμοιβές αυτές δεν θα παρέχονται αυτόματα, αλλά θα ενεργοποιούνται όταν θα ανοίγετε τα Σεντούκια που βρίσκετε στις πόλεις των Γειτόνων σας.>>

Για να γίνει λίγο πιο κατανοητό αυτό, τέλος τα Χ αριθμός Ενισχυμένα αγαθά που κερδίζαμε ανά επίσκεψη, απλά τα 3 (τόσα θα μείνουν; ) σεντούκια που ανακαλύπτουμε το 24ωρο θα δίνουν παραπάνω δώρα. Εν αναμονή να δούμε λοιπόν τι μεγαλύτερες ανταμοιβές θα δίνει και κατά πόσο αυτές θα "εξισορροπήσουν" τη χασούρα των αγαθών αλλά και την χασούρα των γειτόνων μου.

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ @Lighting Shadow : Μην κάνετε χρήση χρωμάτων και παραμείνετε εντός του θέματος που αφορά το εδώ νήμα...
 

PAROS

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Διορθώστε επιτέλους και την δυνατότητα να μπορούμε να μετακινούμαστε στην πόλη μας με τα βελάκια. ΠΟΛΥ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ιδίως για την χρήση με τάμπλετ.... Για προσέξτε το παρακαλώ!!!
 

nregister86

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Στο δικό μου Μεγάλο Κωδωνοστάσιο βλέπω ότι η ανταμοιβή ανά σεντούκι βοήθειας είναι στα 403 (είμαι στο επίπεδο 2 τώρα) και για το επίπεδο 3, θα πάει στα 460. Πράγμα που σημαίνει ότι αν τα σεντούκια είναι μόνο 3 ανά ημέρα (όπως μέχρι τώρα), θα παίρνω περίπου 1200 προμήθειες. Με το παλιό σύστημα έπερνα 40 προμήθειες ανά βοήθεια. Έχω ανακαλύψει στο χάρτη 89 πόλεις (έκατσα και τα μέτρησα) και έχω επίσης 24 άτομα στην συντροφιά, όλοι μαζί 113. Έστω ότι υπάρχει επικάλυψη στα δύο σύνολα ή ότι υπάρχουν θέσεις όπου δεν υπάρχει κάποια πόλη και οι βοήθειες που δίνω κάθε μέρα περιορίζονται στις 100. Με 40 ανά βοήθεια πάμε στις 4000 προμήθειες κάθε μέρα, ισοκατανεμημένες στα 3 ενισχυμένα αγαθά, άρα 1300 σχεδόν ανά αγαθό (όσο ένα αρκετά καλό εργοστάσιο). Αν λοιπόν τα σεντούκια είναι μόνο 3 (αύριο το πρωί θα το τεστάρω αυτό), εγώ με αυτή την αλλαγή είμαι χαμένος κατά 2800 προμήθειες κάθε μέρα. Χρειάζονται 10 σεντούκια τουλάχιστον, μόνο και μόνο για να κρατηθώ στα ίδια επίπεδα. Οπότε η ερώτηση είναι, τελικά πόσα θα είναι τα σεντούκια; Στην περιγραφή του αρχαίου θαύματος στο wiki, ακόμα γράφει για το παλιό σύστημα
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
εγω εκανα δοκιμες και εδωσα βοηθειες σε 4-5 ατομα απο τον χαρτη, μου εβγαλε σε 2 μονο σεντουκια και πειρα 2600+ απο το καθε σεντουκι και στα αλλα πειρα μονο νομισματα...οπως ειπε και πιο πανω ο φιλος ειμαστε χαμενοι με το νεο συστημα αφου πριν επερνα σε κανε πολη που εδινα βοηθεια απο 260+ συν τα νομισματα. Αυτες ειναι οι μεγαλυτερες ανταμοιβες ??? (εκτος και αν αντι για 3 σεντουκια εχουμε αναλογια σε σχεση με το ποσες βοηθειες δινουμε...π.χ. ενα στεντουκι ανα 5 βοηθειες ή καπως ετσι.) ΜΙα ενημερωση θα βοηθουσε.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Συμφωνώ και εγώ με τους προηγούμενους παίκτες. Έχω ολοκληρώσει 427 επαρχίες, χοντρικά μπορώ να πώ πως αν αποφασίσω να κάνω όλη την γειτονιά μου περαντζάδα θα ΄κάνω 200 βοήθειες. Με επίπεδο 6 που είμαι τώρα, μου έδινε 255 αγαθά ανά βοήθεια.
Δηλαδή 200x255=51.000 αγαθά και των 3ων εποχών. Τώρα δίνει 2562 ανά σεντούκι. Δηλαδή 3x2562=7686 αγαθά.
Όλοι πριν γίνει η αλλαγή είχαμε παράπονα με το μπόνους του θαύματος αφού ήταν ουσιαστικά άχρηστο. Έγινε η αλλαγή του μπόνους και έστω με μεγάλο κόπο (για τους παίκτες που έχουν πολλές επαρχίες ολοκληρωμένες) κερδίζαμε ένα σεβαστό ποσό αγαθών ημερησίως.
Τώρα πάλι αχρηστεύτηκε αυτό το θαύμα. Γιατί πάντα πρέπει να σχεδιάζουν με γνώμονα πως θα κάνουν ζημιά στους παίκτες; Διότι αυτό το μήνυμα περνάνε τώρα. Πως δεν υπολογίσανε σωστά το μπόνους όταν κάνανε την αλλαγή και τώρα προσπαθήσανε άρον άρον να μαζέψουν το μπόνους για να μην έχουν πλεονέκτημα οι παίκτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτη η νεα αλλαγη στα 2 αυτα θαυματα πιστευω πως δεν μας βοηθα καθολου . Εχω 389 επαρχιες ανοικτες + 24 επαρχιες της συντροφιας και το θαυμα σε επιπεδο 6 και μαζευα 230 απο καθε επαρχια και συνολο καπου 15000-20000 απο καθε αγαθο.Αυτο εμενα με βοηθουσε και ετσι καθημερινα για 30-45 λεπτα περνουσα για βοηθειες.Τωρα με την αλλαγη πειρα 2334 απο το καθε αγαθο πραγμα που σε ξενερωννει και δεν εχεις ορεξη πλεον να περασεις απο ολους να δωσεις βοηθειες εκτος απο την συντροφια και καποιους γειτονες που περνανε και αυτοι. Αν ειναι και θα υπαρξει καμια αλλαγη καλα θα ειταν αλλιως θα ειναι αχρειαστο πλεον αυτο το θαυμα μιας και τουλαχιστο εμενα δεν με βοηθαει πλεον οπως εγινε και εξαλλου χρειαζομαι χωρο να βαλω καποιο αλλο θαυμα ποιο χρησιμο αλλα και ετσι θα πανε χαμενες οι αναβαθμισεις
 

