• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Απαντημένη] [Τσατ]Ενεργά μέλη της συντροφιάς στο τσατ.

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Μια καλή ιδέα, πιστεύω ότι θα ήταν, κάθε φορά που μπαίνει ή είναι κάποιος στο παιχνίδι, να έβλεπε όταν πάταγε το παραθυράκι του τσατ, ποιοι παίκτες από αυτούς που ανήκουν στα μέλη της συντροφιάς του, είναι κι αυτοί μέσα στο παιχνίδι, την ίδια ώρα.
Έτσι θα διευκολυνθεί πάρα πολύ η επικοινωνία μεταξύ των μελών μιας συντροφιάς, με ότι αυτό συνεπάγεται σε βοήθειες, ανταλλαγή αγαθών κλπ και βέβαια θα βελτιώσει πολύ πιστεύω πολλά προβλήματα στις συντροφιές, που λόγω κακής συνεννόησης ,συχνά οδηγούν σε τσακωμούς και αποχωρήσεις...
Πιθανόν να είναι λίγο δύσκολο να γίνει τεχνικά, λόγω το μεγάλου αριθμού παικτών και της πληροφορίας που πρέπει να αντλείται από τις συντροφιές, αλλά ίσως και να είναι σχετικά εύκολο, αν κρίνουμε ότι κι εδώ στο φόρουμ, υπάρχει αυτή η πληροφορία, αλλά και από το ότι, το τσατ,κατά τα άλλα, γενικά λειτουργεί αρκετά καλά!!
Οπότε αν προστεθεί και αυτή η επιπλέον πληροφορία, νομίζω ότι θα βοηθήσει αρκετά, ακόμα και στην δημιουργία καινούργιων ή στην τόνωση των υπαρχόντων συντροφιών!!
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Στην γραμμή του chat γράφεις την εντολή /who και βλέπεις ποιός από την συμμαχία σου είναι συνδεδεμένος με το παιχνίδι.

Ευχαριστώ πολύ!!
Δεν το ήξερα ούτε το είχα διαβάσει πουθενά.Δεν αναφέρεται ούτε στο Wiki απ'ότι είδα.
Το δοκίμασα και είναι όντως πολύ χρήσιμο!!
Βέβαια, νομίζω ότι και η πρόταση μου, για αυτόματη εμφάνιση όσων παίζουν από την συντροφιά, εκείνη την στιγμή, έχει την αξία της, καθώς πιστεύω, ότι λίγοι γνωρίζουν, αυτό που μου έγραψες...
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Αυτο νομιζω οτι θα γινοταν αν υπηρχε φορουμ συντροφιας. Αυτο και αν θα διευκολινε πολυ τις συνενοησεις μεταξυ μελων της συντροφιας
 

DeletedUser748

Guest
Υπέροχη ιδέα! Σε ένα προηγούμενο παιχνίδι που έπαιζα το είχαν αυτό. Είχε μια καρτέλα στο τσατ που σου έδειχνε ποια άτομα είναι συνδεδεμένα. Όπως και στη λίστα με τα μέλη της συντροφιάς κάθε παίκτης είχε δίπλα στο όνομα του ένα "λαμπάκι" με χρώμα ανάλογο τη σύνδεση στο παιχνίδι δλδ αυτοί που είναι ενεργοί _πράσινο, αυτοί που χουν να μπουν 2 24ωρα-κίτρινο, τα 4 24ωρα απουσία-πορτοκαλί και αυτοί που έχουν να μπουν 1 βδομαδα και πανω - κόκκινο. Αυτό βοηθάει και τους αρχηγούς να ξέρουν ποσο καιρό έχουν να μπούν τα μέλη και να γίνεται και ξεσκαρτάρισμα.
 

DeletedUser1457

Guest
Μπορει να με διαφωτησει κι εμενα καποιος που ειμαι καινουργια ?
Εγραψα οπως λετε το " who " στη γραμμη του chat και απλα βγηκε η λεξη who στη συζητηση . :confused:
Μηπως δεν το εγραψα στο σωστο σημειο ? Που το γραφουμε ?
Ευχαριστω .
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Μπορει να με διαφωτησει κι εμενα καποιος που ειμαι καινουργια ?
Εγραψα οπως λετε το " who " στη γραμμη του chat και απλα βγηκε η λεξη who στη συζητηση . :confused:
Μηπως δεν το εγραψα στο σωστο σημειο ? Που το γραφουμε ?
Ευχαριστω .

Γράφεις who/ και όχι σκέτη την λέξη στη γραμμή του chat
 
Κορυφή