• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Νέα Ιδέα] μεταφορα τεχνεργων

INFERNO NEMECIC

Νέο Μέλος
Καλησπερα μια ιδεα που ειχα ητανε να μπορουν να δινονται τεχνεργα απο τον εναν παικτη στον αλλον
Υπαρχουν παιχτες που εχουνε παρει τεχνεργα που δεν τα χρειαζονται υπαρχουν ομως παιχτες που τα χρειαζονται για να κανουν μια εξελιξη η να την τελειωσουνε
Ειναι κριμα να πανε χαμενα οταν καποιος δεν τα χρειαζεται
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Μια ερώτηση κρίσεως, πώς διασφαλίζεται ό,τι ένας παίκτης δεν θα χρησιμοποιήσει τον ή τους διπλούς λογαριασμούς του για να μεταφέρει τέχνεργα στον κύριο λογαριασμό του για να αναβαθμίσει το κτίριο του αν δεν πέτυχε να μαζέψει όλα τα τέχνεργα;
Μην είμαστε αφελείς, ήδη το κάνουν πολλοί παίκτες με πόντους στα θαύματά τους και με αγαθά για να έχουν καλύτερη απόδοση στο τουρνουά. Δεν χρειάζεται να εξηγήσω πώς ακριβώς το κάνουν. Κοινό μυστικό είναι και η ΙΝΝΟ απλά το επιτρέπει για να μην χάσει τους διαμαντοπαίκτες της.
 

INFERNO NEMECIC

Νέο Μέλος
Καλημερα και παλι οπως και να εχει καλο για εμενα πιστευω θα ητανε να μπορει να γινει μεταφορα στα τεγνερχα ετσι ωστε να μην μενει καποιο κτιριο μισο αφου τα τεγνερχα τα δινουν με το σταγονομετρο
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
΄Ενας παίκτης που παίζει όλες τις αποστολές σε ένα event δύσκολα μένει κάτω από 7 τέχνεργα, αν προσθέσουμε και το κτίριο, φτάνει άνετα στο επίπεδο 8, αν προσθέσουμε και τις περιπέτειες στις οποίες μπαίνουν 2 τέχνεργα ως δώρα στο 2ο και 3ο σεντούκι, μπορεί να φτάσει στο επίπεδο 10 το εκάστοτε κτίριο event. Για τις περιπτώσεις που κάποιος δεν καταφέρει και έτσι να το φτάσει στο 10ο επίπεδο, υπάρχει και το Κωδωνοστάσιο στο οποίο αν παίξει κάποιος μέχρι το 3ο boss, θα μαζέψει στο διάστημα που δίνονται τα τέχνεργα ενός συγκεκριμένου κτιρίου event.
Οπότε με αυτά τα δεδομένα και ό,τι δεν μπορεί να υπάρξει καμιά διασφάλιση οι διπλοί λογαριασμοί να μην προωθούν τα τέχνεργα στους κυρίως λογαριασμούς δεν βλέπω για ποιό λόγο θα ασχοληθεί η ΙΝΝΟ με αυτό, αντί να φτιάξει πιο σοβαρά θέματα του παιχνιδιού.
Μάλλον Inferno θα πρέπει να αλλάξεις στρατηγική στο παίξιμο του event και του κωδωνοστασίου, αν παίξετε σαν συμμαχία λίγο παραπάνω στις περιπέτειες θα έχεις δυνατότητα να κερδίσεις τα τέχνεργα που σου λείπουν. Ούτως η αλλιώς αν δυσκολεύεται η συμμαχία σου στην ολοκλήρωση των 3 σεντουκιών δεν χρειάζεται να κάνει όλα τα μονοπάτια, αλλά 1 μονοπάτι σε κάθε σεντούκι για να μειωθούν οι απαιτήσεις. Και πάλι τα δώρα είναι ίδια.
 

INFERNO NEMECIC

Νέο Μέλος
Καλησπερα φιλε και παλι πρωτον δεν με ενδιαφερει το θεμα για διπλους λογαριασμους
Γνωμη μου καλα κανουνε και εχουν
δευτερον καποτε εκανα αναρτηση για τα τεχνεργα και παικτες που εχουνε φτασει ενα μεγαλο επιπεδο
παραπονιοντουσαν για οτι εχουνε στην αποθηκη τους πολλα τεχνεργα και δεν ξερουνε τι να τα κανουνε
τριτων απο εκει μου ηρθε η σκεψη αντι να τα πεταει ο καθε ενας να μπορει να τα δινει σε καποιον αλλον ετσι ωστε να μην πεδευεται να βρει καποιο συγκεκριμενο τεχνεργο που χρειαζεται
Εγω προσωπικα δεν εχω καποιο κτιριο που να χρειαζομαι ακομα τεχνεργα αλλα και αν ειχα ναι θα πιστευα οτι θα πρεπει να ασχοληθει η εταιρια να το κανει αυτο που εδωσα σαν ιδεα
Και μην αρχισουμε παλι με τους διπλους λογαριασμους αφου μπορουνε να ανεβασουνε και της 2 πολης που εχουνε καποιοι και εχουνε χρονο να το κανουνε καλα κανουνε
 

dimdalax

Ξωτικό του Δάσους
Καλησπέρα. θα ήθελα να διευρύνω την ιδέα κάπως. Θα ήθελα στην αγορά να υπήρχε μια ακόμα θέση όπου οι παίχτες θα μπορούσανε να ανταλλάσουν τα τέχνεργά τους 1:1 είτε από τα ίδια είτε διαφορετικής σειράς.
Άν δεν μπορεί να γίνει και αυτό άς βγάλουν επιτέλους τα άχρηστα απο τις κατασκευές στην ακαδημία μαγείας, π.χ. μαύρη βίβλος, μπλέ φλόγα κ.λ.π. και να βάλουν περισσότερα χρήσιμα όπως τέχνεργα, ενισχυτικά στρατού, ζωοτροφές κ.λ.π.
ευχαριστω.
 

vivianne

Chef
Καλησπέρα σε όλους!Γεμίζουμε όλοι μας τέχνεργα που δεν αξιοποιούνται διότι τα εξελισσόμενα πολιτιστικά δυστυχώς δεν βγαίνουν στις κατασκευές της ακαδημίας,αν έχουν χτιστεί μια φορά.Όσο για τα πλεονάζοντα,υπάρχει δυνατότητα ανταλλαγής με τα νεότερα του αντίστοιχου event της επόμενης χρονιάς.Αυτό μάλλον τους αρκεί και δεν θέλουν να μπουν στην διαδικασία να το αλλάξουν.Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να δώσουν τη δυνατότητα επιλογής για την κατασκευή τους στην ακαδημία ώστε να τ' αποκτήσουν όσοι τα χρειάζονται ή να χτίσουν και 2ο όσοι διαθετουν πλεονασματα τεχνέργων.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Εγώ, θα ξαναγράψω την πρόταση που έχω κάνει εδώ και καιρό : Να μπορούν δηλαδή τα τέχνεργα που μας περισσεύουν, σε ένα πλήρως εξελιγμένο κτήριο, να χρησιμοποιούνται, όπως και η βασιλική αποκατάσταση , δηλαδή για την αναβάθμιση του κτηρίου, στο επόμενο κεφάλαιο. Πιστεύω ότι όλους θα τους βόλευε κάτι τέτοιο, αντί π.χ. να περιμένουν από το τουρνουά, να μαζέψουν όσες χρειάζονται (16 για ενα κτήριο 4Χ4)
 
Κορυφή