• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Ψευδείς αναφορές προσφοράς.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser700
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser700

Guest
Σήμερα εγώ κι ενας συμπαίκτης μου σκεφτόμασταν να βάλουμε διαμάντια εν'οψει του τουρνουά ατσαλιού και εξετάζαμε τις προσφορές. Ανακαλύψαμε όμως οτι οι προσφορές οι δικές μου με τις δικές του ήταν παντελώς διαφορετικές σας παραθέτω τις φωτογραφιές από τις προσφορές την ίδια χρονική στιγμή:

Προσφορές Δικές μου.
wX6Ek4feRRiTd2xQXXG9Ug.png


Προσφορές συμπαίκτη μου:
LbctWiJqS9_c5pCmWI43eg.png


Εδώ βλέπουμε οτι ο αριθμός των διαμαντιών παραμένει ίδιος και οι προσφορές, για τον ίδιο αριθμό διαμαντιών πάντα είναι διαφορετικές και φυσικά ψευδείς. Παρουσιάζεται δίθεν οτι εγώ παίρνω 11% επιπλέον διαμάντια από την βασική τιμή που υποτίθεται οτι είναι 1261 διαμάντια ενώ στο συμπαίκτη μου έχετε 1400 διαμάντια ως βασική τιμή, χωρίς καμία προσφορά. Δεύτερο παράδειγμα, στα 80 ευρώ εγώ έχω ως βασική τιμή 10071 διαμάντια και παίρνω μπόνους υποτίθεται 39% οπότε 14000 διαμάντια
και ο συμπαίκτης μου έχει υποτίθεται για τα ίδια χρήματα 11200 διαμάντια βασική ποσότητα και του δίνετε μπόνους 25% ( μάλλον γιατί δεν τον αγαπάτε όσο εμένα που μου δίνετε 39% ) και παίρνει και αυτός 14000 διαμάντια.

Αυτό το πράγμα κατα τη γνώμη μου είναι ανήκουστο και προσβάλλει την νοημοσύνη των παικτών. Αφού οι προσφορές έιναι οι ίδιες για τα ίδια λεφτά καλό θα ήταν να φαινονταν ξεκάθαρα και θα θελα να μάθω για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό. Αν κάποιος δοαχειριστής χρειάζεται το όνομα του συμπαίκτη μου, παρακαλώ να το ζητήσει σε αυτο το τόπικ και θα του το δώσω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3

Guest
Δεν χρειάζεται το όνομα του συμπαίκτη σας.

Ο λόγος είναι πάρα πολύ απλός και ονομάζεται marketing. Από τη στιγμή που ένας χρήστης έχει κάποιες "συνήθειες" στις αγορές του, είναι πολιτική της εταιρείας το να κάνει πιο ελκυστικές προσφορές στην "ποσότητα στην οποία συνήθως αγοράζει ο χρήστης".

Συνεπώς, δεν νομίζω ότι ανακαλύψατε κάτι ιδιαίτερο. Αυτά υπάρχουν γενικότερα καταγεγραμμένα στη βιβλιογραφία.
 

PAROS

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Η λύση είναι πολύ απλή γιατί μου είχε τύχει μια φορά ως "πρόβλημα". ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ, αυτή σβήνει μετά από την λίστα και μετά πηγαίνεις στην επόμενη κατά σειρά που υπάρχει. Και αν ο φίλος σου για παράδειγμα αγόραζε τα 1400 διαμάντια και μετά πήγαινε πάλι να αγοράσει κάτι η πρώτη επιλογή πλέον θα ήταν η αγορά των 8000 διαμαντιών κ.ο.κ.
 

DeletedUser584

Guest
ξερουμε εαν προσθεσουν και την πληρωμη μεσω paysafe???
 

DeletedUser700

Guest
Δεν χρειάζεται το όνομα του συμπαίκτη σας.

Ο λόγος είναι πάρα πολύ απλός και ονομάζεται marketing. Από τη στιγμή που ένας χρήστης έχει κάποιες "συνήθειες" στις αγορές του, είναι πολιτική της εταιρείας το να κάνει πιο ελκυστικές προσφορές στην "ποσότητα στην οποία συνήθως αγοράζει ο χρήστης".

Συνεπώς, δεν νομίζω ότι ανακαλύψατε κάτι ιδιαίτερο. Αυτά υπάρχουν γενικότερα καταγεγραμμένα στη βιβλιογραφία.


Αγαπητέ μου, επείδή το marketing το χω σπουδάσει, αυτό δεν είναι κάτι τέτοιο, αυτό λέγεται "κοροϊδία" μιας και δίνεται τα ίδια διαμάντια βαφτίζοντάς το προσφορά. Η παραπλάνηση καταναλωτή, να πείτε στον marketeer της εταιρίας σας είναι ανήθικη, κατακριτέα και παράνομη . Όσο για τις "συνήθειες του καταναλωτή" η συνήθεια του είναι τα 20 ευρώ και αυτή την επιλογή την αφαιρέσατε/ Είναι προς το συμφέρον της εταιρίας, να έχετε όλες τις επιλογές στην αγορά διαμαντιών ΙΣΑΞΙΑ στον κάθε παίκτη και χωρίς να τον κοροϊδεύετε ετσι ώστε να μπορεί να σας πληρώνει το ποσό που θέλει την κάθε φορά κι όχι οτι τον αναγκάζετε. Αν ο marketeer σας, δεν το γνωρίζει αυτό, τότε μάλλον θα πρέπει να τον απομακρύνετε από την εταιρία γιατί σας κάνει δυσφήμηση.
Αν πάω σε ένα μαγαζί να αγοράσω ένα τζιν, ο υπάλληλος δεν μπορεί να μου πει "Αυτό το τζιν κάνει 20 ευρώ κι έχει 50% έκπτωσή" και σε έναν άλλον πελάτη να πει οτι το ίδιο τζιν "κάνει 20 ευρώ κι έχει 35% έκπτωση" την ίδια χρονική στιγμή.
 

DeletedUser3

Guest
Θα προωθήσουμε την πρότασή σας για την απομάκρυνση του marketeer.

To παρόν κλειδώνει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή