• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Amuni

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Εδώ συζητάμε για τη νέα Φιλοξενούμενη Φυλή, αυτή των Amuni, για αρχαιολογικά ευρήματα και για παιχνιδιάρες γάτες!

Λεπτομέρειες μπορείτε να βρείτε στην αντίστοιχη ανακοίνωση!

Ευχόμαστε σε όλους καλή διασκέδαση με τη Νέα Φιλοξενούμενη Φυλή!
 

DeletedUser134

Guest
Δεν είδα με την νέα έκδοση κάποιες επεκτάσεις που να ξεκλειδώνουν με επαρχίες. Να υποθέσω ότι δεν θα γίνει κάτι με αυτό?

Ρητορική η ερώτηση φυσικά δεν χρειάζεται απάντηση. Αν και πίστευα ότι θα άλλαζε κάτι. Φυσικά ξέρουμε όλοι που οδηγεί αυτό. Ένα παιχνίδι μόνο για τους λίγους, ένα παιχνίδι V.I.P.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Και για αλλο ενα κεφαλαιο ΜΟΝΟ μια επεκταση ?? Ειναι δυνατον ??
 

DeletedUser134

Guest
Τώρα με την εισαγωγή και άλλο ένα έμψυχο αγαθό σημαίνει ότι θα πρέπει να κτίσουμε άλλο ένα κτίριο από αυτά που δεν έχουμε ενίσχυση όπως στην δική μου περίπτωση ο κρύσταλλος (αν δεν κάνω λάθος), επίσης θα πρέπει να βάλουμε κτίρια δίπλα στις κατοικίες και δίπλα στα εργαστήρια που σημαίνει ότι ήδη πρέπει να κάνουμε αναδιάρθρωση της πόλης μας σε μεγάλο βαθμό. (Δείτε την πόλη μου για να πάρετε μια ιδέα τι μας περιμένει).

Πρέπει να κάνουμε όλα αυτά και δεν μπήκαν καν στον κόπο να δώσουν επεκτάσεις ξεκλειδώνοντας επαρχίες. Έδωσαν μία επέκταση μόνο μέσω ερευνών και όλες οι υπόλοιπες είναι με διαμάντια. Επίσης δεν έδωσαν δυνατότητα να μειώσουμε το κόστος εξερεύνησης νέων επαρχιών.

Και να πεις ότι ήταν εύκολο να ξεκλειδώνουμε επαρχίες, που θέλουμε 10 επαρχίες για να πάρουμε μια επέκταση και κάθε επαρχία θέλει 72 ώρες για να την ερευνήσουμε. Που σημαίνει ότι θέλουμε 720 ώρες για να ξεκλειδώσουμε μια επέκταση, δηλαδή 1 μήνα. Δηλαδή θέλω 13 μήνες για να ξεκλειδώσω την τελευταία κάτω σειρά.

Για να καταλάβετε όλοι το γελοίο της υπόθεσης. Αυτή την στιγμή έχω 37 τετράγωνα κλειδωμένα. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Για κάθε τετράγωνο θέλω 10 επαρχίες. Επί 72 ώρες η επαρχία 720 ώρες επί 37 τετράγωνα 26.640 ώρες, δια 24 που έχει η μέρα 1.110 μέρες, δια 365 που έχει ο χρόνος θέλω 3 χρόνια παιχνιδιού για να ξεκλειδώσω όλα τα τετράγωνα. Και δεν μπήκαν καν στον κόπο να μου δώσουν την δυνατότητα να το κάνω. Μιλάμε για την γελοιότητα σε όλο της το μεγαλείο.

Είναι καθαρά για ανθρώπους που πληρώνουν, και με γεια τους με χαρά τους αν τα έχουν. Και εγώ αν είχα και μου περίσσευαν θα τα έδινα. Να πάει ρε παιδιά αυτός που πληρώνει πιο μπροστά από τους άλλους, κανένα πρόβλημα. Αλλά εμάς γιατί μας αφήνετε με μια "κουτσή" πόλη χωρίς την δυνατότητα επέκτασης?

Όσο και να τα βάζω κάτω ξέρω ότι ο χώρος που έχω στην πόλη μου δεν μου φτάνει. Θα πρέπει είτε να γκρεμίσω θαύματα είτε να γκρεμίσω κτίρια πολιτισμού και πάλι δεν θα έχω τον χώρο που χρειάζεται.

