• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Συζήτηση για την εκδήλωση Απαγορευμένων Ερειπίων

Κύριοι και κυρίες αν αυτά τα κτίρια, δωράκια ή όπως αλλιώς θέλετε να τα ονομάσετε σας είναι χρήσιμα τότε να τα βάλετε εκεί που σας περισσεύει χώρος στην πόλη σας ή όπου αλλού θέλετε

Ξεθυμασμενε, ολα καλα, σ' αυτο εδω το σημειο λιγο προσοχη. Λεμε τι λεμε, γκρινιαζουμε, γελαμε, μην παει παραπερα το θεμα. Γραφω απο κινητο, οποτε δε θα επεκταθω, μια ερωτηση μονο, να απαντησεις ειλικρινα ομως: Θα το εβαζες αυτο το κτιριο αν το κερδιζες; Απαντα αυτο αν θες και τα υπολοιπα οταν κατσω στον υπολογιστη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αστο, εκατσα. Λοιπον ξαδερφε, να τα παρουμε λιγο ενα-ενα αυτα που λες.
Νομιζω ότι ήρθε η ώρα να σας τα ψάλω, ναι σ΄ εσάς που είστε αναφανδόν και άνευ όρων, όχι σ΄ αυτά καθ΄αυτά τα ηβεντ, αλλά στην φιλοσοφία των τελευταίων ηβέντ, που όπως είπαμε, μην το ξεχνάμε, σκοπό έχουν την υποχρεωτική βύθιση των χεριών τους στις τσέπες μας.
Καταρχας, οκ, γουαου, αναφανδον; Αυτο θα χρειαστει να το ψαξω, δεν το εκανα ακομη, αλλα φαινεται σημαντικο. Να τα ψαλεις σ' εμας; Βλεπεις σ' αυτα που λες να φταιμε εμεις σε κατι; Εγω βασικα, δεν μπορω να μιλησω για αλλον. Εγω απλα σκασιλα μου που δε θα ολοκληρωσω το σετ. Υποχρεωτικη βυθιση; Ψυχαναγκαστικος εισαι; Πρεπει να εχεις ολα τα κτιρια; ΑΜΑ θες πληρωνεις. Μια χαρα συνεχιζεις το παιχνιδι χωρις το σετ ή οποιοδηποτε σετ.

Για να γίνω πιό σαφής, ποιός από σας έχει την πρέπουσα "μαγκιά" μέσα σε ένα εικοσιτετράωρο, αν αφαιρέσουμε και τον χρόνο του ύπνου και τον χρόνο της εργασίας, 8 κι 8 16 και μένουν άλλες 8 ώρες να συλλέξει 20, ναι καλά διαβάζετε, είκοσι τεχνουργήματα!!! Ποιός από σας μπορεί???? Αν δεν τα αγοράσει? Αυτή είναι η πρό τελευταία αποστολή, Νο 76. Να αναφέρω και το άλλο, για να ολοκληρώσει κανείς το σετ των κτιρίων, που διαφημίζουν, για να αποκτήσει δηλαδή το τελευταίο κτίριο πρέπει από το προηγούμενο κτίριο να μεσολαβήσουν, άκουσον άκουσον, η φασματική λίθος, ένα κτίριο Υπναλέος τιτάνας, κάτι καρδούλες του Βαλεντίνου ονόματι Κύμα ζωτικότητας 100%, τόμος της χλιδής, για να φτάσεις στο κτίριο Το συμπόσιο των μάγων, που είναι το τελευταίο του σετ. Κάθε απολαβή από τα ανωτέρω απαιτεί και 20 βήματα των νάνων, που κατα μέσον όρο θέλει 25 επί 20 ίσον 500 περγαμηνές περίπου. Πέντε που είναι τα προαναφερθέντα ΔΩΡΆΚΙΑ, να το γράψω με κεφαλαία να το ευχαριστηθώ, μας κάνουν 2500!!!!!!!! Πόσα θαυμαστικά να βάλω???

Τρια νομιζω θα ηταν οτι πρεπει. Ενα θα ηταν λιγο, δυο ασυνηθιστο και τεσσερα υπερβολη. Οχτω που εβαλες, ειναι overkill που λενε και στο φαρ ουεστ. Ειναι σαν εγκλημα παθους. Στα τρια ειναι η μαγεια. Παρεμπιπτοντως, εγω εβαλα 2 παραγωγες στην ακαδημια απο 5 τεχνουργηματα και μαζι με τις βοηθειες γειτονων, εχω τωρα 13. Και δεν ξεκινησε καν το τουρνουα ακομα. Απλα βιαζομαι, θα τα εχω σημερα το απογευμα. Συνεχιζει παρ' ολα αυτα να μη με νοιαζει το σετ. Ουτε θα το εβαζα και σιγουρα λεφτα δε θα εβαζα.

