• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Event] Ενημέρωση για τον αριθμό βλασταριών

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
...... ή ότι άλλο θα χρειαστεί να μαζέψουμε σε επόμενα event
Καλημέρα στην κοινότητα!
Όταν πρωτοξεκίνησε το event, υπολόγισα αν προλαβαίνω να αλλάξω εποχή πριν το τέλος του και πράγματι είδα πως οριακά προλαβαίνω να μπω στην νέα εποχή και έτσι αποφάσισα να μην συλλέξω το πρώτο δώρο αλλά να περιμένω μέχρι την αλλαγή εποχής.
Και εδώ ξεκινά το πρόβλημα μου αλλά και η πρόταση που θέλω να κάνω, αν δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στον τρόπο λειτουργίας του event.
Δε θα ήταν καλό να μπορούμε να βλέπουμε ανά πάσα στιγμή πόσα βλαστάρια έχουμε συλλέξει;
Εγώ εδώ και δέκα μέρες περίπου που έχω κλείσει το πρώτο δώρο αλλά δεν το έχω ξεκλειδώσει και ενώ ξέρω πως τα βλαστάρια που παίρνω υπολογίζονται, δεν τα βλέπω καθόλου οπότε δεν μπορώ και να υπολογίσω πόσα μου λείπουν μέχρι το ξεκλείδωμα του 3ου δώρου.
Και μπορεί το σύστημα να τα υπολογίζει αλλά τι θα γίνει αν για παράδειγμα κολλήσει όπως χθες και δεν υπολογίσει κάποια; Πως θα είμαι σίγουρος ότι έχω όλα τα βλαστάρια που έχω κερδίσει χωρίς να πρέπει να κρατάω σημειώσεις με τις φορές που έχω παίξει στο event;
Η πρόταση μου λοιπόν είναι να υπάρχει ένας μετρητής αντίστοιχος με το μετρητή των φουντουκιών. Σίγουρα είναι λίγοι οι παίχτες που θα αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα σε κάθε event αλλά πιστεύω πως θα βοηθήσει (αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο βέβαια επαναλαμβάνω)
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Συμφωνω με τον Βαγγελη, καλο ειναι να φαινονται τα βλασταρια (οπως λεγονται τωρα, στα μελλοντικα event με αλλο ονομα) ακομα και αν δεν εχει ξεκλειδωθει το 1ο μεγαλο Δωρο ωστε να γινετε ο αντιστοιχος προγραμματισμος στο πως θα ριξω και που τα υπολοιπα Φουντουκια ή οπως αλλιως θα ονομαζονται στο μελλον
 

DeletedUser748

Guest
καταλαβαινω το θεμα σου και πραγματικα συμφωνω μαζι σου γιατι και εγω το σκεφτομουν στο πρηγουμενο event γιατι ηθελα κατι να υπολογισω. Αλλά μια απορία. Γιατί αφού έχεις γεμίσει τη μπάρα δεν συλλέγεις το δώρο? Υπάρχει κάποια τακτική?
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
καταλαβαινω το θεμα σου και πραγματικα συμφωνω μαζι σου γιατι και εγω το σκεφτομουν στο πρηγουμενο event γιατι ηθελα κατι να υπολογισω. Αλλά μια απορία. Γιατί αφού έχεις γεμίσει τη μπάρα δεν συλλέγεις το δώρο? Υπάρχει κάποια τακτική?
Κατα την διαρκεια ενος enent μπαινεις σε νεο κεφαλαιο. Τι συμφερει απο τα 2, το δωρο-σεντουκι πχ οταν εισαι στους νανους; ή το ιδιο δωρο οταν θα εισαι νεραιδες;
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
καταλαβαινω το θεμα σου και πραγματικα συμφωνω μαζι σου γιατι και εγω το σκεφτομουν στο πρηγουμενο event γιατι ηθελα κατι να υπολογισω. Αλλά μια απορία. Γιατί αφού έχεις γεμίσει τη μπάρα δεν συλλέγεις το δώρο? Υπάρχει κάποια τακτική?
Όπως ανέφερε και ο Δημήτρης πιο πάνω, αν προλάβεις πριν πάρεις ένα δώρο να αλλάξεις εποχή τότε παίρνεις τα μπόνους της νέας εποχής
 

DeletedUser788

Guest
καλησπερα παιδια!! δεν ξερω ποιος μπορει να τσεκαρει,εμενα παντως μολις μου εφαγε 30 βλασταρια ( της προηγουμενες μερες δεν ξερω ποσα) και σταματησε να μου βγαζει της αποστολες... αν καταλαβω οτι αυτο γινεται γιατι δεν αγοραζω διαμαντια και δεν θελουν να προλαβω να παρω το 3 δωρο θα διαγραψω το παιχνιδι..
 