Ένα πράγμα θέλω να ξέρω. Το κάνετε επίτηδες?
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
παιδια εγω εχω να πω ένα πραγμα.αν και είμαι από τους τυχερουςκαι ειχα παρει καποιες επεκτάσεις πριν γινουν εντελως απαγορευτικες οι τιμες,και στην προηγουμενη φυλη παλι μια επεκταση υπηρχε στο δεντρο ερευνας..οσο καιρο υπηρχε η φυλη των μικρουληδων εκανα μαχες σε επαρχιες ασχετα με το αν δεν μπορουσα να τις τοποθετησω .με το που μπηκε η φυλη προστεθηκε πλεγμα 11 επεκτάσεων.εβαλα τις 6 αμεσως και εχω χωρο αυτό εκανα εγω και είμαι λιγο καλυτερα αυτή τη στιγμη
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
παιδια εγω εχω να πω ένα πραγμα.αν και είμαι από τους τυχερουςκαι ειχα παρει καποιες επεκτάσεις πριν γινουν εντελως απαγορευτικες οι τιμες,και στην προηγουμενη φυλη παλι μια επεκταση υπηρχε στο δεντρο ερευνας..οσο καιρο υπηρχε η φυλη των μικρουληδων εκανα μαχες σε επαρχιες ασχετα με το αν δεν μπορουσα να τις τοποθετησω .με το που μπηκε η φυλη προστεθηκε πλεγμα 11 επεκτάσεων.εβαλα τις 6 αμεσως και εχω χωρο αυτό εκανα εγω και είμαι λιγο καλυτερα αυτή τη στιγμη

Τις έβαλες επειδή είχες αγοράσει πολλές διαμαντένιες και έκλεισες με αυτό τον τρόπο το πλέγμα. Οπότε όταν μεγάλωσε το πλέγμα σου έδωσε το περιθώριο να βάλεις αυτές που κέρδισες από τις επαρχίες. Εγώ έχω ξεπεράσει κατά πολύ το όριο των 457 επαρχιών, οπότε όσο και να μεγαλώνει το πλέγμα δεν κερδίζω τίποτε από επεκτάσεις μέσω επαρχιών διότι τις έχω ήδη τοποθετήσει. Απλά προσεύχομαι η επέκταση που υπάρχει στην έρευνα να δίνεται.
Όσο για την ρητορική ερώτηση σου fallenangel είναι πασιφανές πως το κάνουν επίτηδες, πώς αλλιώς θα αγοράσεις μαγικές κατοικίες ή επεκτάσεις;
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
γιατι εχω την εντυπωση πως εφ οσον μπηκε πλεγμα ολοι εχουν τις επεκτάσεις αυτές που μπηκαν τωρα? η κανω λαθος?
 

DeletedUser134

Guest
Νέο
γιατι εχω την εντυπωση πως εφ οσον μπηκε πλεγμα ολοι εχουν τις επεκτάσεις αυτές που μπηκαν τωρα? η κανω λαθος?

Δεν κάνεις λάθος, όλοι έχουν τις ίδιες επεκτάσεις και το ίδιο πλέγμα, το πρόβλημα είναι πως δεν έχουν δώσει την δυνατότητα να τις ξεκλειδώσεις με επαρχίες παρά μόνο με διαμάντια.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
@fallenangel συμφωνω απολυτως με οσα ειπες πιο πανω, μονο να προσθεσω οτι καθε επαρχια θελει και λιιιιιιγγγγοο παραπανω χρονο καθε φορα...εμενα ηδη η εξερευνηση νεας επαρχιας εχει ξεπερασει τις 85+ ωρες...οποτε καταλαβενουμε ολοι οτι οχι μονο 3 χρονια δεν θελουμε αλλα πολυ περισσοτερο.
 

DeletedUser134

Guest
Πάντως οι αντιδράσεις είναι πολύ χλιαρές. Που σημαίνει πως αυτοί που παίζουν είτε παίζουν με διαμάντια και δεν τους νοιάζει, ή δεν έχουν καταλάβει τι γίνεται, ή είναι σε διακοπές οι περισσότεροι και δεν έχουν πάρει χαμπάρι ακόμα. Έχω φτάσει σε σημείο να νομίζω ότι εγώ είμαι ο παράξενος της υπόθεσης. Απορώ πως στον beta δεν αντέδρασαν σχετικά με αυτό.

