• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Υπολογισμος πολιτισμου κτηριου

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπέρα.επειδη εχω μια 'διαφωνια' με ένα συμπαικτη μου.η διαφωνια μας είναι η εξης στον υπολογισμο ποντων ανα κουτακι και θελω την βοηθεια σας και την αποψη σας.στο ιβεντ που εχουμε τωρα στο κτηριο βουνο από νιφαδες χιονιου.πως υπολογίζουμε τον πολιτισμο που δινει ανα κουτακι? εγω λεω πως είναι το 1380 που δινει πολιτισμο δια 8 που ειναι τα κουτακια σαν διαστασεις του κτηριου και εκεινος κανει 1380 πολιτισμο συν 1380 πλυθησμο δια 8 που είναι οι διαστασεις του κτηριου.ευχαριστω πολυ
 

DeletedUser3

Guest
O συμπαίκτης σας στην ουσία υπολογίζει το πόσους πόντους κατάταξης θα πάρει ανά κουτάκι, κι εσείς υπολογίζετε το ποσό πολιτισμού ανά κουτάκι.

Δεν υπάρχει κάποια διαφωνία, λοιπόν. Διαφορετικό πράγμα υπολογίζετε...
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
αρα για να καταλαβω σωστα και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος ο τροπος υπολογισμου πολιτισμου ενός κτηριου ανα κουτακι ανεξάρτητα από το αν δινει και ανθρώπους είναι ο πολιτισμος που δινει δια το ποσα κουτακια χωρου πιανει σωστα?
 
Κορυφή