• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Σχετικα με καποιο event?

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser10

Guest
Εγω πχ με 40% θα πηγαινα να βαλω μια καρτα με 10% δεν παω ..
Το πως διαχειρίζεται ο καθένας τις αγορές του δεν είναι κάτι που λαμβάνει μια εταιρία υπόψιν την ώρα που σχεδιάζει την πολιτική marketing που θα ακολουθήσει. Η προσφορά δεν παύει να υφίσταται επειδή δεν σας ικανοποιεί. Για κάθε έναν που δεν τον ικανοποιεί το συγκεκριμένο ποσοστό, θα υπάρξουν άλλοι 10 τους οποίους θα ικανοποιεί.
Επισης εμμενεις στην αποψη σου την στιγμη που ειναι το μοναδικο παιχνιδι οχι μονο της ΙΝΝΟ αλλα μην πω παγκοσμια που ακολουθει αυτη την τυχαια γραμμη..Ο λογος που γινεται αυτο ειναι αλλος και οχι για να μην διαμαρτυρονται οι μη προνομιουχοι λογαριασμοι..
Λάθος και στα δύο. Το πιο απλό παράδειγμα είναι το Forge of Empires που ακολουθεί την ίδια τακτική.
Εσενα σε βολευει αυτη η κατασταση η απλα σχολιασες για να σχολιασεις εμενα οχι , εμενα που βαζω χρηματα οχι.. τοσο απλο..
Ποια κατάσταση και πως με βολεύει ακριβώς; Δεν μπορεί να με βολεύει προσωπικά μια επιλογή που είναι προγραμματισμένη να συμβαίνει τυχαία. Μπορεί μονάχα να με βολέψει περιστασιακά, αν μου τύχει προσφορά +40% επιπλέον προϊόν. Το κύριό σας πρόβλημα, κατά βάση, είναι ότι κάποιος πήρε προσφορά +40% και εσείς απλώς +10%. 'Γιατί αυτός κι όχι εγώ', με άλλα λόγια.
 

DeletedUser30

Guest
Καταρχην γιατι μου μιλας στο πληθυντικο; Ειπαμε ειμαι μεγαλος αλλα οχι παππους..Παμε τωρα στα γραφομενα σου..

Εσυ τι ακριβως αντιπροσωπευεις την προσωπικη σου αποψη η την εταιρια;
Εισαι διαχειριστης, αρα εκπροσωπος και αρμαδιος να απαντησεις;
Μεταφορικα λεγω η κατασταση σε βολευει δηλαδη εσενα μπορει να σου αρεσει , εμενα οχι ..

Τωρα για να τελιωνουμε κατανοεις η οχι οτι αυτα που γραφεις ;
Και η κριση σου τελιως λανθασμενη γιατι οχι εγω και ναι καποιος αλλος δεν με απασχολει καθολου σε πληροφορω (γιατι οπως ετυχε σε αυτον θα τυχει και σε μενα) γιατι πολυ απλως θεωρω λαθος την πολιτικη αυτη ..
Αντε εγω βαζω λεφτα στο παιχνιδι και εγω καποιο προβλημα-συμφερον και τα γραφω αυτα..
Εσενα ποιο ειναι το προβλημα σου ακομα δεν εχω καταλαβει..


Βασικα Φαντομ δεν ειναι το μονο παιχνιδι..Αρκετα λειτουργουν με τον ιδιο τροπο και ειναι ενας τροπος μαρκετινγκ για να βαλουν τους παιχτες στο τρυπακι να αγορασουν διαμαντια.Οσων αφορα αυτο το 40% ηταν για 24ωρες απο τη στιγμη που βγηκε αυτη η προσφορα.

Καλα τωρα ρε αδερφε ειμαστε σοβαροι θα καθομαι εγω να κοιταω καθε μερα εαν τυχαια διαλεξε το συστημα εμενα για να βαλω λεφτα;
Λοιπον και ξανα λεω εμενα αυτος ο τροπος μαρκετινγκ δεν μου αρεσει δεν ειπα βγαλτε τον και βαλτε οτι μου αρεσει εμενα, την αποψη μου γραφω ..
Αλλα οταν καποιος δεν εχει να βαλει και 200% να του δωσεις δεν εχει ειναι απλο..
Παλι ο εχων και ο καθε εχων θα εκμεταλευτει απο αυτο..
Γενικοτερα στην ζωη ισχυει αυτο..
Εγω 2 παιχνιδια παιζω δεν χρησημοποιτε η συγκεκριμενη τακτικη απλα και παροδοσιακα ζητηση-προσφορα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser10

Guest
Εσυ τι ακριβως αντιπροσωπευεις την προσωπικη σου αποψη η την εταιρια;
Εισαι διαχειριστης, αρα εκπροσωπος και αρμαδιος να απαντησεις;
Η άποψη του κάθε χρήστη σε ένα δημόσιο φόρουμ δεν είναι απόρροια διαχειριστικών δικαιωμάτων. Μπορώ να συμμεριστώ ή να κατακρίνω την πολιτική της εταιρίας ανάλογα με το αν συμφωνώ ή διαφωνώ με αυτή.
Αντε εγω βαζω λεφτα στο παιχνιδι και εγω καποιο προβλημα-συμφερον και τα γραφω αυτα..
Εσενα ποιο ειναι το προβλημα σου ακομα δεν εχω καταλαβει..
Μην συγχέεις τη συζήτηση με την προσωπική κόντρα. Δεν έχω πρόβλημα μαζί σου, απλώς διατύπωσες μια άποψη με την οποία διαφωνώ.
Αλλα οταν καποιος δεν εχει να βαλει και 200% να του δωσεις δεν εχει ειναι απλο..
Παλι ο εχων και ο καθε εχων θα εκμεταλευτει απο αυτο..
Γενικοτερα στην ζωη ισχυει αυτο..
Εγω 2 παιχνιδια παιζω δεν χρησημοποιτε η συγκεκριμενη τακτικη απλα και παροδοσιακα ζητηση-προσφορα..
Επομένως το κύριο επιχείρημα είναι να υπάρχουν προσφορές ΜΟΝΟ για όσους αγοράζουν διαμάντια στο παιχνίδι, καθώς οποιοσδήποτε άλλος που δεν βάζει δεν θα έβαζε ούτως ή άλλως. Ο σκοπός της προσφοράς δεν είναι να διευκολύνει όσους ήδη έβαζαν premium στο να βάλουν κι άλλο. Είναι να ωθήσει όσους ΔΕΝ έβαζαν ή έβαζαν ελάχιστα στο να ξεκινήσουν να αγοράζουν διαμάντια εκμεταλλευόμενοι την προσφορά.
 

DeletedUser30

Guest
Δεν υπαρχει καμια κοντρα , συζητηση κανουμε αλλα να καταληξουμε και καπου.
Ωραια διαφωνεις και καλα κανεις και το διατυπωνεις το θεμα ειναι που διαφωνεις ..
Στο ξανα λεω οτι καποιος που δεν εχει δεν εχει, δεν το αλλαζει αυτο η προσφορα, πως θα βαλει κατα την αποψη σου και κυριως πως θα την δει την προσφορα, υπαρχει καποια ειδοποιηση;
Και στην τελικη γιατι διαφωνεις να υπαρχει μια προσφορα οπως εχω γραψει παραπανω πχ 10 ευρω +10% 20 ευρω+ 20% 50ευρω +40% 100 ευρω +50%; για 3 μερες ή 7 απο κατι τυχαιο και προσωρινο για 24 ωρες;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser10

Guest
Στο ξανα λεω οτι καποιος που δεν εχει δεν εχει, δεν το αλλαζει αυτο η προσφορα, πως θα βαλει κατα την αποψη σου και κυριως πως θα την δει την προσφορα, υπαρχει καποια ειδοποιηση;
Κάποιος παίχτης που δεν αγοράζει διαμάντια στο παιχνίδι δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν έχει για να βάλει. Μπορεί να μην θέλει ο ίδιος να βάλει λεφτά στο παιχνίδι, ή μπορεί να μην τον ελκύει η ποσότητα διαμαντιών ανά προσφορά. Μια προσφορά +10% ή +40% τον ελκύει περισσότερο από την προκαθορισμένη ποσότητα.
Και στην τελικη γιατι διαφωνεις να υπαρχει μια προσφορα οπως εχω γραψει παραπανω πχ 10 ευρω +10% 20 ευρω+ 20% 50ευρω +40% 100 ευρω +50%; για 3 μερες ή 7 απο κατι τυχαιο και προσωρινο για 24 ωρες;
Δεν διαφωνώ καθόλου με αυτό, είναι γνωστή προσφορά σε άλλα παιχνίδια. Η υλοποίησή του όμως είναι αρμοδιότητα του τμήματος marketing.
 

DeletedUser30

Guest
Ωραια καταληξαμε με απλα λογια συμφωνουμε, thanks για την συζητηση .. :)
 

DeletedUser16

Guest
Εμενα μου ειχε εμφανισθει προσφορα +100% διαμαντια με καθε αγορα...
Αλλα δεν εβαλα... οχι οτι δεν ειχα... αλλά γιατι βρήκα κατι καλυτερο να κανω με τα λεφτά που σκεφτόμουν να βαλω...
Αν μπει καποια προσφορα +1000% ισως να με ελκυσει λιγο παραπανω! ;)
 

DeletedUser30

Guest
Καλα εσενα σε γνωριζει κιολας για αυτο .. Οτι να ναι πραγματικα ..
 
Κορυφή