• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Χειμερινό Event 2017

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1347

Guest
  • Τι μου άρεσε περισσότερο
1. Η φαντασία στον σχεδιασμό των κτιρίων
2. Οι λεπτομέρειες στο σχεδιασμό των κτιρίων
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
1. Θα προτιμούσα να άλλαζε ο ήχος των relics καθώς πέφτουν στην πόλη, έχω την εντύπωση ότι είναι ίδιος με των σεντουκιών βοήθειας, αν όχι ίδιος, παρόμοιος
2. Θα προτιμούσα να υπάρχει κάποιος ήχος την στιγμή που κερδίζεις το κτίριο ημέρας, κάτι σαν επιβράβευση, έτσι για να μας ενθαρρύνει να προχωρήσουμε μετά από τις ίσως πολλές αποτυχημένες προσπάθειες να το κερδίσουμε!!!:)
3. Θα προτιμούσα να ήταν πιο εμπλουτισμένο το σενάριο του event, με περισσότερα στοιχεία διαλόγου και μύθων, καθώς επίσης να άλλαζε και η μουσική κατά την διάρκεια του event
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

j.k.

Chef
  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
  • Οτι ειχαμε τις αποστολες απο την αρχη.(μπραβο σε αυτον που της εδωσε)
  • Οι μειωσης χρονου ειναι πολυ καλες .
  • Διπλους ποντους για το 3 επαθλο.
    • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
    Το σετ κτιριον δεν μου αρεσε οχι σαν ιδεα αλλα για οτι εδινε.(ειδικα μετα την αλλαγη προμηθειων σε υλες)
  • Εγω προτιμω να κερδιζω τομους οποτε μην το αφαιρεσετε σαν επιλογη οπως τα τεχνουργηματα.
  • Θα μπορουσε το εβεντ να εχει επιλογη ευκολο με μικροτερα δωρα και δυσκολο με μεγαλυτερα δωρα
  • Αν βαζατε να κερδιζουμε και διαμαντια θα ηταν καλοδεχουμενα.
 

DeletedUser1410

Guest
Το διασκεδασα αφανταστα δεν θα καταχραστω το χρονο σας με αναλυσεις θα συμφωνισω με τα περισσοτερα που εχουν ηδη γραφτει...δυνατοτητα αποθηκευσης κτιριων για μελλοντικη χρηση κλπ.... ευχομαι καλη συνεχεια στα επομενα event
 

PAROS

Περιπλανώμενο Ξωτικό
  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
  1. Ενδιαφέροντα κτίρια από αισθητικής-αρχιτεκτονικής άποψης.
  2. Επιλεκτικά κάποια δώρα ήταν γενναιόδωρα (αλλά κάποια μόνο!!!)
  3. Τα γραφικά γύρω από το πλαίσιο του παιχνιδιού
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
  1. Κτίρια που αφορούν πολιτισμό να μην χρειάζονται να είναι δίπλα σε δρόμο
  2. Ισάξιες ανταμοιβές ανάλογα με το level του παίχτη.
  3. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η δυνατότητα μιας ΑΠΟΘΗΚΗΣ ώστε να μην πετάμε κάτι που δεν το χρειαζόμαστε ΕΚΕΙΝΗ τη στιγμή...
  4. Θα προσθέσω ακόμα κάτι = ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΦΕΛΟΣ ΔΩΡΑ ΣΤΑ EVENT. Tόσες ώρες δαπανούμε, να μένει και κάτι στο τέλος....
 

DeletedUser874

Guest
ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΟ EVENT ΜΕ ΠΛΟΥΣΙΑ ΔΩΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΑ ΤΑ ΚΤΙΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ!!
 

DeletedUser763

Guest
  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
  1. Ωραία γραφικά.
  2. Το περιβάλλον που με μετέφερε το event ( γιορτινό )
  3. ....
  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
  1. Οι αποστολές θα ήταν καλύτερα να συμβαδίζουν με το level των παικτών, πχ ανίχνευση επαρχίας (δυσκολο για μεγάλους παικτες) ή πχ ή κατασκευή 5 κτιρίων κτιρίων lvl 20+(απίθανο για μικρούς)
  2. Προσοχή λιγακι με τους ΠΓ (Ζητούσε να καταναλώσουμε άρκετους ΠΓ & αμέσως μετά να αγοράσουμε άλλους τόσους)
  3. Οι αμοιβές να είναι σε συνάρτηση με το κεφάλαιο που είναι ο κάθε παίκτης για να έχει περισσότερο ενδιαφέρον η απόκτηση των κτιρίων.
  4. Τα κτήρια των events να μπορούν να επανατοποθετηθούν στην αποθήκη συλλεχθέντων γιά μελλοντική χρήση!
 

