• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

αναβαθμιση διμοιριας

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser583
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser583

Guest
καλημερα.ειμαι καινουργιος στο παιχνιδι και εχω καποιες αποριες
καταρχιν οσες επαρχιες εχω παρει τις πηρα με διαπραγματευσεις γιατι παντα βλεπω οτι ο αντιπαλος εχει παντα ποιο πολλες διμοιριες απο μενα
για να ανεβασω λοιπον το πληθος των διμοιριων μου θα πρεπει να αναβαθμιζω συνεχεια το στρατοπεδο μου?
ευχαριστω
 

DeletedUser582

Guest
καλημερα.ειμαι καινουργιος στο παιχνιδι και εχω καποιες αποριες
καταρχιν οσες επαρχιες εχω παρει τις πηρα με διαπραγματευσεις γιατι παντα βλεπω οτι ο αντιπαλος εχει παντα ποιο πολλες διμοιριες απο μενα
για να ανεβασω λοιπον το πληθος των διμοιριων μου θα πρεπει να αναβαθμιζω συνεχεια το στρατοπεδο μου?
ευχαριστω
Και εγώ είχα την ίδια απορία, μέχρι που δοκίμασα, οι επαρχίες που ειναι κοντά σου είναι πιο ευκολες, Δες τι μοναδες έχεις, στην αρχή δεν ξέρω πως αλλά είχα αρκετά, με τις μάχες όμως τα έχασα.
 

DeletedUser3

Guest
Ένας καλός κανόνας για να υπολογίζει κάποιος τη δυσκολία μιας Επαρχίας, είναι το ποσό που απαιτείται για την Εξερεύνησή της.

Όσο μεγαλύτερο είναι το ποσό, τόσο πιο δύσκολη είναι η διαπραγμάτευση και οι Μάχες στις Συναντήσεις.
Προκειμένου να αυξήσετε το πλήθος Διμοιρίας σας, θα πρέπει να ερευνήσετε τις Τεχνολογίες "Αναβάθμιση Πλήθος Διμοιρίας Χ", η οποίες σε κάθε επίπεδο προσφέρουν επιπλέον 3*Χ Μονάδες σε κάθε Διμοιρία σας.
 

DeletedUser583

Guest
Ένας καλός κανόνας για να υπολογίζει κάποιος τη δυσκολία μιας Επαρχίας, είναι το ποσό που απαιτείται για την Εξερεύνησή της.

Όσο μεγαλύτερο είναι το ποσό, τόσο πιο δύσκολη είναι η διαπραγμάτευση και οι Μάχες στις Συναντήσεις.
Προκειμένου να αυξήσετε το πλήθος Διμοιρίας σας, θα πρέπει να ερευνήσετε τις Τεχνολογίες "Αναβάθμιση Πλήθος Διμοιρίας Χ", η οποίες σε κάθε επίπεδο προσφέρουν επιπλέον 3*Χ Μονάδες σε κάθε Διμοιρία σας.


Τοτε μαλλον εχω διαπραγματευτει και παρει επαρχιες που θα μπορουσα να παρω αργοτερα, εφοσον βλεπω οτι εχω πληθος διμοιριας 24 και ο αντιπαλος 100+. Θα πρεπει σιγουρα να μην ασχοληθω ενα διαστημα με την κατακτηση επαρχιων αφου βλεπω οτι πλεον ειναι ασυμφορα τα ποσα διαπραγματευσεις για το επιπεδο μου.ετσι δεν ειναι?

και κατι τελευταιο,στρατο να βαζω να φτιαχνεται συνεχεια?εχω τους ανθρωπους και μου δινει 2 επιλογες στρατιωτικων μοναδων στο επιπεδο μου
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Κώστα καλό είναι ο στρατώνας να έχει όσο το δυνατόν λιγότερα κενά παραγωγής μπορείς. Όσο περισσότερο στρατό έχεις τόσο καλύτερα για εσένα.
Αν βλέπεις πως ακόμη και η πιο εύκολη επαρχία δεν ξεπερνιέται ερεύνησε τις αναβαθμίσεις διμοιρίας, τουλάχιστον στα πρώτα επίπεδα θα σε βοηθήσει να περάσεις αρκετές επαρχίες, μετά τα πράγματα δυσκολεύουν αρκετά. Από εκεί και πέρα αν θέλεις να εξαγοράσεις επαρχίες, απλά είναι θέμα υπομονής να μαζέψεις τα αγαθά που χρειάζεται για να την περάσεις.
 
Κορυφή