• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Προωθημένη] Σημεία πόλεων που έχουν αγκαταλειφθεί

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser134
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser134

Guest
Θα ήθελα να ρίξω μια ιδέα σχετικά με τις επαρχίες που ξεκλειδώνουμε...όταν πρώτο ξεκίνησα το παιχνίδι και όσο ξεκλείδωνα επαρχίες μπορούσα να πάω επισκέψεις σε όλα τα άτομα που είχα ξεκλειδώσει και να πάρω και από εκεί το μπόνους μου για την επίσκεψη μου...όλα καλά μέχρι την στιγμή που έγινε αναβάθμιση και έφυγαν αρκετά άτομα...βέβαια μετά από λίγο καιρό μπήκαν νέοι παίκτες και ξανά γέμισε ο χάρτης...αυτό πάλι βέβαια μέχρι και την τελευταία αναβάθμιση...τώρα έχω ένα τελείως άδειο χάρτη και δεν ξεπερνάω τις 10 επισκέψεις...

Η πρόταση μου λοιπόν είναι η εξής...πείτε στην εταιρεία να γεμίσει τον χάρτη ας πούμε με χωριά νάνων ή ότι άλλο βρει η εταιρεία και όταν έχουν νέο παίκτη (νέα εγγραφή) να μπαίνει σε μία από αυτές τις θέσεις και φυσικά όταν και αν το παρατήσει να ξανά εμφανιστεί το χωριό των νάνων...

Έτσι θα μπορούμε να μένουμε λίγο παραπάνω στο παιχνίδι...(όσοι φυσικά κάνουν επισκέψεις) αντί να μην έχουμε κάτι να κάνουμε...
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
πολυ καλη η ιδεα σου αν και δεν ξερω ποσο ειναι υλοποιησημη.
ο χαρτης αδειασε παντως οχι λογο της αναβαθμισης αλλα λογο καθαρισμου των ανενεργων.
εμενα παντως ο δικος μου εχει γεμισει κατα 50% περιπου ηδη με νεους παικτες και καθε μερα μπαινουν και αλλοι στις κενες θεσεις
 

DeletedUser134

Guest
Ναι ο χάρτης άδειασε λόγω καθαρισμού ανενεργών παικτών αλλά έγινε μετά από την αναβάθμιση που σημαίνει ότι σε μια μέρα έχασα όλους τους γείτονες...αυτό με τον 1 μήνα ανενεργό μάλλον δεν δουλεύει καν καθώς είμαι σίγουρος ότι είχα γείτονες πάνω από ένα μήνα ανενεργούς και είμαι σίγουρος πως είναι αδύνατον να είχαν κάνει όλοι την ίδια μέρα εγγραφή στο παιχνίδι, και αφού εξαφανίστηκαν όλοι την ίδια μέρα επιβεβαιώνει την σκέψη μου...εσύ είσαι από τους τυχερούς...εγώ βλέπω μεγάλα κενά στον χάρτη γύρω μου ακόμα και από εκεί που δεν έχω ξεκλειδώσει ακόμα , που σημαίνει ότι ακόμα και να ξεκλειδώσω και άλλες επαρχίες δεν θα έχω κανένα άλλο όφελος πέρα ως προς τους γείτονες...
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
ναι δεν δουλευει αυτο με τον ενα μηνα. ετσι οπως τα λες ειναι. απλα μετα απο περιπου ενα δυμηνο που ειχε περασει απο την προηγουμενη εκκαθαριση αποφασισαν να κανουν μια ακομα και απλα συνεπεσε με την αναβαθμηση.
παντως εγω σε καθημερινη βαση βλεπω να μπαινουν νεοι παικτες και να γεμιζει ο χαρτης. Βεβαια απο αυτο το μονο οφελος που εχουμε ειναι οτι μαζευουμε χρυσο με την επισκεψη γιατι μεχρι να μεγαλωσουν ολοι αυτοι και να ξεκλειδωσουν επαρχιες ωστε να φτασουν να περνανε και αυτοι απο την πολη για να κερδιζουμε και εργαλεια εχουμε μελλον. :)
για να γυρισω παλι στην προταση σου, πιστευω οτι θα ηταν πραγματικα καλο να υπαρχει κατι σαν μεταβατικο σταδιο μεχρι να μπαινουν νεοι παικτες που θα γεμιζουν τα κενα.
 
Κορυφή