• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Σημειώσεις Έκδοσης 1.46

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser710

Guest
Η ταξινόμηση των προσφορών στο παράθυρο της Αγοράς, λειτουργεί ξανά όπως πρέπει.

Είναι εύκολο να μου διευκρινήσετε τι εννοείτε "όπως πρέπει";
Μέχρι πρόσφατα οι προσφορές ταξινομούνταν ανάλογα τα υλικά. Πλέον, ταξινομούνται ανάλογα την ποσότητα (??).
 
  • Like
Αντιδράσεις: j.k.

j.k.

Chef
Η αγορα αντι για καλυτερα εγινε χειροτερα.
Εμενα προσωπικα δεν με διευκολυνει καθολου.
Ελπιζω να αλλαξει στο μελλον.
 

DeletedUser875

Guest
Η αγορα αντι για καλυτερα εγινε χειροτερα.
Εμενα προσωπικα δεν με διευκολυνει καθολου.
Ελπιζω να αλλαξει στο μελλον.
Καλημέρα ,μια καλή προσφορα παντα είναι δελεαστική και υπάρχουν και προσφορές κελεπούρια .Μας δίνεται λοιπόν η ευκαιρια πρωτα στις καλύτερες προσφορές ,θα το συνηθήσουμε και θα μας αρέσει στην πορεια .καλή συνέχεια!
 

DeletedUser3

Guest
Οι προσφορές στην αγορά κανονικά έπρεπε να εμφανίζονται με κριτήριο προτεραιότητας την αξιολόγηση της κάθε προσφοράς.

Η μνήμη μου δυστυχώς δεν με βοηθάει στο να θυμηθώ πότε ακριβώς χάλασαν οι καλικάντζαροι τη συγκεκριμένη δυνατότητα, όμως απ' όσο αντιλαμβάνομαι πρέπει να υπήρχε ως πρόβλημα πάρα πολύ καιρό για να θεωρείται ως "χαρακτηριστικό" και από παλαιότερα μέλη της Κοινότητας.

Είμαι βέβαιος ότι η ταξινόμηση με βάση την αξιολόγηση θα είναι κάτι στο οποίο εύκολα θα ξανασυνηθίσουμε.
 

DeletedUser710

Guest
Α, μάλιστα! Προφανώς πριν αρχίσω να παίζω εγώ το παιχνίδι, γιατί ανέκαθεν βάση αγαθών το θυμάμαι. Ευχαριστώ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: j.k.

j.k.

Chef
Οι προσφορές στην αγορά κανονικά έπρεπε να εμφανίζονται με κριτήριο προτεραιότητας την αξιολόγηση της κάθε προσφοράς.
Με πιο κριτηριο αξιολογειται η καθε προσφορα;
Στης προσφορες κελεπουρι θα επρεπε να βγαζει πρωτα την πιο συμφερουσα αλλα δεν ενφανιζονται ετσι.
Οι υπολοιπες πανε βαση ποσοτητας.
Μεχρι να το συνηθισουμε θα παρει χρονο
 

DeletedUser3

Guest
To κριτήριο αξιολόγησης της προσφοράς, είναι το κόστος παραγωγής των Αγαθών που ζητούνται/προσφέρονται.


DJiqnku2TWS5JDmEkTd-pA.png
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Οι προσφορες ηταν ΠΑΝΤΑ απο την αρχη του παιχνιδιου με βαση την εποχη των υλικων και οχι με βαση την αξιολογηση. Αν υπηρχε βαση αξιολογησης (δεν το θυμαμε ακριβως) ηταν παλι βαση της εποχης. Δηλαδη πρωτα τα υλικα ξυλο,ατσαλι,μαρμαρο κτλ.
Παντως τωρα νομιζω οτι ειναι καλυτερα ετσι γιατι μολις τελιωσουν τα 2 αστερια μπορει καποιος να μη προχωρισει παρακατω και ετσι γλιτονει πολλα κλικ στο να περασει απο ολες τις σελιδες για να δει ακομα και τις προσφορες που δεν του χρειαζονται
 
Κορυφή