j.k.

Chef
Θεωρουσα το κωδωνοστασιο σημαντικο θαυμα για μενα που ασχολουμαι καθημερινα με τη βοηθεια γειτονων εδω και 8 μηνεs ανελλιπωs και το ανεβαζα.Αν οντωs εχει μονο 3 σεντουκια τοτε χανω πανω απο το 50% τον αγαθων που επαιρνα.Αν ειναι ετσι τοτε το κανετε θαυμα που δεν εχει σχεσει με τη βοηθεια γειτονων εκτοs συντροφιαs μιαs και τα σεντουκια βγαινουν στηs πρωτεs 10 βοηθειεs.
Ελπιζω να κανω λαθοs
 

DeletedUser1053

Guest
Αγαπητοί φίλοι moderators, θα σας παρακαλούσα να μεταφέρετε την άποψη των Ελλήνων παιχτών στους υπεύθυνους και να μην αναλάβετε εσείς να βγάλετε το φίδι από την τρύπα. Αυτό που έχουν επισημάνει οι αγαπητοί συνάδελφοι παίχτες, με πολύ πικρία αλλά ευπρεπώς, ότι δεν γίνεται να σκάνε συνεχώς νάρκες στο παιγνίδι σε βάρος των παιχτών. Προσωπικά αν δεν αναιρεθεί αυτή η ενέργεια από μέρους της εταιρίας σας χαιρετώ με πολύ χαρά μιας και βαρέθηκα τον εμπαιγμό σε βάρος των παιχτών.
 