Η ουσία είναι μία και βασική. Φτάσαμε στο σημείο όπου το παιχνίδι έχει γίνει V.I.P. όσο καλά και να πιστεύει η εταιρεία ότι πάει κάποια στιγμή θα γυρίσει μπούμερανγκ όλο αυτό. Ελπίζω να βγω λάθος για να μην χάσουν άνθρωποι την δουλειά τους. Αν και το πιο πιθανό είναι να βγει κάποια άλλη εταιρεία με παρόμοιο παιχνίδι το οποίο να μην είναι "πλήρωσε για να προχωρήσεις" όπως στην περίπτωση μας και να τους πάρει όλο τον λαό σε μία νύχτα μέσα.

Ίδωμεν. ελπίζω να μην είναι ήδη πολύ αργά, αλλά δυστυχώς μάλλον είναι ήδη πολύ αργά.
 

DeletedUser3

Guest
Η ουσία αγαπητέ @fallenangel, είναι ότι παίζουμε ένα παιχνίδι, το οποίο είναι δωρεάν και έχει κάποια χαρακτηριστικά τα οποία κάποιος μπορεί εάν το επιθυμεί να τα αγοράσει.

Η άλλη επιλογή, όπως κάνουν πάρα πολλές εταιρείες στο χώρο, θα ήταν το να γεμίσουμε διαφημίσεις από ό,τι μπορεί να φανταστεί κανείς, ώστε να καλύπτονται οι ανάγκες της εταιρείας.

Αυτή όμως είναι μια επιλογή την οποία την έχει κάνει συνειδητά η εταιρεία και ευχαριστούμε πάρα πολύ τον κόσμο τον οποίο κατανοεί το ότι με κάποιον τρόπο πρέπει να καλύπτονται οι ανάγκες για κάτι το οποίο έχετε το δικαίωμα (αν είστε αρκετά υπομονετικοί) να το απολαμβάνετε ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ.

Κάποια στιγμή, καλό θα ήταν χρήσιμο το να σεβαστείτε το ότι όπως κανένας δεν σας υποχρέωσε να αγοράσετε Διαμάντια, δεν έχετε απολύτως κανένα δικαίωμα να αναφέρεστε (σχεδόν) υποτιμητικά στον κόσμο ο οποίος ενδεχομένως κατανοεί το ότι κάπως όλος αυτός ο κόπος που απολαμβάνουν αρκετοί χρήστες δωρεάν, πρέπει να πληρωθεί.

Το θετικό της υπόθεσης για να επιστρέψω στην ουσία, είναι το ότι απ' όσο φαίνεται θα έχουμε αρκετές ακόμα Φιλοξενούμενες Φυλές στο μαγικό κόσμο του Elvenar.

Edit: Αφαίρεσα την αναφορά σε εμπορικά προϊόντα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser134

Guest
Η ουσία αγαπητέ @fallenangel, είναι ότι παίζουμε ένα παιχνίδι, το οποίο είναι δωρεάν και έχει κάποια χαρακτηριστικά τα οποία κάποιος μπορεί εάν το επιθυμεί να τα αγοράσει.

Η άλλη επιλογή, όπως κάνουν πάρα πολλές εταιρείες στο χώρο, θα ήταν το να γεμίσουμε διαφημίσεις με ό,τι μπορεί να φανταστεί κανείς, ώστε να καλύπτονται οι ανάγκες της εταιρείας.

Αυτή όμως είναι μια επιλογή την οποία την έχει κάνει συνειδητά η εταιρεία και ευχαριστούμε πάρα πολύ τον κόσμο τον οποίο κατανοεί το ότι με κάποιον τρόπο πρέπει να καλύπτονται οι ανάγκες για κάτι το οποίο έχετε το δικαίωμα (αν είστε αρκετά υπομονετικοί) να το απολαμβάνετε ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ.