DeletedUser788

Guest
καλησπερα παιδια!! δεν ξερω ποιος μπορει να τσεκαρει,εμενα παντως μολις μου εφαγε 30 βλασταρια ( της προηγουμενες μερες δεν ξερω ποσα) και σταματησε να μου βγαζει της αποστολες... αν καταλαβω οτι αυτο γινεται γιατι δεν αγοραζω διαμαντια και δεν θελουν να προλαβω να παρω το 3 δωρο θα διαγραψω το παιχνιδι..
 

DeletedUser748

Guest
καλησπερα παιδια!! δεν ξερω ποιος μπορει να τσεκαρει,εμενα παντως μολις μου εφαγε 30 βλασταρια ( της προηγουμενες μερες δεν ξερω ποσα) και σταματησε να μου βγαζει της αποστολες... αν καταλαβω οτι αυτο γινεται γιατι δεν αγοραζω διαμαντια και δεν θελουν να προλαβω να παρω το 3 δωρο θα διαγραψω το παιχνιδι..
Καλησπέρα! για τα φουντούκια που σου έφαγε δεν γνωρίζω να εξηγήσω αλλά οι αποστολές κάποτε τελείωνουν και μένεις μόνο με τις 24ωρες. Η τελευταία αποστολη αν θες να είσαι σίγουρος ήταν η αναβάθμιση 2 κτηρίων.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
καλησπερα παιδια!! δεν ξερω ποιος μπορει να τσεκαρει,εμενα παντως μολις μου εφαγε 30 βλασταρια ( της προηγουμενες μερες δεν ξερω ποσα) και σταματησε να μου βγαζει της αποστολες... αν καταλαβω οτι αυτο γινεται γιατι δεν αγοραζω διαμαντια και δεν θελουν να προλαβω να παρω το 3 δωρο θα διαγραψω το παιχνιδι..

Στείλε αίτημα στην υποστήριξη να τσεκάρουν τον λογαριασμό σου.
 

DeletedUser748

Guest
Κατα την διαρκεια ενος enent μπαινεις σε νεο κεφαλαιο. Τι συμφερει απο τα 2, το δωρο-σεντουκι πχ οταν εισαι στους νανους; ή το ιδιο δωρο οταν θα εισαι νεραιδες;
Όπως ανέφερε και ο Δημήτρης πιο πάνω, αν προλάβεις πριν πάρεις ένα δώρο να αλλάξεις εποχή τότε παίρνεις τα μπόνους της νέας εποχής
Ευχαριστώ για την εξήγηση. Σωστή η λογική σας και δεν το είχα σκεφτεί, εγώ άλλαξα εποχή 2 μέρες πριν ξεκινήσει οπότε δεν φαντάστηκα και το πως θα ήταν τα κτίρια πολιτισμού στη διαφορετική εποχή
 

DeletedUser788

Guest
Καλησπέρα! για τα φουντούκια που σου έφαγε δεν γνωρίζω να εξηγήσω αλλά οι αποστολές κάποτε τελείωνουν και μένεις μόνο με τις 24ωρες. Η τελευταία αποστολη αν θες να είσαι σίγουρος ήταν η αναβάθμιση 2 κτηρίων.
ναι σωστα αυτη ηταν η τελευταια αποστολη!! ελπιζω καποιος να τσεκαρει και γιατι δεν μου κατεγραψε τα βλασταρια αν και μου πηραν τα φουντουκια! σε ευχαριστω :)
 

DeletedUser710

Guest
ναι σωστα αυτη ηταν η τελευταια αποστολη!! ελπιζω καποιος να τσεκαρει και γιατι δεν μου κατεγραψε τα βλασταρια αν και μου πηραν τα φουντουκια! σε ευχαριστω :)

Υπάρχει περίπτωση να έχεις κερδίσει το δεύτερο έπαθλο και να μη το έχεις συλλέξει ακόμα; Αν συμβαίνει αυτό, μόλις το συλλέξεις και ξεκλειδώσεις το τρίτο έπαθλο θα σου πιστωθούν αυτόματα τα υπόλοιπα βλαστάρια που έχεις κερδίσει απ' τα σεντούκια.
 

