• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Halloween - Η ανατριχιαστική ιστορία του Dr. Freakenspleen

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Εδώ συζητάμε για το event του Halloween.

Ευχόμαστε σε όλους καλή διασκέδαση!
 

DeletedUser1638

Guest
το επαιξα στον beta και δυστυχως εχω να παρατηρησω οτι τα event πανε απο το κακο στο χειροτερο.. οκ σαν μεγαλο δωρο μολις τελειωσεις τις 32 (ευκολες κατα την γνωμη μου) αποστολες εχει ενα κτηριο 4 επι 4 με καλο πληθυσμο και πολιτισμο, αλλα τα δωρα που εχει μετα την ολοκληρωση της καθε αποστολης ειναι για κλαματα.. καποιες μειωσεις χρονου (σχεδον ολα τα δωρα), αναξιες λογου.. με την ευκαιρια να επισημανω και το αισχος του μικρου event που μολις περασε.. ελεος αν δεν υπαρχει ανταποδοτικο κινητρο μην βαζετε καποιο event ετσι μονο για την ιστορια.. αν μετρησα καλα 35 ποντους γνωσης το συνολικο του κερδος.. δεν νομιζω οτι χρειαζονται αλλα λογια.. το θεμα δεν ειναι να μπαινει κατι μονο και μονο για να λεμε οτι κατι μας βαλατε για να κρατησετε το ενδιαφερον μας, το θεμα ειναι οντως να κρατατε το ενδιαφερον μας με δωρα που να αξιζουν ωστε να μπαινουμε στον κοπο να πασχιζουμε να τα κερδισουμε.. αυτο θα επρεπε να συμβαινει σε ολες τις εκδηλωσεις του παιχνιδιου αλλα δεν.. ας ελπισουμε σε ενα καλυτερο μελλον λοιπον..
 

DeletedUser710

Guest
Καλό θα είναι να είστε ακριβείς στην περιγραφή των αποστολών. Η αποστολή Νο5 ζητάει να "Αποκτήσουμε" Χ ποσότητα αγαθών, όχι να παράξουμε. Το αποκτώ δεν έχει την ίδια ερμηνεία με το παράγω. Μπορώ να αποκτήσω αγοράζοντας, μόνο που η αγορά δεν μετράει στην αποστολή.

Gain.png
 

DeletedUser

Guest
Ο παικτης ο αρχαριος παιρνει κατι αποστολες εξωπραγματικες. Πχ ...να κανει 7 συναντησεις στο κωδωνοστασιο (που απο δω εμαθα τι ειναι γιατι στο επιπεδο μου δεν το βγαζει καν ) ή 7 συναντησεις σε επαρχιες που ειναι κοκκινες ηδη,γιατι τωρα ξεκινησε. Ας αφησουμε δε την αγορα 13 ποντων γνωσης ,που ΑΝ τολμησει να κανει την αποστολη,θα μεινει απο νομισματα. Προφανως ο νεος παικτης στο παιχνιδι δεν μπορει να λαβει μερος . Ομως σε ενα σωστο παιχνιδι πρεπει να υπαρχει κατι για ολους ακομα και για τους αρχαριους. Κι αυτοι ψυχη εχουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Αντιδράσεις: Bobina

DeletedUser3

Guest
Καλό θα είναι να είστε ακριβείς στην περιγραφή των αποστολών. Η αποστολή Νο5 ζητάει να "Αποκτήσουμε" Χ ποσότητα αγαθών, όχι να παράξουμε. Το αποκτώ δεν έχει την ίδια ερμηνεία με το παράγω. Μπορώ να αποκτήσω αγοράζοντας, μόνο που η αγορά δεν μετράει στην αποστολή.

Προβολή συνημμένου 1420

Όντως υπήρξε αυτό το ζήτημα και δυστυχώς μας ξέφυγε καθώς δεν υπήρξε ενημέρωση για το συγκεκριμένο τύπο αποστολών. Με την ενημέρωση στην έκδοση 1.91 θα διορθωθεί η έκφραση όμως και το παράγω για τη συγκεκριμένη συνθήκη δεν είναι απόλυτα ακριβές.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bobina
Κορυφή