nregister86

Περιπλανώμενο Ξωτικό
  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
1) Ωραία ιδέα τα συνδεδεμένα κτίρια.
2) Οι μέρες με τους διπλούς πόντους, ώστε να μπορούν όλοι να ανοίξουν και τα 3 σεντούκια.
3) Υπήρχαν κτίρια με αρκετά καλή ανταμοιβή (ειδικά αυτό της τελευταίας μέρας)

  • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
1) Επιπλέον δυνατότητα για κάποιον να κερδίσει τα κτίρια του σετ, σε περίπτωση που δεν έχει αρκετά κλειδιά την συγκεκριμένη μέρα ή δεν ανοίξει το τυχερό σεντούκι.
2) Αντιστροφή των αποστολών σχετικά με τους πόντους (πχ.ξόδεψε 10 πόντους - αγόραζε 10 πόντους)
3) Τα κτίρια των αποστολών, να μην χάνονται αν γκρεμίζονται.
4) Μείωση των απαιτούμενων τεχνουργημάτων στις αποστολές.
 

DeletedUser1058

Guest
  • Τι μου άρεσε περισσότερο:
1) Το ότι, όπως και στο προηγούμενο event, με τις ημέρες με τον διπλασιασμό των κορωνών, όλοι οι παίκτες είχαν την ευκαιρία να διεκδικήσουν το τρίτο μεγάλο έπαθλο.
    • Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events
1) Οι πιο προχωρημένοι παίκτες όπως έχει φανεί εκτιμούν πολύ περισσότερο τις στιγμιαίες ενισχύσεις χρόνου πάρα τα κτίρια που δίνονται, συνεπώς στα ημερήσια έπαθλα θα έπρεπε να υπάρχει, όπως λένε και στην εταιρία, μια εξισορρόπηση προς αυτή την κατεύθυνση. Αν δεν κάνω λάθος αυτή τη φορά σαν ημερήσιο έπαθλο μπήκε μόνο μία φορά ενίσχυση χρόνου.

2)
Από τη στιγμή που δίνονται κάποια κτίρια που μπορούν να σεταριστούν μεταξύ τους, πιστεύω πως ίσως θα έπρεπε να δίνονται 2 φορές το καθένα σαν ημερήσιο έπαθλο, ώστε κάποιοι που για τον οποιοδήποτε λόγο (απουσία, έλλειψη "κλειδιών" την συγκεκριμένη στιγμή, ατυχία κλπ) δεν μπόρεσαν να το κερδίσουν την πρώτη φορά που το έδινε να έχουν την δυνατότητα να το διεκδικήσουν ξανά και όχι να το χάνουν.

Υ.Σ. Ήταν ένα event που έπεσε πάνω στην περίοδο των γιορτών, Ας υπήρχε κι ένα κτίριο Αγιοβασιλιάτικο βρε παιδιά. Να βγούμε και να τραγουδάμε όλοι μαζί "Santa Claus is coming to town".
Jaheira με αυτά τα ωραία που λες, "Θα έρθω να σε κλέψω κάποια βραδιά......." :)
 

Nikolaos49

Νέο Μέλος
Καλη Χρονια Σε ολους !!!!!!!
Τι μου άρεσε περισσότερο:

Ωραία γραφικά,& έπαθλα και οι αποστολές .....Ασχετα αν δεν προλαβα να τις τελειωσω .....

Τι θα μπορούσε να βελτιωθεί για τα μελλοντικά events:
Ο χρονος της 24ωρης αποστολης, θα μπορουσε να ηταν 12ωρη η ισως και μικροτερης διαρκειας.
Προτιμῶ μικρά δώρα 1χ2 ἤ 2χ3 πού να δίνουν περισσότερο πληθυσμό παρά πολιτισμό καί ἄν εἶναι δυνατόν νά μήν χρειάζονται δρόμο. Γενικῶς κανένα ἀπό τά κερδισμένα νά μήν θέλει δρόμο. Θά ἦταν τό ἰδανικό...
Τά ξόρκια χρόνου εἶναι πολύτιμα γι' αὐτό καί θά προτιμοῦσα νά εἶναι περισσότερα στά καθημερινά δῶρα...
Πρέπει να υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης των κτιρίων και η δυνατότητα περιστροφής τους!!!

Ρε παιδια πολυ ακριβα τα διαμαντια!!!!!! κοιταξτε και λιγο την κριση που ζουμε !!!!!!! και να θελουμε να χωσουμε δεν μας βοηθατε?????Εδω δεν ειμαστε Γερμανια ....
 

DeletedUser1058

Guest
Καλημέρα Τελικά ποιοι κέρδισαν δώρα στο διαγωνισμό;;; Αν δεν κάνω λάθος, αυτός έληξε 14/01/2018.....
 
Κορυφή