• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Συζήτηση για τις επερχόμενες αλλαγές στο παιχνίδι

Πως σας φαίνονται οι αλλαγές;

  • Κακές

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αδιάφορες

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    17
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

maria delmar

Νέο Μέλος
καλησπερα οι αλλαγες ειναι εννοειται προς το καλυτερο , τις εχω δει ηδη στο δοκιμαστικο σερβερ beta στη πραξη και οντως εχει αρχισει να υπαρχει μια καποια ισορροπια στα αγαθα (καιρος ηταν) .Μηπως ομως θα επρεπε να αλλαξει η παραγωγη και στα υπολοιπα κτιρια του σετ της βιβλιοθηκης και να δινουν το αντιστοιχο εμψυχο στον καθενα μας ? Επισης καλο θα ηταν εκτος απο τους συνδυαστικους καταλυτες να μπορουσαμε να κατασκευαζουμε και οπλουργους νανων καθως και περισσοτερα ενισχυτικα κτιρια στρατου για τα τουρνουα και τροφες !! Εχουν περιοριστει τοσο πολυ και δυο θεσεις στις πεντε συνηθως εχουν βαρετες κατασκευες που σχεδον κανεις πιστευω δε θελει να κανει..Επισης καλο θα ηταν καποια στιγμη να αλλαξουν και οι ανταμοιβες του κωδωνοστασιου δινει σχεδον σε ολους κερδη πυλης και μειωνει την ορεξη να ασχοληθει κανεις.. (δλδ ουτε και απο εκει μπορουμε να κερδισουμε εστω 1 οπλουργο)
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
καλησπερα οι αλλαγες ειναι εννοειται προς το καλυτερο , τις εχω δει ηδη στο δοκιμαστικο σερβερ beta στη πραξη και οντως εχει αρχισει να υπαρχει μια καποια ισορροπια στα αγαθα (καιρος ηταν) .Μηπως ομως θα επρεπε να αλλαξει η παραγωγη και στα υπολοιπα κτιρια του σετ της βιβλιοθηκης και να δινουν το αντιστοιχο εμψυχο στον καθενα μας ? Επισης καλο θα ηταν εκτος απο τους συνδυαστικους καταλυτες να μπορουσαμε να κατασκευαζουμε και οπλουργους νανων καθως και περισσοτερα ενισχυτικα κτιρια στρατου για τα τουρνουα και τροφες !! Εχουν περιοριστει τοσο πολυ και δυο θεσεις στις πεντε συνηθως εχουν βαρετες κατασκευες που σχεδον κανεις πιστευω δε θελει να κανει..Επισης καλο θα ηταν καποια στιγμη να αλλαξουν και οι ανταμοιβες του κωδωνοστασιου δινει σχεδον σε ολους κερδη πυλης και μειωνει την ορεξη να ασχοληθει κανεις.. (δλδ ουτε και απο εκει μπορουμε να κερδισουμε εστω 1 οπλουργο)

Συμφωνώ κι εγώ με τα παραπάνω και θα ήθελα να προσθέσω, το εξής:
Τα "αποσπάσματα ξορκιών", που έχουν γίνει η πιο συνηθισμένη αμοιβή πλέον στο κωδωνοστάσιο, πιστεύω ότι "κανείς δεν τα χρειάζεται" ή δεν τα χρησιμοποιεί, σε σχέση με την ποσότητα που έχει ήδη συγκεντρώσει. Εγώ προσωπικά αυτή την στιγμή έχω 638 χιλιάδες!! Τι θα τα κάνω? Είμαι σίγουρος επίσης, ότι πάρα πολλοί άλλοι, θα έχουν πολλά περισσότερα!!:(
Προτείνω λοιπόν, να μπορούμε πλέον να τα χρησιμοποιούμε, για την κατασκευή ξορκιών, αντί να καταναλώνουμε τα πολύτιμα τεχνουργήματα, που ήδη χρησιμοποιούνται και στην αναβάθμιση των θαυμάτων!!:mad:
Τι ποιο λογικό άλλωστε, από το να κατασκευάζεις ένα ξόρκι ,με τα αποσπάσματα ξορκιών? ;)
 

dimdalax

Ξωτικό του Δάσους
καλησπερα. οσο αφορα για τις αλλαγες στις 30 ειναι τελειες και ανυπομονω!!! θα ηθελα ομως να προσθεθουν στην ακαδημια μαγειας και ενισχυτικα στρατου για τις υπολοιπες μοναδες οπως ηδη υπαρχουν για τους μαγους και τους τοξοτες.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Και οι 2 αλλαγές είναι χρήσιμες, ο πάπυρος που έχουμε μαζέψει από τις βιβλιοθήκες φτάνει πια για να γράψουμε όλοι τα απομνημονεύματά μας 1.000 φορές και βάλε, οπότε καλό είναι να βγάζει ο κάθε παίκτης αγαθά ανάλογα με το αγαθό που έχει μπόνους, τουλάχιστον θα μπορούμε να τα ανταλλάξουμε στην αγορά.
Τα αποσπάσματα που αλλάζουν σε καταλύτες θα βοηθήσουν τους παίκτες που δεν έχουν πολλά σετ βιβλιοθηκών για να παράγουν ημερησίως καταλύτες και να μπορούν να αξιοποιήσουν τις καλές συνταγές της ακαδημίας (όταν βγαίνουν). Βέβαια καλό θα ήταν κάποιες άχρηστες παντελώς συνταγές να αποσυρθούν από την ακαδημία π.χ. μονόκεροι, ξυλουργεία μάνα και άλλα άχρηστα.
Όπως και έχει είναι ένα θετικό βήμα και ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλα προς αυτή την κατεύθυνση
 

