• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Σχετικα με καποιο event?

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser30

Guest
Χριστουγεννα περασαν , πρωτοχρονια ερχεται και καποιο event δεν ειδαμε..
Ουτε σχετικη ανακοινωση ουτε τιποτα για να ξερουμε πως θα χειριστουμε τα χρηματα μας..

Σε αυτο το κομματι παντως κατ εμε η εταιρια το χειριζετε λαθος , σε ολα τα παιχνιδια μα σε ολα εχουν μπει event για Χριστουγεννα και πρωτοχρονια εδω τιποτα..

Και οχι μονο αυτο αλλα παραμειναν και τα διαφορα bugs να μας ταλαιπωρουν τις γιορτινες μερες.. :(
 

DeletedUser

Guest
Λες να μας χαρισουν διαμαντακια ετσι για το νεο ετος? :p
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
ειναι γεγονος οτι η ομαδα δημιουργιας (οχι οι διαχειρηστες) του elvenar σε αυτο το κοματι (των events) ειναι πολυ πισω σε σχεση με τις αντιστοιχες αλλων παιχνιδιων της ιδιας της innogames.
 

DeletedUser118

Guest
Δεν μπορούμε να πούμε αν θα υπάρξει κάποια εκδήλωση ή αν γενικά θα υπάρξει το στοιχείο αυτό στο Elvenar. Όμως θα μεταφέρουμε το θέμα στην εταιρεία να γνωρίζει το ενδιαφέρον των παικτών για κάτι τέτοιο.

Τα σφάλματα που έχουν παραμείνει είναι λογικό να παραμένουν. Αναφέραμε αρκετές φορές ότι έγιναν άμεσες διορθώσεις σε σοβαρά σφάλματα που καθιστούσαν το παιχνίδι σε κάποιες περιπτώσεις αδύνατο να παιχτεί. Όπως αναφέραμε επίσης ότι τα υπόλοιπα σφάλματα έχουν προγραμματιστεί να διορθωθούν στην πρώτη αναβάθμιση του χρόνο. Οι τεχνικοί είναι κι αυτοί άνθρωποι που δουλεύουν και έχουν αυτές τις μέρες το περιθώριο να περάσουν περισσότερο χρόνο με τις οικογένειες τους, ας το σεβαστούμε αυτό.

Καλές Γιορτές σε όλους!
 

DeletedUser30

Guest
Ναι το κατανοω αυτο μεχρι ενα βαθμο με την διορθωση οτι θα ερθει μεσο αναβαθμισης αλλα και πριν τις γιορτες αυτο ισχυε ..
Το εχω ξανα γραψει οτι δεν ειναι δυνατον καθε φορα που βγαινουν νεα bugs μετα τις αναβαθμισεις να περιμενουμε την επομενη αναβαθμιση να διορθωθουν ειναι λαθος πολιτικη αυτη και δυσανασχετουν πολλοι παιχτες.

Τελοσπαντων ολα κατανοητα μεχρι ενα σημειο, νεο παιχνιδι ειναι ακομα και οι κατασκευαστες του δεν το γνωριζουν 100% αλλα αυτο με το event ειναι τουλαχιστον λυπηρο, εγω προσωπικα δεν θα ξαναβαλω διαμαντια περα απο την paysefe που κραταω στα χερια μου που δυστηχως εχω ηδη αγορασει ελπιζωντας σε καποιο event .. Ακομα μια απογοητευση σε σχεση με το παιχνιδι και θα ελεγα ισως η μεγαλυτερη ..
 

DeletedUser118

Guest
happyerrorfix.png

Η εικόνα λέει πολλά κι αν και δεν είναι δυνατό να την καταλάβουν πολλοί απαντάει στο γιατί τα σφάλματα μένουν για την επόμενη αναβάθμιση.
Να ενημερώσουμε ότι οι τελευταίες αναβαθμίσεις έφεραν στην επιφάνεια αμέτρητα σφάλματα και παρόλα αυτά η εταιρεία έκανε άμεσες ενημερώσεις ώστε να είναι το παιχνίδι δυνατό να παιχθεί. Άλλες εταιρείες θα έλεγαν πάμε για σκι τα λέμε το '16.

Σε αντίστοιχο παιχνίδι η εταιρεία έχει βασίσει το περιεχόμενο του κατά 50% σε ιδέες παικτών. Και ακούει και υλοποιεί. Δεν είναι δυνατόν μια ιδέα που έπεσε τώρα στο τραπέζι να υλοποιηθεί αύριο. Υπάρχει πρόγραμμα που πρέπει να τηρείται. Υπάρχουν και άλλοι τρόποι λειτουργίας πέραν του χάους. Οι ιδέες και το περιεχόμενο προγραμματίζονται προς υλοποίηση. Αν δεν ολοκληρωθεί η αποσφαλμάτωση οποιουδήποτε στοιχείου (και αυτό σημαίνει ότι λειτουργεί τουλάχιστον με σχεδόν μηδενικό ποσοστό σφαλμάτων, γιατί, το μηδέν δεν υπάρχει στα σφάλματα) δεν μπορεί η εταιρεία να προχωρήσει στο επόμενο γιατί αν υπάρχουν 5 σφάλματα, αυτό μπορεί να δημιουργήσει εκατομμύρια.

