• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Event Χιονοθύελλας- Η επέλαση του Βασιλιά Χιονιά

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Είναι γνωστό ότι δεν υπάρχει το χαρακτηριστικό της αποθήκευσης κτιρίων στο παιχνίδι. Από την στιγμή που ένα κτίριο πουληθεί καταστρέφεται οριστικά. Σε αυτό είναι λογικό να μην αποτελεί εξαίρεση κανένα κτίριο.
Μαλιστα, και ειναι ωραίο αυτό; Προσπαθηστε να το αλλαξτε το αυτο στο μελλον, θα ηταν μια καλη αλλαγη-προσθηκη στο παιχνιδι, κρίμα. Καλες γιορτες σε ολους
 

DeletedUser3

Guest
Αυτό που ζητάτε θα έδινε τη δυνατότητα αποθήκευσης κτιρίων, κάτι το οποίο έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές και δεν προβλέπεται να γίνει στο άμεσο μέλλον.

Θα μπορούσαμε πάντως να ζητήσουμε να προστεθεί μια ειδοποίηση για τα ειδικά Κτίρια που κερδίζετε στα events, ώστε να μην σβήνονται πχ λόγω βιασύνης.
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Αυτό που ζητάτε θα έδινε τη δυνατότητα αποθήκευσης κτιρίων, κάτι το οποίο έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές και δεν προβλέπεται να γίνει στο άμεσο μέλλον.

Θα μπορούσαμε πάντως να ζητήσουμε να προστεθεί μια ειδοποίηση για τα ειδικά Κτίρια που κερδίζετε στα events, ώστε να μην σβήνονται πχ λόγω βιασύνης.
Απο το τιποτα καλο ειναι και αυτο που προτεινετε. "... δεν προβλέπεται να γίνει στο άμεσο μέλλον." Αυτο αφηνει ανοιχτο το θεμα για αλλαγες και το ελπιζω, ειναι κριμα τα δωρα (μιλαω παντα μονο για αυτα) να ειναι μιας τοποθετησης, Ελπιζω για καλυτερο αυριο
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
απλα απ' οτι καταλαβα ο φιλος την πατησε γιατι νομιζε οτι θα ξανα γυρισουν στα αποθεματα-κτιρια της ακαδημιας για να το ξανα χτισει οπως γινεται και με τα αλλα κτιρια του παιχνιδιου. Θα ηταν μια καλη λυση αυτο μιας και στην ουσια δεν υπαρχει αποθηκευση αλλα απλα επιστροφη στο σημειο που ηταν. Ετσι και αλλιως και εκει "αποθηκευμενα" ειναι εφ' οσον δεν τα χρησιμοποιεις.
 

DeletedUser352

Guest
Καλησπερα σας! αν δεν χρησιμοποιησουμε τα κτιρια στην πολη μας μετα το τελος του event θα φυγουν απο την αποθηκη που βρισκονται? η μενουν εκει ωσπου να τα τοποθετησουμε?
 

DeletedUser118

Guest
Κανένα κτίριο δεν χάνετε από την απογραφή. Παραμένουν εκεί μέχρις ότου αποφασίσετε να τα χρησιμοποιήσετε. Για να μην παραφραστούν όσα λέμε, προφανώς αν πουληθούν χάνονται, καταστρέφονται, όπως και κάθε άλλο κτίριο.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
ενταξει δεν υπαρχει. πλεον πρεπει να το καταλαβουμε ολοι οι "προχωριμενοι" παικτες οτι σε κανενα event δεν προκειτε να παρουμε το δευτερο κτιριο χωρις διαμαντια.
Στο προηγουμενο event τελειωσαν οι αποστολες πριν καν προλαβουμε να βαλουμε εστω και λιγα στο δευτερο κτιριο. Τωρα σε αυτο 8 μερες πριν να τελειωσει το event και ενω εχω φτασει να εχω περιπου τις μισες σφαιρες απο το δευτερο κτιριο ξαφνικα βγαζει αποτολη να ανηχνευσεις 2 επαρχιες οταν η μικροτερη ανιχνευση μου ειναι 2μιση μερες.

Τελικα δεν ξερω προιο ειναι το χειροτερο, να σου τελειωνουν οι αποστολες 2-3 μερες πριν το τελος του event ή να σου τελειωνουν στην ουσια το ιδιο το event με εμμεσο τροπο 8 μερες πριν το τελος του.
 