Κάποια στιγμή, καλό θα ήταν χρήσιμο το να σεβαστείτε το ότι όπως κανένας δεν σας υποχρέωσε να αγοράσετε Διαμάντια, δεν έχετε απολύτως κανένα δικαίωμα να αναφέρεστε (σχεδόν) υποτιμητικά στον κόσμο ο οποίος ενδεχομένως κατανοεί το ότι κάπως όλος αυτός ο κόπος που απολαμβάνουν αρκετοί χρήστες δωρεάν, πρέπει να πληρωθεί.

Το θετικό της υπόθεσης για να επιστρέψω στην ουσία, είναι το ότι απ' όσο φαίνεται θα έχουμε αρκετές ακόμα Φιλοξενούμενες Φυλές στο μαγικό κόσμο του Elvenar.

Αγαπητέ NeoRomeo Θα συμφωνήσω μαζί σου με την πρώτη παράγραφο. Παίζουμε ένα παιχνίδι το οποίο έχει κάποια χαρακτηριστικά το οποίο αν επιθυμεί κάποιος να αγοράσει μπορεί να το κάνει.


Η εταιρεία έχει ήδη αρκετούς τρόπους για να βγάζει τα χρήματα της και ένας από αυτός είναι να πληρώνεις για τις επεκτάσεις. Τα κεφαλαία και τα έντονα γράμματα τα χρησιμοποιούν οι πολιτικοί στον προφορικό τους λόγο για να μπορούν να πουλήσουν αυτό που πουλάνε. Άφησε τα λοιπόν για όταν θα γίνεις πολιτικός.

Δεν μίλησα ποτέ μου για το ότι με υποχρεώνει κάποιος να αγοράσω διαμάντια και δεν αναφέρομαι υποτιμητικά για κανένα που αγοράζει.

Αυτό που αναφέρω και λέω, είναι ότι θα μπορούσαν να δώσουν την δυνατότητα να ξεκλειδώσουμε και άλλες επεκτάσεις και ας μας έπαιρνε και 3-4 χρόνια και φυσικά αν κάποιος τα έχει να τις αγοράσει με διαμάντια.
Αυτό που δεν μπορείς να δεις ως συνήθως είναι η τακτική της εταιρείας. Όταν προσφέρεις κτίρια τα οποία δεν γίνεται να χωρέσεις στην πόλη σου και δεν δίνεις την δωρεάν δυνατότητα να επεκταθείς τότε είναι το παιχνίδι "Προχώρησε για να προχωρήσεις".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3

Guest
Όλο το παιχνίδι, εδώ και 3 χρόνια, ήταν το ίδιο: Η διαχείριση του χώρου.

Εφόσον λοιπόν αυτός είναι ο πιο βασικός πόρος του παιχνιδιού, καλό θα ήταν να μας εξηγήσετε για ποιο λόγο δεν θα έπρεπε να είναι τόσο ακριβές οι Επεκτάσεις.

Επίσης, δεδομένου ότι δεν υπάρχουν έσοδα από διαφημίσεις, προτείνετε έναν τρόπο, για να τον προωθήσουμε, ώστε το παιχνίδι να παραμείνει δωρεάν για όλους και να μην απαιτείται ποσό εγγραφής, κάτι το οποίο έχει γίνει αρκετά της μόδας τελευταία.


Έχουμε ήδη επισημάνει στην εταιρεία ότι το χάσμα για payers και nonpayers είναι μεγάλο και θα εξετάσουν το ενδεχόμενο να αυξήσουν το όριο στις Επεκτάσεις Επαρχιών. Επειδή όμως υπάρχει πολύ ακόμα νερό να κυλίσει στο Elvenar, δεν μπορούμε ούτε να εγγυηθούμε ούτε να προεξοφλήσουμε κάτι.

Εάν εκλαμβάνεται ως ειρωνεία το παράδειγμα της διαφήμισης, τότε να θεωρήσω ως προσωπική επίθεση το ότι χαρακτηρίζομαι ως πολιτικός και να δούμε πού θα βγάλει όλο αυτό; Παρακαλώ, ανακαλέστε αμέσως !

Επίσης, τα κεφαλαία δεν τα ξεκίνησα εγώ... Αλλά αφού έτσι το κάνουν οι πολιτικοί... Υπενθυμίζω...