Frifrou

Νέο Μέλος
Πολύ ωραία η αλλαγή με τη βιβλιοθήκη, περιμένουμε να αλλάξει και το κόμμι και το βισμούθιο όμως. Μετά θα μιλάμε επί ίσοις όροις όλοι. Γιατί το ίδιο πρόβλημα που παρουσιάζει ο πάπυρος στην αγορά, παρουσιάζουν και τα 2 έμψυχα, σε μικρότερο βαθμό βέβαια αλλά και εκεί υπάρχει θέμα.
Εγινε όμως ένα πρώτο βήμα....ας ελπίσουμε στο εγγύς μέλλον να αλλάξουν και τα υπόλοιπα και να γίνει δίκαιο το σετ για όλους.
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Πολύ ωραίες οι αλλαγές! Φαίνεται όντως να εξισορροπείται η κατάσταση με την βιβλιοθήκη !!!! Επίσης να πω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ για την mobile έκδοση που προστέθηκε το κουμπί τον επαρχιών! (αν και θέλει μετάφραση στα ελληνικά :) ) Άντε με το καλό και το status των παικτών της ομάδας στην mobile ;)
 

Sunshine66

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Πολύ καλές ὅλες οἱ ἀλλαγές, ἐμεῖς οἱ παλιοί παῖκτες τίς ἐκτιμοῦμε ἀκόμα πιό πολύ. Ἡ ἀλλαγή μέ τά ὑλικά τῆς Βιβλιοθήκης Σεληνόλιθου ἦταν κάτι πού ἔπρεπε νά εἶχε γίνει ἀπό τήν ἀρχή πού ἐμφανίστηκε τό κτήριο, ὅπως καί τό πινακάκι μέ τίς ἐπαρχίες πού φαίνεται πλέον, καί στό κινητό. Ἐπίσης πολύ καλό τό γεγονός ὅτι βγάζουμε πλέον ἀπό τίς κατασκευές στήν Ἀκαδημία, καταλύτες ἀπό ἀποσπάσματα ξορκιῶν, εἴχαμε γεμίσει ἀπό τέτοια. Κάτι ἀκόμα πού νομίζω ὅτι θά ἔπρεπε νά τό σκεφτεῖτε, εἶναι ἡ δυνατότητα τοῦ ξορκιοῦ τροφῆς καί ἀπό τήν Ἀκαδημία, ἐκεῖ πού βγαίνουν οἱ καταλύτες καί τά ἄλλα ξόρκια μέ τεχνουργήματα. Εἶναι ξόρκι πού χρησιμοποιεῖται ἀρκετά, ὅπως καί τά ἄλλα ξόρκια καί θά πρέπει νά βγαίνει κανονικά ἀπό τήν Ἀκαδημία, ὡς ξόρκι, καί ὄχι μόνο ἀπό τίς κατασκευές. Ὅσο γιά τό τί εἴδους τεχνουργήματα θά ξοδεύουμε, βάλτε νά ξοδεύουμε τεχνουργήματα πού ἔχουμε ἐνίσχυση καί δέν ξοδεύονται πολύ μέ τά ἄλλα ξόρκια π.χ. ἐγώ πού βγάζω μάρμαρο, μετάξι καί λίθους ἔχω πάρα πολλά τέτοια τεχνουργήματα· ἄς τά ξοδεύω στήν Ἀκαδημία γιά νά φτιάχνω ξόρκι τροφῆς. Περιμένουμε καί τίς ἀλλαγές στίς Περιπέτειες. Ἤδη ἐμφανίστηκε στό Κωδωνοστάσιο ἕνα κουτάκι μέ ἕναν μώβ λίθο πού μᾶλλον σχετίζεται μ' αὐτές.. Εὔχομαι νά βλέπουμε πάντα τέτοιες ὡραῖες καί πετυχημένες ἀλλαγές. Καί ὅπως εἶπε καί κάποιος πιό πάνω, ὡραῖα θά ἦταν καί μιά νέα ἀγορά ὅπου θά ἀνταλλάσσονταν π.χ. ...κτήρια ἤ τεχνουργήματα ἤ ξόρκια, νά μήν ἀνταλλάσσουμε μόνο προϊόντα ἐργοστασίων.
 
Κορυφή