• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Νέα Ιδέα] Ρυθμιση πωλησης κτιριων.

Κατοπιν μιας τραγικης εκ παραδρομης πωλησης κτιριου (Ναος Φρυνων, επιπεδο 30), θα ηθελα να προτεινω μια ρυθμιση, προαιρετικη, που θα μπορει να προστεθει στις ηδη υπαρχουσες. Αν και ακομα πενθω, βρηκα το κουραγιο, μεσα απο τη θλιψη μου, να προτεινω ενα προγραμμα για να μην αναγκαστει κανεις να γνωρισει το δραμα που περναω.

1. Αποπειρα πωλησης κτιριου.
2. Προειδοποιηση πωλησης κτιριου (οπως ισχυει μεχρι εδω).
3. Εισαγωγη κωδικου που χρησιμοποιει ο παιχτης.
4. Αποστολη εξαψηφιου κωδικου μιας χρησης (ΟΤΡ) στο Η/Τ που εχει δηλωσει ο παιχτης κατα τη δημιουργια λογαριασμου στο παιχνιδι.
5. Εισαγωδη κωδικου ΟΤΡ.
6. Ανασκοπηση πωλησης.
7. Επιβεβαιωση πωλησης.
8. Τελικη προειδοποιηση.
9. Πωληση.
10. Δυνατοτητα αναιρεσης πωλησης διαρκειας 24 ωρων.

Αν δεν γινονται ολα τα βηματα, τουλαχιστον ας προστεθει το 3 ή το 10. Θα μας δωσει αρκετο χρονο να ερθουμε στα συγκαλα μας. Ελπιζω.
Ευχαριστω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vivianne

Chef
Κατοπιν μιας τραγικης εκ παραδρομης πωλησης κτιριου (Ναος Φρυνων, επιπεδο 30), θα ηθελα να προτεινω μια ρυθμιση, προαιρετικη, που θα μπορει να προστεθει στις ηδη υπαρχουσες. Αν και ακομα πενθω, βρηκα το κουραγιο, μεσα απο τη θλιψη μου, να προτεινω ενα προγραμμα για να μην αναγκαστει κανεις να γνωρισει το δραμα που περναω.

1. Αποπειρα πωλησης κτιριου.
2. Προειδοποιηση πωλησης κτιριου (οπως ισχυει μεχρι εδω).
3. Εισαγωγη κωδικου που χρησιμοποιει ο παιχτης.
4. Αποστολη εξαψηφιου κωδικου μιας χρησης (ΟΤΡ) στο Η/Τ που εχει δηλωσει ο παιχτης κατα τη δημιουργια λογαριασμου στο παιχνιδι.
5. Ανασκοπηση πωλησης.
6. Επιβεβαιωση πωλησης.
7. Τελικη προειδοποιηση.
8. Πωληση.

Αν δεν γινονται ολα τα βηματα, τουλαχιστον ας προστεθει το τριτο. Θα μας δωσει αρκετο χρονο να ερθουμε στα συγκαλα μας. Ελπιζω.
Ευχαριστω.
Θα συμφωνήσω στην πρόταση αυτή.Δεν είσαι ο μόνος που την έχει πατήσει και είναι τραγικό,ειδικά με αρχαίο θαύμα σε μεγάλο επίπεδο.Καλή δύναμη στην διαδρομή για να το ανεβάσεις ξανά!
 
Προσθεσα αλλα δυο βηματα, για να το τερματισω τελειως. Και να στρογγυλοποιηθουν στο 10. Ψυχαναγκασμοι, τι να κανεις.
 

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Κατοπιν μιας τραγικης εκ παραδρομης πωλησης κτιριου (Ναος Φρυνων, επιπεδο 30), θα ηθελα να προτεινω μια ρυθμιση, προαιρετικη, που θα μπορει να προστεθει στις ηδη υπαρχουσες. Αν και ακομα πενθω, βρηκα το κουραγιο, μεσα απο τη θλιψη μου, να προτεινω ενα προγραμμα για να μην αναγκαστει κανεις να γνωρισει το δραμα που περναω.

1. Αποπειρα πωλησης κτιριου.
2. Προειδοποιηση πωλησης κτιριου (οπως ισχυει μεχρι εδω).
3. Εισαγωγη κωδικου που χρησιμοποιει ο παιχτης.
4. Αποστολη εξαψηφιου κωδικου μιας χρησης (ΟΤΡ) στο Η/Τ που εχει δηλωσει ο παιχτης κατα τη δημιουργια λογαριασμου στο παιχνιδι.
5. Εισαγωδη κωδικου ΟΤΡ.
6. Ανασκοπηση πωλησης.
7. Επιβεβαιωση πωλησης.
8. Τελικη προειδοποιηση.
9. Πωληση.
10. Δυνατοτητα αναιρεσης πωλησης διαρκειας 24 ωρων.