Εγώ αυτό που βλέπω είναι αδύνατον να ολοκληρώσω το ηβεντ και να πάρω ότι ακριβώς διαφημίζει η εταιρία, που ειρήσθω εν παρόδω λέγει ότι είναι δωρεάν, η εγγραφή και το παιχνίδι, αυτά να λέγονται και ας πονάνε, χωρίς να αγοράσω τα απαιτούμενα.

ειρήσθω εν παρόδω.. ΕΙΡΗΣΘΩ. ΕΝ. ΠΑΡΟΔΩ. ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ! Κι αυτο θα το ψαξω μετα.

Έχετε να πείτε κάτι σημαντικό επ' αυτού?? ΌΧΙ δεν νομίζω και γι αυτό δεν ξανασχολούμαι. ΟΥΦ τα είπα και ξεθύμανα!!!

ΟΧΙ βεβαια. Τιποτα σημαντικο. Τι θα κανεις τελικα, θα τα σκασεις τα φραγκα; Ετσι οπως τα λες, δε βλεπω να εχεις αλλη επιλογη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aart

Νέο Μέλος
Έχεις όρεξη για παιχνίδια πράγμα που δεν έχω εγώ. Να είσαι καλά και να σε αναβαθμίσει η εταιρία, να σε τοποθετήσει δηλαδή σε υψηλότερη θέση, επειδή κρίνω, από αυτά που βλέπω ότι είσαι άξιος υπερασπιστής της στα σωστά και στα λάθος, Αλήθεια με έναυσμα την τελευταία σου ερώτηση αν θα σκάσω τα φράγκα ήθελα να ρωτήσω πληρώνεσε για αυτά που κάνεις? Πάντως να απαντήσω στην ερώτησή σου ΟΧΙ δεν πρόκειται. Καλή συνέχεια και να είσαι καλά!!!
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Και η δημόσια τηλεόραση δωρεάν είναι αλλά βλέπουμε διαφημίσεις και πληρώνουμε με το ζόρι το τέλος υπερ της ΕΡΤ ακόμα κι αν τελικά δεν τη παρακολουθούμε! Κανείς δεν μας επιβάλει να δούμε ΕΡΤ αλλά όταν επιλέγουμε να δούμε ΕΡΤ ξέρουμε ότι θα δούμε Χ πράγματα και όχι Χ+1. Είτε μας αρέσει είτε όχι η INNO έχει κάποια προϊόντα που έχει αποφασίσει να τα διαθέτει με τον τρόπο που τα διαθέτει, ΔΩΡΕΑΝ. Κι όταν λέμε ΔΩΡΕΑΝ εννούμε ότι δεν πληρώνεις για να εγγραφείς κι ότι μπορείς να εξελιχθείς ακόμα και χωρίς να πληρώσεις. Επειδή η ΙΝΝΟ όμως είναι ΕΤΕΡΕΙΑ και όχι φιλόπτωχο έχει και κάποια επιπλέον προϊόντα τα οποία αγοράζεις με πραγματικά χρήματα! Δεν σου επιβάλει να τα αγοράσεις. Αυτό που σου κάνει όμως είναι να κάνει την αγορά αυτών των προϊόντων - με πραγματικά χρήματα - ελκυστική γιατί όπως και να το κάνουμε στο τέλος τέλος η είναι ΕΤΑΙΡΕΙΑ και όχι φιλόπτωχο.
Παλιότερα ήταν πιο ελκυστικά τα έπαθλα. Θυμάμαι στις πρώτες περιπέτειες που κέρδισα με την τότε ομάδα μου ήταν πολύ δελεαστικά και είχε ίσως περισσότερο νόημα να προσπαθήσει μια ομάδα στις περιπέτειες. ΑΛΛΑ απο τότε εχουν φτιάξει και διαφορα άλλα events που μπορεί το τελικό έπαθλο να μην είναι wow αλλά τα διάφορα που μαζεύεις στην πορεία είναι αρκετά χρηστικά!!! όσο για το Κωδωνοστάσιο @windstorm θα τολμήσω να πω ότι όποιος σου είπε ότι δεν αξίζει να παίζεις κωδωνοστάσιο, να του πεις ότι έχει χάσει το μισό νόημα του παιχνιδιού..

