• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Αναζήτηση αποτελεσμάτων

  1. XANIA7

    Φασματική λίθος

    Κάμποσες φορές, έχω κερδίσει στην Ακαδημία Μαγείας, την "Φασματική Λίθο" Μήπως ξέρει κάποιος τι είναι και που χρησιμοποιείται? Επίσης που φαίνεται η ποσότητα όσων έχω, γιατί δεν μπόρεσα πουθενά να την βρω...
  2. XANIA7

    Ημερήσια αποστολή

    Σήμερα στις ημερήσιες αποστολές, αναφέρεται η αγορά "εξοπλισμού εξερεύνησης". Τι είναι αυτό? Μήπως χαθήκαμε στην μετάφραση?
  3. XANIA7

    [Aπορρίπτεται] Επιβεβαίωση Διαμαντιών

    Όπως όλοι θα πρέπει να γνωρίζετε , υπάρχει η δυνατότητα στις ρυθμίσεις, να κλικάρουμε ένα πεδίο, με το οποίο να υπάρχει προειδοποιητικό μήνυμα, επιβεβαίωσης , όποτε πάμε να ξοδέψουμε διαμάντια, ώστε να μην τα ξοδεύουμε άσκοπα η κατά λάθος χωρίς να το προσέχουμε. Όταν ξεκίνησα το παιχνίδι, σαν...
  4. XANIA7

    [Προωθημένη] Απόκρυψη Κτηρίων και Αναζήτηση στο απόθεμα

    Στην mobile έκδοση της εφαρμογής, υπάρχουν δυο καταπληκτικές δυνατότητες: Η πρώτη αφορά, στο κουμπί της "απόκρυψης κτηρίων", το οποίο είναι εξαιρετικά χρήσιμο, για να διαμορφώσει κάποιος την αρχιτεκτονική της πόλης του, αφού βλέπει καλύτερα, όλο το σχέδιο, τα κενά τετραγωνάκια, τις διαστάσεις...
  5. XANIA7

    [Διορθωμένο] Αγορά

    Τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει ότι κάτι δεν πάει καλά με την Αγορά. Δεν γίνεται σωστή ανανέωση στα αγαθά, κολλάει και πρέπει να κάνεις επανεκινηση του παιχνιδιού κλπ Δεν γνωρίζω αν το έχει αντιμετωπίσει και κανείς άλλος ή έχει να κάνει με τον δικό μου υπολογιστή και τον browser που τρέχει το...
  6. XANIA7

    [Νέα Ιδέα] [Απόθεμα] Τακτοποίηση συλλεχθέντων κτιρίων στην αποθήκη.

    Μέσω των επαναλαμβανόμενων event , των κατασκευών στην Ακαδημία μαγείας, των αμοιβών σε περιπέτειες, κωδωνοστάσιο κλπ , αλλά και λόγω ενός από τα πλέον χρήσιμα χαρακτηριστικά του παιχνιδιού, που προστέθηκε κάποια στιγμή, δηλαδή της δυνατότητας μετακίνησης στην αποθήκη, διάφορων κτιρίων, με το...
  7. XANIA7

    [Νέα Ιδέα] Τέχνεργα

    Τις τελευταίες εβδομάδες, προσφέρονται σαν έπαθλο, από τα σεντούκια στο κωδωνοστάσιο, διάφορα τέχνεργα, από εξελισσόμενο κτίρια, που είχαν δοθεί, σε διάφορα event , στο παρελθόν. Όμως, σε όσους παίκτες έχουν εξελίξει, τα αντίστοιχα κτίρια, μέχρι το 10ο επίπεδο, αυτά είναι εντελώς άχρηστα...
  8. XANIA7

    [Q&A] Αποδοχή πρόσκλησης από παίκτη, στην mobile έκδοση

    Πως μπορεί κάποιος παίκτης, να αποδεχθεί μια πρόσκληση ένταξης σε μια συντροφιά, αν μπαίνει μόνο από το κινητό (δηλαδή την mobile έκδοση)? Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή αν δεν υποστηρίζεται ακόμα αυτή η λειτουργία. Το αντιμετωπίζω ως αρχιμάγος για κάποιον παίκτη που δυστυχώς δεν μπορεί να...
  9. XANIA7

    Πόντοι κατάταξης, από έπαθλα στα Event

    Μετά από σχεδόν 2 χρόνια ενεργούς συμμετοχής στο παιχνίδι και σε όλα τα μέχρι τώρα event (που ευτυχώς, μας βγάζουν λίγο από την καθημερινή ρουτίνα) έχω σκεφτεί πολλές φορές, κάτι πολύ απλό: Γιατί όλα αυτά τα έπαθλα, τα οποία έχουμε αποκτήσει (με αρκετή προσπάθεια πολλές φορές) εκτός από...
  10. XANIA7

    [Απαντημένη] [Τσατ]Ενεργά μέλη της συντροφιάς στο τσατ.

    Μια καλή ιδέα, πιστεύω ότι θα ήταν, κάθε φορά που μπαίνει ή είναι κάποιος στο παιχνίδι, να έβλεπε όταν πάταγε το παραθυράκι του τσατ, ποιοι παίκτες από αυτούς που ανήκουν στα μέλη της συντροφιάς του, είναι κι αυτοί μέσα στο παιχνίδι, την ίδια ώρα. Έτσι θα διευκολυνθεί πάρα πολύ η επικοινωνία...
  11. XANIA7

    Αριθμός Διαμαντιών

    Θα ήθελα αν μπορούσατε να με ενημερώσετε, αν υπάρχει περίπτωση να δω που έχω ξοδέψει πρόσφατα διαμάντια, καθώς σήμερα διαπίστωσα ότι ο αριθμός τους έχει μειωθεί, ενώ δεν θυμάμαι να τα έχω χρησιμοποιήσει τελευταία. Επειδή δεν κατάφερα κάτι σχετικό εδώ μέσα, μήπως πρόκειται για κάποιο bug...
Κορυφή