• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Τι έχουν τα έρημα και ψοφάνε

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Γεμίσαμε εξελίξιμα κτιρια χωρίς να έχουμε τροφές…Στην Ακαδημία δίνει σπάνια…καμία ισορροπία …Κατι πρέπει να αλλάξει επιτέλους με τις τροφές! Κουκουβάγιες…αρκούδες…φοίνικες…πάντα…πεινάνε! :)
 

dimdalax

Ξωτικό του Δάσους
Καλημέρα. η ισορροπία υπάρχει. Κερδίζεις πιο πολλές τηλεμεταφορές κτηρίων από το κωδωνοστάσιο και μπορείς άνετα να τα τηλεμεταφέρεις στο απόθεμά σου. Όσα λιγοτερα έχεις να ταϊσεις τόσο το καλύτερο. :p
 

ttmmf

Περιπλανώμενο Ξωτικό
εχεις απολυτο δικιο που το αναφερεις.. δεν γινεται να μας δινουν κτηρια που χρειαζονται ζωοτροφες και παραλληλα να μειωνουν τις πιθανοτητες αποκτησης τους στην ακαδημια.. δεν πεινανε απλα γεωργια.. ολα αυτα λιμοκτονουν.. μιλαμε για συνθηκες κατοχης του 1940 πλεον.. μια ισσοροπια νομιζω κι εγω οτι ειναι επιβεβλημενη..
 

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Καλημέρα. η ισορροπία υπάρχει. Κερδίζεις πιο πολλές τηλεμεταφορές κτηρίων από το κωδωνοστάσιο και μπορείς άνετα να τα τηλεμεταφέρεις στο απόθεμά σου. Όσα λιγοτερα έχεις να ταϊσεις τόσο το καλύτερο. :p
Καλημερα :) Μα έχουμε φτάσει πια στο σημείο να μην έχουμε να ταΐσουμε τα βασικά!πχ καφέ αρκούδα και φοίνικα για το τουρνουά…
 

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
εχεις απολυτο δικιο που το αναφερεις.. δεν γινεται να μας δινουν κτηρια που χρειαζονται ζωοτροφες και παραλληλα να μειωνουν τις πιθανοτητες αποκτησης τους στην ακαδημια.. δεν πεινανε απλα γεωργια.. ολα αυτα λιμοκτονουν.. μιλαμε για συνθηκες κατοχης του 1940 πλεον.. μια ισσοροπια νομιζω κι εγω οτι ειναι επιβεβλημενη..
Κατοχή καλά τα λες!χαχαχαχΠειναμε αφεντικό!
 

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Καλημέρα. η ισορροπία υπάρχει. Κερδίζεις πιο πολλές τηλεμεταφορές κτηρίων από το κωδωνοστάσιο και μπορείς άνετα να τα τηλεμεταφέρεις στο απόθεμά σου. Όσα λιγοτερα έχεις να ταϊσεις τόσο το καλύτερο. :p
Επίσης Δημήτρη μου αν είναι να κάνουμε τόσο κόπο να τα εξελίξουμε…να κυνηγάμε τα τεχνεργα ακόμα και στις περιπέτειες για να τα βάλουμε αποθήκη τότε ποιος ο λόγος για τόσο κόπο;…Βάζουν ένα event,σου δίνουν το κτίριο…παλεύεις να το φτάσεις στο 10 και μετά σου λένε αν θες να το ταΐσεις κάνε καμία προσευχή μπας και έρθει το μάνα εξ ουρανού :)
 

maria delmar

Νέο Μέλος
Καλησπερα !! Γεωργια μου πολυ καλα τα λες !! καμια ισορροπια στις τροφες , η ακαδημια εχει σχεδον μονιμα 1 στις 5 συνταγες τεχνεργα (αχρηστα) και κερδη πυλης (που εχουμε φλομωσει απο το κωδωνοστασιο και πλεον δεν ειναι οσο αξιολογα ηταν αρχικα) και φυσικα πλανοδιους μικροπωλητες ...(lol) !! Κτηριακια ενισχυσης στρατου αν εισαι τυχερος θα παρεις καναδυο την εβδομαδα και οσο για τροφες πλεον με μεσον μονο !! :p:p εχω να δω τροφη σιγουρα δυο βδομαδες !! ελπιζω να μεταφερθει το παραπονο μας ας πω,εκει που πρεπει ωστε να επελθει μια ισορροπια και να ταισουμε επιτελους τα ερμα να μη ψοφησουν!! ;);)
 

j.k.

Chef
Όντως έχουν μειωθεί αρκετά οι ζωοτροφές στην ακαδημία σε 1 με 2 την βδομάδα. Ακόμα δεν έχω θέμα μίας καί είμαι φειδωλός στο τάισμα και είμαι τυχερός πού μάζεψα αρκετά από την αρχή και έχω απόθεμα το οποίο βέβαια μειώνεται πλέον. Βέβαια ξέρω ότι οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα καί θά πρότεινα νά βάλουν 1 κτήριο event πού να παράγει ζωοτροφές κάθε 2 μέρες θά είναι μια καλή λύση πιστεύω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Καλημερα!Κατι γινεται την τελευταία εβδομάδα και οφείλω να το αναγνωρίσω…Μιλώντας και με πολλούς παίκτες νομιζω ότι η αύξηση των ζωοτροφών στην ακαδημία είναι γεγονός!
Ευχαριστούμε πολύ! :)
 
Κορυφή