Όπως και να έχει δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πολυλογούμε άλλο. Το νέο έτος και μάλιστα από νωρίς φέρνει πολλά νέα και ωραία πράγματα που θα εκτοξεύσουν το παιχνίδι σαν πύραυλο στη σελήνη. Δεν μπορούμε να μιλήσουμε για αυτά αλλά αξίζουν την αναμονή.

Καλές Γιορτές σε όλους!
 

DeletedUser

Guest
Ρε συ φαντομ πώς θα χρησιμοποιησεις την πεισειφ αφου δε γινεται ^^
 

DeletedUser10

Guest
Το εχω ξανα γραψει οτι δεν ειναι δυνατον καθε φορα που βγαινουν νεα bugs μετα τις αναβαθμισεις να περιμενουμε την επομενη αναβαθμιση να διορθωθουν ειναι λαθος πολιτικη αυτη και δυσανασχετουν πολλοι παιχτες.
Δεν είναι θέμα πολιτικής. Ο κώδικας στον οποίο γράφονται τα παιχνίδια είναι δύσκολος να διαχειριστεί και γι' αυτό συχνά παρατηρούνται ανωμαλίες ύστερα από κάθε αναβάθμιση. Αναλόγως τη φύση του προβλήματος, είναι παραπάνω από πιθανό να μη γίνεται να αντιμετωπιστεί πάντα με κάποιο hotfix αλλά μέσα στα πλαίσια της επόμενης αναβάθμισης.
 

DeletedUser30

Guest
Ρε συ φαντομ πώς θα χρησιμοποιησεις την πεισειφ αφου δε γινεται ^^

Εγω μπορω μυστικα του επαγγελματος.. ;)
Πλακα κανω αδερφε απλα μενω Γερμανια και εδω επιτρεπεται .. Θα ηθελα να σου εξηγησω γιατι συμβαινει αυτο αλλα θεμα σε σχεση με την πολιτικη-πολιτικους κτλ απογορευτε να ανοιχτει στο Φορουμ.

Τωρα σε σχεση με τα bugs γνωριζω οτι ειναι λερναια υδρα, αλλα δεν δοκιμαζεται πρωτα στο beta?
Τελοσπαντων οντως πολυ το κουρασαμε, χαμενος κοπος ειναι απο οτι βλεπω ..

Οσο για την νεα χρονια και την σεληνη πολυ καλο μου ακουγεται γιατι το ειχα ονειρο απο μικρος να παω και εκει μια φορα .. :)
 

DeletedUser

Guest
Αχα μαλιστα!!Τεσπα,οπως ειδες εδω δε βαλανε καν καποιο μπονους σε αγορα διαμαντιων την πρωτοχρονια..ή ειναι η ιδεα μου? ^^

Ακυρο μου εμφανιστηκε μπονους πριν λιγο :p


Έγινε συγχώνευση των 2 μηνυμάτων. Θυμηθείτε πως το multi-posting απαγορεύεται και μπορεί να οδηγήσει σε ποινές. - Frenesis.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30

Guest
Αχα μαλιστα!!Τεσπα,οπως ειδες εδω δε βαλανε καν καποιο μπονους σε αγορα διαμαντιων την πρωτοχρονια..ή ειναι η ιδεα μου? ^^

Θα μπορουσε να ειναι φυσικα μεγαλυτερο αυτες τις γιορτινες μερες , αλλα ..
 

DeletedUser

Guest
Ναι βασικα δεν ξερω αν ειναι λογω πρωτοχρονιας ή κατι αλλο.Μου εβγαλε +40% διαμαντια στην επομενη αγορα..Εχει περιορισμενο χρονικο διαστημα.?ή οταν/αν αποφασισω να παρω θα ειναι +40%?
 

DeletedUser30

Guest
+40% αποκλειται .. εμενα ειναι + 10%
Δεν θα παραπονιομουνα αμα ηταν + +40% αδερφε ..

Για ξανα δεστο λιγο ..
 

DeletedUser3

Guest
Κατά καιρούς, ανοίγουν από το τμήμα marketing σε τυχαίους παίκτες προσφορές για αγορές Διαμαντιών. Δεν αποκλείεται λοιπόν σε αρκετούς από τους χρήστες να υπάρχει προσφορά για +40% με την επόμενη αγορά που θα πραγματοποιήσουν.
 