Ο/Η @fallenangel έγραψε:
Για να καταλάβετε όλοι το γελοίο της υπόθεσης. Αυτή την στιγμή έχω 37 τετράγωνα κλειδωμένα. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Για κάθε τετράγωνο θέλω 10 επαρχίες. Επί 72 ώρες η επαρχία 720 ώρες επί 37 τετράγωνα 26.640 ώρες, δια 24 που έχει η μέρα 1.110 μέρες, δια 365 που έχει ο χρόνος θέλω 3 χρόνια παιχνιδιού για να ξεκλειδώσω όλα τα τετράγωνα. Και δεν μπήκαν καν στον κόπο να μου δώσουν την δυνατότητα να το κάνω. Μιλάμε για την γελοιότητα σε όλο της το μεγαλείο.

Από αυτό το πράγμα ποιος περιμένεις να καταλάβει ότι θα ήσουν ικανοποιημένος με περισσότερες Επεκτάσεις Επαρχιών; Παρ' όλα αυτά, επειδή παίζω και χωρίς Διαμάντια, υπάρχει περισσότερη επαφή απ' όση ενδεχομένως θα έπρεπε, οπότε αντιλαμβάνομαι από πριν τι θα ήθελες να πεις εάν δεν ήσουν "τυφλωμένος από όποιον δεν πάει με τα νερά σου" ;)

Τέλος, να υπενθυμίσω ότι γίνονται κατά καιρούς διαγωνισμοί στο forum και προσωπικά είχατε τη δυνατότητα να αποκτήσετε Διαμάντια. Όσο πιο απαιτητικό το αντικείμενο του Διαγωνισμού, τόσο λιγότερες οι συμμετοχές βέβαια, αλλά
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
η διαφορα είναι πως εμεις ειμαστε παικτες.δεν ειμαστε ουτε σχεδιαστες ουτε οικονομικοι συμβουλοι,ουτε μανατζερ.αν ένα παιχνιδι πατωσει δεν θα φταινε οι παικτες αλλα οι κινησεις της εταιριας
 

DeletedUser3

Guest
Ούτε εγώ είμαι οικονομικός σύμβουλος αγαπητέ @mpoultoza69 , αλλά γνωρίζω ότι είναι αρκετά μεθοδικά τα πράγματα για να μετρήσει η γνώμη μου (ή η γνώμη που μεταφέρω από εσάς) ως γνώμη οικονομικού συμβούλου, πόσο μάλλον όταν είναι υποκειμενική και δεν στηρίζεται σε δεδομένα :)

Η εταιρεία αναλαμβάνει τα ρίσκα της και παρατηρεί δεδομένα και στατιστικά στα οποία δεν υπάρχει από την πλευρά μας ούτε εικόνα, ούτε και πρόσβαση, οπότε πρακτικά κάποιες φορές το "προαίσθημα" που μπορεί να μεταφέρουμε βγαίνει, αλλά συνήθως η εταιρεία τα έχει υπολογίσει όπως πρέπει τα πράγματα.

Αυτό που γνωρίζω με βεβαιότητα είναι ότι πολύ λίγα παιχνίδια έχουν τόσο δυναμικό και συνεχόμενο εμπλουτισμό του περιεχομένου τους, κι αυτό σίγουρα έχει τεράστιο κόστος από τη μία με σκοπό να έχει κέρδος από την άλλη.

Αυτό όμως το γνωρίζει καλύτερα η ίδια η εταιρεία, οπότε όσον αφορά το ζήτημα του χώρου, ο οποίος είναι ο μοναδικός πόρος στον οποίο υπάρχει περιορισμός γνώμη μου είναι ότι όλα με μέτρο είναι σωστά. Γι' αυτό και επισημάναμε ότι πρέπει να αναθεωρηθεί το όριο που υπάρχει στις Επεκτάσεις Επαρχιών, κυρίως έχοντας την προοπτική του παίκτη και μετά του "υπαλλήλου".

