• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Διορθωμένο] Σφάλμα εμφάνισης λίγο πριν την ολοκλήρωση παραγωγής σε Στρατώνα και Ακαδημία Μαγείας

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser163
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser163

Guest
αναβασβηνει και δεν μπορω να εκπαιδευσω καμια φορα οταν τα καταφερνω μετα απο πολλες προσπαθειες δεν με επιτρεπει να χρηησιμοποιησω το τελευταιο slot
 

DeletedUser134

Guest
Το επιβεβαιώνω και εγώ...πήγα να βάλω μονάδες για εκπαίδευση και το τελευταίο σλοτ είναι σαν να μου το ακύρωσε...μετά ξανά πάτησα και το δέχτηκε κανονικά...το έχει κάνει 2 φορές...έχω κάνει καθαρισμό τα μπισκοτάκια :) , αύριο θα δω αν το ξανά κάνει...
 

DeletedUser232

Guest
Ευχαριστουμε για την ενημερωση!
Για την καλυτερη δυνατη καταγραφη του bug καλο θα ηταν να συμπληρωσετε αυτην την φορμα ωστε να λαβουμε τις μεγιστες δυνατες πληροφοριες.
 

DeletedUser3

Guest
Δεν μπορώ να αναπαράγω το σφάλμα. Μήπως υπάρχει κάποια άλλη ενέργεια που κάνετε πριν εμφανιστεί το bug;
 

DeletedUser134

Guest
Προσπάθησα και πάλι να δω μήπως θα γίνει ξανά αλλά δεν μου το έβγαλε...βάζει κανονικά τις μονάδες...αν ξανά τύχει το ίδιο θα δώσω λίγο περισσότερο βάση σε λεπτομέρειες μήπως έχει να κάνει με κάτι άλλο...

  • Έκδοση παιχνιδιού: v0.35.15-(890e7be) (2016-02-17 14:28)
  • Κόσμος παιχνιδιού: 1
  • Περιηγητής και έκδοση: Opera 35.0
  • Έκδοση του Flash Player: (20,0,0,286).
  • Λειτουργικό Σύστημα: Windows 10
  • Ανάλυση οθόνης: 1680 x 1050
  • Όνομα λογαριασμού: fallenangel
  • Άνθρωποι ή Ξωτικά: Ξωτικά
  • Αναπαραγωγικότητα: 2/5
  • Βήματα για αναπαραγωγή του σφάλματος: Βάζω στον στρατώνα για εκπαίδευση ξίφη και την πέμπτη θέση ενώ την δέχεται μετά την πετάει έξω και πρέπει να ξανά πατήσω για να την δεχτεί...
  • Screenshot του προβλήματος: Δεν έχω...:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
επειδη μου το εκανε και εμενα να προσθεσω οτι τη στιγμη που το εκανε τελειωσε μια εκπαιδευση και προσπαθησα να βαλω αλλη πριν κανω την συλλογη των μοναδων. Μετα απο 2-3 κλικ στο κουμπι της εκπαιδευσης την πειρε κανονικα την νεα καταχωριση.
 

DeletedUser3

Guest
Εξ όσων τυχαίνει να γνωρίζουμε από άλλους servers, με τον Opera υπήρξαν διάφορα προβλήματα. Μπορείτε να το ελέγξετε σας παρακαλώ με chrome / mozilla και να μας πείτε εάν επιμένει το πρόβλημα;
 

DeletedUser351

Guest
Και με mozilla το προβλημα εμφανίζεται όταν τελειώνει εκπαίδευση μονάδων ενώ έχω ανοιχτό το παράθυρο του στρατώνα.
Δεν με αφήνει να μαζέψω άρα ούτε να βαλω άλλη μονάδα για εκπαίδευση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser134

Guest
Ένα μικρό bug έχει να κάνει με τα ξόρκια...έβαλα ένα ξόρκι και όταν τελείωσε πάτησα στο κτίριο για να το πάρω αλλά είχε φάει κόλλημα και ενώ είχε τελειώσει ο χρόνος δεν με άφηνε να το μαζέψω όπως θα δείτε και στην εικόνα δείχνει να είναι ο χρόνος στο μηδέν και θέλει και 3 διαμάντια σαν να μην έχει τελειώσει η παραγωγή...το θέμα λύνεται με μια ανανέωση φυσικά και μπορείτε να το μαζέψετε κανονικά...

Αν μπορεί και κάποιος άλλος που συνάντησε το ίδιο θέμα να το επιβεβαιώσει...