@MoodMaker κανόνισε να με περιλάβεις και μένα στα σχόλια και να έχουμε ενδοοικογενειακή βία :p:mad:;)
 
Έχεις όρεξη για παιχνίδια πράγμα που δεν έχω εγώ. Να είσαι καλά και να σε αναβαθμίσει η εταιρία, να σε τοποθετήσει δηλαδή σε υψηλότερη θέση, επειδή κρίνω, από αυτά που βλέπω ότι είσαι άξιος υπερασπιστής της στα σωστά και στα λάθος, Αλήθεια με έναυσμα την τελευταία σου ερώτηση αν θα σκάσω τα φράγκα ήθελα να ρωτήσω πληρώνεσε για αυτά που κάνεις? Πάντως να απαντήσω στην ερώτησή σου ΟΧΙ δεν πρόκειται. Καλή συνέχεια και να είσαι καλά!!!
Κατσε, που πας;! Ειρησθω; Αναφανδον; Δεν ξερω και πως σε λενε, δε σου ειπα το καλυτερο, το βραδυ μαλλον ξεκλειδωνω και το τελευταιο κτιριο απο το σετ! Τζαμπα! Και δε θα το βαλω καν! Απιστευτο;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το ολο θεμα μου φερνει εικονα 13χρονου, να του δινεις δωρο smartphone και να σου λεει "Δεν ειναι το χρωμα που ηθελα".

ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ.
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Το ολο θεμα μου φερνει εικονα 13χρονου, να του δινεις δωρο smartphone και να σου λεει "Δεν ειναι το χρωμα που ηθελα".

ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ.
ααααχ εμένα μου ήρθε μια πιο χοντροκομμένη έκφραση στο νου :) είμαι κακός άνθρωπος τελικά!
 
ααααχ εμένα μου ήρθε μια πιο χοντροκομμένη έκφραση στο νου :) είμαι κακός άνθρωπος τελικά!
Κατσε καλα κι εσυ, μην ερθει η σειρα σου. Λιγα για την ΕΡΤ, βλεπω ειδησεις με την Ανδριάνα Παρασκευοπούλου. Χαλαλι της τα τελη. Αντε που δεν ευχαριστιεστε με τιποτα.
 
Θα συμφωνησω και εγω απολυτα με το συμπαικτη ( σωκρατη )

ως μονο στοχο μαλλον εχουν,να καψουν και το τελευταιο υγιες εγκεφαλικο κυτταρο

Καταφερνουν σχεδον καθε φορα,να δοκιμαζουν το ηδη κατακερματισμενο νευρικο μας συστημα

Γεια σου Σωκρατη με την κομπανια σου ναουμ, ωπααα
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Γειά σου και εσένα εφημεριδοπώλη των 10 αναγνωστών, σε αφήσανε τελικά τα γκρίζα ανθρωπάκια ελεύθερο και ξεσάλωσες;
είσαι λίγο άδικος όταν στην προσωπική σου διαμάχη εκτός από την "μπηχτή" σου στον @MoodMaker προσβάλεις και άλλα 10 (όπως πιστεύεις) άτομα.....

Sorry ... μεγάλη χοντράδα....
 

vivianne

Chef
Συνιστώ ψυχραιμία!
Διαβάζω τα μηνύματα και μου θυμίζουν παιδάκια στο Νηπιαγωγείο που διαπληκτίζονται για τις ξυλομπογιές και τις πλαστελίνες!!!
Να είσαστε καλά και να περνάτε όμορφα!Καλό βράδυ σε όλους και όλες:)!!!
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Συνιστώ ψυχραιμία!
Διαβάζω τα μηνύματα και μου θυμίζουν παιδάκια στο Νηπιαγωγείο που διαπληκτίζονται για τις ξυλομπογιές και τις πλαστελίνες!!!
Να είσαστε καλά και να περνάτε όμορφα!Καλό βράδυ σε όλους και όλες:)!!!