Από εκεί και πέρα, θα υπάρξει αυτές τις μέρες ένα Live Q&A με τον Timon ο οποίος έχει στο νου του όλο το πλάνο για την Εξισορρόπηση του Elvenar και είστε παραπάνω από ευπρόσδεκτοι, εφόσον μπορείτε να παρακολουθήσετε αγγλικά, να θέσετε τα ερωτήματα που σας απασχολούν όσον αφορά και τη νέα Φιλοξενούμενη Φυλή αλλά και τη νέα επέκταση του πλέγματος.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
δεν ειχα προθεση να προσβαλω και μιλουσα γενικα.από την άλλη,σαφως κανεις από την Ο.Δ. δεν εχει τετοιο ρολο,οπωτε είναι προφανες πως δεν ειχα σκοπο να προσβαλω η να ''δειξω'' ατομα.από την άλλη εχω την
εντυπωςση πως ειμαστε ριγμένοι σαν χωρα.καταλαβαινω πως το παιχνιδι μπορει να μη επιασε και τοσο στην Ελλαδα.οσο στις υπολοιπες χωρες οπωτε είναι εντελως διαφορετικα τα δεδομενα και οι κινησεις της εταιριας
 

DeletedUser3

Guest
Ξαναλέω και παρακαλώ να επιστρέψουμε στο θέμα, το οποίο είναι η νέα Φιλοξενούμενη Φυλή.

Η εταιρεία και οι χρήστες κάνουν συνειδητές επιλογές και όλοι τις βρίσκουν κάποια στιγμή μπροστά τους καλώς ή κακώς.
 

DeletedUser499

Guest
Καλησπέρα foroum :)
Εγώ θα συμφωνήσω με το NeoRomeo σε αυτό :
Η εταιρεία και οι χρήστες κάνουν συνειδητές επιλογές και όλοι τις βρίσκουν κάποια στιγμή μπροστά τους καλώς ή κακώς.
Γιατί η εταιρία στο θέμα πόρος - επεκτάσεις "συνειδητά" αισχροκερδή και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό σε βάρος των πελατών της, θα το βρει μπροστά της 'όμως κάποια στιγμή.. καλός ή κακός.. αν δεν το έχει βρει ήδη δηλαδή.. αυτοί ξέρουν!
Τώρα όσο αφορά Live Q&A με τον Timon... ακόμα θυμάμαι το παράπονο του mpoultoza69 τότε με το facebook που τον μπλόκαραν...
Τώρα όσο αφορά τη "Νεα φυλή" ποια νέα φυλή??? κανείς ΔΕΝ λέει κάτι για αυτήν, κανείς δεν ασχολείται, και δεν έχω δει όπως στο παρελθόν κάποιο ενθουσιασμένο! γιατί???
Μήπως έχει αρχίσει η εταιρία να βρίσκει μπροστά της τους λάθους χειρισμούς στην ανάπτυξη του παιγνιδιού αλλά και στην τιμολογιακή πολιτική της??
και για να μη παρεξηγηθώ είμαι ένας από αυτούς που στηρίζουν οικονομικά το παιγνίδι που αγαπούν, ακόμα, αλλά η εταιρία συνεχώς σε κάθε εξισορρόπηση του παιχνιδιού μας "πικραίνει"
Οπότε και εμείς θα βρούμε μπροστά μας τα λάθει μας κάποια στιγμή και θα πάρουμε τις αποφάσεις μας!
 

DeletedUser134

Guest
Σήμερα ξεκλείδωσα το Χρυσοχοείο και είδα ότι το κτίριο μπορεί να μπει μόνο με διαμάντια.

2ecme5w.png


Υπάρχει κάτι που δεν έχω καταλάβει? Θέλω να πω, χρειάζεται αυτό το κτίριο για να συνεχίσω? Βλέπω ότι στις έρευνες μου ζητάει αυτό που υποτίθεται ότι παράγει. Ξέρει κάποιος που να έχει προχωρήσει τι παίζει?

Edit:
Εν τω μεταξύ είδα και ότι παλαιότερα κτίρια άλλων φυλών που είχα τοποθετήσει τώρα μου ζητάνε διαμάντια. Μήπως άλλαξε κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι?

ajm5mw.png


29pf22s.png


29fov84.png


2e530ue.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

j.k.

Chef
Καλημερα.
Δεν χρειαζονται διαμαντια αν εχεις τα υλικα.
Πας με το ποντικι πανω στην εικονα και σου δειχνει τι σου λειπει για να το τοποθετησεις.
Για το χρυσοχοειο θα χρειαστεις απο τα καινουρια εμψυχα
 
Κορυφή