DeletedUser30

Guest
Τωρα καταλαβαινεις φανταζομαι οτι αυτο που λες ειναι τουλαχιστον αστειο για μενα ας πουμε που εχω χωσει αρκετα ..
Να το ειχαν πχ σε καποιον που εχει βαλει απο 300ευρω και πανω να το καταλαβω αλλα να το κανουν τυχαια .. εεε παει πολυ ..
Να τους πεις να αλλαξουν το μαρκετινγκ γιατι θα το κλεισουν το μαγαζακι..
 

DeletedUser10

Guest
Καταλαβαίνετε φυσικά ότι αν το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό ΔΕΝ ήταν τυχαίο θα προκαλούσε θύελλα αντιδράσεων από (Έλληνες ειδικά) παίχτες που νιώθουν ότι αδικούνται έναντι σε όσους έχουν την οικονομική δυνατότητα να ρίχνουν περισσότερα χρήματα στο παιχνίδι.
 

DeletedUser30

Guest
Το σχολιο σου στερειτε βασης, μπερδευεις τα συμφεροντα με τα θελω, με την ιδια λογικη να κατεργηθουν οι προνομιουχοι λογαριασμοι..
Και μετα θα το γυρισουμε στο PS, xbox κτλ..Ενα σημαντικο μερος συντηρης και συνεχειας ενος παιχνιδιου ειναι τα χρηματα απο τους προνομιουχους λογαριασμους Αυτονοητα πραγματα ..

Μαλιστα δηλαδη τι ειναι πιο προτιμοτερο και πιο δικαιο κατα εσενα να λειτουργει τυχαια η να πει η εταιρια πχ απο σημερα και για 3 μερες οποιος βαζει 10 ευρω +10% 20 ευρω+ 20% 50ευρω +40% 100 ευρω +50%;
Καποιο ειδος event ειναι και αυτο αδερφε.. Και γινεται σχεδον σε ολα τα παιχνιδια και οχι τυχαια σε καποιους λογαριασμους..
 

DeletedUser10

Guest
Καθόλου δεν στερείται βάσης. Το επιχείρημά σας ολοκληρώθηκε μόνο με τη δεύτερη παράγραφο του τελευταίου μηνύματός σας.

Μεταξύ επιλεγμένων προσφορών ανάμεσα σε λογαριασμούς που έχουν αγοράσει μια συγκεκριμένη ποσότητα διαμαντιών και τυχαίων προσφορών μεταξύ όλων των λογαριασμών, το πρώτο συμφέρει την εταιρία μονάχα βραχυπρόθεσμα. Δεν είναι όλοι οι παίχτες διατεθειμένοι να δώσουν 100, για παράδειγμα, ευρώ προκειμένου να αρχίσουν να απολαμβάνουν τα μπόνους αγορών. Αυτό ήταν το βασικό σας επιχείρημα και καμία σχέση δεν έχει με αυτό που παρουσιάσατε αργότερα.

Από τη στιγμή που η εταιρία αποφάσισε να μην διοργανώσει κάποιο event στην αγορά διαμαντιών μέσα στις γιορτές, είναι απόλυτα δίκαιο τα μπόνους αγορών να εμφανίζονται τυχαία.
 

DeletedUser30

Guest
Παλι δεν κατανοησες , θα στο γραψω χωριατικα..
Για να παιζεις το παιχνιδι εσυ και εγω πρεπει καποιοι να βαζουν λεφτα, εγω και εσυ που δεν βαζουμε δεν εχουμε καμια απαιτηση απο την εταιρια φυσικα παντα σε σχεση με ανταλλαγες που γινονται μεσω χρηματων , προνομια κτλ πανω στο παιχνιδι..
Εγω πχ με 40% θα πηγαινα να βαλω μια καρτα με 10% δεν παω ..

Επισης εμμενεις στην αποψη σου την στιγμη που ειναι το μοναδικο παιχνιδι οχι μονο της ΙΝΝΟ αλλα μην πω παγκοσμια που ακολουθει αυτη την τυχαια γραμμη..Ο λογος που γινεται αυτο ειναι αλλος και οχι για να μην διαμαρτυρονται οι μη προνομιουχοι λογαριασμοι..
Για αυτο εγραψα οτι το σχολιο σου στερειτε βασης οχι σαν προσπαθεια αλλα σαν αποτελεσμα..
Εσενα σε βολευει αυτη η κατασταση η απλα σχολιασες για να σχολιασεις εμενα οχι , εμενα που βαζω χρηματα οχι.. τοσο απλο..
 

DeletedUser

Guest
Βασικα Φαντομ δεν ειναι το μονο παιχνιδι..Αρκετα λειτουργουν με τον ιδιο τροπο και ειναι ενας τροπος μαρκετινγκ για να βαλουν τους παιχτες στο τρυπακι να αγορασουν διαμαντια.Οσων αφορα αυτο το 40% ηταν για 24ωρες απο τη στιγμη που βγηκε αυτη η προσφορα.
 
Κορυφή