Fanfan

Νέο Μέλος
Καλησπέρα σε όλους, 5 μέρες τώρα που σταματήσανε η αποστολές τον φουντουκιών, αν θυμάμαι καλά στο 91, έχει και συνέχεια ?
Διαβάζοντας τα μηνύματα εδώ αναρωτιέμαι, έπρεπε να συνεχίσει ? Και αν ναι, χάνω την τρίτη μπάρα είναι άδικο :(
Ευχαριστώ για την βοήθεια σας
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yeilos

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Καλησπέρα σε όλους, 5 μέρες τώρα που σταματήσανε η αποστολές τον φουντουκιών, αν θυμάμαι καλά στο 91, έχει και συνέχεια ?
Διαβάζοντας τα μηνύματα εδώ αναρωτιέμαι, έπρεπε να συνεχίσει ? Και αν ναι, χάνω την τρίτη μπάρα είναι άδικο :(
Ευχαριστώ για την βοήθεια σας
Η τελευταία αποστολή της κύριας σειράς αποστολών για το event είναι η 91. Από εκεί και πέρα, έχεις να μαζεύεις φουντούκια μόνο από τις ημερήσιες αποστολές ή από τα φουντούκια που μαζεύεις από την πόλη σου
 
  • Like
Αντιδράσεις: Fanfan

Fanfan

Νέο Μέλος
Η τελευταία αποστολή της κύριας σειράς αποστολών για το event είναι η 91. Από εκεί και πέρα, έχεις να μαζεύεις φουντούκια μόνο από τις ημερήσιες αποστολές ή από τα φουντούκια που μαζεύεις από την πόλη σου
Καλησπέρα Vagos, Ευχαριστώ για την απάντηση, είναι άδικο, αλά δεν πειράζει διότι στόχευα τους εργάτες και πήρα περισσότερα από αυτό που δίνει η τρίτη μπάρα, βεβαία ειθελα και το κτίριο αυτό με τόσους εργάτες, αλά τη να κάνουμε έτσι είναι το παιχνίδι.
Καλή συνεχεία και κάλο βράδυ :)
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Καλησπέρα σε όλους, 5 μέρες τώρα που σταματήσανε η αποστολές τον φουντουκιών, αν θυμάμαι καλά στο 91, έχει και συνέχεια ?
Διαβάζοντας τα μηνύματα εδώ αναρωτιέμαι, έπρεπε να συνεχίσει ? Και αν ναι, χάνω την τρίτη μπάρα είναι άδικο :(
Ευχαριστώ για την βοήθεια σας

Η αλήθεια είναι πως με τις 2 προσφορές διπλών πόντων που έδωσε η εταιρεία είχαν όλοι την δυνατότητα να κερδίσουν το 3ο βραβείο. Βεβαίως για να το καταφέρει κάποιος αυτό έπρεπε να μην ξοδέψει τις άλλες μέρες τα φουντούκια του. Ακόμη και όταν έδινε καλύτερα δώρα από το 3ο βραβείο (π.χ. φουντουκόπολη). Οπότε ήταν στο χέρι του κάθε παίκτη τι ήθελε να κυνηγήσει, το 3ο βραβείο και να χάσει την ευκαιρία για τα άλλα βραβεία ή να δοκιμάσει την τύχη του τις ημέρες που έδινε καλές αμοιβές και να μην κερδίσει το 3ο βραβείο. Αυτή την φορά δεν μπορεί να θεωρηθεί άδικο το event. Τουλάχιστον κατά την γνώμη μου. Εδώ ισχύει η ρήση "Η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος". Λίγο δύσκολο να πετύχει κάποιος αυτό το πράγμα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Fanfan

Fanfan

Νέο Μέλος
Η αλήθεια είναι πως με τις 2 προσφορές διπλών πόντων που έδωσε η εταιρεία είχαν όλοι την δυνατότητα να κερδίσουν το 3ο βραβείο. Βεβαίως για να το καταφέρει κάποιος αυτό έπρεπε να μην ξοδέψει τις άλλες μέρες τα φουντούκια του. Ακόμη και όταν έδινε καλύτερα δώρα από το 3ο βραβείο (π.χ. φουντουκόπολη). Οπότε ήταν στο χέρι του κάθε παίκτη τι ήθελε να κυνηγήσει, το 3ο βραβείο και να χάσει την ευκαιρία για τα άλλα βραβεία ή να δοκιμάσει την τύχη του τις ημέρες που έδινε καλές αμοιβές και να μην κερδίσει το 3ο βραβείο. Αυτή την φορά δεν μπορεί να θεωρηθεί άδικο το event. Τουλάχιστον κατά την γνώμη μου. Εδώ ισχύει η ρήση "Η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος". Λίγο δύσκολο να πετύχει κάποιος αυτό το πράγμα.
Καλησπέρα Sokrati, Ναι έχεις δίκιο, αφου έτσι είναι το παιχνίδι δεν έχω αντίρρηση, και όπως είπα στο Vago, στόχευα τους εργάτες και σύνολο πηρα 3.070 και είμαι πολλή ικανοποιούμενη :);)
 
Κορυφή