Θα ήθελα και εγώ να εκφράσω την απογοήτευση μου για αυτή την υποβάθμιση του κωδωνοστασίου,,έτσι όπως έγινε δεν αξίζει καν να υπάρχει στη πόλη..πόσο μάλλον να το αναβαθμίζουμε κιόλας...Λυπάμαι και ελπίζω να το αντιληφθούν οι διαχειριστές και να επανέλθει στην αρχική του μορφή..
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Για αλλη μια φορα το "μεγαλυτερο" bonus" προς οφελος των παικτων αποδεικνιεται μια μεγαλη μπαρουφα. Ρε παιδια της Ο.Μ. μεταφερετε στην εταιρια οτι δεν γινεται να μας εμπαιζουν ετσι. Ειτε αγοραζουμε διαμαντια ειτε οχι αυτη τι στιγμη χαμενοι βγαινουμε ολοι. Σε καθε "αναβαθμιση" προς "οφελος" των παικτων ολα πανε εναντιων μας. Ελεος πια. Εχουν αρχισει να πιστευμουμε οτι απο μαθηματικα δεν εχουν ιδεα οι σχεδιαστες. Ενα παιδι της πρωτης δημοτικου να βαλουμε να κανει τον νεο υπολογισμο θα βρει οτι δεν βγαινει με τιποτα αυτο που θελουν να μας περασουν οτι ειναι λαθος.
 

DeletedUser3

Guest
Καλώς ή κακώς, οι αντιδράσεις της ελληνικής κοινότητας σε σχέση με τη συγκεκριμένη αλλαγή, είναι πάνω-κάτω ίδιες με τις αντιδράσεις που υπήρξαν και στο δοκιμαστικό server.
Πολύ ευχάριστο είναι το ότι υπήρχαν αρκετοί παίκτες οι οποίοι παρείχαν βοήθειες σε όλους τους γείτονες, αλλά πραγματικά, το πρόβλημα το οποίο προσπαθήσαμε να λύσουμε είναι το γεγονός ότι για τη μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών αυτό δεν ίσχυε.

Προφανώς η συγκεκριμένη αλλαγή θίγει τους πιο ενεργούς από εσάς (και εμένα ως χρήστη), όμως πραγματικά ίσως παραήταν μεγάλο το bonus των 25.000-30.000 αγαθών (καθημερινά) για περίπου μία ώρα ενασχόλησης (τόσο περίπου έπαιρνε σε ένα χρήστη με 220 γείτονες το να περάσει από όλους).

Επαναλαμβάνω, ότι δυστυχώς η πλειοψηφία των χρηστών, άντε να έκανε βοήθειες στη Συντροφιά της, πράγμα το οποίο το γνωρίζετε όλοι πάρα πολύ καλά. Συνεπώς, ναι, κατανοητή η δυσαρέσκειά σας, όμως δεν νομίζω ότι κανένας από αυτούς τους χρήστες είναι τόσο ενεργός που να έρθει στο forum και να πει "Γουάου, τώρα με 3 βοήθειες βγάζω 6000 Αγαθά".
 
Καλώς ή κακώς, οι αντιδράσεις της ελληνικής κοινότητας σε σχέση με τη συγκεκριμένη αλλαγή, είναι πάνω-κάτω ίδιες με τις αντιδράσεις που υπήρξαν και στο δοκιμαστικό server.
Πολύ ευχάριστο είναι το ότι υπήρχαν αρκετοί παίκτες οι οποίοι παρείχαν βοήθειες σε όλους τους γείτονες, αλλά πραγματικά, το πρόβλημα το οποίο προσπαθήσαμε να λύσουμε είναι το γεγονός ότι για τη μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών αυτό δεν ίσχυε.

Προφανώς η συγκεκριμένη αλλαγή θίγει τους πιο ενεργούς από εσάς (και εμένα ως χρήστη), όμως πραγματικά ίσως παραήταν μεγάλο το bonus των 25.000-30.000 αγαθών (καθημερινά) για περίπου μία ώρα ενασχόλησης (τόσο περίπου έπαιρνε σε ένα χρήστη με 220 γείτονες το να περάσει από όλους).

Επαναλαμβάνω, ότι δυστυχώς η πλειοψηφία των χρηστών, άντε να έκανε βοήθειες στη Συντροφιά της, πράγμα το οποίο το γνωρίζετε όλοι πάρα πολύ καλά. Συνεπώς, ναι, κατανοητή η δυσαρέσκειά σας, όμως δεν νομίζω ότι κανένας από αυτούς τους χρήστες είναι τόσο ενεργός που να έρθει στο forum και να πει "Γουάου, τώρα με 3 βοήθειες βγάζω 6000 Αγαθά".

