• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Τι θα κάνατε διαφορετικά αν ξεκινούσατε από την αρχή;

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Παρατηρούμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τον τελευταίο καιρό, συζητήσεις φωτιά σε σχέση με την ανάπτυξη της Πόλης σας.

Στις αρχές του παιχνιδιού είχαμε κάνει ένα διαγωνισμό όπου ζητούσαμε έναν οδηγό για νέους χρήστες, αλλά μάλλον σαν ιδέα ήταν αρκετά πρώιμη όπως φαίνεται, καθώς η πλειοψηφία των παικτών λόγω κυρίως του καλοκαιριού δεν φάνηκε ιδιαίτερα διατεθιμένη να συνεισφέρει με τις ιδέες της, με αποτέλεσμα να έχουμε λιγοστές συμμετοχές.

Το προτείνω ως ιδέα, αν θα θέλατε ο επόμενος Διαγωνισμός και ο πρώτος Διαγωνισμός του 2016 να ήταν κάτι αντίστοιχο, ή εάν θεωρείτε ότι θα ήταν πιο χρήσιμο να κάνετε μια εμπεριστατωμένη ανάλυση του τρόπου με τον οποίο πιστεύετε ότι πρέπει να πορευθεί κάθε παίκτης για να μπορέσει η Πόλη του να είναι ανταγωνιστική.

Υπάρχουν και άλλες ιδέες για Διαγωνισμούς, αλλά κάποια στιγμή θα θέλαμε να αναπτύξετε ελεύθερα από τη "λογοκρισία" των συμπαικτών σας τις ιδέες σας.


Προς το παρόν, απλά πείτε μας τι θα κάνετε διαφορετικά εάν ξεκινούσατε σήμερα το παιχνίδι από την αρχή.
 

DeletedUser134

Guest
Σαν διαγωνισμός δεν είναι και τόσο καλή η ιδέα και καλό θα ήταν να αποφευχθεί κάτι τέτοιο...ξέρεις το όλο θέμα με τους οδηγούς έχει να κάνει με το εξής πρόβλημα...είναι νέο το παιχνίδι και αναπτύσσεται συνεχώς και είναι δύσκολο να πεις στον άλλο κάτι αφού με την νέα φυλή ίσως οι περισσότερες συμβουλές σε ένα οδηγό θα ήταν μάλλον άχρηστες...κάποια βασικά θέματα-συμβουλές θα μπορούσαν να καλυφθούν αλλά μέχρι εκεί...
 

DeletedUser30

Guest
Xωρις ιχνος ειρωνιας δεν θα αγοραζα διαμαντια και παραθετω επιχειρηματα για να εξηγηθω ..

Ενα παιχνιδι χωρις event χωρις να εχει υλοποιηθει ουτε μια ιδεα (εχω αναρτησει αρκετες φορες τις ιδεες μου, επισης ειδα και αλλες ενδιαφερουσες)
και με τυχαιες προσφορες , με πολλα bugs (κυριως ο χρονος που κανουν για να διορθωθουν με ενοχλει), ενα παιχνιδι που ξεκινησε πολυ δυναμικα αλλα πιστευω το ολο συστημα οπως δουλευει το κατανταει γρηγορα κουραστικο και βαρετο..

Σε ενα τετοιο παιχνιδι λοιπον μαλλον δεν θα ξανα αρχιζα να το παιξω και αν ακομα το αρχιζα δεν θα εβαζα με τιποτα διαμαντια καθως ο διαμαντας με τον απλο παιχτη δεν εχουν καμια μα καμια διαφορα περα απο κατι ποντους που στην τελικη δεν σου προσφερουν και τιποτα εκτος απο ικανοποιηση στον εγωισμο σου..

Το μονο θετικο η πολυ ορεξατη ΟΔ που εαν και ειχα καποια ψιλοκοντρα με καποιο μελος της θεωρω οτι τα παει περιφημα και ευχομαι να συνεχισει την καλη δουλεια.

Πολυ συντηριτικη η INNO ρε αδερφια παρα πολυ σε σημειο εκνευριστικο ..
 

DeletedUser163

Guest
αν ξεκινουσα απο την αρχη θα εβαζε περισσοτερο πολιτισμο πανω απο ολα γιατι δεν υπαρχνουν πολλοι ενεργοι παικτες και για να μην εχω αναγκη να σπαρω κοσμο για πολιτισμο
 
Κορυφή