21ms1oh.jpg
 

DeletedUser3

Guest
Μοιάζει λοιπόν με το πρόβλημα που υπάρχει και με τα Ξόρκια. Περιγράφω αναλυτικά και διορθώστε με:

Εάν λίγο πριν τελειώσει η Εκπαίδευση μιας διμοιρίας μπει κάποιος στους Στρατώνες για να βάλει να συμπληρωθεί η σειρά παραγωγής, τότε η τελευταία θέση δεν συμπληρώνεται με τη μία.

Σωστά κατάλαβα;
 

DeletedUser134

Guest
Ναι στην περίπτωση μου έτσι έγινε και έγινε 2 φορές...βέβαια από τότε δεν το ξανά έκανε...
 

DeletedUser3

Guest
Είναι επιβεβαιωμένο ήδη, αλλά επειδή δεν θεωρείται σημαντικό, μάλλον θα αργήσει... Έχουν προτεραιότητα άλλα.

Ευχαριστούμε πάντως. Το μεταφέρω στα επιβεβαιωμένα, μαζί με το bug για την Ακαδημία Μαγείας. Είναι το ίδιο.
 

DeletedUser163

Guest
  • Έκδοση παιχνιδιού:
  • Κόσμος παιχνιδιού: Αrendyll
  • Περιηγητής και έκδοση: Firefox (εχω και maxthlon-explorer-chrome(στον chrome σε αλλο Η/Υ δουλευει σωστα))
  • Έκδοση του Flash Player: τελευταια παντα
  • Λειτουργικό Σύστημα: Windows 7 Home Premium 64-bit
  • Ανάλυση οθόνης:
  • Όνομα λογαριασμού: ragstal
  • Άνθρωποι ή Ξωτικά: Ξωτικο
  • Αναπαραγωγικότητα: 5/5
  • Όνομα αποστολής:
  • Βήματα για αναπαραγωγή του σφάλματος: Δεν γινονται αλλα βηματα
  • Screenshot του προβλήματος:

Edit @Lighting Shadow **Δεν απαιτούνται όλες αυτές οι πληροφορίες**

http://screencast-o-matic.com/watch/cDnuIY1QiW
Edit: ανεβαζω και βιντεακι δεν εχω θεμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser118

Guest
  • Έκδοση παιχνιδιού:
  • Κόσμος παιχνιδιού:
  • Περιηγητής και έκδοση: Firefox (εχω και maxthlon-explorer-chrome(στον chrome σε αλλο Η/Υ δουλευει σωστα))
  • Έκδοση του Flash Player: τελευταια παντα
  • Λειτουργικό Σύστημα: Windows 7 Home Premium 64-bit
  • Ανάλυση οθόνης:
  • Όνομα λογαριασμού: ragstal
  • Άνθρωποι ή Ξωτικά: Ξωτικο
  • Αναπαραγωγικότητα: 5/5
  • Όνομα αποστολής:
  • Βήματα για αναπαραγωγή του σφάλματος: Δεν γινονται αλλα βηματα
  • Screenshot του προβλήματος:
Edit @Lighting Shadow **Δεν απαιτούνται όλες αυτές οι πληροφορίες**


Edit: ανεβαζω και βιντεακι δεν εχω θεμα.

Αναφέρετε μας την έκδοση του παιχνιδιού.
Πείτε μας ακριβώς την έκδοση του flash που έχετε.
Επίσης και την ανάλυση της οθόνης σας.

Τέλος από την στιγμή που αναφέρετε ότι κάνετε χρήση του Firefox, και σε άλλο σύστημα με χρήση Chrome δεν παρουσιάζεται το πρόβλημα αυτό τότε δοκιμάστε με άλλον browser στο δικό σας σύστημα. Προτείνουμε τον Chrome γιατί σε αυτόν το παιχνίδι τρέχει χωρίς προβλήματα και είναι ο πρώτος που ελέγχεται ώστε να είναι απόλυτα συμβατός.
 

DeletedUser163

Guest
ε τοτε αμα ειναι ενας προς τι η ερωτιση σε ποιον κοσμο παιζω? οεο
και εκδοση παιχνιδιου που το βλεπεις?
αναρωτιεμαι γιατι χρειαζονται ολες αυτες οι πληροφοριες, επισης γινεται τιποτα αποτελεσματικο εδω στον ελληνικο server ή πρωτα περιμενουν λυση απο τον ξενο...
 
Κορυφή