  • Τα Αρχαία Θαύματα "Μεγάλο Κωδωνοστάσιο" και "Κρυστάλλινος Φάρος" πλέον θα αποδίδουν μεγαλύτερες ανταμοιβές όταν θα παρέχετε Βοήθεια σε Γείτονες.
  • Οι ανταμοιβές αυτές δεν θα παρέχονται αυτόματα, αλλά θα ενεργοποιούνται όταν θα ανοίγετε τα Σεντούκια που βρίσκετε στις πόλεις των Γειτόνων σας.
Καλησπερα πρεπει να ειναι το μοναδικο παιχνιδι οπου ουσιαστικα τιμωρουνται οι ενεργοι παικτες ... Φοβερη πρωτοτυπια .
Και μια προσωπικη ερωτηση , εσενα τωρα σαν ενεργος και παλιοτερος χρηστης απο εμενα σε συμφερει να τρως μια ωρα για να στελνεις βοηθεις στους γειτονες σου και να παιρνεις μονο νομισματα ; Ευχαριστω
 

nregister86

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Αυτή τη στιγμή το μόνο που κατάφερε η εταιρία είναι να αχρηστεύει το θαύμα και να πάρει μαζί του όλους τους τόμους που έχουμε επενδύσει πάνω του. Με 1200 προμήθειες που μου δίνει κάθε μέρα πλέον (στο επίπεδο 2) είναι προτιμότερο να το γκρεμίσω και να χτίσω στην θέση του ένα εργοστάσιο ενισχυμένων αγαθών, το οποίο πιάνει λιγότερο χώρο και παράγει περισσότερο. Πάνε χαμένοι όλοι οι τόμοι. Τουλάχιστον αυξήστε τα σεντούκια να μειωθεί η χασούρα.

Καλώς ή κακώς, οι αντιδράσεις της ελληνικής κοινότητας σε σχέση με τη συγκεκριμένη αλλαγή, είναι πάνω-κάτω ίδιες με τις αντιδράσεις που υπήρξαν και στο δοκιμαστικό server.
Απ' όσο καταλαβαίνω ο δοκιμαστικός server δεν είναι μόνο για να φανεί αν λειτουργούν όλα από άποψης τεχνολογίας, αλλά και αν είναι αποδεκτές οι αλλαγές. Οι αντιδράσεις, δεν θα έπρεπε να επαναφέρουν την αλλαγή στο σχεδιαστήριο?

Πολύ ευχάριστο είναι το ότι υπήρχαν αρκετοί παίκτες οι οποίοι παρείχαν βοήθειες σε όλους τους γείτονες, αλλά πραγματικά, το πρόβλημα το οποίο προσπαθήσαμε να λύσουμε είναι το γεγονός ότι για τη μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών αυτό δεν ίσχυε.Προφανώς η συγκεκριμένη αλλαγή θίγει τους πιο ενεργούς από εσάς (και εμένα ως χρήστη), όμως πραγματικά ίσως παραήταν μεγάλο το bonus των 25.000-30.000 αγαθών (καθημερινά) για περίπου μία ώρα ενασχόλησης (τόσο περίπου έπαιρνε σε ένα χρήστη με 220 γείτονες το να περάσει από όλους).
Αντί λοιπόν να επιβραβεύετε αυτούς που βοηθούν τους άλλους, τους εξισώνετε με κάποιος ο οποίος θα βοηθήσει το πολύ 10 γείτονες. Θα μπορούσε να υπάρχει μια πιο λογική μείωση του bonus. Αντί να έδινε 100 αγαθά, ας έδινε 80 ή ακόμα και 60. Επίσης, υποτίθεται ότι είναι ένα παιχνίδι, όχι full time απασχόληση. Για κάποιον που είναι ενεργός χρήστης, γνωρίζεις πολύ καλά, ότι το παιχνίδι απαιτεί πάρα πολύ χρόνο.