Ίσως τελικά οι διαχειριστές να πρέπει να ανοίξουν και μια ενότητα "νηπιαγωγείο" :):):) αρκεί όλη η μανούρα που γίνεται να είναι αθώα όπως αυτή των μικρών παιδιών....
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Παρακαλούμε διαβάστε τους κανονισμούς του forum
Moodbreaker τα σχόλια σου δεν διαφέρουν από τα περιττώματα ενός αρουραίου. Προκαλούν μόνο δυσαρέσκεια και είναι παντελώς άχρηστα. Βεβαίως μόλις απομακρυνθούν και απολυμανθεί ο χώρος γίνονται μια δυσάρεστη ανάμνηση που ξεθωριάζει γρήγορα.
Από εκεί πέρα, Yara, δεν θεωρείς μεγάλη χοντράδα να θεωρεί ο συμπαίκτης σου κάθε άτομο που συμφωνεί με τις απόψεις μου 2ο λογαριασμό μου;
Αν είναι τόσο σίγουρος γιατί δεν κάνει επίσημη καταγγελία στην διαχείριση; Βασικά ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΩ να κάνει. Κανονικά όμως θα πρέπει και να λάβει την κατάλληλη ποινή για την δυσφήμηση που κάνει για το άτομό μου και για τα υπόλοιπα άτομα που η μόνη σχέση που μπορεί να έχουμε να είναι η συμφωνία μας σε κάποια θέματα. Δηλαδή αν διαφωνήσουμε κάποια στιγμή τι θα πεί; Πως έπαθα διπολικό επεισόδιο και τα έβαλα με τον εαυτό μου;
Αν πραγματικά έστεκαν οι αμπελοφιλοσοφίες του θα έπρεπε να βρισκόμουνα στις 10 πρώτες θέσεις στην κατάταξη με τέτοιο πουσάρισμα που δέχομαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλα, εσυ που ξερεις για τα γκριζα ανθρωπακια; Βρε μπας κι εισαι μεσα στους 10 που διαβαζουν την εφημεριδα; :eek:
Παντως μπραβο, για να συμφωνουν τοσοι μαζι σου, εχεις φτιαξει δικο σου ρευμα. Απλα δεν ειναι αρκετο ουτε τα λαμπακια να μας αναψει (ε; ειδες τι εκανα; με το ρευμα, ε; Θα με κανεις κι εμενα Σωκρατικο).
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Συνιστώ ψυχραιμία!
..............

Moodbreaker τα σχόλια σου δεν διαφέρουν από τα περιττώματα ενός αρουραίου. Προκαλούν μόνο δυσαρέσκεια και είναι παντελώς άχρηστα. Βεβαίως μόλις απομακρυνθούν και απολυμανθεί ο χώρος γίνονται μια δυσάρεστη ανάμνηση που ξεθωριάζει γρήγορα.

Τελικά δε μας αξίζει νηπιαγωγείο :( ....
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Moodbreaker τα σχόλια σου δεν διαφέρουν από τα περιττώματα ενός αρουραίου. Προκαλούν μόνο δυσαρέσκεια και είναι παντελώς άχρηστα. Βεβαίως μόλις απομακρυνθούν και απολυμανθεί ο χώρος γίνονται μια δυσάρεστη ανάμνηση που ξεθωριάζει γρήγορα.
Από εκεί πέρα, Yara, δεν θεωρείς μεγάλη χοντράδα να θεωρεί ο συμπαίκτης σου κάθε άτομο που συμφωνεί με τις απόψεις μου 2ο λογαριασμό μου;
Αν είναι τόσο σίγουρος γιατί δεν κάνει επίσημη καταγγελία στην διαχείριση; Βασικά ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΩ να κάνει. Κανονικά όμως θα πρέπει και να λάβει την κατάλληλη ποινή για την δυσφήμηση που κάνει για το άτομό μου και για τα υπόλοιπα άτομα που η μόνη σχέση που μπορεί να έχουμε να είναι η συμφωνία μας σε κάποια θέματα. Δηλαδή αν διαφωνήσουμε κάποια στιγμή τι θα πεί; Πως έπαθα διπολικό επεισόδιο και τα έβαλα με τον εαυτό μου;
Αν πραγματικά έστεκαν οι αμπελοφιλοσοφίες του θα έπρεπε να βρισκόμουνα στις 10 πρώτες θέσεις στην κατάταξη με τέτοιο πουσάρισμα που δέχομαι.
άλλο το τι θεωρεί ο καθένας και άλλο το πως εκφράζεται!!! πιθανολογώ ότι ίσως να μην μπορείς να διακρίνεις την διαφορά και να τα ταυτίζεις. Αυτό και σταματάω εδώ γιατί αν συνεχίσω θα παίξω αγώνα εκτός έδρας ....................
 

dimdalax

Ξωτικό του Δάσους
Καλημέρα σας. δεν θέλω να μπω σε διεδικασία και να κρίνω τους προλαλήσαντες και ούτε να φανώ έξυπνος, ούτε να κάνω τον υπεύθυνο της ιστιοσελίδας. Απλά καλό θα ήτανε να μην ξεπερνάμε κάποια όρια. Δειτε τον παρακάτω σύνδεσμο. Ευχαριστω.
https://gr.forum.elvenar.com/index.php?threads/Κανονισμός-Λειτουργίας-forum.6/
 
Κορυφή