Αν δεν γινονται ολα τα βηματα, τουλαχιστον ας προστεθει το τριτο. Θα μας δωσει αρκετο χρονο να ερθουμε στα συγκαλα μας. Ελπιζω.
Ευχαριστω.
Καλησπέρα! Θα σου πρότεινα να στείλεις μήνυμα στην υποστήριξη και να ζητήσεις να κάνουν ανάκτηση του θαύματος σου.Το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό και ευκολονόητο από μέρους τους να καταλάβουν ότι δεν είναι δυνατόν ένας παίκτης με Φρυνους στο επίπεδο 30 να πούλησε εσκεμμένα το θαύμα!
Όμως παρόλο που σου προτείνω να κανείς αυτό, σου λεω επίσης ότι η απάντηση τους θα είναι αρνητική. Έχει συμβεί σε συμπαικτρια μου στο παρελθόν.
Αυτό που θέλω να πω με όλα αυτά είναι ότι θα πρέπει και η υποστήριξη να είναι λίγο πιο ελαστική σε τέτοιες περιπτώσεις και να δείχνει εμπράκτως την υποστήριξη της στους ανθρώπους που κρατάνε το παιχνίδι αυτό ζωντανό.
Θα μου πει τώρα κάποιος,είναι δυνατόν όμως κάθε φορά να γίνεται αυτό και η υποστήριξη να ανακτά του καθένα από εμάς τα κτίρια;…Σίγουρα όχι! Αλλά νομίζω ότι μπορούν να κατανοήσουν κατά περίπτωση τι συμβαίνει εσκεμμένα και τι όχι. Αλίμονο αν δεν μπορούν εδώ που τα λέμε…
Εδω δεν μιλάμε για ένα απλό κτίριο…εδώ μιλάμε για ένα θαύμα το οποίο για να φτάσει στο 30 και κυρίως πριν το σύστημα με τους ρουνους που έγιναν πγ, θέλει παρά πολύ κόπο !
Ας κάνει λοιπόν και η υποστήριξη ένα βήμα καλής Θελήσεως προς εμάς και ας βάλει αν θέλει και όρους…
Πχ να γίνεται ανάκτηση μόνο σε θαύματα τα οποία έχουν περάσει ένα συγκεκριμένο επίπεδο…
Λυπάμαι για το θαύμα σου και εύχομαι γρήγορα να το ξαναπάς στο επίπεδο που ήταν και παραπάνω .
 
Δε θα γινει τιποτα, δεν ξερω καν αν υποστηριζεται κατι τετοιο. Αλλα μπορει να γινει αυτο που προτεινω, να πρεπει να βαζουμε τον κωδικο μας και να μπει αυτη η επιλογη στις ρυθμισεις, οποιος θελει, να τη χρησιμοποιει. Οσο το δυνατον πιο γρηγορα κιολας, απ' οτι βλεπω πολλοι απο εμας την πατησαμε..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bobina

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Δε θα γινει τιποτα, δεν ξερω καν αν υποστηριζεται κατι τετοιο. Αλλα μπορει να γινει αυτο που προτεινω, να πρεπει να βαζουμε τον κωδικο μας και να μπει αυτη η επιλογη στις ρυθμισεις, οποιος θελει, να τη χρησιμοποιει. Οσο το δυνατον πιο γρηγορα κιολας, απ' οτι βλεπω πολλοι απο εμας την πατησαμε..
Μακαρι να γίνει αυτό που προτείνεις.
Πάντως είμαι σχεδόν σίγουρη ότι μπορεί να υποστηριχθεί αυτό που προτείνω από διαφορα που έχω ακούσει αυτά τα χρόνια απλα δεν τα αναφέρω εδώ γιατι δεν θα ήταν φρόνιμο μιας και οπως είπα απλά τα έχω ακούσει..καλή θέληση να υπάρχει…
 

Bobina

Chef
Κριμα .λυπαμαι . Πολυς κοπος χαμενος . :(
Απ ολα οσα προτεινεις και τα οποια ισως χρειαζονται πολλες διαδικασιες ,το ...." 10. Δυνατοτητα αναιρεσης πωλησης διαρκειας 24 ωρων." ισως να ειναι πιο ευκολο και εφικτο να γινει. Ακομα κι αν δεν ειναι 24 ωρες ,ας ειναι και 6ωρο ή και 3ωρο.
Συνηθως κανεις καταλαβαινει τη "πατατα" που εκανε σχεδον αμεσως.
Μακαρι να προταθει απο τη Δ.Ο και να πραγματοποιηθει η προταση σου ,θα σωσει πολυ κοσμο.
 
Πιο πολυ για να τονισω την κατασταση τα εγραψα και να ελαφρυνω το κλιμα. Δυο μπορουν να γινουν, ή να βαζουμε τον κωδικο μας ή δυνατοτητα αναιρεσης. Τωρα ποσο χρονο θα μας δωσουν, αν το δεχτουν, το αφηνω πανω τους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bobina
Κορυφή