Επαναλαμβάνω, ότι δυστυχώς η πλειοψηφία των χρηστών, άντε να έκανε βοήθειες στη Συντροφιά της, πράγμα το οποίο το γνωρίζετε όλοι πάρα πολύ καλά. Συνεπώς, ναι, κατανοητή η δυσαρέσκειά σας, όμως δεν νομίζω ότι κανένας από αυτούς τους χρήστες είναι τόσο ενεργός που να έρθει στο forum και να πει "Γουάου, τώρα με 3 βοήθειες βγάζω 6000 Αγαθά".
"Wow, τώρα με 3 βοήθειες βγάζω 1200 αγαθά και δεν χρειάζεται να βοηθήσω κανέναν άλλο"

Ζητώ συγγνώμη για τον εριστικό μου τόνο, αλλά το συγκεκριμένο θαύμα μου άρεσε πολύ και αυτή η αλλαγή, με χάλασε πολύ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1000

Guest
Καλημέρα και από εμένα,είναι κρίμα και άδικο αυτό που έγινε είναι ένα από τα καλύτερα θαύματα και το χάλασαν,δεν υπάρχει λόγος πλέον να μπαίνουμε σε όλους ειδικά εμείς που κάναμε κάθε μέρα επισκέψεις δεν έχουμε πλέον κίνητρο,ελπίζω και εύχομαι να καταλάβουν το λάθος τους και να το αλλάξουν.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Προφανώς η συγκεκριμένη αλλαγή θίγει τους πιο ενεργούς από εσάς (και εμένα ως χρήστη), όμως πραγματικά ίσως παραήταν μεγάλο το bonus των 25.000-30.000 αγαθών (καθημερινά) για περίπου μία ώρα ενασχόλησης (τόσο περίπου έπαιρνε σε ένα χρήστη με 220 γείτονες το να περάσει από όλους).

Αυτό δείχνει πως όταν σχεδιάζουν κάτι απλά κάνουν τον σχεδιασμό στο πόδι. Δεν είναι δυνατόν να μην μπορούσαν να κάνουν έναν απλό πολλαπλασιασμό και να βρούν πόσα θα παίρνουν οι παίκτες που έχουν πολλούς γείτονες και θα είναι ενεργοί. Αν το θεωρήσανε μεγάλο μπόνους τώρα για ποιό λόγο δεν το θεωρήσανε και τότε.
Εγώ ξέρω από τα λεγόμενα των συμπαικτών μου ό,τι δεν μείνανε στάσιμοι στις βοήθειες τους αλλά τις αυξήσανε στην γειτονιά λόγω του μπόνους. Άρα αυτό συνέβει σε όλες τις συμμαχίες. Συνεπώς αυξήθηκαν οι βοήθειες και από μη ενεργούς παρά μείνανε στάσιμες. Οπότε θίγει περισσότερους παίκτες και όχι λίγους.
Απλά κάνανε μια μεγαλειώδη πατάτα κατά τα δεδομένα τους και απλά προσπαθούν άρον άρον να την μαζέψουν.
 

DeletedUser696

Guest
Το καλυτερο θαυμα και το πιο χρησιμο ειναι πλεον αχρηστο !!! Κριμα .... τελικα αντι οι αλλαγες να ειναι προς το καλυτερο .... ειναι προς το χειροτερο ! :(
 

nregister86

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Να προσθέσω και μια ακόμα παράμετρο. Παίζω μερικούς μήνες τώρα, οπότε στον χάρτη έχω μια μεγάλη ακτίνα πόλεων που μπορώ να επισκέπτομαι. Μέσα σε αυτούς είναι και καινούργιοι παίκτες, οι οποίοι προφανώς δεν μπορούν να με επισκεφτούν για να με βοηθήσουν, οπότε a priori δεν έχω το bonus των εργαλείων ανά βοήθεια. Πλέον, δεν έχω ούτε το bonus των αγαθών, οπότε ποιό κίνητρο έχω να αφιερώσω χρόνο να τους βοηθήσω? Τα νομίσματα? Μπορώ να βγάλω πολύ περισσότερα μόνο και μόνο από μια στιγμιαία ενίσχυση.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
@NeoRomeo για μια ακομα φορα τιμωρουνται οι ενεργοι παικτες. Ολες οι συντροφιες φωναζουμε συνεχεια στα μελη μας να περνανε να δινουν βοηθειες ειτε στα μελη της συντροφιας, ειτε στους γειτονες τους για να εχουν τα οφελη που εδινε η βοηθεια σε συνδιασμο με το θαυμα. Τωρα ποιος ο λογος να το κανει καποιος ?
Ολες οι εταριες θελουν ενεργους παικτες για να αυξανουν τα αποτελεσματα τους, αυτη (η ομαδα σχεδιασμου και οχι η εταιρια) μονο κακο της κανει διωχνοντας τους. Θα σταματισει ποτε αυτο αραγε ?? (ρητορικο το ερωτημα)
 