Beren

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Μάλλον κάνεις κάτι λάθος φίλε. Χωρίς Διαμάντια, έχω ήδη ξεκλειδώσει το 2ο Κτίριο ;)
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Το 2ο βραβείο είναι εφικτό, με λίγη προετοιμασία από τον παίκτη αν έχει παίξει σε προηγούμενα τουρνουά και έχει μελετήσει τα μοτίβα των αποστολών σε συνδιασμό με το άνοιγμα μόνο σεντουκιών με 140 νιφάδες. Είναι ευρέως γνωστό πως δεν παίζω με διαμάντια και αυτά που έχω κερδίσει από τον προηγούμενο διαγωνισμό δεν έχουν ξοδευτεί.

http://prntscr.com/dq2dt1 Για του λόγω το αληθές.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
παιδια ανοιγω σεντουκια μονο με 140 νιφαδες και εχω μονο 250/400 και το επομενο σεντουκι οπως παει το πραγμα θα το ανοιξω 3 μερες πριν το τελος.
μπορει οπως λετε να ειναι εφικτο ισως για καποιον που παιζει στο λεπτο τις αποστολές ή μπορει να εχει κερδισει αρκετες εξτρα νιφαδες ή δεν ξερω τι αλλο. Για μενα που δεν το παιζω ετσι και το παιζω (φανταζομαι οπως οι περισσοτεροι) στο χαλαρο δεν βλεπω να το προλαβενουν το δευτερο.
Πραγματια θα ηθελα στο τελος αν υπαρχει καποιο στατιστηκο απο την Ο.Δ. σχετικα με το ποσοι παικτες ανοιξαν το δευτερο κτιριο ΧΩΡΙΣ διαμαντια και με επαρχιες ανοιγμενες ανω των 270+
 

DeletedUser561

Guest
Στα βραβεία που παίρνουμε με τις νυφάδες χιονιού έχει μέσα στα τρία πακέτα ένα καθημερινό αποκλειστικό δώρο το όποιο δεν το παρέλαβα μαζί με το πακέτο που διάλεξα. Τι πρέπει να κάνω; ευχαριστώ
 

DeletedUser118

Guest
Η Αποκλειστική Καθημερινή Αμοιβή, αλλάζει κάθε 24 ώρες.

Αν δεν την προλάβετε μπορείτε πάντα να ελπίζετε ότι θα την προσφέρει και πάλι. Το event έχει ακόμη κάποιες ημέρες.
 

DeletedUser561

Guest
Η αποκλειστική καθημερινή Αμοιβή δεν είναι δηλαδή στανταρτ οτι δίνετε με το πακέτο; γιατί έτσι κατάλαβα
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Η αποκλειστική καθημερινή αμοιβή έχει πιθανότητα 25% να εμφανιστεί. Θεωρητικά είναι 1 φορά στις 4 προσπάθειες. Στην πραγματικότητα όμως μπορεί να μην τύχει ποτέ από την στιγμή που οι προσπάθειες δεν αθροίζονται αλλά η κάθε μια είναι ξεχωριστή.
 

DeletedUser561

Guest
ααα οκ κατάλαβα. Έτσι όπως το γράφει μου έδωσ να καταλάβω οτι ήταν σίγουρη αμοιβή. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας!
 

DeletedUser16

Guest
Εχει κανεις λιστα με τις αποστολες?
Σε αυτές που γυρνάνε μια φορα την μέρα είμαι σε μια που ζητάει 4 αναβαθμίσεις κτιρίων στο επίπεδο 3 και άνω...
και στις άλλες είμαι σε μια αποστολή που ζητάει να φτιάξω 35 15λεπτα σφυρια ενω πριν απο αυτην την αποστολη ηταν μια που ζητουσε 24 τεχνουργήματα..
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
ελπιζω να μπει καποιο καλο καθημερινο δωρο τις 2 τελευταιες μερες.....
 

DeletedUser16

Guest
Θα ήταν δύσκολο να βάζαν θραύσματα στις καθημερινές ανταμοιβές???
Λίγα κτίρια πολιτισμού άξιζαν σε γενικές γραμμές...

Edit: Λίγο κόσμια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3

Guest
Το event της Χιονοθύελλας έλαβε τέλος.

Θα θέλαμε να μοιραστείτε μαζί μας τις εντυπώσεις σας (θετικές και αρνητικές) ώστε να δούμε τι μπορεί να διορθωθεί στο μέλλον.
 
Κορυφή