DeletedUser134

Guest
Με την σειρά μου και εγώ να πω ότι ήταν μεγάλο λάθος να αφαιρεθούν οι προμήθειες που πέρναμε από τις επισκέψεις. Πείτε μου τώρα ένα σοβαρό λόγο που θα κάτσω εγώ να περάσω τόση ώρα στις επισκέψεις (μου παίρνει 45 λεπτά για να τους επισκεφθώ όλους) ή ένα σοβαρό λόγο για να έρθει ένας μικρός παίκτης να μου κάνει επίσκεψη.

Δεν έπρεπε να γίνει αυτό! Δεν ξέρω ποια είναι η θέση σας σαν διαχειριστές αλλά θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας σαν παίκτες. Έπαιρνα 40.000 και κάτι υλικά από τις επισκέψεις και σήμερα πήρα μόνο 6.000 από τα σεντούκια. Μου παίρνει 45 λεπτά αλλά άξιζε τον κόπο. Τώρα τί να κάνω για πείτε μου? Το θαύμα που το αναβάθμιζα για να έχω καλύτερες ανταμοιβές τι να το κάνω τώρα? για πείτε μου!

Καλώς ή κακώς, οι αντιδράσεις της ελληνικής κοινότητας σε σχέση με τη συγκεκριμένη αλλαγή, είναι πάνω-κάτω ίδιες με τις αντιδράσεις που υπήρξαν και στο δοκιμαστικό server.
Πολύ ευχάριστο είναι το ότι υπήρχαν αρκετοί παίκτες οι οποίοι παρείχαν βοήθειες σε όλους τους γείτονες, αλλά πραγματικά, το πρόβλημα το οποίο προσπαθήσαμε να λύσουμε είναι το γεγονός ότι για τη μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών αυτό δεν ίσχυε.

Προφανώς η συγκεκριμένη αλλαγή θίγει τους πιο ενεργούς από εσάς (και εμένα ως χρήστη), όμως πραγματικά ίσως παραήταν μεγάλο το bonus των 25.000-30.000 αγαθών (καθημερινά) για περίπου μία ώρα ενασχόλησης (τόσο περίπου έπαιρνε σε ένα χρήστη με 220 γείτονες το να περάσει από όλους).

Επαναλαμβάνω, ότι δυστυχώς η πλειοψηφία των χρηστών, άντε να έκανε βοήθειες στη Συντροφιά της, πράγμα το οποίο το γνωρίζετε όλοι πάρα πολύ καλά. Συνεπώς, ναι, κατανοητή η δυσαρέσκειά σας, όμως δεν νομίζω ότι κανένας από αυτούς τους χρήστες είναι τόσο ενεργός που να έρθει στο forum και να πει "Γουάου, τώρα με 3 βοήθειες βγάζω 6000 Αγαθά".

Δηλαδή κάνανε στον δοκιμαστικό σέρβερ και είδαν ότι είχαν αντιδράσεις και πάλι το πέρασαν? Με ποια λογική.

Στα αλήθεια το βλέπεις ότι είναι μεγάλο το μπόνους για 1 ΩΡΑ μπροστά στην οθόνη να κάνεις επισκέψεις? 1 ΏΡΑ.

Τι και αν δεν κάνουν όλοι οι υπόλοιποι επισκέψεις και κάνουμε μόνο λίγοι? Δηλαδή τι θέλει να μας πει ο ποιητής? "Κοιτάξτε να δείτε παρόλο που ξέρουμε ποια είναι η ΚΟΙΝΗ λογική εμείς θα κάνουμε του κεφαλιού μας!"

Δεν ξέρω παιδιά τι θα γίνει αλλά εσείς σαν διαχειριστές της Ελληνικής κοινότητας δεν θα έπρεπε να συμφωνήσετε μαζί τους αλλά να αντιδράσετε. Το ότι είστε υπό την επίβλεψη τους δεν σημαίνει ότι θα έπρεπε να δέχεστε όποια μ.....α σας σερβίρουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή